Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@OSFP7

 

η έκπτωση για το 3 σε 1 είναι 5% στο λογαριασμό κινητής, αρκεί κινητό και σταθερό να είναι στο ίδιο ΑΦΜ. επομένως για WIND 140 το πάγιο με την έκπτωση θα είναι .....μμμμ..... μισό να ανοίξω calculator.... 25*0,95 = 23,75 ευρω!

 

ελπίζω να βοήθησα! :)

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση;

 

Πόση είναι στο περίπου η επιδότηση νεας συσκευής στα προγράμματα WIND 280,390,i-500,MAX 600 και Αυτόματο 2; :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή εγώ αυτό με τα 600 δωρεάν λεπτά τώρα το πήρα χαμπάρι, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει:

 

α) Λέει στο site της wind η WIND σας προσφέρει 600 λεπτά ομιλίας προς WIND και σταθερά τηλέφωνα μόνο με 5/μήνα για 3 μήνες! Τι εννοεί; Ότι θα πληρώσω 5 ευρώ x 3 μήνες = 15 ευρώ ή είναι 5 ευρώ και τέλος;

 

β) Αυτά τα 600 λεπτά μπορώ να τα καταναλώσω μέσα σε έναν μήνα από τη στιγμή που θα το ενεργοποιήσω; Δηλαδή αν το ενεργοποιήσω στις 31/12, θα έχω χρόνο να καταναλώσω μέχρι τις 31/1;

 

γ) Και τέλος, όταν έχω ήδη δωρεάν χρόνο ομιλίας να καταναλώσω (συμβολαίου) και π.χ. παίρνω σε wind κινητό, ποιός χρόνος θα εξαντληθεί πρώτος, του συμβολαίου ή της προσφοράς;

 

Όποιος γνωρίζει, ας με βοηθήσει παρακαλώ.

 

 

σχετικά με αυτό ο billakos αλλού έγραψε

 

ενταξει,θα παλευτει.. ξαναξεκινησε και αυτο με τα 5 ευρω 600' σε wind και σταθερα. αντε αντε

 

ξέρουμε τι ισχύει? δηλαδή μέχρι πότε ισχύει το πρόγραμμα? εγώ που έκανα ενεργοποίηση το Δεκέμβριο θα μπορώ να ξανακάνω όταν λήξει?

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να διακοψω ρε παιδια την συνδεση μου σε καρτοκινητο εδω και κατι μερεσ και γυρναω σε wind και καμια δεν εχει καρτα για αυτο..ειπαμε δεν θελει το καταστημα να φαινεται οτι εγινε διακοπη απο εκει..αλλα οχι και ετσι..υμαρτον
Link to comment
Share on other sites

Είναι υποχρεωμένοι να στη διακόψουν!Εναλλακτικά,κάνε μια αίτηση φορητότητας σε καρτοκινητό άλλης εταιριας και με το που σου ενεργοποιηθεί το καρτοκινητό στην άλλη εταιρια ξανακάνε φορητότητα πίσω στην Wind στο καρτοκινητό που θες.Μπορείς να κάνεις οποτεδήποτε θες φορητότητα αριθμού και είναι πάντα δωρεάν.Κανονικά,να καλέσεις το 1260 να το αναφέρεις.Αν είναι δυνατόν,να σε εμποδίζουν να κάνεις μετατροπή σε καρτοκινητό!! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Διακοπη μου κανουν..αλλα χωρις να γινει καρτοκινητο..δηλαδη να χασω τον αριθμο μου...δεν μπορει ποτε να μην εχουν καρτες...Ειδικα σε 2 καταστηματα πουπηγαινω ποιο πολυ..ολο τις περιμενουν..
Link to comment
Share on other sites

@OSFP7

 

η έκπτωση για το 3 σε 1 είναι 5% στο λογαριασμό κινητής, αρκεί κινητό και σταθερό να είναι στο ίδιο ΑΦΜ. επομένως για WIND 140 το πάγιο με την έκπτωση θα είναι .....μμμμ..... μισό να ανοίξω calculator.... 25*0,95 = 23,75 ευρω!

 

ελπίζω να βοήθησα! :)

 

σε ευχαριστω, περασα και απο μαγαζι και το ρωτησα...5% , ψιχουλα...αλλα anyway 23.75 για 140 λεπτα καλυτερα απο 22 για 120 στην cosmote...

 

Αυτο που με απογοητευσε ηταν η επιδοτηση συσκευης και εδω θελω τη βοηθεια σας.

 

Λοιπον επαναλαμβανω οτι τελειωνει το ετησιο συμβολαιο μου σε flexy20 , και κανοντας νεο ετησιο συμβολαιο ρωταω ποια θα ειναι η επιδοτηση. Μου λενε 53 ευρω ανεξαρτητα σε πιο προγραμμα παω...εχει λογικη αυτο ρε παιδια? Αφου σε νεα συνδεση η επιδοτηση ειναι μεγαλυτερη σε οσο πιο ακριβο προγραμμα πας....

 

Μετα, τα 53 ευρω δεν ειναι και τιποτα ιδιαιτερο, κοιταζω τις τιμες των συσκευων στον καταλογο τους και τα 53 ευρω ειναι μικροτερη απιδοτηση ακομα αι απο την ελαχιστη επιδοτηση που δινουν σε νεα συνδεση (δηλαδη επιδοτηση στα flexy20/wind100)....και προφανως αρα μικροτερη και απο αυτην που θα εδιναν σε νεα συνδεση στο wind140 που με ενδιαφερει....δεν ειναι ηλιθιο αυτο? Δηλαδη θελουν να με αναγκασουν να τους πω "ΟΚ, κοψε τη συνδεση, κανε το νουμερο free2go και θα ξαναρθω να κανω νεα συνδεση με φορητοτητα απο το free2go"...

Link to comment
Share on other sites

κανεις ρε παιδια?

Να δωσω ενα παραδειγμα. Παιρνω τυχαια ενα κινητο απο τον καταλογο τους. Διαλεξα το SE T303 επειδη κανει μονο 100 ευρω. Λοιπον σε νεα συνδεση στο wind100/flexy20 το χαμηλοτερο δηλαδη παγιο που υπαρχει στο δινει στα 35 ευρω, δηλαδη επιδοτηση 65 ευρω...

Σε συνδεση στο wind140/flexy25 που ειναι και αυτο που με ενδιαφερει, το δινει στα 23 ευρω, δηλαδη 77 ευρω επιδοτηση.

 

Δεν ειναι ηλιθιο λοιπον οτι μου προσφερουν 53 ευρω επιδοτηση σε οποιο προγραμμα και να παω? ειναι λιγοτερα και απο τα 65 που δινουν στο χαμηλοτερο προγραμμα τους με νεα συνδεση. Δεν εχω καθε δικαιωμα να κοψω τη συνδεση, να κανω το νουμερο καρτα free2go και μετα να κανω νεα συνδεση για να παρω τα 77 ευρω επιδοτηση του wind140 στο οποιο σκοπευω να παω?

 

Πονταρουν στο οτι οι περισσοτεροι θα βαρεθουν να κανουν αυτη τη διαδικασια, ή υπαρχει κατι που θα χασω και μου διαφευγει? Βοηθηστε παρακαλω γιατι θελω εντος των ημερων να ξεμπερδευω...

Link to comment
Share on other sites

Η επιδότηση δίνετε για την χρήση που έκανες τον προηγούμενο χρόνο. Έτσι δεν έχει σημασία σε πιό πρόγραμμα θα πας αλλά σε πιο ήσουν .

Εν πάσει περιπτώσει πάρε τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών και ρώτα τους αν μπορούν να ξαναδούν την επιδότηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Η επιδότηση δίνετε για την χρήση που έκανες τον προηγούμενο χρόνο. Έτσι δεν έχει σημασία σε πιό πρόγραμμα θα πας αλλά σε πιο ήσουν .

Εν πάσει περιπτώσει πάρε τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών και ρώτα τους αν μπορούν να ξαναδούν την επιδότηση σου.

 

μαλιστα, ευχαριστω για την απαντηση, εξηγει τη λογικη τους. Ωστοσο, το θεμα ειναι οτι αυτο που λεω συνεχιζει να ισχυει...δηλαδη θα με αναγκασουν να κανω νεα συνδεση απο την αρχη...

 

Οποτε να επαναλαβω το δευτερο σκελος της ερωτησης μου, εχω κατι να χασω με το να μετατρεψω τη συνδεση μου σε free2go και μετα να κανω νεα συνδεση με φορητοτητα αυτου του αριθμου? Δηλαδη πχ μηπως δνε ειναι δωρεαν η μετατροπη στο free2go ή παιζει κανα θεμα με τη φορητοτητα? (εχω περασει το 12μηνο της αρχικης συνδεσης οποτε δεν υπαρχει δεσμευση αποκει)

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλε μήνυμα σήμερα η WIND για αναβάθμιση συσκευής, που μπορώ να μάθω τι επιδότηση παίρνω για να πάρω καινούργιο κινητό;

 

Ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα κατάστημα Wind ή καλώντας την εξυπηρέτηση πελατών 1260
Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς τη νέα προσφορά της wind? Με σύνδεση σε πρόγραμμα με πάγιο άνω των 30 ευρώ σου δίνει δωρεάν όποια συσκευή επιλέξεις....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για πες περισσότερα....... :)

 

Έχεις μήπως κάποιο link απ'το site?Γιατί εγώ δε βρήκα κάτι στα δελτία τύπου :confused:

 

Δώσε πληροφορίες αν γνωρίζεις,σε παρακαλώ :)

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς τη νέα προσφορά της wind? Με σύνδεση σε πρόγραμμα με πάγιο άνω των 30 ευρώ σου δίνει δωρεάν όποια συσκευή επιλέξεις....

Σε ένα κατάστημα Wind στην Κέρκυρα έχουν κολλήσει ένα χαρτί που λέει:''Με κάθε νέα σύνδεση στο Wind Flexy 30 ΔΩΡΕΑΝ το Sony Ericsson W380i ή το Motorola E8''.:)

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς τη νέα προσφορά της wind? Με σύνδεση σε πρόγραμμα με πάγιο άνω των 30 ευρώ σου δίνει δωρεάν όποια συσκευή επιλέξεις....

 

την ειδα πριν λιγο. Αυριο θα εχουμε περισσοτερες λεπτομερειες. Παντως ακουγεται πολυ καλο για να ειναι αληθινο. απο την αλλη νομιζω οτι δεν επιτρεπονται συνδεσεις 2 ετων , πραγμα που ισως θα δικαιολογουσε καπως τη προσφορα. Δηλαδη με παγιο 30 ευρω θα μπορω να παρω παραδειγμα το xperia?? θα δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση έπαιξε πολύ στην τηλεόραση απόψε!

 

Το θέμα είναι ότι στη διαφήμιση δεν υπάρχουν ψιλά γράμματα κατι το οποίο γεννά πολλές απορίες για την αγορά.

 

Θα είναι όντως δωρεάν ή υπό προυποθέσεις;

 

Θα ισχύει μέχρι κάποια συγκεκριμένη κατηγορία τιμής;(π.χ. μεχρι 300 ευρώ);

 

Θα ισχύει με δέσμευση άνω του 1 έτους;

 

Θα ισχυει η δέσμευση επισκευής;

 

 

Αν ισχύει πάντως το τελευταιο,προσωπικά δεν το θεωρώ άτιμο ή ανήθικο..Όταν υπογράφεις ένα συμβόλαιο,υποτίθεται το διαβάζεις πιο πριν..

 

Τέλος πάντων,αν γνωρίζει κάποιος περισσότερα,ας μας πει!Ακούγεται-και είναι-ενδιαφέρον-αν πραγματικά είναι δωρεάν όλες οι συσκευές :)

Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση έπαιξε πολύ στην τηλεόραση απόψε!

 

Το θέμα είναι ότι στη διαφήμιση δεν υπάρχουν ψιλά γράμματα κατι το οποίο γεννά πολλές απορίες για την αγορά.

 

Θα είναι όντως δωρεάν ή υπό προυποθέσεις;

 

Θα ισχύει μέχρι κάποια συγκεκριμένη κατηγορία τιμής;(π.χ. μεχρι 300 ευρώ);

 

Θα ισχύει με δέσμευση άνω του 1 έτους;

 

Θα ισχυει η δέσμευση επισκευής;

 

 

Αν ισχύει πάντως το τελευταιο,προσωπικά δεν το θεωρώ άτιμο ή ανήθικο..Όταν υπογράφεις ένα συμβόλαιο,υποτίθεται το διαβάζεις πιο πριν..

 

Τέλος πάντων,αν γνωρίζει κάποιος περισσότερα,ας μας πει!Ακούγεται-και είναι-ενδιαφέρον-αν πραγματικά είναι δωρεάν όλες οι συσκευές :)

 

δεν το κόβω να είναι έτσι...αυτό που πιστεύω εγώ έιναι ότι θα αυξάνει την επιδότηση. για παράδειγμα αν στο 30 είχε επιδότηση 100 ευρώ θα την κάνει 250 (εντελώς υποθετικά τα ποσά) άρα κάποιες συσκευές όντως θα είναι δωρεάν... ή θα χρειάζεται πιστωτική.... τόσο απλό...it's just too good to be true!!!

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

Σ'αυτό με την πιστωτική,ίσως να έχεις δίκιο!Ίσως να προυποθέτει π.χ. την εξόφληση των λογαριασμών αποκλειστικά μέσω πιστωτικής ;) Και πάλι το ίδιο πράγμα είναι(ΑΝ εξοφλείς την πιστωτική στην ώρα της...)

 

Τέλος πάντων,ας μην κάνουμε υποθέσεις!Μπορεί όντως να θέλουν να μαζέψουν συμβόλαια με ελάχιστη καταβολή 32,38 ευρώ το μήνα...Για την εταιρία θα είναι έσοδα αυτά και μάλιστα καλά έσοδα..Και στάνταρ έσοδα....

 

Κανείς που να έχει πιο επίσημη ενημέρωση απ'την εταιρια; :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η διαφήμιση/προσφορά λέει "με κάθε νέα σύνδεση σε πάγιο από 30€ παίρνετε δωρεάν όποια συσκευή θέλετε"; Δηλαδή εγώ θέλω μια συσκευή που έχει 200€ άμα κάνω σύνδεση με πάγιο 30€ θα την πάρω δωρεάν. Εαν θέλω με 500€ συσκευή πρέπει να κάνω στο πάγιο 70€, εαν θέλω μια συσκευή με 800€ θα πρέπει να κάνω στο πάγιο 100€ κοκ.

Δεν έχω δει την διαφήμιση οπότε εικασίες κάνω.....

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Σωστό ως παρατήρηση και αυτό!!Όμως,στη διαφήμιση,δεν είχε πουθενά μα πουθενά ψιλά γράμματα και αυτό είναι το τρομερα παράξενο!!Τα μόνα ψιλά γράμματα ήταν οι μάρκες των εταιριών που διαθέτουν τα καταστήματα!!Τίποτα άλλο!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...