Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ότι κάθεστε και κρίνετε το πόσο και γιατί ξοδεύει "τόσο" κάποιος, χωρίς να απαντάτε ειλικρινά δεν παίζει να το καταλάβω... Γιατί δεν τον πληρώνετε κιόλας;..

 

φίλος με πήρε οργισμένος τηλέφωνο για να με ρωτήσει.....

 

αν η wind έκανε την ανανέωση δίμηνη....

 

οπότε καταλαβαίνετε,...

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Ναι, η ανανέωση έγινε από 15/3 κάθε δίμηνο....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

το ήξερα ότι θα γινόταν δίμηνο, είχε ανακοινωθεί απλά κάποια παιδιά έλεγαν ότι δεν θα εφαρμοστεί στην πράξη πριν το κάνουν και οι αλλοι.....

 

πράγμα που βέβαια δεν έγινε....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

οντως το λεγαμε,οτι πιθανον να μην εφαρμοστει ακομα,ορμωμενοι και απο την προηγουμενη αλλαγη που καθυστερησε σχεδον ενα χρονο,μεχρι που και οι 2 αλλοι ακολουθησαν. Τωρα ομως επελεξαν να...πρωτοπορησουν.
Link to comment
Share on other sites

αε κάθε περίπτωση, εγώ ενημέρωσα για να κάνει κανείς το κουμάντο του.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η WIND ενημερώνει τους συνδρομητές της για παραπλανητικά κακόβουλα SMS

 

16/03/2018

 

Η WIND Ελλάς* ενημερώνει ότι έχουν σημειωθεί μεμονωμένα περιστατικά όπου έχουν αποσταλεί σε συνδρομητές της κακόβουλα γραπτά μηνύματα μέσω κινητού τηλεφώνου (SMS), τα οποία εμφανίζουν την WIND ως αποστολέα με πιθανό θέμα «ΑΛΛΑΓΕΣ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΩΝ- ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ».

 

Τα γραπτά αυτά μηνύματα είναι απολύτως ψευδή και παραπλανητικά, προέρχονται δε από κακόβουλα τρίτα μέρη που ενεργούν με δόλο.*Η WIND Ελλάς* βεβαιώνει τους συνδρομητές της ότι είναι απόλυτη προτεραιότητα της η προστασία τους από κάθε είδους κακόβουλες ενέργειες*και έχει ήδη κινήσει τις απαραίτητες νομικές διαδικασίες για τον σκοπό αυτό.

 

Η WIND καλεί όποιον συνδρομητή της λάβει μήνυμα παρόμοιου περιεχομένου να καταγγείλει άμεσα στο Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών WIND (13800) ή στο δίκτυο καταστημάτων WIND ή να το προωθήσει ηλεκτρονικά στη διεύθυνση:*https://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/epikoinonia-/forma-epikoinonias

 

 

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=488

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι κακόβουλα τέτοια μυνήματα.

 

Είναι γνωστό ότι όταν η WIND κάνει αυξήσεις στα τιμολόγια της δεν ενημερώνει κανένα με προσωπικά sms/mail

ελπίζοντας να το πάρουμε χαμπάρι κατόπιν εορτής και να χάσουμε το δικαίωμα να διακόψουμε αζημίως τη σύνδεση μας.

Link to comment
Share on other sites

Με το έτσι θέλω πλέον προσπαθούν να κάνουν την καρτοκινητή...καρτοσυμβόλαιο. Θα μπορούσαν τουλάχιστον να το κάνουν με άλλον τρόπο. Πχ...με 30 ευρώ ανανέωση 6μηνο ,20 ευρω 3μηνο...κ.ο.κ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω μπερδευτεί... Σε f2g που το χρειάζομαι μόνο για εισερχόμενες κλήσεις κάθε πότε πρέπει να βάζω κάρτα;

Τώρα βλέπω λήξη υπολοίπου 9/11/2017 που σημαίνει ότι έβαλα στις 9/8 σωστά; Συνεχίζω να το καλώ κανονικά, πότε θα χρειαστεί να ανανεώσω ξανά; 39779a03fef7462b14549e1cf98095d8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να εχει κλεισει 9/12 αλλά εαν συνεχίζει να ειναι ανοιχτο τακτικά και να χρησιμοποιείται για εισερχόμενες το αφηνουν μέχρι νεοτέρας. Αν θες να εισαι σίγουρος βαλε 5 online κάποια στιγμή. Edited by kmpatra
Διορθωση ημερομηνίας
Link to comment
Share on other sites

Έχω F2G με ενεργοποιημένο το Talk to All 300' + 200 για WIND (το πακέτο των 6 ευρώ) και είμαι στη Γερμανία. Αν καλέσω προς Ελληνικά κινητά θα αφαιρεθεί υπόλοιπο από το αγορασμένο πακέτο ή από την κάρτα μου? Έχω μπλεχτεί λίγο με το roaming και είναι ανάγκη....
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Θα αφαιρεθεί υπόλοιπο από το αγορασμένο πακέτο και συγκεκριμμένα από τα λεπτά προς όλα τα δίκτυα , ακόμα και αν καλέσεις WIND.
Link to comment
Share on other sites

Θα αφαιρεθεί υπόλοιπο από το αγορασμένο πακέτο και συγκεκριμμένα από τα λεπτά προς όλα τα δίκτυα , ακόμα και αν καλέσεις WIND.

 

Ότι καλύτερο μπορούσα να περιμένω. Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση :-)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Διεθνής Ημέρα Ευτυχίας σήμερα & το F2G καίγεται να μοιράσει χαρά! Μπες στο myF2G Αpp, φούλαρε 3GB μόνο με 2€ για 7 ημέρες & share your Happiness! bit.ly/F2G_Happiness #milaf2g

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

E ok.. η πράσινη με την ίδια αφορμή έδωσε 1gb δωρεάν για μια ημέρα..

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβαζα το νήμα και ανανέωσα μόλις το f2g μου και είδα το δίμηνο παράτασης ισχύος του που έλαβα.

*να θυμάμαι να διαβάζω πιο συχνά και προσεκτικά το myphone...

Παρόλο που έχω παρατήσει τις διάφορες sim που είχα για να παίρνω διάφορες προσφορές, ακόμα και μόνο οι 3 που κράτησα, μία από κάθε εταιρία για να έχω σήμα παντού, γίνονται ακριβούτσικη πολυτέλεια, 25 ευρώ το δίμηνο.

Link to comment
Share on other sites

"ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ! 1000Λ ΠΡΟΣ ΟΛΗ ΤΗ WIND/Q ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΓΙΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ! ΣΤΕΛΕ ΔΩΡΕΑΝ 31 ΣΤΟ 12410 ΜΕΧΡΙ 01/04 ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΤΟ ΔΩΡΟ ΣΟΥ"

Αυτό μου στείλανε. Ευπρόσδεκτο!

Link to comment
Share on other sites

"ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ! 1000Λ ΠΡΟΣ ΟΛΗ ΤΗ WIND/Q ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΓΙΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ! ΣΤΕΛΕ ΔΩΡΕΑΝ 31 ΣΤΟ 12410 ΜΕΧΡΙ 01/04 ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΤΟ ΔΩΡΟ ΣΟΥ"

Αυτό μου στείλανε. Ευπρόσδεκτο!

Αφού είναι δωρεάν μια χαρά σου έκατσε,καλοφάγωτο

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα και βερεσέ το δίευρω για τα "Happiness" 3Gb.

Πρώτα μου "τρώει" το υπόλοιπο από το "φοιτητικό" 1,5 Gb. Τα 3 Gb του Happiness Day είναι ακόμα ατόφια και σε 5-6 μέρες θα εξατμιστούν.

Ωραία προσφορά...

Link to comment
Share on other sites

Τα log n win δώρα ισχύουν σε περιαγωγή στην ΕΕ;

Δεν ξερω

 

τα 120' ομιλίας σε συνδυασμό με σταθερή ισχύουν σε περιαγωγή στην ΕΕ;

ισχύουν

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω το εξής.

Στα προγράμματα με καρτοσυμβόλαιο υπάρχει ο όρος π.χ. επιπλέον 8 ευρώ για κάθε χρήση.

Τώρα μου βγάζει 400 ευρώ.

Αυτά καταναλώνονται ως χρόνος ομιλίας και λοιπά όταν τελειώσουν όσα παρέχει το πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Θα ήθελα να μου λύσετε μια απορία αν γνωρίζετε.

Έχω μια κάρτα f2g και τη χρησιμοποιω παράλληλα με μία what's up σε dual SIM συσκευές.

Στο μενού όμως και στα 2 dual SIM κινητά που την έχω δοκιμάσει (διαφορετικών εταιρειών συσκευές) μου εμφανίζει τον αριθμό f2g σαν "άγνωστο" ενώ της Cosmote τον εμφανίζει κανονικά, σε όποια υποδοχή και να τις βάλω, όπως βλέπετε στη παρακάτω εικόνα.

 

Γνωρίζετε γιατί γίνετε αυτό;

 

https://www.dropbox.com/s/ulqqcmk7y3b7tb1/20180323_071412.jpg?dl=0

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...