Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

katarxin tha prepei na pareis ena til sthn exipiretisi pelatwn cosmote (den xerw poios arithmos einai) kai na rotiseis ti epidotisi dikaiousai.

gia na min se piran til mexri twra,mallon den tha exeis kai megali epidotisi.

sinithws simferei na metafertheis se alli etaireia,eite me ton idio arithmo (foritotita,dorean) eite me neo arithmo apeytheias.

ayth thn periodo h wind exei 10 siskeves me 50% ekptosi stin timi sindesis,gia kathe nea sindesi mexri kai tis 14/2.

pigaine des to.....:!:

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

φιλε κατερινιοτης μπορεις να πεις ποιες ειναι αυτες;ισχυει και για αναβαθμιση συσκευης?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. Από το 1260 έμαθα ότι όταν μπει ένα καρτοκινητό σε οικογενειακό πακέτο, τότε το συγκεκριμένο καρτοκινητό δεν έχει 60 λεπτά δώρο προς τα άλλα μέλη του πακέτου, αντίθετα έχει 60 λεπτά δώρο προς κάθε αριθμό Wind. Είναι δυνατόν να ισχύει κάτι τέτοιο;

 

 

2. Θα ήθελα να μάθω επίσης αν το ποσό που μπαίνει κάθε μήνα στο καρτοκινητό που ανήκει σε οικογενειακό πρόγραμμα υπολογίζεται για το τέλος συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας. Η κοπέλα του 1260 δεν ήξερε να απαντήσει, με έβαλε και 4 λεπτά αναμονή χωρίς να καταφέρει να κατατοπιστεί, και για αυτό και δεν την εμπιστεύομαι απόλυτα και για το προηγούμενο ερώτημα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν ισχύει. Οταν ενα καρτοκινητό μπει μέσα σε family πακέτο τότε έχει δωρεάν 60 λεπτά προς τα άλλα μέλη του πακέτου.

 

2. Οποιαδήποτε χρέωση υπάρχει μέσα στο λογαριασμό άρα και η αυτόματη ανανέωση χρόνου ομιλίας προσμετράται στον υπολογισμό του φόρου κινητής τηλεφωνίας.

When You Dream There Are No Rules

People Can Fly Anything Can Happen...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν ισχύει. Οταν ενα καρτοκινητό μπει μέσα σε family πακέτο τότε έχει δωρεάν 60 λεπτά προς τα άλλα μέλη του πακέτου.

 

2. Οποιαδήποτε χρέωση υπάρχει μέσα στο λογαριασμό άρα και η αυτόματη ανανέωση χρόνου ομιλίας προσμετράται στον υπολογισμό του φόρου κινητής τηλεφωνίας.

1. Ευχαριστώ που με προσγείωσες. :p

 

 

2. Πού ακριβώς προσμετράται όμως; Εγώ αυτή τη στιγμή βλέπω ότι το τέλος συνδρομητών μπαίνει χωριστά για κάθε γραμμή του οικογενειακού, και όχι στο σύνολο του λογαριασμού.

Θα μπαίνει ακόμα ένα τέλος (2 ευρώ) για το καρτοκινητό;

Επίσης, κάνεις λάθος στο ότι κάθε χρέωση προσμετράται. Αν έχεις Wind ADSL, δεν υπολογίζεται για το τέλος συνδρομητών.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα κανω αυτο με τη φορητοτητα και θα παρω συμβολαιο wind (τωρα εχω κοσμοτε). αυτο απαιτει μεγαλη διαδικασια?ή απλα πηγαινω στη wind κανω μια αιτηση και τελειωνει το θεμα?επισης, μπορει καποιος (εστω περιπου) να μου πει ποια ειναι η επιδοτηση για καποιο συμβολαιο με γυρω στα 250 λεπτα ομιλιας?για να υπολογισω περιπου τι συσκευη θα παρω.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

to kartokinito erxete kai koumponei pano sto noumero simvoleou pou orizete eseis kai xreononte ta 15 h 30 euro pano se afto to noumero..opote to sigekrimeno noumero epivarinete me to megalitero foro.
http://www.wind.com.gr/images/wint_images/logo_1.gif
Link to comment
Share on other sites

sto thema desmefsh timhs anaferw tin nea prosfora me to 75% opos kai tin prosfora me tous 2 mines dorean 500 lepta pros stathera xoris kamia desmefsh gia na kratisete tin ipiresia meta tin dorean xrish(vodafone) :D
http://www.wind.com.gr/images/wint_images/logo_1.gif
Link to comment
Share on other sites

1. Ευχαριστώ που με προσγείωσες. :p

 

 

2. Πού ακριβώς προσμετράται όμως; Εγώ αυτή τη στιγμή βλέπω ότι το τέλος συνδρομητών μπαίνει χωριστά για κάθε γραμμή του οικογενειακού, και όχι στο σύνολο του λογαριασμού.

Θα μπαίνει ακόμα ένα τέλος (2 ευρώ) για το καρτοκινητό;

Επίσης, κάνεις λάθος στο ότι κάθε χρέωση προσμετράται. Αν έχεις Wind ADSL, δεν υπολογίζεται για το τέλος συνδρομητών.

 

Δεν διευκρίνησα ότι εννοώ οποιαδήποτε χρέωση κινητού. Οχι ΑDSL πχ.

Σε ευχαριστω για την διόρθωση. :)

When You Dream There Are No Rules

People Can Fly Anything Can Happen...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν διευκρίνησα ότι εννοώ οποιαδήποτε χρέωση κινητού. Οχι ΑDSL πχ.

Σε ευχαριστω για την διόρθωση. :)

Δεν το έγραψα για να σε διορθώσω, απλά επειδή ήμουν μπερδεμένος σχετικά με το πού ακριβώς προσμετρώνται αυτά τα 15 ευρώ του καρτοκινητού.

Ευχαριστώ και τους δύο. :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τελικα αυτη η εταιρεία συνεχιζει να με εκπλησει δυσάρεστα. :mad:

σε μια απιστευτη κινηση λαμογιας ελαβα μια επιστολή σήμερα οτι αυξάνεται η χρέωση μου απο 0,0039€/sec σε 0,0042€/sec

αντιστοιχα μειώνεται το παγιο μου απο 20,98 σε 20,80

βεβαια εγώ πληρώνω 17,63 και ευτυχως δεν μου το πειράζουν λογω παλιάς σύνδεσης.

 

τηλεφωνησα για να μάθω αν ανακοινωθηκε και μου ειπαν οτι υπαρχει ανακοίνωση στο site και στον τυπο. βεβαια στην ερώτηση γιατι δεν ενημέρωσαν μεσω λογαριασμου η ebill απαντηση δεν πηρα. προφανως ηταν πολυ δύσκολο.

 

οποτε οποιος έχει παλιο προγραμμα με καλές χρεώσεις ας ετοιμάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την υπηρεσια Wind Sharing Μεταφερεις υπολυπο απο τον δωρεαν χρονο ομιλιας που εχει πχ ενσωματωμενο ενα προγραμα φλεξυ σε καρτοκινητο η απλα το ποσο που θα μεταφερεις θα χρεωθει εξτρα στον λογαριασμο που θα ερθει ?

 

Ρωταω γιατι αν ειναι ετσι, απο το φλεξυ 30, αν μενουν διαθεσιμα λεπτα ανα μηνα διαθεσιμα θα ειναι οτι πρεπει πρωτου μιδενιστουν να μεταφερωνται σε καρτοκινητο που θελω

 

Ξερει κανεις που το εχει χρησημοποιησει ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την υπηρεσια Wind Sharing Μεταφερεις υπολυπο απο τον δωρεαν χρονο ομιλιας που εχει πχ ενσωματωμενο ενα προγραμα φλεξυ σε καρτοκινητο η απλα το ποσο που θα μεταφερεις θα χρεωθει εξτρα στον λογαριασμο που θα ερθει ?

 

Ρωταω γιατι αν ειναι ετσι, απο το φλεξυ 30, αν μενουν διαθεσιμα λεπτα ανα μηνα διαθεσιμα θα ειναι οτι πρεπει πρωτου μιδενιστουν να μεταφερωνται σε καρτοκινητο που θελω

 

Ξερει κανεις που το εχει χρησημοποιησει ?

Θα χρεωθεί κανονικά το ποσό στο λογαριασμό. Δεν έχει να κάνει με τον προπληρωμένο χρόνο.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

τελικα αυτη η εταιρεία συνεχιζει να με εκπλησει δυσάρεστα. :mad:

σε μια απιστευτη κινηση λαμογιας ελαβα μια επιστολή σήμερα οτι αυξάνεται η χρέωση μου απο 0,0039€/sec σε 0,0042€/sec

αντιστοιχα μειώνεται το παγιο μου απο 20,98 σε 20,80

βεβαια εγώ πληρώνω 17,63 και ευτυχως δεν μου το πειράζουν λογω παλιάς σύνδεσης.

 

τηλεφωνησα για να μάθω αν ανακοινωθηκε και μου ειπαν οτι υπαρχει ανακοίνωση στο site και στον τυπο. βεβαια στην ερώτηση γιατι δεν ενημέρωσαν μεσω λογαριασμου η ebill απαντηση δεν πηρα. προφανως ηταν πολυ δύσκολο.

 

οποτε οποιος έχει παλιο προγραμμα με καλές χρεώσεις ας ετοιμάζεται.

 

Επίσης το non stop προς ολους αλλάζει, με όλα όσα βλέπουμε στην αγαπημένη μασ εταιρεία τον τελευταίο καιρό μας κάνει και θυμόμαστε τις ένδοξες εποχές της ως Telestet και TIM. Wind σε βλέπω και σένα να παραμένεις εκεί που βρίσκεσαι, στην τρίτη θέση!

Link to comment
Share on other sites

τελικα αυτη η εταιρεία συνεχιζει να με εκπλησει δυσάρεστα. :mad:

σε μια απιστευτη κινηση λαμογιας ελαβα μια επιστολή σήμερα οτι αυξάνεται η χρέωση μου απο 0,0039€/sec σε 0,0042€/sec

αντιστοιχα μειώνεται το παγιο μου απο 20,98 σε 20,80

βεβαια εγώ πληρώνω 17,63 και ευτυχως δεν μου το πειράζουν λογω παλιάς σύνδεσης.

 

τηλεφωνησα για να μάθω αν ανακοινωθηκε και μου ειπαν οτι υπαρχει ανακοίνωση στο site και στον τυπο. βεβαια στην ερώτηση γιατι δεν ενημέρωσαν μεσω λογαριασμου η ebill απαντηση δεν πηρα. προφανως ηταν πολυ δύσκολο.

 

οποτε οποιος έχει παλιο προγραμμα με καλές χρεώσεις ας ετοιμάζεται.

 

 

Αφού δεν βγήκαν να σου πούνε πως σου έκαναν και μείωση τιμής στο πάγιο πάλη καλά.

Πονηρή τακτική κερδοφόρας εταιρίας που την χαιρετώ σε 2 μήνες ;)

Link to comment
Share on other sites

Πονηρή τακτική κερδοφόρας εταιρίας που την χαιρετώ σε 2 μήνες ;)

 

Και που θα πας, όλοι μια από τα ίδια είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειδα μια διαφημιση για μια προσφορα 500 λεπτα προς σταθερα. στο σαιτ δεν βρηκα τιποτα. ξερετε τιποτα για αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν βγήκαν να σου πούνε πως σου έκαναν και μείωση τιμής στο πάγιο πάλη καλά.

Πονηρή τακτική κερδοφόρας εταιρίας που την χαιρετώ σε 2 μήνες ;)

η πρωτη μου αντίδραση ηταν να κάνω διακοπή. ομως ψάχνωντας για το που θα πάω ειδα οτι με 21 ευρω που πληρώνω τώρα χανω τουλαχιστον 30 λεπτα ομιλίας. οποτε δεν με συμφερει να κάνω τιποτα.

η wind θετει νέο ορισμό στην λέξη Loyalty μετα το non stop

 

ps.

στην ανακοίνωση

http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=410&tablePageID=195&rec=218

δεν γραφει κάτι για τα προγράμματα pro. εκεί έχουν αλλάξει οι χρεώσεις η δεν τα πειράζει αυτά?

Link to comment
Share on other sites

ps.

στην ανακοίνωση

http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=410&tablePageID=195&rec=218

δεν γραφει κάτι για τα προγράμματα pro. εκεί έχουν αλλάξει οι χρεώσεις η δεν τα πειράζει αυτά?

 

Φωτιά στα μπατζάκια μας.

Εγώ έχω το 240, γιατί έχει 2 240 όμως

Link to comment
Share on other sites

Εχω wind συμβολαιο. Μπορω επιπλεον να στελνω μηνυματα και να ενεργοποιω ορισμενες υπηρεσιες για μηνυματα και ομιλια και να χρεωνεται το μηνυμα στο λογαριασμο μου που ερχεται καθε μηνα; Πχ να στελνω μηνυμα που σου δινει καποια μηνυματα με ενα ποσο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Έχω wind 1 και ζήτησα σήμερα να πάω στο wind max 300. μου είπαν όμως ότι δεν δικαιούμαι επιδότηση μέχρι να κλείσει χρόνος το συμβόλαιο wind1. για ποιο συμβόλαιο μιλάνε από την στιγμή που δεν δίνουν επιδότηση στο wind 1. φυσικά μπορώ να λύσω το συμβόλαιο χωρίς κυρώσεις, και μάλλον αυτό θα κάνω, θα πάρω τον αριθμό μου και θα πάω σε άλλη εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πρόβλημα. μου ήρθε ό λογαριασμός, και μου έχουν χρεώσει 60 ευρώ κίνηση gprs, μάλιστα σε πολλά σημεία, χρεώνει σε 5 λεπτά, 10 εισιτήρια εισόδου, τους πήρα τηλέφωνο τρεις τέσσερις φορές σε διάστημα μιας εβδομάδας, και μου ειπαν ότι πρέπει να τα πληρώσω κανονικά. ενώ είναι καθαρό πρόβλημα, δηλαδή και να ήθελα δεν θα προλαβαίνα να μπω να κάνω ογκο 500 κβ, να βγω και να ξανάμπω, σε ένα λεπτό. είναι σύνδεση αορίστου χρόνου, οπότε μάλλον παω για μεταφορά σε κάποια άλλη εταιρία, όχι για τα λεφτά, αλλά για την απάθεια τους.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

sto thema desmefsh timhs anaferw tin nea prosfora me to 75% opos kai tin prosfora me tous 2 mines dorean 500 lepta pros stathera xoris kamia desmefsh gia na kratisete tin ipiresia meta tin dorean xrish(vodafone) :D

 

Ποιά είναι αυτή η "νέα προσφορά με το 75%" ? :confused:

:elephant:
Link to comment
Share on other sites

Όταν καλούμε το 1260, ποιός τα σηκώνει τα τηλέφωνα, το τηλ κέντρο, ή ένα τυχαίο κατάστημα wind είναι?, γιατί κάθε φορά ένα όνομα ακούω λες και είναι κατάστημα !!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...