Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλες οι εταιρείες είναι υποχρεωμένες να λένε το πάγιο το οποίο περιέχει Φ.Π.Α.

Ο φόρος είναι 12 % 40 +12% = 44,8

Link to comment
Share on other sites

μια διευκρινηση..το M ασπουμε που λεει οτι εχει 40 παγιο..δεν εχει τπτ εξτρα φορους?

 

Το Μ έχει 45 ευρώ πάγιο. Με τα τέλη γίνεται 50,40.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά με το 1212. Αποκαταστάθηκε το πρόβλημα. Εντάξει, συμβαίνουν κι αυτά.

 

Και πάλι το μήνυμα δεν είναι σωστό.

Στο WIND M πχ. λέει: ΕΧΕΤΕ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ 1500' & 1500 SMS ΠΡΟΣ WIND , Q ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ 250' & 250 SMS ΠΡΟΣ ΛΟΙΠΑ ΔΙΚΤΥΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΛΗΓΟΥΝ ΣΤΙΣ 19-02-2010.

 

Το λάθος είναι ότι άμα στείλω SMS σε σταθερό τηλέφωνο ΟΤΕ θα μου αφαιρεθούν από τα 250 SMS και όχι από τα 1500 SMS που λέει το μήνυμα.

Edited by elias_ps
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε...χθες το βράδυ που έστειλα το 2ο μήνυμα που δικαιούμαι, οι πληροφορίες ήρθαν κανονικά.;)

μεγάλη βλακεία να δικαιούσαι μόνο δύο μηνύματα την ημέρα,εγώ' με την cοsmοte στέλνω όσα θέλω χωρίς περιορισμούς,και η ενημέρωση είναι σε σχεδόν πραγματικό χρόνο,όχι σαν την vodafone που αναφέρει την προηγούμενη ημέρα

Link to comment
Share on other sites

μεγάλη βλακεία να δικαιούσαι μόνο δύο μηνύματα την ημέρα,εγώ' με την cοsmοte στέλνω όσα θέλω χωρίς περιορισμούς,και η ενημέρωση είναι σε σχεδόν πραγματικό χρόνο,όχι σαν την vodafone που αναφέρει την προηγούμενη ημέρα

 

Νομίζω ένα στην αρχή της μέρας και ένας στο τέλος είναι αρκετά...;)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ένα στην αρχή της μέρας και ένας στο τέλος είναι αρκετά...;)

 

Αμα στειλεις ενα το βραδυ και ενα το πρωι θα εχεις το ιδιο υπολοιπο :lol::p

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που εχω πολλες επαφες wind τα νεα προγραμματα με καταβολεψαν για αυτο και προσφατα πηγα στο Μ...
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που εχω πολλες επαφες wind τα νεα προγραμματα με καταβολεψαν για αυτο και προσφατα πηγα στο Μ...

 

Aυτός ήταν και ο σκοπός νομίζω...να καλυφθούν οι ανάγκες των χρηστών όπου αυτούς τους βολεύει (με τον ανάλογο κόστος). ;)

Link to comment
Share on other sites

Mου ήρθε ένα μήνυμα που έλεγε "Μοναδική ευκαιρία!Τώρα με πάγιο:6.50 ή 16.50Ε/μήνα,δωρεαν 1500 λεπτά & 1500 sms προς κινητά wind & Q & 20 λεπτά & 20 sms προς όλους"

Ξέρετε σε ποιο πρόγραμμα συμβολαίου ανήκει αυτό ή αν έχετε κανένα link για να δω περισσότερες πληροφορίες;

Edited by ladybirda
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που εχω πολλες επαφες wind τα νεα προγραμματα με καταβολεψαν για αυτο και προσφατα πηγα στο Μ...

oλοι για εκει παμε φιλε μου... μακραν το καλυτεροτερο προγραμμα που βγηκε ποτε!

ελπιζω να το προλαβω μεχρι τον επομενο μηνα που κανω αλλαγη προγραμματος γιατι φοβαμαι τυχον τροποποιηση.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

...

ελπιζω να το προλαβω μεχρι τον επομενο μηνα που κανω αλλαγη προγραμματος γιατι φοβαμαι τυχον τροποποιηση.

 

Ακόμα δε το έβγαλε στην αγορά και θα το τροποποιήσει;

Αν ναι, σε όσους είναι συνδρομητές σε αυτό το πρόγραμμα θα εφαρμοστούν οι αλλαγές και σε αυτούς;

Link to comment
Share on other sites

oλοι για εκει παμε φιλε μου... μακραν το καλυτεροτερο προγραμμα που βγηκε ποτε!

ελπιζω να το προλαβω μεχρι τον επομενο μηνα που κανω αλλαγη προγραμματος γιατι φοβαμαι τυχον τροποποιηση.

 

Billako ελπίζω να μην ξέρεις κάτι και μας το κρύβεις... :confused: έχω κόψει τις συνδέσεις καιρό τώρα, αλλά αυτό το WIND M με ελκύει και θα συγχυζόμουνα πολύ άσχημα έτσι και το αποφάσιζα και μετά απο ένα μήνα το αλλάζανε.

 

Βασικά με το F2G2 χαλάω γύρω στα 20-25 ευρώ το μήνα... το λογικό είναι να πήγαινα στο WIND S αλλά μιλάω αρκετά σε σταθερά και δεν με βολεύει. Απο ότι υπολόγισα με την έκπτωση (αντί επιδότησης) πάει γύρω στα 40,9 ευρώ απο 50,4 (περιλαμβάνω τον φόρο κινητής). Αν κάνουμε δύο οικογενειακές συνδέσεις, έχουμε κάποια επιπλέον έκπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Billako ελπίζω να μην ξέρεις κάτι και μας το κρύβεις... :confused: έχω κόψει τις συνδέσεις καιρό τώρα, αλλά αυτό το WIND M με ελκύει και θα συγχυζόμουνα πολύ άσχημα έτσι και το αποφάσιζα και μετά απο ένα μήνα το αλλάζανε.

 

Βασικά με το F2G2 χαλάω γύρω στα 20-25 ευρώ το μήνα... το λογικό είναι να πήγαινα στο WIND S αλλά μιλάω αρκετά σε σταθερά και δεν με βολεύει. Απο ότι υπολόγισα με την έκπτωση (αντί επιδότησης) πάει γύρω στα 40,9 ευρώ απο 50,4 (περιλαμβάνω τον φόρο κινητής). Αν κάνουμε δύο οικογενειακές συνδέσεις, έχουμε κάποια επιπλέον έκπτωση;

οχι δεν ξερω τιποτα και δεν θελω να ξερω! ειλικρινα δε νομιζω να γινει καποια αλλαγη...αλλα αν γινει θα τα παρω κρανιο!

στο οικογενειακο παιρνεις 10% εκπτωση στα παγια αν θελεις αντι για την 1 ωρα

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ξερω τιποτα και δεν θελω να ξερω! ειλικρινα δε νομιζω να γινει καποια αλλαγη...αλλα αν γινει θα τα παρω κρανιο!

στο οικογενειακο παιρνεις 10% εκπτωση στα παγια αν θελεις αντι για την 1 ωρα

 

10% επιπλέον;;; Αυτό είναι πολύ καλό... δηλαδή πάει στα 36,85 ευρώ... τώρα ψήθηκα ακόμα περισσότερο :D

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα συμβόλαια της Wind είναι γι'αυτούς που μιλάνε πιο πολύ με αριθμούς Wind; :confused: Υπάρχει κάποιο συμβόλαιο σαν το Flexy; Θέλω να'χω και δωρεάν λεπτά ομιλίας προς όλους, αλλά και να στέλνω Sms χωρίς να ξεπερνάω το μηνιαίο πάγιο. Δυστυχώς, έτσι που τα έκαναν δε συμφέρει κανένα. :(
Link to comment
Share on other sites

Και αυτά τα προγράμματα προσφέρουν δωρεάν (=προπληρωμένο) χρόνο ομιλίας και sms προς τρίτους, απλά έχουν και απεριόριστη επικοινωνία προς wind.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, έχει σβηστεί το μηνυμά μου;;;

Ρωτούσα αν ο χρόνος στα νέα πρόγράμματα είναι όλος στη διαθεση μας, ή 8' κάθε μέρα και 48' προς wind, γιατί το μήνυμα στο 1212 αυτό μου απάντησε...

 

ότι έχω 8' προς τις λοιπές εταιριες και ο χρόνος μου λήγει σήμερα!!!!

Τι είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Απλά σημαίνει ότι ο λογαριασμός σου θα βγαίνει κάθε 25 του μήνα
Link to comment
Share on other sites

γιατί η wind έχει πιο ακριβά τις συσκευές της? Σε σχέση με γερμανό και vodafone οι ίδιες συσκευές είναι πιο ακριβές Edited by orestes_12
Link to comment
Share on other sites

Και αυτά τα προγράμματα προσφέρουν δωρεάν (=προπληρωμένο) χρόνο ομιλίας και sms προς τρίτους, απλά έχουν και απεριόριστη επικοινωνία προς wind.

Το ξέρω αυτό, αλλά πιστεύω ότι το Wind XS προσφέρει πολύ λίγα λεπτά ομιλίας προς "τρίτους" με 20 ευρώ και το Wind S ενώ έχει αρκετά λεπτά ομιλίας, έχει πολύ μεγάλο - για μένα - πάγιο. Αν κρατούσαν τα Flexy ίσως να πήγαινα. Θα κοιτάξω και το Wind i30 και αν δεν εξυπηρετεί ή θα κάτσω στην Cosmote ή θα πάω στο F2G2.

Link to comment
Share on other sites

στην vodafone το sony ericsson c 902 έχει 199 ευρώ ενώ στην wind έχει 256 ευρώ! Και για να μην μακρηγορω,σε όλες σχεδόν τις συσκευές,η wind τις έχει ή λίγο ή πολύ πιο ακριβές από vodafone και γερμανό,και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό, αλλά πιστεύω ότι το Wind XS προσφέρει πολύ λίγα λεπτά ομιλίας προς "τρίτους" με 20 ευρώ και το Wind S ενώ έχει αρκετά λεπτά ομιλίας, έχει πολύ μεγάλο - για μένα - πάγιο. Αν κρατούσαν τα Flexy ίσως να πήγαινα. Θα κοιτάξω και το Wind i30 και αν δεν εξυπηρετεί ή θα κάτσω στην Cosmote ή θα πάω στο F2G2.

 

 

Γιατί δεν κοιτάς κάποιο πρόγραμμα ομιλίας με χρόνο ομιλίας και να το συνδυάσεις με ένα πακέτο μηνυμάτων? Νομίζω το wind100 κοστίζει 20€.

 

ΥΓ το wind S δεν είναι τόσο ακριβό. Κοστίζει 30€. Κοιτώντας και τη σελίδα της Vodafone τόσο κοστίζει το αντίστοιχο πρόγραμμα της. Βέβαια έχεις δίκιο μεγάλο μειονέκτημα η κατάργηση των προγραμμάτων flexy, ως μια εναλλακτική επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Έκανα συνδεση στο wind small, πηρα το κινητο με επιδοτηση και την καρτα sim μια χαρα. Βαζω την καρτα sim στο κινητο, βαζω τον αριθμο pin και το προβλημα ειναι οτι μολις ανοιγει το κινητο μου λεει οτι η εγγραφη της καρτας sim απετυχε και δεν μπορω να κανω κλησεις διοτι λεει πως δεν υπαρχει καλυψη δικτυου. Στον operator δεν λεει τιποτα και φυσικα δεν εχει σημα.

Πρεπει να κανω κατι εγω για να το ενεργοποιησω? Μηπως πρεπει να παω να δηλωσω το ονομα μου στην wind, ισχυει και στα συμβολαια αυτο?

Link to comment
Share on other sites

πηρε σημερα ο κολλητος μου στο 1216 στην γραμμη ακυρωσεων να ζητησει προσφορα για να μεινει στην wind κι ενω σε εμενα ειχαν κανει διπλασιασμο της επιδοτησης και 6 παγια δωρο σε αυτον απλα διπλασιαζουν μονο την -μικρη,70 ευρω- επιδοτηση!ετσι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...