Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπόν μόλις γύρισα από ένα κατάστημα wind! η προσφορά είναι η εξής:

ότι μα ότι κινητό θέλετε σε όποιο πρόγραμμα θέλετε με πάγιο από 30 ευρώ και πάνω! εγώ χτύπησα ένα C905 στο flexy 30 και δεν πλήρωνω τίποτα. ούτε σε αναγκάζει με πιστωτική ή διετές συμβόλαιο.απλά η προσφορά είναι για λίγες μέρες και κανείς δεν ξέρει για πόσες! μπορεί δηλαδή δευτέρα ή τρίτη ή τετάρτη ή τον άλλο μήνα να την διακόψουν.

βασικά πιο πολύ πιστεύω είναι για τα καταστήματα γιατί είδα την ενημέρωση που σου έστειλαν και έλεγε ξεπουλήστε το στοκ σας γρήγορα και εύκολα.

το μόνο μελανό σημείο (αν και αναμενόμενο) είναι ότι το σύστημα είχε πρόβλημα και δεν έπαιρνε τις επιδοτήσεις. δηλαδή έβγαζε ότι έπρεπε να πληρώσεις. αλλά η κοπέλα πήρε στα κεντρικά και το ανέφερε και της είπαν ότι είχε πρόβλημα το σύστημα και ότι θα τα άλλαζαν(συγκεκριμένα όλα τα καταστήματα είχαν αυτό το πρόβλημα)!

για καλό και για κακό δεν μου ενεργοποίησε την γραμμή αν και πήρε έγκριση και την δευτέρα θα πάω να παρω ότι είναι να πάρω. της έκανα βέβαια και διευκρίνηση ότι αν ζητήσουν έστω και ένα ευρώ την συσκευή ακυρώνω επιτόπου το συμβόλαιο! μην τους λυπηθείτε!

 

τα προγράμαμτα που μπορείτε να επιλέξετε με δωρεάν όλες τις συσκευές είναι τα flexy 30 και πάνω, αυτότατα 1&2, αυτόματα flexy 1&2, τα max και γενικά όσα έχουν πάγιο από 30 και πάνω. επίσης και τα οικογενειακά είναι "συμβατά"!

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

ειναι σφραγισμενη η συσκευη? ρωταω μπας και ειναι απο τα ανακατασκευασμενα.

 

σφραγισμένη με τη ζελατίνα! ούτε σχίσιμο δεν έχει! και δώρο 100 ευρώ σε υπηρεσίες!

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

και κάτι άλλο που ξέχασα, μου είπε η κοπέλα παίρνεις όποιο κινητό θέλεις, αν το έχει το κατάστημα οκ αλλά αν θες να το παραγγείλεις και μέχρι να έρθει η συσκευή έχει λήξη η προσφορά τότε δεν μπορείς να την πάρεις δωρεάν αλλά όπως όταν θα την έπαιρνες χωρίς την προσφορά.

 

εγώ ήμουν μεταξύ του C905 και του Innov8. το πρώτο το είχε στο κατάστημα (τελευταίο κομμάτι) ενώ το δεύτερο το είχε στο άλλο κατάστημα. πήρε και το είχαν πουλήσει. και μου είπε να το παραγγείλει αλλά αν λήξει η προσφορά μέχρι να έρθει τότε την πληρώνω και προτίμησα το πρώτο.

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως δεν είπαν τίποτε για πληρωμή αν μέχρι να έρθει η συσκευή που ζήτησα έχει τελειώσει η προσφορά. Και εννοείται ότι δεν πρόκειται να προχωρήσω εάν ζητήσουν πληρωμή εκ των υστέρων.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις γυρισα και γω απο το καταστημα της WIND στο the mall. εχουμε και λεμε...εκτος οτι πρωτη φορα ειδα τοσο κοσμο σε αυτο μαγαζι μπροστα μου και μονο κανανε αιτηση για 3 XPERIA 3 παληκαρια στο 30 flexy. η απαντηση οπως και στη δικη μου ερωτηση ηταν οκ ολα καλα απλα θα περιμενετε να ερθει η συσκευη. δεν εχει καμια σχεση το ποτε θα ερθει αλλα το ποτε εγινε η αιτηση. η προσφορα απο οτι μου ειπαν εκει θα ειναι για οποιον προλαβει μεχρι και τη Δευτερα σιγουρα! απο εκει και περα περιμενουν ανακοινωση οπως περιμενουνε και διατυπωση το οτι μπορεις να κρατησεις το νουμερο σου να κανεις δλδ νεα συνδεση με το παλιο νουμερο σου οπως λεει και στη TV γιατι προς το παρον κανουνε μονο καινουργιες συνδεσεις. εγω ρωτησα για 2 ακριβα κινητα που ενδιαφερομουν το HTC kai Xperia και στα 2 πηρα απαντηση οτι ναι γινεται απλα θα περιμενω 5-6 μερες να μου φερουν το κινητο αλλα θα ειμαι μες την προσφορα του δωρεαν μονο αν γινει η αιτηση οσο κραταει η προσφορα και ας ερθει μετα απο ενα μηνα το κινητο! αυτα απο μενα :)
...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δε ξέρω,αλλά εγώ το βρήκα μεγάλη απάτη...είναι τυχαίο,οτι σε 40 καταστήματα που πήρα,πουθενά δεν είχε το c905 ή κάποιο κινητό στα 5 ΜΡ? και μην φανταστείτε,πρωί 9 η ώρα αυτά..πότε εξαντλήθηκαν;ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ? πόσο πιθανό είναι;

20 συσκευές (μετράω όσες ειναι 5αρες κ πανω) χ 3 συσκευές να έχουν απο το κάθε μοντέλο; χ 40 καταστήματα?

 

κοροιδευόμαστε; και αν πάω την τρίτη,όλως τυχαίως θα εμφανιστούν οι συσκευές;

 

 

Λοιπον μολις γυρισα και γω απο το καταστημα της WIND στο the mall. εχουμε και λεμε...εκτος οτι πρωτη φορα ειδα τοσο κοσμο σε αυτο μαγαζι μπροστα μου και μονο κανανε αιτηση για 3 XPERIA 3 παληκαρια στο 30 flexy. η απαντηση οπως και στη δικη μου ερωτηση ηταν οκ ολα καλα απλα θα περιμενετε να ερθει η συσκευη. δεν εχει καμια σχεση το ποτε θα ερθει αλλα το ποτε εγινε η αιτηση. η προσφορα απο οτι μου ειπαν εκει θα ειναι για οποιον προλαβει μεχρι και τη Δευτερα σιγουρα! απο εκει και περα περιμενουν ανακοινωση οπως περιμενουνε και διατυπωση το οτι μπορεις να κρατησεις το νουμερο σου να κανεις δλδ νεα συνδεση με το παλιο νουμερο σου οπως λεει και στη TV γιατι προς το παρον κανουνε μονο καινουργιες συνδεσεις. εγω ρωτησα για 2 ακριβα κινητα που ενδιαφερομουν το HTC kai Xperia και στα 2 πηρα απαντηση οτι ναι γινεται απλα θα περιμενω 5-6 μερες να μου φερουν το κινητο αλλα θα ειμαι μες την προσφορα του δωρεαν μονο αν γινει η αιτηση οσο κραταει η προσφορα και ας ερθει μετα απο ενα μηνα το κινητο! αυτα απο μενα :)

 

εμένα μου είπαν οτι αυτό δε γίνεται..σε 3 καταστήματα ρώτησα..πρεπει να εχουν το ΙΜΕΙ για να κάνουν νεα συνδεση,και εφόσον δεν υπάρχει το τηλ,όταν έρθεις,αν δεν ισχύει ακομα η προσφορα,θα το πληρώσεις κανονικά

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω μπορει να ειναι απατεωνεια μπορει να την ειδε ο τυπος χρηματηστιριο..επενδυστε ολοι και την εκανα βραδυ^^ μπορει να ειναι απλα τρελη ευκαιρεια!....φανταστειτε ομως 100 ατομα να εχουνε παρει απο 1 Xperia σε 1 μαγαζι και Τεταρτη πρωι να τους ζητανε απο 750 ευρω!!!!! Ασκησεις πανικου και ομιχλης!!!!!!!
...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι,οτι αν εχες υπογραψει,δεσμευεσαι να το πληρωσεις...μετά,αν στα ζητάνε τι γίνεται;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

κοιτας και διαβαζεις οτι υπογραφεις....ολα τα συμβολαια πανω λενε την προσφορα τη συσκευης η ποσο πληρωνεις για αυτη. αν το δεις κενο η με καποια τιμη πανω τοτε να υποψιαζεσαι. και γενικως σε κατι τετοιο τοσο περιεργο Διαβαζεις - πραγμα που σχεδον κανεις μας δεν το κανει - τι υπογραφεις.
...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

Καλα για ολα τα κινητα αλλα και το χperia να το εχει εντελως δωρεαν?Θα περασω μια βολτα την δευτερα και ελπιζω να ειναι ετσι!;)
Link to comment
Share on other sites

ε,σε αυτή τη περίπτωση,λογικά κενό είναι...

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

ας μη λεμε σε ενα forum σαν αυτο τι μπορει να ειναι η τι θα ειναι. πηγαινε και αν το δεις κενο πες το μας και εμας εδω...ας διαβαζουμε ολοι πραγματα που ισχυουν γιατι ολοι καιγομαστε μαλλον!

 

@Τεο010 :

ναι ειναι δωρεαν. το ρωτησα και εγω και μου ειπαν δωρεαν. και μπροστα μου 3 υπογραψαν για αυτο.

...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

Και τι περιορισμος υπαρχει, γιατι δεν καταλαβα! Αν ειναι να κανω και γω παραγγελια και να κρατησω και τον ιδιο αριθμο!:D
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να είναι τα πράγματα είναι ανεπίτρεπτο σε κανένα κατάστημα της Wind να μην γνωρίζουν ακριβώς τι ισχύει και ο καθένας να λέει ότι θέλει. Είναι περίεργο το ότι δεν υπάρχει μια ξεκάθαρη ανακοίνωση.

Όλα θα παιχτούν στο τι γράφει το συμβόλαιο. Προφανώς για να υπογράψει κάποιος συμβόλαιο θα πρέπει πάνω σε αυτό να αναγράφεται το μοντελο-ΙΜΕΙ της συσκευής και ότι η επιδότηση ειναι το 100% της αξίας.

Link to comment
Share on other sites

Η αναξιοπιστία αυτής της εταιρίας δεν παίζεται τελικά!

 

Μόλις πήγα στο κατάστημα της Wind στο City Gate της Θεσσαλονίκης(μου το πρότεινε το 1260 να φανταστειτε,ως κατάστημα της εταιρίας και όχι franchisee-είπαν ότι και καλά θα έχει πληρέστερη ενημέρωση)και μου είπαν ότι η τελευταία ενημέρωση που τους ήρθε ανέφερε ότι η προσφορά έχει λήξει και ότι ήταν μέχρι τις 6 η ώρα!!! :mad: Εν τω μεταξυ,το 1260 δεν ήξερε καθόλου μέχρι πότε ισχύει η προσφορά!Συγνώμη,δεν ξέρουν τι γίνεται στα καταστήματά τους;; ΕΛΕΟΣ!!!

 

ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΑΥΤΗ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΤΙΚΕΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ!!!ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ.....ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΙΣΧΥΕΙ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ;;; :mad: ΟΥΤΕ ΜΙΣΗ ΜΕΡΑ ΔΕ ΔΙΗΡΚΗΣΕ!!ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΤΙΚΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ,ΟΛΟ ΑΠΑΤΗ!!ΕΥΓΕ WIND!!

 

Παίδες,η Vodafone δίνει 300 ευρώ επιδότηση σε όποια συσκευή πάρετε!Απ'το Οικονομικό ή Ευέλικτο 30 και πάνω!Ισχύει μέχρι τις 31 Ιανουαρίου και πάνω απ'όλα είναι ΣΙΓΟΥΡΟ!Και όχι προσφορα-φούσκα....Και πλήρης ενημέρωση απ'το 13830 για την προσφορά!Όχι άγνοια....

 

Όσα παίρνει ο άνεμος η Wind...Και εις ανώτερα..Λεμε τώρα.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε το 1260 να ζητήσεις εξηγήσεις :) Μπορεί να ήταν ψέμα του καταστήματος...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μα ούτε το 1260 ξέρει τι ισχύει!! :wacko: Αυτό είναι το γελοίο!

 

Δεν πειράζει,απ'την αναξιοπιστία τους και μόνομ δεν κάνω συμβόλαιο πλέον σ'αυτην την εταιρία....Ο ένας λέει άσπρο,ο άλλος μαύρο!Και το 1260 δηλώνει ουδετερότητα και ρίχνει την ευθύνη της ενημέρωσης στα καταστήματα!Χάος κοινώς!! :mad:

 

Υπάρχει και η Vodafone άλλωστε :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με 1260... Δεν ξέρουν τίποτα... Λένε να ρωτήσω σε κατάστημα... Στα καταστήματα λένε να ρωτήσω στο 1260... Γ@μώ την τύχη μου...

 

Τελικά αν ισχύει Δευτέρα ξέρει κανείς 100%?

Link to comment
Share on other sites

σε εμένα συνέβει το εξής έκανα αίτηση χωρίς να υπογράψω τίποτα και παράγγειλα το touch hd μου είπαν ότι θα το έχουν απο δευτέρα με τρίτη και αν ισχύει η προσφορά έχρι τότε το παίρνω και άντε γεια αν όχι με διαβεβαίωσαν πως μπορεί να ακυρωθεί η αίτηση και δεν πληρώνω τίποτα ....

επίσης μίλησα τώρα με την εξυπηρέτηση και μου είπε πως δεν ξέρουν τίποτα ενημέρωση μόνο απο τα καταστήματα !! τι να πω???

ck
Link to comment
Share on other sites

θελω πολυ να δω μετα απο τετοιες καλες προσφορες που εβγαλε η wind τον τελευταιο καιρο ποσο κοσμο θα μαζεψει το πρωτο τριμηνο.χαμος θα γινει.να δουμε ομως πρωτα τι εγινε κ με το τελευταιο τριμηνο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...