Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις 30 ημέρες ακριβώς μπορεί να κάνει κάποιος αίτηση διακοπής.Η διακοπή ολοκληρώνεται 1 μήνα μετά,οπότε έχετε την εξήγηση γιατί είναι 2 μήνες η ελάχιστη δέσμευση.Σε περίπτωση επιδότησης,επιστρέφεται ολόκληρο το πόσο που πήρε ο συνδρομητής,εφόσον η αποσύνδεση γίνει εντός του 1ου εξαμήνου!
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις μπορείς να κάνεις άιτημα διακοπής και σε 2 μέρες..ή αίτημα φορητότητας.
Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα σε ολους!!

 

Θα ηθελα να ρωτησω το εξης:΅Εχω επιδοτηση συσκευης 100 ευρο και θελω να αλλαξω το συμβολαιο μου σε Wind Small. Το παρον συμβολαιο που εχω ειναι το "αρχαιο" 240' χωρης sms ή internet. Aν το αλλαξω θα χασω την επιδοτηση?? Μπορω να συνδιασω την αξια της συσκευης που θα επερνα δωρεαν σαν νεος συνδρομιτης WIND SMALL + το ποσο επιδοτησης που δικαιουμε?

 

γνωριζει καποιος κατι?

 

ευχαριστο πολυ!

Link to comment
Share on other sites

έχω υπηρεσία ιντερνετ μέσα από ενα usb modem.

το θέμα είναι... ότι το software της wind που σου δείχνει όλα τα στοιχεία (sms,mb κοκ) ενώ είχα απενεργοποιήσει όλα τα update ούτε ήμουν σε καποιο site, έδειχνε οτι ξόδευα kbs...

Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα σε ολους!!

 

Θα ηθελα να ρωτησω το εξης:΅Εχω επιδοτηση συσκευης 100 ευρο και θελω να αλλαξω το συμβολαιο μου σε Wind Small. Το παρον συμβολαιο που εχω ειναι το "αρχαιο" 240' χωρης sms ή internet. Aν το αλλαξω θα χασω την επιδοτηση?? Μπορω να συνδιασω την αξια της συσκευης που θα επερνα δωρεαν σαν νεος συνδρομιτης WIND SMALL + το ποσο επιδοτησης που δικαιουμε?

 

γνωριζει καποιος κατι?

 

ευχαριστο πολυ!

 

Απ όσο ξέρω μπορείς να πας σε όποιο διαθέσιμο οικονομικό πρόγραμμα θέλεις, αρκεί να κάνεις δωδεκάμηνη δέσμευση. Το ποσό της επιδότησης δεν εξαρτάται από το πρόγραμμα που θα διαλέξεις αφού είσαι παλιός συνδρομητής. Για τους νέους συνδρομητές ισχύει ότι όσο πιο ακριβό είναι το πακέτο τους τόσο μεγαλύτερη είναι και η επιδότηση που θα πάρουν.

 

Ωστόσο πολλοί συνδρομητές έχουν αναφέρει πως με την απειλή φορητότητας προς κάποιο άλλο δίκτυο, πέτυχαν αύξηση της επιδότησής τους.

 

Σημειώνω πως αν πας σε άλλο δίκτυο με φορητότητα, κρατάς τον ίδιο αριθμό, αλλά θεωρείσαι νέος πελάτης. Αυτό σημαίνει ότι μπορείς να επωφεληθείς από τις προσφορές που ισχύουν για τους νέους πελάτες του δικτύου που θα επιλέξεις. Πχ αν αποφασίσεις να πας cosmote θα έχεις -10 ευρώ στο πάγιο σε ορισμένα προγράμματα, και αν το είχες κάνει ως χθες θα έπαιρνες επιδότηση από 300 ευρώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω πως μεταφραζονται σε ευρω, οι 1500 ποντοι που εχω στο avantage? με ενδιαφερει ουσιαστικά να προστεθουν χρηματα στην επιδοτηση συσκευης που ηδη εχω.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω πως μεταφραζονται σε ευρω, οι 1500 ποντοι που εχω στο avantage? με ενδιαφερει ουσιαστικά να προστεθουν χρηματα στην επιδοτηση συσκευης που ηδη εχω.

 

Δυστυχώς και το πρόγραμμα αυτό έχει συρρικνωθεί. Πλέον για να μπορέσεις να εξαργυρώσεις σε συσκευή πρέπει να έχεις τουλάχιστον 2500 πόντους.

 

Παλιότερα με 1000 πόντους έπαιρνες δωροεπιταγή 25 ευρώ που μπορούσες να την συμψηφίσεις με την αξία της συσκευής.

 

Κοπήκανε αυτά όμως.

 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι έκπτωση στο πάγιο. Ή να εξαργυρώσεις σε κάποιο άλλο δώρο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω πως μεταφραζονται σε ευρω, οι 1500 ποντοι που εχω στο avantage? με ενδιαφερει ουσιαστικά να προστεθουν χρηματα στην επιδοτηση συσκευης που ηδη εχω.

 

Έτυχε και ήμουν σήμερα σε ένα κατάστημα Wind για να αλλάξω πρόγραμμα ομιλίας και άκουσα που έλεγε ο υπάλληλος στην κυρία που ήταν μπροστά από μένα ότι έχει 5000 πόντους και κάτι και αν αποφασίσει να τους εκμεταλευτεί τότε θα έχει 18 ευρώ έκπτωση στο πάγιο της για κάποιο χρονικό διάστημα (το μεταφέρω με κάποια επιφύλαξη γιατί εκείνη την ώρα μίλαγα και στο κινητό και μπορεί να είπαν κάτι άλλο)

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε και ήμουν σήμερα σε ένα κατάστημα Wind για να αλλάξω πρόγραμμα ομιλίας και άκουσα που έλεγε ο υπάλληλος στην κυρία που ήταν μπροστά από μένα ότι έχει 5000 πόντους και κάτι και αν αποφασίσει να τους εκμεταλευτεί τότε θα έχει 18 ευρώ έκπτωση στο πάγιο της για κάποιο χρονικό διάστημα (το μεταφέρω με κάποια επιφύλαξη γιατί εκείνη την ώρα μίλαγα και στο κινητό και μπορεί να είπαν κάτι άλλο)

ε! κι εσυ!σε τετοιες περιπτωσεις κλεινουν τα κινητα και ακουνε! :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε και ήμουν σήμερα σε ένα κατάστημα Wind για να αλλάξω πρόγραμμα ομιλίας και άκουσα που έλεγε ο υπάλληλος στην κυρία που ήταν μπροστά από μένα ότι έχει 5000 πόντους και κάτι και αν αποφασίσει να τους εκμεταλευτεί τότε θα έχει 18 ευρώ έκπτωση στο πάγιο της για κάποιο χρονικό διάστημα (το μεταφέρω με κάποια επιφύλαξη γιατί εκείνη την ώρα μίλαγα και στο κινητό και μπορεί να είπαν κάτι άλλο)

 

Μήπως εννοούσε πόντους από πιστωτική κάρτα τραπέζης που έχει συμφωνία με την Wind και υπάρχει η δυνατότητα να έχει μείωση παγίου εξαργυρώνοντας τους πόντους της;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι γίνεται με το 1212 στο οποίο στέλνουμε μήνυμα και μας ενημερώνει για το υπόλοιπο προπληρωμένων λεπτών που έχουμε κάθε μήνα? Την τελευταία εβδομάδα μου γράφει συνέχεια ποως η υπηρεσία προσωρινά δεν είναι διαθέσιμη...
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς για πόντους Avantage μίλαγε

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageID=130

Link to comment
Share on other sites

ε! κι εσυ!σε τετοιες περιπτωσεις κλεινουν τα κινητα και ακουνε! :p

Next time θα το κάνω το υπόσχομαι :p

Μήπως εννοούσε πόντους από πιστωτική κάρτα τραπέζης που έχει συμφωνία με την Wind και υπάρχει η δυνατότητα να έχει μείωση παγίου εξαργυρώνοντας τους πόντους της;

Προφανώς για πόντους Avantage μίλαγε

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageID=130

 

Για αυτό το 2ο έλεγε..Τους πόντους Avantage

 

Ξέρει κανείς τι γίνεται με το 1212 στο οποίο στέλνουμε μήνυμα και μας ενημερώνει για το υπόλοιπο προπληρωμένων λεπτών που έχουμε κάθε μήνα? Την τελευταία εβδομάδα μου γράφει συνέχεια ποως η υπηρεσία προσωρινά δεν είναι διαθέσιμη...

 

Παράξενο γιατί πριν λίγο έστειλα μην για να δω αν άλλαξε το πρόγραμμα ομιλίας που είχα ζητήσει και ήρθε κανονικά..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε πότε γίνεται η αλλαγή του προγράμματος ομιλίας σε σχέση με την ημ. έκδοσης λογαριασμού? Γίνεται την μέρα έκδοσης ή την επομένη?

 

Ρωτάω γιατί υποτίθεται πως όπου να'ναι (σήμερα/αύριο) αλλάζω σε άλλο προγραμμα (πάω σε Wind Small), αλλά το απαντητικό μήνυμα του 1212 μου λέει (μέχρι και πριν λίγο) ότι η υπηρεσία (προφανώς εννοεί το 1212) δεν είναι διαθέσιμη στο πρόγραμμά μου (έχω το παλιό με 130 δωρεάν λεπτά κάθε μλήνα).

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε πότε γίνεται η αλλαγή του προγράμματος ομιλίας σε σχέση με την ημ. έκδοσης λογαριασμού? Γίνεται την μέρα έκδοσης ή την επομένη?

 

Ρωτάω γιατί υποτίθεται πως όπου να'ναι (σήμερα/αύριο) αλλάζω σε άλλο προγραμμα (πάω σε Wind Small), αλλά το απαντητικό μήνυμα του 1212 μου λέει (μέχρι και πριν λίγο) ότι η υπηρεσία (προφανώς εννοεί το 1212) δεν είναι διαθέσιμη στο πρόγραμμά μου (έχω το παλιό με 130 δωρεάν λεπτά κάθε μλήνα).

η αλλαγή γίνεται απλά σε 2 εργάσιμες άσχετα με το πότε εκδίδεται ο λογαριασμός απλά συνήθως από τη wind προτείνουν να ζητησεις αλλαγή 2-3 μέρες πριν την έκδοση του λογαριασμου οπότε να μετρήσει κανονίκά ο επόμενος με ολόκληρο μήνα με το νέο πακέτο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή προγράμματος δεν γίνεται την ίδια στιγμή που το ζητάς πλέον;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

η αλλαγή γίνεται απλά σε 2 εργάσιμες άσχετα με το πότε εκδίδεται ο λογαριασμός απλά συνήθως από τη wind προτείνουν να ζητησεις αλλαγή 2-3 μέρες πριν την έκδοση του λογαριασμου οπότε να μετρήσει κανονίκά ο επόμενος με ολόκληρο μήνα με το νέο πακέτο

 

Οποτε αφου το 1212 μου απαντα αρνητικα, να υποθεσω οτι η μεταφορα στο καινουργιο προγραμμα δεν εχει γινει ακομα;

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αφου το 1212 μου απαντα αρνητικα, να υποθεσω οτι η μεταφορα στο καινουργιο προγραμμα δεν εχει γινει ακομα;

 

Κάθε πότε εκδίδεται ο λογαριασμός σου;

Ενημέρωσε μας όταν θα λαμβάνεις απαντητικό μήνυμα, δηλαδή θα έχεις μπει στο καινούριο σου πακέτο.

 

Νομίζω οτι παίρνει πάνω από τις 2 εργάσιμες που αναφέρθηκαν παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε πότε εκδίδεται ο λογαριασμός σου;

Ενημέρωσε μας όταν θα λαμβάνεις απαντητικό μήνυμα, δηλαδή θα έχεις μπει στο καινούριο σου πακέτο.

 

Νομίζω οτι παίρνει πάνω από τις 2 εργάσιμες που αναφέρθηκαν παραπάνω.

 

Ο λογαριασμός μου εκδίδεται 11 του μήνα, αλλά σήμερα (12/4) που κάλεσα το πρωϊ στο 1260 με ενημέρωσαν ότι είμαι ακόμα στο παλιό μου πρόγραμμα.

Θα δούμε το απόγευμα, θα ξανακαλέσω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω Παρασκευη απογευμα πηγα σε καταστημα,Σαββατο πρωι ειχα αλλαξει σε Wind S (απο Wind 130=Telestet 130).
Link to comment
Share on other sites

Παίζει μία διαφήμιση της wind η οποία λέει για νέες προσφορες (μάλλον στα συμβόλαια), τις οποίες θα μάθουμε σε λίγες μέρες...

Μήπως έχει κανείς καμία πληροφορία?

Link to comment
Share on other sites

Παίζει μία διαφήμιση της wind η οποία λέει για νέες προσφορες (μάλλον στα συμβόλαια), τις οποίες θα μάθουμε σε λίγες μέρες...

Μήπως έχει κανείς καμία πληροφορία?

υποθέτω ότι μιλάει για τα νέα εταιρικά πακέτα που έβγαλε χθες εκτός κι αν παρουσιάσει τίποτα συνδιαστικά πακέτα κινητης-σταθερής, γιατι λέει με τη wind υπάρχουν λύσεις όπως διαφημίζει στο site τα νέα εταιρικά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαει για τα εταιρικα γιατι τα εταιρικα ανακοινωθηκαν ηδη. Θα εχει πλακα να αλλαξουν ΠΑΛΙ τα συμβολαια.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαει για τα εταιρικα γιατι τα εταιρικα ανακοινωθηκαν ηδη. Θα εχει πλακα να αλλαξουν ΠΑΛΙ τα συμβολαια.

μπα αποκλείεται αυτό νομίζω η wind τα παρουσίασε με τρελλή καθυστέρηση μέσα Γενάρη τα unlimited πακέτα της και μέχρι τώρα τα έχουν όλα μέσα σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό, το μόνο που λείπει είναι κάποιο πακέτο μεταξύ του M και L εκεί στα 35-40€

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

μπα αποκλείεται αυτό νομίζω η wind τα παρουσίασε με τρελλή καθυστέρηση μέσα Γενάρη τα unlimited πακέτα της και μέχρι τώρα τα έχουν όλα μέσα σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό, το μόνο που λείπει είναι κάποιο πακέτο μεταξύ του M και L εκεί στα 35-40€

 

Πριν απο λιγο που περασα εξω απο καταστημα γουιντ στην Αγια Σοφιας Θεσσαλονικη εχει απο εξω κολλημενο ενα χαρτι που γραφει για νεα προσφορα κινητο κ double play με 35.90ευρω.Μηπως ειναι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...