Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν μόλις ενεργοποίησα τα 600 λεπτά για 5 ευρώ. Είναι για όλα τα κινητά wind με ελάχιστη χρέωση το ένα λεπτό και μετά είναι ανα δευτερόλεπτο και η υπηρεσία θα λήξει αυτόματα στις 31/12/2009 για όσους το ενεργοποιήσουν.

Αυτό που δεν ρώτησα και παρακαλώ να μου πει κάποιος ξέρει, τα λεπτά αυτά είναι και βινετοκλήσεις;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Μα και αυτό το πρόγραμμα όταν είχα ρωτήσει το Νοέμβρη μου είχαν πει ότι είναι 9 ευρώ για 6 μήνες αλλά ίσχυε για λίγες μόνο ημέρες γιατί ήταν μια προσφορά.Δηλαδή,ή σου έδιναν 54 ευρώ επιδότηση ή 9 ευρώ το μήνα για 6 μήνες,αλλά χθες που πήγα και το έκανα μου είπαν πως δεν έχει επιδότηση αλλά τα 9 ευρώ είναι "παρέα" με το πρόγραμμα αυτό.Επίσης τώρα που μου έβαλαν αυτό πρέπει να παραμείνω στην εταιρεία για 6 μήνες (σκοπεύω να μείνω πιο πολύ :p) ενώ το Νοέμβρη όταν είχα ρωτήσει σε περίπτωση που δεν κάνω τίποτα από τα δύο (ούτε επιδότηση ούτε 9 ευρώ το μήνα) μου είπαν ότι μπορώ να φύγω όποτε θέλω από το δίκτυο της Wind και ότι δεν θα πληρώσω τίποτα στην εταιρεία :blink:.Τελικά ποια από τις δύο έχει δίκιο;:worry:Η υπάλληλος που με εξυπηρέτησε το Νοέμβριο ή η υπάλληλος που με εξυπηρέτησε χθες;:confused:

 

Το Wind 1 δεν εχει καθόλου πάγιο και ειναι αοριστου διάρκειας το εχω και ξέρω

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν δελεαστική η προσφορά και ακύρωσα τη φορητότητα προς vodafone.

Μου έδωσε η wind 300 ευρώ έκπτωση από τα πάγια (-25 ευρώ το μήνα από το flexy 30 που έχω).

Ερώτηση. Τη sim την έχω 13 μήνες. Θέλω να την αλλάξω σε 3G. Υπάρχει τρόπος χωρίς να πληρώσω τα 18 ευρώ;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Τη sim την έχω 13 μήνες. Θέλω να την αλλάξω σε 3G. Υπάρχει τρόπος χωρίς να πληρώσω τα 18 ευρώ;

Μα,εφόσον έχεις σύνδεση πρέπει να έχεις ήδη κάρτα Usim 3G 64K.:)

Link to comment
Share on other sites

Μου είχαν δώσει παλιά επειδή στο κατάστημα που την έκανα δεν είχαν τότε 3G.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Μου είχαν δώσει παλιά επειδή στο κατάστημα που την έκανα δεν είχαν τότε 3G.

Συγνώμη,έχεις συμβόλαιο 32K κάρτα;:confused:Αν,ναι πως γίνεται αυτό;:worry:Αν η κάρτα είναι TIM -νομίζω- μπορείς να την αλλάξεις χωρίς χρέωση αν όμως είναι Wind θα πρέπει να πληρώσεις 17,59 ευρώ :(.Πάντως,δεν πιστεύω να σου προσφέρει τίποτα παραπάνω η USIM.

Το e-bill ισχύει για το Wind Flexy Zero κι αν ναι πως μπορώ να το ενεργοποιήσω;

Link to comment
Share on other sites

Το e-bill ισχύει για το Wind Flexy Zero κι αν ναι πως μπορώ να το ενεργοποιήσω;

 

Κάνεις αίτηση σε Wind shop... Και μπορεί να ενεργοποιηθεί για οποιοδήποτε πρόγραμμα συμβολαίου.

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Πάντως,δεν πιστεύω να σου προσφέρει τίποτα παραπάνω η USIM.

 

Το μόνο κακό είναι ότι δεν μπορώ να κάνω βιντεοκλήσεις.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό είναι ότι δεν μπορώ να κάνω βιντεοκλήσεις.

Μήπως η περιοχή σου δεν καλύπτεται από δίκτυο 3G;:confused:Αν όμως η περιοχή σου καλύπτεται από δίκτυο 3G και δεν μπορείς να κάνεις βίντεο κλήσεις πέρνα από κάποιο κατάστημα Wind πες τους το και μπορεί να σου αλλάξουν τη sim σε usim δωρεάν.:)

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα τώρα και γράφει πάνω 64Κ αλλά όχι usim. Επομένως δεν είναι 3G, έτσι; Μπερδεύτηκα με το παραπάνω μήνυμά σου που λές μήπως φταίει η περιοχή μου.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα τώρα και γράφει πάνω 64Κ αλλά όχι usim. Επομένως δεν είναι 3G, έτσι; Μπερδεύτηκα με το παραπάνω μήνυμά σου που λές μήπως φταίει η περιοχή μου.

Κοίτα,αν ο φάκελος που είχε μέσα την κάρτα sim σου είναι κάπως έτσι:

http://img30.imageshack.us/img30/843/windflexyzero003.th.jpg τότε η κάρτα σου είναι Usim 3G.Αν όμως δεν είναι έτσι ο φάκελος και η κάρτα sim σου γράφει πάνω "32K" τότε άλλαξε την.Σε περίπτωση όμως που ο φάκελος της κάρτας σου είναι σαν το παραπάνω και δεν μπορείς να κάνεις βίντεο κλήσεις τότε κοίταξε για άλλους παράγοντες που δεν σου επιτρέπουν να κάνεις βίντεο κλήση όπως αν έχει 3G σήμα η γειτονιά σου,είναι όλα εντάξει στο κινητό σου κλπ.:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

εχω το προγραμμα για τους στρατιωτικους και θελω αν γινεται να αλλαξω νουμερο

που πρεπει να παρω τηλ?

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=161475&page=32

 

Απευθύνσου καλύτερα εδώ

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη,έχεις συμβόλαιο 32K κάρτα;:confused:Αν,ναι πως γίνεται αυτό;:worry:Αν η κάρτα είναι TIM -νομίζω- μπορείς να την αλλάξεις χωρίς χρέωση αν όμως είναι Wind θα πρέπει να πληρώσεις 17,59 ευρώ :(.Πάντως,δεν πιστεύω να σου προσφέρει τίποτα παραπάνω η USIM.

Το e-bill ισχύει για το Wind Flexy Zero κι αν ναι πως μπορώ να το ενεργοποιήσω;

 

εμενα γραφει ΤΙΜ ακομα αλλα ειναι καρτοκινητο!παιζει να μου την αλλαξουν χωρις χρεωση?κ αν ναι τι να τους πω?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

εχω το προγραμμα για τους στρατιωτικους και θελω αν γινεται να αλλαξω νουμερο

που πρεπει να παρω τηλ?

 

Μπορεις να αλλαξεις νουμερο. Παρε τηλ στο 1277 να σου πουν τι χρειαζεται να στειλεις μιας και θεωρειται εταιρικο τηλεφωνο. Σε προσωπικα συμβολαια αλλαζει και τηλεφωνικα μετα απο ταυτοποιηση στοιχειων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!Μολις μου ηρθε ο λογαριασμος απο τη wind και ειδα κατι περιεργες χρεωσεις!μου εχει χρεωσει για το internet 15 euro και γραφει off net wap browsing!Σημειωνω οτι εχω υπηρεσια για το internet την Web and mail 120 mb και δεν εχω ξεπερασει το οριο των 120 mb!Ξερει καποιος τι συμβαινει?Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

εμενα γραφει ΤΙΜ ακομα αλλα ειναι καρτοκινητο!παιζει να μου την αλλαξουν χωρις χρεωση?κ αν ναι τι να τους πω?

Νομίζω πως η Wind μετά την μετονομασία της σε TIM αφήνει τους κατόχους με παλιές κάρτες sim της TIM να τις αλλάξουν με νέες sim της Wind :D.Να τους πεις ότι θες αντικατάσταση κάρτας sim.Για να είσαι 1000% σίγουρος πάρε τηλέφωνο στο cc της Wind ή πέρασε από κάποιο κατάστημα Wind.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση εφόσον, εννοείται, γνωρίζετε. Θέλω να αλλάξω πρόγραμμα από το wind flexy και να πάω στο wind 250. Επίσης θέλω να πάρω συσκευή.

 

Το ερώτημα είναι το παρακάτω: θα έχω κάποια έκπτωση στην συσκευή (γύρω στα 400 περίπου θα έχει εάν σας βοηθάει);

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση εφόσον, εννοείται, γνωρίζετε. Θέλω να αλλάξω πρόγραμμα από το wind flexy και να πάω στο wind 250. Επίσης θέλω να πάρω συσκευή.

 

Το ερώτημα είναι το παρακάτω: θα έχω κάποια έκπτωση στην συσκευή (γύρω στα 400 περίπου θα έχει εάν σας βοηθάει);

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Αν αλλάξεις πρόγραμμα έκπτωση στην συσκευή (λεγόμενη και ως επιδότηση) θα έχεις μόνο αν είσαι ένα χρόνο στο Wind Flexy.Αν κάνεις καινούργια σύνδεση στο Wind 250 τότε θα πάρεις και έκπτωση στη συσκευή.Πότε είχες κάνει σύνδεση στο Wind Flexy;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Επιδότηση έχω κρατημένη από τα προηγούμενα 2 χρόνια(200 ευρώ) αφού είμαι ήδη περίπου 2,5 χρόνια. Αλλά έχω την εντύπωση πως πέρα από αυτή την επιδότηση, υπάρχει και μια μικρή έκπτωση στην αγορά συσκευής αφού, θεωρητικά, πάω σε μεγαλύτερο πρόγραμμα. Βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Επιδότηση έχω κρατημένη από τα προηγούμενα 2 χρόνια(200 ευρώ) αφού είμαι ήδη περίπου 2,5 χρόνια. Αλλά έχω την εντύπωση πως πέρα από αυτή την επιδότηση, υπάρχει και μια μικρή έκπτωση στην αγορά συσκευής αφού, θεωρητικά, πάω σε μεγαλύτερο πρόγραμμα. Βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος.

Δεν νομίζω πέρα από την επιδότηση να σου δώσουν κι άλλη έκπτωση στη συσκευή που θα διαλέξεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Για νέα σύνδεση στο Wind 1 υπάρχει η πιθανότητα κάποια καταστηματα να κάνουν την πάπια και να επιμένουν πως το πρόγραμμα έχει καταργηθεί ή στην κάνουν κατευθείαν τη σύνδεση;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...