Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο WIND S δεν μπορώ να προσθέσω την επιλογή WIND πρός Σταθέρα (500' με 12,50€);
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@billakosssΓια να μην αναφερεσαι στην ελαχιστη χρεωση φανταζομαι οτι θα πεσει γελιο...

κι ομως αδερφε, δεν αλλαζει τιποτα. 45''

γι αλλη μια φορα,αν και λιγο ειμασταν αφανεις..νομιζω γραψαμε, ετσι?

 

ELIAS: λογικα θα γινεται. δεν νομιζω να μη γινεται.

Edited by billakosss

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

@billakosssΓια να μην αναφερεσαι στην ελαχιστη χρεωση φανταζομαι οτι θα πεσει γελιο...

Τα προγράμματα φίλε, συμφέρουν απίστευτα.

Κάνε μια σύγκριση και θα καταλάβεις.

Πώς όμως αναφέρεις τα περί ελάχιστης χρέωσης χωρίς να έχεις διαβάσει την επίσημη ανακοίνωση;

Εικασίες μάλλον κάνεις...

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν αναφερω, ρωταω. Επειδη οντως ειναι πολυ καλα τα προγραμματα αλλα απο την αλλη μιλαμε για τη wind ας περιμενουμε μεχρι το πρωι...
Link to comment
Share on other sites

Συνδρομητής που άλλαξε πρόγραμμα και πήγε από το flexy 25 στο wind 140 στις 6 Ιανουαρίου μπορεί να ανεβεί πάγιο κάνοντας πχ αύριο την αλλαγή ή πρέπει να περιμένει κάποιο χρονικό διάστημα;

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

τρομερα προγραμματα

 

συγκρινετε :

 

 

Vodafone Unlimited με Internet 45

Μηνιαίο πάγιο 45 €

Ενσωματωμένη χρήση (εθνικές κλήσεις ή / και βίντεο-κλήσεις)

προς όλη τη Vodafone απεριόριστα

προς άλλα κινητά & σταθερά 100 λεπτά

SMS προς όλη τη Vodafone απεριόριστα

Internet στο κινητό 500 MB

 

 

Wind M (45 ευρώ):

1500' προς Wind/Q/Σταθερά

1500 sms προς Wind/Q

250' προς Vodafone, Cosmote

250' βιντεοκλήσεις προς όλους

250 sms σε Vodafone, Cosmote, Σταθερά

250 mms προς όλους

250 mb Internet

Link to comment
Share on other sites

Στο WIND S δεν μπορώ να προσθέσω την επιλογή WIND πρός Σταθέρα (500' με 12,50€);

 

Και να μπορείς, είναι σκέτη αυτοκτονία, γιατί θα πας στα 42,50 ευρώ, ενώ με 45 θα πάρεις το WIND M, το οποίο σου παρέχει πολλά παραπάνω σε όλα τα επίπεδα (και 1500 αντί για 500 σε σταθερά).

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Και να μπορείς, είναι σκέτη αυτοκτονία, γιατί θα πας στα 42,50 ευρώ, ενώ με 45 θα πάρεις το WIND M, το οποίο σου παρέχει πολλά παραπάνω σε όλα τα επίπεδα (και 1500 αντί για 500 σε σταθερά).

 

Σωστά. Να προστεθεί στο WIND XS πάλι δε λέει γιατί έχει πολύ λίγο χρόνο προς Vodafone & Cosmote.

 

Παραλληλα καταργουνται ολα τα προγραμματα flexy και ολα τα προγραμματα ομηλιας απο το wind 280 και πανω.

 

Ισχύει?

Για νέες συνδέσεις ή και για τους υπάρχοντες συνδρομητές που έχουν Flexy?

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο xs

 

Wind XS (20 ευρώ):

1500' προς Wind/Q

1500 sms προς Wind/Q

20' προς Vodafone, Cosmote, Σταθερά

20' βιντεοκλήσεις προς όλους

20 sms σε Vodafone, Cosmote, Σταθερά

20 mms προς όλους

20 mb Internet

αν δεν ξεπερασεις καθολου τα λεπτα και mb, ποια ειναι η τελικη τιμη που πληρωνεις με φπα και τελη συνδρομητων?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόγραμμα της wind από τα παλιά που δίνει 240 λεπτά δωρεάν. Το κινητό είναι στο όνομα του πατέρα μου πολλά χρόνια και δεν το έχω αλλάξει στο όνομα μου για να μη μου έρχεται ακριβότερο, μιας και έχω μια μικρή έκπτωση παγίου. Άσε που ξέρω ότι για να αλλάξει, θέλει επιπλέον λεφτά.

 

Τώρα, και με αφορμή τα νέα προγράμματα της wind, θέλω να κάνω ορισμένες ερωτήσεις. Όποιος απαντήσει, θα με βοηθήσει πραγματικά πολύ!

 

Οι ερωτήσεις είναι οι παρακάτω:

1) Μπορώ να αλλάξω το πρόγραμμα μου, χωρίς να αλλάξω τον αριθμό μου; (Λογικά ναι αλλά ρωτάω για σιγουριά)

2) Μπορώ να αλλάξω το πρόγραμμα μου, χωρίς να αλλάξω τον αριθμό μου, αλλά να αλλάξω τον κάτοχο του αριθμού;

3) Αν δεν αλλάξω κάτοχο του αριθμού, υπάρχει περίπτωση να έχω κάποια πλεονεκτήματα με το νέο πρόγραμμα (όπως π.χ. το πρόγραμμα που διαθέτω έχει κάπου 5 ευρώ έκπτωση και αυτό έγινε από τον πρώτο χρόνο νομίζω)

4) Είμαι από επαρχία και δεν υπάρχει κάποιο κατάστημα wind εδώ κοντά και για να πάω σε κάποιο πρέπει να κάνω ολόκληρο ταξίδι. Όσον αφορά τις ερωτήσεις 1 και 2, μπορούν αυτά να γίνουν από απόσταση (π.χ. ηλεκτρονικά);

5) Αν αλλάξω πρόγραμμα (και το κάνω π.χ. wind 30), μετά από πόσο καιρό μπορώ να αλλάξω ξανά (και να το κάνω π.χ. wind 45);

 

Sorry ρε παιδιά για τις μαζεμένες ερωτήσεις, αλλά θα με βοηθήσει πολύ όποιος γνωρίζει κάτι.

Edited by tipota
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόγραμμα της wind από τα παλιά που δίνει 240 λεπτά δωρεάν. Το κινητό είναι στο όνομα του πατέρα μου πολλά χρόνια και δεν το έχω αλλάξει στο όνομα μου για να μη μου έρχεται ακριβότερο, μιας και έχω μια μικρή έκπτωση παγίου. Άσε που ξέρω ότι για να αλλάξει, θέλει επιπλέον λεφτά.

 

Τώρα, και με αφορμή τα νέα προγράμματα της wind, θέλω να κάνω ορισμένες ερωτήσεις. Όποιος απαντήσει, θα με βοηθήσει πραγματικά πολύ!

 

Οι ερωτήσεις είναι οι παρακάτω:

1) Μπορώ να αλλάξω το πρόγραμμα μου, χωρίς να αλλάξω τον αριθμό μου; (Λογικά ναι αλλά ρωτάω για σιγουριά)

2) Μπορώ να αλλάξω το πρόγραμμα μου, χωρίς να αλλάξω τον αριθμό μου, αλλά να αλλάξω τον κάτοχο του αριθμού;

3) Αν δεν αλλάξω κάτοχο του αριθμού, υπάρχει περίπτωση να έχω κάποια πλεονεκτήματα με το νέο πρόγραμμα (όπως π.χ. το πρόγραμμα που διαθέτω έχει κάπου 5 ευρώ έκπτωση και αυτό έγινε από τον πρώτο χρόνο νομίζω)

4) Είμαι από επαρχία και δεν υπάρχει κάποιο κατάστημα wind εδώ κοντά και για να πάω σε κάποιο πρέπει να κάνω ολόκληρο ταξίδι. Όσον αφορά τις ερωτήσεις 1 και 2, μπορούν αυτά να γίνουν από απόσταση (π.χ. ηλεκτρονικά);

5) Αν αλλάξω πρόγραμμα (και το κάνω π.χ. wind 30), μετά από πόσο καιρό μπορώ να αλλάξω ξανά (και να το κάνω π.χ. wind 45);

 

Sorry ρε παιδιά για τις μαζεμένες ερωτήσεις, αλλά θα με βοηθήσει πολύ όποιος γνωρίζει κάτι.

 

1. Σόρρυ κιολας αλλά με 600+ posts.. πώς γίνεται να μην ξέρεις ότι όταν αλλάζεις πρόγραμμα δεν αλλάζει ο αριθμός σου...

Χωρίς παρεξήγηση...

2. Ναι μπορείς. Πρέπει να πας από εκεί όμως. Χρειάζεται ταυτότητα και προφανώς η συναίνεση αυτού που έχει την γραμμή τώρα. Κάνεις κάποια αίτηση. Μην πας άδικα, πάρε τηλέφωνο πρώτα το customer care να δεις αν χρειάζεται να πάτε και οι δυο ή μόνο ο ένας, με κάποια υπεύθυνη δήλωση ότι σου δίνει τον αριθμό.

Όπως καταλαβαίνεις αν ήταν απλό θα μπορούσε ο καθένας να βουτήξει τον αριθμό κάποιου άλλου!

5. Προς τα πάνω πας εύκολα. Προς τα κάτω είναι το δύσκολο!

Edited by Watermelon
Link to comment
Share on other sites

1. Σόρρυ κιολας αλλά με 600+ posts.. πώς γίνεται να μην ξέρεις ότι όταν αλλάζεις πρόγραμμα δεν αλλάζει ο αριθμός σου...

Χωρίς παρεξήγηση...

2. Ναι μπορείς. Πρέπει να πας από εκεί όμως. Χρειάζεται ταυτότητα και προφανώς η συναίνεση αυτού που έχει την γραμμή τώρα. Κάνεις κάποια αίτηση. Μην πας άδικα, πάρε τηλέφωνο πρώτα το customer care να δεις αν χρειάζεται να πάτε και οι δυο ή μόνο ο ένας, με κάποια υπεύθυνη δήλωση ότι σου δίνει τον αριθμό.

Όπως καταλαβαίνεις αν ήταν απλό θα μπορούσε ο καθένας να βουτήξει τον αριθμό κάποιου άλλου!

5. Προς τα πάνω πας εύκολα. Προς τα κάτω είναι το δύσκολο!

 

600+ posts αλλά από τον Οκτώβρη του 2003, αναλογικά είναι λίγα :) Τέλος πάντων, έχεις δίκιο, είναι προφανής η απάντηση.

 

ΟΚ, αυτό που θα κάνω είναι να επικοινωνήσω με εξυπηρέτηση πελατών. Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνεται με κάνα fax (για φωτοτυπιες ταυτότητας) ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων;

 

 

Και κάτι άσχετο: Επειδή οι περισσότεροι που επικοινωνώ έχουν cosmote και, κυρίως, vodafone, μήπως να περιμένω λίγο μπας και κάνουν κάμια ανάλογη προσφορά (ή βελτίωση των ήδη υπάρχουσων) τα άλλα δίκτυα; Γιατί, πραγματικά, εκείνα τα 1500 sms προς wind πάνε τελείως τσάμπα!

Edited by tipota
Link to comment
Share on other sites

600+ posts αλλά από τον Οκτώβρη του 2003, αναλογικά είναι λίγα :) Τέλος πάντων, έχεις δίκιο, είναι προφανής η απάντηση.

 

ΟΚ, αυτό που θα κάνω είναι να επικοινωνήσω με εξυπηρέτηση πελατών. Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνεται με κάνα fax (για φωτοτυπιες ταυτότητας) ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων;

 

 

Και κάτι άσχετο: Επειδή οι περισσότεροι που επικοινωνώ έχουν cosmote και, κυρίως, vodafone, μήπως να περιμένω λίγο μπας και κάνουν κάμια ανάλογη προσφορά (ή βελτίωση των ήδη υπάρχουσων) τα άλλα δίκτυα; Γιατί, πραγματικά, εκείνα τα 1500 sms προς wind πάνε τελείως τσάμπα!

 

Εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις από 15 μέρες μέχρι 1 μήνα, γιατί αν δουν αντίδραση από την αγορά, θα βελτιώσουν τα προγράμματά τους οι άλλες δύο. Φαντάζομαι κυρίως στον τομέα των sms προς όλους, που τώρα χωλαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα βγουν και επίσημα στη σελίδα της WIND;

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα σπάνε τα νέα προγράμματα....αλλά καλά θα ήταν να έμεναν και τα παλιά...
Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

αν δεν ξεπερασεις καθολου τα λεπτα και mb, ποια ειναι η τελικη τιμη που πληρωνεις με φπα και τελη συνδρομητων?

 

Λογαρισμός κινητής τηλεφωνίας μέχρι και 50 ευρώ: 12%

Λογαρισμός κινητής τηλεφωνίας Από 50,01 μέχρι και 100 ευρώ: 15%

Λογαρισμός κινητής τηλεφωνίας Από 100,01 μέχρι και 150 ευρώ: 18%

Λογαρισμός κινητής τηλεφωνίας Από 150,01 και άνω: 20%

Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=410&tablePageID=195&rec=310

 

0,33e/λεπτο μετα τα δωρεαν λεπτα, πολυ ακριβοτερα και απο καρτοκινητο...

Edited by Nrg
Link to comment
Share on other sites

Λογαρισμός κινητής τηλεφωνίας μέχρι και 50 ευρώ: 12%

Λογαρισμός κινητής τηλεφωνίας Από 50,01 μέχρι και 100 ευρώ: 15%

Λογαρισμός κινητής τηλεφωνίας Από 100,01 μέχρι και 150 ευρώ: 18%

Λογαρισμός κινητής τηλεφωνίας Από 150,01 και άνω: 20%

 

σε ευχαριστω. φπα δεν εχουν οι τιμες?

ακυρο , μολις ειδα εδω http://www.wind.com.gr/Listing.fds?l...ID=195&rec=310

οτι οι τιμες συμπεριλαμβανουν φπα

Edited by pexths
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικα προγραμματα!

 

Χρέωση υψηλότερη και απο καρτοκινητά για προγράμματα συμβολαίου.

 

Τα δωρεάν λεπτά για σταθερά είναι παντελώς άχρηστα για τους περισσότερους και για να βρεις σήμερα συνδρομητή WIND (ειδικα στα επαγγελματικα) πρέπει να κάνεις αίτηση.

 

Απορώ τι αλλο θα διαβάσω εδω μέσα!

 

Η εταιρια βαδιζει αργά και σταθερά προς κλείσιμο ή προς νέα εξαγορά και όποιος δεν το βλεπει εθελοτυφλεί.

 

Ήμουν συνδρομητής WIND πριν μεταφερθώ σε Vodafone και τώρα με Cosmote.

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι και εμένα έχουν εκλείψει οι συνδρομητές wind στις επαφές μου... Εαν τα άτομα που συναναστρέφεσαι τηλεπικοινωνιακά δεν έχουν wind τότε δεν αξίζουν τα νέα προγράμματα.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε οι άνθρωποι είναι άσχετοι.

 

Είναι η τελευταία εταιρία και δεν κοιτάνε τι γίνεται στην υπόλοιπη ευρώπη μπας και σωθούν.

 

Η μεγάλη μείωση του κόστους τερματισμού κλήσεων τους δίνει τη χρυσή ευκαιρία να δώσουν ΔΙΠΛΑ λεπτά ομιλίας προς ΟΛΟΥΣ σε συγκριση με τους ανταγωνιστες και να πάρουν ξανά μερίδιο.

 

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΒΡΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΑΓΓΛΙΑ ΚΑΙ ΓΑΛΛΙΑ ΠΟΥ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΟΙ ΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΑΠΟ ΤΑ 0.0055 ΤΗΣ WIND.

 

ΔΕΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΜΙΑ ΚΛΗΣΗ ΑΠΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΟΤΕ ΣΕ ΚΙΝΗΤΟ...

 

Αν δεν πανε για κλεισιμο τοτε που πανε ;

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...