Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, p_k said:

Με αίτημα μέσω φόρμας επικοινωνίας, έχεις πιθανότητες να πάρεις την προσφορά του φοιτητικού. 

 

Δεν έχεις πια. Το προσπάθησαν πολλοί αλλά δεν το πέτυχαν. Άσε που δεν έχει και νόημα με το 25ημερο. Θέλεις 15 ανανεώσεις στον χρόνο με το 25ημερο του φοιτητικού  και στην άλλη 12 ανανεώσεις ανά 30 ημέρες του Talk to All & Data Max με μια 20αρα Κάρτα. Το φοιτητικό θέλει 15 ευρώ κάρτα και έχει λιγότερες παροχές. 225€ το φοιτητικό το χρόνο 240€ το Talk to All & Data Max. Για 15 ευρώ τον χρόνο διαφορά το φοιτητικό δεν αξίζει πια.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, cmvr said:

Δεν έχεις πια. Το προσπάθησαν πολλοί αλλά δεν το πέτυχαν. Άσε που δεν έχει και νόημα με το 25ημερο. Θέλεις 15 ανανεώσεις στον χρόνο με το 25ημερο του φοιτητικού  και στην άλλη 12 ανανεώσεις ανά 30 ημέρες του Talk to All & Data Max με μια 20αρα Κάρτα. Το φοιτητικό θέλει 15 ευρώ κάρτα και έχει λιγότερες παροχές. 225€ το φοιτητικό το χρόνο 240€ το Talk to All & Data Max. Για 15 ευρώ τον χρόνο διαφορά το φοιτητικό δεν αξίζει πια.

Ναι, έτσι όπως το θέτεις έχεις απόλυτο δίκιο. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δεί τα νέα πακέτα roaming; Έχει για 15mb μόνο 149€ με διάρκεια 1 μέρα🤣. Δηλαδή αν ανοίξεις τα δεδομένα ποια θα είναι η χρέωση για 15mb με τιμές τιμοκαταλόγου;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, snapp said:

Έχετε δεί τα νέα πακέτα roaming; Έχει για 15mb μόνο 149€ με διάρκεια 1 μέρα🤣. Δηλαδή αν ανοίξεις τα δεδομένα ποια θα είναι η χρέωση για 15mb με τιμές τιμοκαταλόγου;

KAΛΩΣHPΘATE ΣTH ΣEPBIA! AΠOΛAYΣTE ΞEΓNOIAΣTH EΠIKOINΩNIA MΠAINONTAΣ ΔΩPEAN ΣTO http://www.wind.gr/roam 'H ΣTEΛNONTAΣ ΣTO 1285: "DBP" ΓIA 100MB ΓIA 1 HMEPA ME 7,5€, "DBPC" ΓIA 30 ΛEΠTA & 100MB ΓIA 1 HMEPA ME 14,9€. AN ΔEN EΠIΛEΞETE ΠAKETO ΠEPIAΓΩΓHΣ H KINHΣH ΔEΔOMENΩN ROAMING XPEΩNETAI 12,82€/MB ME XPEΩΣH ANA KB. OI EΞEPXOMENEΣ KΛHΣEIΣ ΠPOΣ EΛΛAΔA XPEΩNONTAI 3,86€/ΛEΠTO, ΠPOΣ TH XΩPA ΠOY BPIΣKEΣTE 1,56€/ΛEΠTO & OI EIΣEPXOMENEΣ 1,66€/ΛEΠTO. TA SMS 0,52€/SMS & TA MMS 1,31€/MMS. ΓIA ΠΛHPOΦOPIEΣ ΠEPIAΓΩΓHΣ KAΛEΣTE ΔΩPEAN ΣTO 00306935601266. APIΘMOΣ EKTAKTHΣ ANAΓKHΣ: 112. ΣAΣ EYXOMAΣTE KAΛH ΔIAMONH!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ απορώ για τη Wind.

Αν δεν έχουν τα 120΄ όλους κάθε πρωτομηνιά και ταυτόχρονα την Public προσφορά από εδώ και 4 χρόνια.

Εγώ τα έχω και τα 2 παραπάνω σε 1 sim (χωρίς καθόλου σταθερό! ) , με πραγματικά € (5€) από 11/2018 και απορώ με τον εαυτό μου:
Ελπίζω ακόμη μήπως η νέα διοίκηση καταλάβει κάτι. Δεν ελπίζω πολλά, όμως.

Link to comment
Share on other sites

την κοροιδεψε..δυστυχως και σε εμενα το ειχαν πει σε καταστημα της θεσσαλονικης και ευτυχως δεν μασησα και την ανανεωσα online..

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, panosss567 said:

KAΛΩΣHPΘATE ΣTH ΣEPBIA! AΠOΛAYΣTE ΞEΓNOIAΣTH EΠIKOINΩNIA MΠAINONTAΣ ΔΩPEAN ΣTO http://www.wind.gr/roam 'H ΣTEΛNONTAΣ ΣTO 1285: "DBP" ΓIA 100MB ΓIA 1 HMEPA ME 7,5€, "DBPC" ΓIA 30 ΛEΠTA & 100MB ΓIA 1 HMEPA ME 14,9€. AN ΔEN EΠIΛEΞETE ΠAKETO ΠEPIAΓΩΓHΣ H KINHΣH ΔEΔOMENΩN ROAMING XPEΩNETAI 12,82€/MB ME XPEΩΣH ANA KB. OI EΞEPXOMENEΣ KΛHΣEIΣ ΠPOΣ EΛΛAΔA XPEΩNONTAI 3,86€/ΛEΠTO, ΠPOΣ TH XΩPA ΠOY BPIΣKEΣTE 1,56€/ΛEΠTO & OI EIΣEPXOMENEΣ 1,66€/ΛEΠTO. TA SMS 0,52€/SMS & TA MMS 1,31€/MMS. ΓIA ΠΛHPOΦOPIEΣ ΠEPIAΓΩΓHΣ KAΛEΣTE ΔΩPEAN ΣTO 00306935601266. APIΘMOΣ EKTAKTHΣ ANAΓKHΣ: 112. ΣAΣ EYXOMAΣTE KAΛH ΔIAMONH!

Αν δεις καμιά ταινία θα σου πάρει το σπίτι.

XPEΩNETAI 12,82€/MB ME XPEΩΣH ANA KB. ...ΣAΣ EYXOMAΣTE KAΛH ΔIAMONH!

Το χιούμορ της όμως σαν εταιρεία το έχει.

Link to comment
Share on other sites

Στις άλλες εταιρείες πώς είναι οι αντίστοιχες χρεώσεις στις συγκεκριμένες χώρες; 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η Vodafone πόσο χρεώνει το Daily Travel Pack στην Τουρκία; €7,06 ή €9,06; Γράφει διαφορετική τιμή στα SMS.

Πάντως η Τουρκία είναι ζώνη Α ενώ η Σερβία ζώνη Β οπότε το Daily Data Travel Zone A στην Wind κοστίζει €4,99 και το Daily Combo Travel Zone A κοστίζει €9,99 για να συγκρίνουμε όμοια πράγματα... https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/#/roaming

Edited by GraveDigger
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Λογικό πάντως με ελεύθερη περιαγωγή στην ΕΕ εκτός EE να σε σκίζουν, οπότε αν θέλεις να δεις ταινία στην Σερβία φρόντισε να είσαι σε ξενοδοχείο με WiFi :)

Λύσεις βέβαια εκτός από WiFi υπάρχουν πολλές

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα log and win στο κομμάτι που τα στέλνεις σε κάποιον άλλον, γνωρίζετε αν υπαρχει κάποιος περιορισμός για τον παραλήπτη; Πρέπει δηλαδή να έχει κάνει ανανέωση πρόσφατα για να τα λάβει;

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, pavlitakis1 said:

Πρέπει να έχετε κάνει ανανέωση τον τελευταίο μήνα και οι δύο.

Ωπ, σε έπιασα αδιάβαστο, παυλιτακη! 😉 Έχω στείλει log and win σε άτομο που έχει να ανανεώσει πανω από μήνα αλλά ανανεώνει κανονικά ανά δίμηνο (για διατήρηση του υπόλοιπου). Το θέμα είναι αν το έχει δοκιμάσει κανείς μετά την παρέλευση του 3μηνου, γιατί η Wind έχει γενικα περισσότερες εξαιρέσεις, παρά κανόνες...

 

 

 

Screenshot_2021-10-14-14-28-56-409.jpg

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites



Ωπ, σε έπιασα αδιάβαστο, παυλιτακη! Έχω στείλει log and win σε άτομο που έχει να ανανεώσει πανω από μήνα αλλά ανανεώνει κανονικά ανά δίμηνο (για διατήρηση του υπόλοιπου). Το θέμα είναι αν το έχει δοκιμάσει κανείς μετά την παρέλευση του 3μηνου, γιατί η Wind έχει γενικα περισσότερες εξαιρέσεις, παρά κανόνες...


Δηλαδή παίρνεις το δώρο με μηδενικό υπόλοιπο? Αφού λήγει στο δίμηνο ή όχι? Παλιά πάντως που είχα φοιτητικό αν δεν είχες βάλει λεφτά στον μήνα, δεν έπαιρνες δώρο.
Link to comment
Share on other sites

Τον Ιούλιο πάντως που προσπάθησα να στείλω log n win σε αριθμό μου που είχε παρέλθει ο μήνας αλλά όχι το δίμηνο από την ανανέωση, δεν με άφησε, μου έγραψε "ο αριθμός που συμπλήρωσες δεν δικαιούται το δώρο" αν θυμάμαι σωστά.

Οπότε, πιθανότατα αν ίσχυε έχει αλλάξει και όντως πρέπει και οι 2 αριθμοί να έχουν ανανεώσει στις τελευταίες 30 μέρες/

Link to comment
Share on other sites

Είχε σίγουρα αρκετό παραπάνω υπόλοιπο και η τελευταία ανανέωση ήταν ενάμιση μήνα πριν. Το είχα γράψει κι εδώ τέλος Ιουλίου και πήρα μικτές απαντήσεις. Τελικά, ανανέωσα και μπόρεσε να λάβει το δώρο. Ίσως να είναι από τις περιπτώσεις που σε άλλον λειτουργεί και σε άλλον όχι.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ,έχω ένα συμβόλαιο στην πράσινη αλλά δεν με συμφέρει πια οικονομικα,υποτίθεται δίνω 22€ αλλά πάντα ξεφεύγω.Εχω έναν παλιό αριθμό F2G με τα 300' με 10€ και την προσφορά με τα 1500' για 25 μέρες.Αξιζει να τον κάνω κύριο αριθμό;Έχει αλλάξει κάτι;Θυμάμαι ότι τα 300' δεν συμφεραν πια έτσι όπως τα είχαν κάνει με χρέωση,τώρα δεν ξέρω τι παίζει.Μιλαω γύρω στα 600' το μήνα (κυρίως προς Cosmote) και θέλω και γύρω στα 3-4GB.

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2021 at 10:20 ΠΜ, diamantis_ said:

Είχε σίγουρα αρκετό παραπάνω υπόλοιπο και η τελευταία ανανέωση ήταν ενάμιση μήνα πριν. Το είχα γράψει κι εδώ τέλος Ιουλίου και πήρα μικτές απαντήσεις. Τελικά, ανανέωσα και μπόρεσε να λάβει το δώρο. Ίσως να είναι από τις περιπτώσεις που σε άλλον λειτουργεί και σε άλλον όχι.

Το ίδιο και σε μένα, σε δύο F2G με υπόλοιπο γύρω στα 8-10 € το καλοκαίρι που είχα να τα ανανεώσω πάνω από δύο μήνες δεν μου έκανε μεταφορά Log & Win 

Edited by NovaLacertae
Link to comment
Share on other sites

On 18/10/2021 at 12:52 ΠΜ, George6633 said:

Επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ,έχω ένα συμβόλαιο στην πράσινη αλλά δεν με συμφέρει πια οικονομικα,υποτίθεται δίνω 22€ αλλά πάντα ξεφεύγω.Εχω έναν παλιό αριθμό F2G με τα 300' με 10€ και την προσφορά με τα 1500' για 25 μέρες.Αξιζει να τον κάνω κύριο αριθμό;Έχει αλλάξει κάτι;Θυμάμαι ότι τα 300' δεν συμφεραν πια έτσι όπως τα είχαν κάνει με χρέωση,τώρα δεν ξέρω τι παίζει.Μιλαω γύρω στα 600' το μήνα (κυρίως προς Cosmote) και θέλω και γύρω στα 3-4GB.

Μπορείς να αλλάξεις από Free to talk σε Free to surf που δίνει 500 Μb με ανανέωση από 10€ και άνω ή 1,5 Gb με ανανέωση από 20€ και άνω. Υπάρχουν δύο φοιτητικά πακέτα. Το ένα δίνει 1500' προς όλους και 2 Gb με 10,40€ για 25 ημέρες. Δηλαδή με τα τέλη τηλεφωνίας έρχεται περίπου 15€ κατά μέσο όρο το μήνα. Το δεύτερο δίνει 2000' και 3Gb με 12€ για 25 ημέρες. Δηλαδή έρχεται περίπου 17€ κατά μέσο όρο το μήνα. Για περισσότερα Gb μπορείς να εκμεταλλευτείς προσωπικές προσφορές, όπως 3 Gb με 3€ για 30 ημέρες.

Edited by akar2015
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, PANOSFL22 said:

Εχει ερθει σε κανεναν δωρακι αυτο το μηνα?

Όχι, και με έχει παραξενέψει γιατί νομίζω πως άργησε...συνήθως εμφανίζονταν δύο-δύο στην εφαρμογή.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εχει ερθει σε κανεναν δωρακι αυτο το μηνα?
5 gb με 5,5 ευρώ και 200 λεπτά και 4gb με 10,40


Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...