Jump to content

Τα πάντα για τo F2G καρτοκινητό της WIND

Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

25 minutes ago, bbbb said:

Υπόψιν ότι σε κάποια samsung πρέπει το csc να είναι ΕUR. Στο Α42 μου που είναι VGR δηλαδή vodafone παρόλο που το έχει στη λίστα δεν ενεργοποιείται.. Αντιθέτως στο tablet μου το Α7 lite με csc EUR ενεργοποιήθηκε άμεσα

Ακόμη και σε EUR δεν ενεργοποιείται (S20+). Τα έχουν κάνει μπάχαλο γενικά.

Σε εμένα έχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία στο Redmi Note 10 (τόσο με βάση το customer care οσο και με βάση την απάντηση που έλαβα από το 1202). Παρόλα αυτά στις "Ρυθμισεις SIM και κινητά δίκτυα"  οταν επιλέγω την SIM 1 (Wind) δεν υπάρχει επιλογή  (διακόπτης) για πραγματοποιηση κλήσεων μεσω WiFi. Το κινητό εχει ολες τις τελευταίες αναβαθμίσεις, η καρτα SIM ειναι καινούργια και η συσκευή ειναι αγορασμένη απο γνωστή αλυσίδα 

Στην SIM2 (Cosmote)  ολα φαινονται (και δουλεύουν) κανονικά ..

Edited by babakos

Δοκίμασε να το ενεργοποιήσεις πληκτρολογώντας στον dialer *#*#869434#*#*

Poco X3 Pro via Tapatalk

1 hour ago, babakos said:

Σε εμένα έχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία στο Redmi Note 10 (τόσο με βάση το customer care οσο και με βάση την απάντηση που έλαβα από το 1202). Παρόλα αυτά στις "Ρυθμισεις SIM και κινητά δίκτυα"  οταν επιλέγω την SIM 1 (Wind) δεν υπάρχει επιλογή  (διακόπτης) για πραγματοποιηση κλήσεων μεσω WiFi. Το κινητό εχει ολες τις τελευταίες αναβαθμίσεις, η καρτα SIM ειναι καινούργια και η συσκευή ειναι αγορασμένη απο γνωστή αλυσίδα 

Στην SIM2 (Cosmote)  ολα φαινονται (και δουλεύουν) κανονικά ..

Κι εμένα ίδια περίπτωση με το Galaxy S20+.

11 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Poco X3 Pro via Tapatalk

στο poco x3 το απλό δε με δέχεται....

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ

Περίεργο... Εμένα μου τον ανοίγει κανονικά τον διακόπτη, άλλο που δεν έχω βρει συσκευή να ενεργοποιήσω το VoWiFi. Ο κωδικός USSD είναι για την εμφάνιση του διακόπτη στις ρυθμίσεις.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Στο κόκκινο δίκτυο volte vowifi δουλεύουν μια χαρά σε redimi 7 7A note 11 και umitigi power 3....ακόμα και σε ένα tablet onda 65 € δουλεύουν μια χαρά....

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή

Παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή

13 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Poco X3 Pro via Tapatalk

Δεν παιζει, INVALID MMI code. Τελος πάντων ....

Edited by babakos

Λέμε κακά αλλά να λέμε και τα καλά. Δυο φορές τους ζήτησα να μου βάλουν ένα μικρό ποσό για να συμπληρώσω να πάρω το πακέτο που θέλω για να μην πάρω κάρτα , και τις δυο φορές μου τα έβαλαν. Ευγενικοί και άριστοι. Μέσα από το chat της εφαρμογής. Κανένα παράπονο δεν έχω.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος σε ποιον αριθμό στέλναμε το μήνυμα για τα απεριόριστα mb και τα 1000 λεπτά προς όλους; Και τι γράφαμε στο μήνυμα;

16 minutes ago, Pppe said:

Screenshot_20220928-144348.png

Βλέπω ότι είναι για Q - ισχύει και για WIND? Το έστειλα και μου ήρθε απάντηση ότι δεν είμαι στο σωστό πακέτο για να πάρω την προσφορά (είμαι στο F2G)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus

Είναι προσωπική προσφορά για τυχερούς όχι για όλους

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή

Παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή

1 ώρα πριν, looneygirl said:

Λέμε κακά αλλά να λέμε και τα καλά. Δυο φορές τους ζήτησα να μου βάλουν ένα μικρό ποσό για να συμπληρώσω να πάρω το πακέτο που θέλω για να μην πάρω κάρτα , και τις δυο φορές μου τα έβαλαν. Ευγενικοί και άριστοι. Μέσα από το chat της εφαρμογής. Κανένα παράπονο δεν έχω.

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος σε ποιον αριθμό στέλναμε το μήνυμα για τα απεριόριστα mb και τα 1000 λεπτά προς όλους; Και τι γράφαμε στο μήνυμα;

Για δοκίμασε UD στο 12410

[sIGPIC][/sIGPIC] ΔΗΜΗΤΡΗΣ

10 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Περίεργο... Εμένα μου τον ανοίγει κανονικά τον διακόπτη, άλλο που δεν έχω βρει συσκευή να ενεργοποιήσω το VoWiFi. Ο κωδικός USSD είναι για την εμφάνιση του διακόπτη στις ρυθμίσεις.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Με τον κωδικού σου λέει μία enable μία disable. Κρατήσα το enable. Πώς τσεκαρω ότι δουλεύει;

VoWifi carrier Check λέει enable, disable 

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ

VoWiFi carrier check Disable πρέπει να εμφανιστεί. Μετά πας κατευθείαν στις ρυθμίσεις και βλέπεις το διακόπτη. Να σημειώσω ότι εγώ έχω VoLTE αλλά δεν έχω διακόπτη. Άλλο ένα κουλό της Wind. Πρέπει να τον ενεργοποιήσω και αυτόν για να μπορώ να το ελέγχω (με την εντολή *#*#86583#*#*) αλλιώς μένει μόνιμα ανοιχτό. Αυτά είναι features του MIUI. Ισχύουν σε όλα τα Xiaomi.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Να σας Θυμίσω αύριο  ουσιαστικά σήμερα στις 30 λήγουν και τα απεριόριστα data

Edited by Eliseos

Εδώ και ώρα δεν δουλεύει η εφαρμογή.

There's no room for ideals in this mechanical place

16 minutes ago, p_k said:

Εδώ και ώρα δεν δουλεύει η εφαρμογή.

Ίσως να ετοιμάζουν νέα πακέτα (ελπίζω με απεριόριστο ίντερνετ)...

Τώρα πάντως λειτουργεί μία χαρά και πακέτο με απεριόριστο ίντερνετ Ήδη έχουν απλά θα κάνουνε μία ανανέωση της ημερομηνίας ώστε να λήγει 31/10 Και ούτω καθεξής

Ναι, διορθώθηκε.

There's no room for ideals in this mechanical place

Θα μάθουμε τελευταία στιγμή τα πακέτα ή αν πήρε παράταση όπως πάντα, Πιστεύω ότι θα του πηγαίνει έτσι γιατί αν βγάλει Μόνιμο πακέτο μπορεί να πηγαίνουν όλοι στο καρτοκινητό μετά

Κάτι με φοβίζει παιδιά και με προβληματίζει αύριο είναι Σάββατο αυτοι  στην wind  την κοπανάνε .. Ποιος θα δώσει τώρα παράταση μήπως τελικά δεν είναι να δώσουν παράταση αλλιώς θα το είχανε κάνει σήμερα που είναι Παρασκευή… Προβληματίζομαι αν είναι να προλάβω να ανανεώσω σήμερα

26 minutes ago, Eliseos said:

Κάτι με φοβίζει παιδιά και με προβληματίζει αύριο είναι Σάββατο αυτοι  στην wind  την κοπανάνε .. Ποιος θα δώσει τώρα παράταση μήπως τελικά δεν είναι να δώσουν παράταση αλλιώς θα το είχανε κάνει σήμερα που είναι Παρασκευή… Προβληματίζομαι αν είναι να προλάβω να ανανεώσω σήμερα

Αγόρασε απόψε ένα απεριόριστο και για τουλάχιστον 1 μήνα θα έχεις ίντερνετ. Μέχρι τότε θα έχουν υπάρξει εξελίξεις. Μπορεί και αύριο, μπορεί και από Δευτέρα.