Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, gpapas640 said:

Μόλις ενεργοποιήσει τον αριθμό σου μπορείς να μεταβείς στο νέο πακέτο μέσα από την εφαρμογή.

Ευχαριστώ!

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2023 at 9:28 ΠΜ, HEO said:

Όχι ακριβώς

Η προσφορά υπάρχει ακόμα, απλά τώρα θέλουν να φέρεις το νούμερο σου από άλλο δίκτυο3874894bdcf4c651b94cdeb0299317fb.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Που μπορούμε να βρούμε λεπτομέρειες για αυτή την προσφορά.....?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί πιό πίσω,αλλά μιάς και το αντιμετώπισα, το γράφω εδώ μήπως χρειαστεί σε κάποιον.

Στην νέα σιμ f2g που πήρα προ μηνός, έβαλα την εφαρμογή το βράδυ που τελείωσαν τα mb που είχα στη βασική μου σιμ, και πήρα τα 5 γιγα για μία εβδομάδα. Προσπάθησα να ανοίξω τα δεδομένα, και δεν δούλευαν με τίποτα. Παρ'ολα αυτά το 4g φαινόταν ενεργοποιημένο, τα δεδομένα όμως πουθενά. Μπήκα νυχτιάτικο στο τσατ (και ναι, υπήρχε υπάλληλος) και αφού κάναμε κάμποσους ελέγχους, και διαβεβαίωσε ότι από τη μεριά τους είναι όλα οκ και ενεργοποιημένα, μου στέλνει τις ρυθμίσεις του apn. Με έκπληξη παρατηρώ (χωρίς να έχω παρέμβει πριν εγώ) ότι το apn είναι μεν σωστό, αλλά στον τύπο apn είχε προρρυθμισμένο το "internet" αντι του "default" που μου έγραφαν στο τσατ. Με την αλλαγή από internet σε default τα πάντα έπαιξαν κανονικά...είναι κρίμα να ταλαιπωρούν τους πελάτες τους (ειδικά τους νέους) αλλά ακόμα και τους υπαλλήλους τους,καθ'οτι φαντάζομαι οτι τους δίνουν συγκεκριμένη καθοδήγηση για την αντιμετώπιση της κατάστασης, και ο έλεγχος apn δεν είναι το πρώτο που θα κοιτάξουν ειδικά αν ο πελάτης δεν πολυσκαμπάζει. Για να πω την αλήθεια μάλιστα εγώ μόνος μου είπα στον υπάλληλο ότι τσέκαρα το apn και είναι σωστό (οτι γράφει gint.b-online.gr) και τότε μου έστειλε τις ρυθμίσεις όπως μάλλον είναι (ή ήταν κάποτε,γιατι δεν τις βρίσκω πλέον) περασμένες στο site τους...δεν ξέρω αν ήταν και μέρος του ελέγχου,αλλά ούτε και το μυαλό μου θα πήγαινε ότι νέα σιμ θα ήταν λάθος ρυθμισμένη...κρίμα (και έλεος)...

edit την εφαρμογή την κατάβασα 00.01 σήμερα,και το μπόνους ήρθε άμεσα, και λήγει στις 14/6. Κάνω λάθος ή είναι 8 γεμάτες ημέρες? ✌️

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να βρούμε λεπτομέρειες για αυτή την προσφορά.....?


Υποθέτω ότι αυτή η προσφορά στάλθηκε στο Viber σε συνδρομητές σταθερής nova που έχουν δηλώσει τηλέφωνο επικοινωνίας που ανήκει σε άλλη εταιρεία (όπως η περίπτωση μού)

Το μήνυμα το εβγαζε και όταν άνοιγα τον λογαριασμό μου στην nova σε φυλλομετρητή υπολογιστή

Όσο για τον φίλο με το apn

Oi default ρυθμίσεις ίντερνετ δεν είναι αποθηκευμένες στην κάρτα αλλά στο κινητό

Οπότε το λάθος είναι της εταιρίας που έφτιαξε το κινητό σου όχι της nova

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2023 at 9:25 ΜΜ, makap said:

Διάβασε τα προηγούμενα

ζητώ συγνώμη αλλά όπως τα διάβασα μόνο το 6,5 από παλιά έχω δεί και τιμή χώμα

 

Τι ειναι μέσα στα 6,5 δυσκολεύομαι να το βρω

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, HEO said:


Όσο για τον φίλο με το apn

Oi default ρυθμίσεις ίντερνετ δεν είναι αποθηκευμένες στην κάρτα αλλά στο κινητό

Οπότε το λάθος είναι της εταιρίας που έφτιαξε το κινητό σου όχι της nova

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

 

Νομίζω ότι όλες οι ρυθμίσεις των δικτύων ανανεώνονται με την ενημέρωση των carrier services από το google play, και η προέλευση αυτών προφανώς είναι οι ίδιες οι εταιρείες κινητής... Αν είναι έτσι όπως λες προφανώς θα είχα καλύτερη εικόνα αν έβαζα την κάρτα σε άλλο κινητό όσο δεν δούλευε. Τώρα που το λες βέβαια θυμάμαι ότι με ρώτησαν από το chat και τι συσκευή έχω,πριν μου πει για το apn, οπότε δεν αποκλείεται αυτό που αναφέρεις να ισχύει. Είχα την εντύπωση ότι το έπαιρνε από την κάρτα sim διότι το apn εμφανιζόταν όταν την έβαζες μέσα. Όπως και να χει επειδή ακούμε συχνά εδώ μέσα για προβλήματα με τα δεδομένα στις νέες συνδέσεις ας το έχει κάποιος στο πίσω μέρος του μυαλού του για να μην ταλαιπωρηθεί...

1 hour ago, CoyoteD said:

ζητώ συγνώμη αλλά όπως τα διάβασα μόνο το 6,5 από παλιά έχω δεί και τιμή χώμα

 

Τι ειναι μέσα στα 6,5 δυσκολεύομαι να το βρω

συμβόλαιο με απεριόριστα όλα (ομιλία + data) αλλά όχι για έναν αριθμό. Θέλει να πάνε 2 αριθμοί και πληρώνουν 13€ συνολικά και οι δύο. Γίνεται ανάλογη συζήτηση στο θέμα των συμβολαίων.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη κάθε Τετάρτη δεν είχε flash offer; τι έγινε τώρα, πήγε ο Μήτσος διακοπές;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, kmpatra said:

Νομίζω ότι όλες οι ρυθμίσεις των δικτύων ανανεώνονται με την ενημέρωση των carrier services από το google play, και η προέλευση αυτών προφανώς είναι οι ίδιες οι εταιρείες κινητής... Αν είναι έτσι όπως λες προφανώς θα είχα καλύτερη εικόνα αν έβαζα την κάρτα σε άλλο κινητό όσο δεν δούλευε. Τώρα που το λες βέβαια θυμάμαι ότι με ρώτησαν από το chat και τι συσκευή έχω,πριν μου πει για το apn, οπότε δεν αποκλείεται αυτό που αναφέρεις να ισχύει. Είχα την εντύπωση ότι το έπαιρνε από την κάρτα sim διότι το apn εμφανιζόταν όταν την έβαζες μέσα. Όπως και να χει επειδή ακούμε συχνά εδώ μέσα για προβλήματα με τα δεδομένα στις νέες συνδέσεις ας το έχει κάποιος στο πίσω μέρος του μυαλού του για να μην ταλαιπωρηθεί...

 

Ναι, στη δικιά μου περίπτωση πιο πίσω, αυτοί έβλεπαν πως ήταν όλα εντάξει. Και αφού δεν έβγαλα άκρη, κλείσαμε τη γραμμή. Μετά θυμήθηκα ότι όταν έβαλα τη κάρτα της vf, μου είχανε στείλει ρυθμίσεις για Ίντερνετ σε μνμ και τις αποθήκευσα. Ψάχνοντας να βρω το apn στο iPhone γύρισα την αναζήτηση δικτύου από αυτόματο σε χειροκίνητο, έβαλα wind GR και δούλεψε. Αυτοί δε ξέρω τι βλέπουν αν μπορούν κ βλέπουν το apn της συσκευής. Γιατί ζητάνε το νούμερο; Κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσπαθήσει 3 φορές να ενεργοποιήσω την σιμ που αγόρασα με τρία ευρώ μέσω του site αλλά εδώ και πόσες μέρες δεν λένε να την ενεργοποιήσουν και το αστείο είναι πως δεν με ενημερώνουν.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα... Ελπίζω και σε κάτι φθηνότερο τον άλλο μήνα (5€?) αν το αφήσω ατάιστο... όνειρο θερινής νυκτός; Θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Σε φίλο που έχει 2 παλιά free to go στα παιδια του που βάζει στο καθένα με 15€ ανα μήνα το πακέτο Data #7, εξαφανίστηκε τελείως το εικονίδιο του δώρου. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω καταλάβει και από την q γενικότερα όταν το ταΐζεις τακτικά το νούμερο εξαφανίζονται τα δωράκια και θέλει λίγο χρόνο ατάιστο ειδικά από ανανεωσεις και μόνιμα πακέτα για να ξαναδώσει...

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, damianos said:

ήρθε σε όλους τους λογαριασμούς που διαχειρίζομαι 

20230608_194810.jpg

Και σε εμενα σε εναν αριθμο που δεν εχει γινει ποτε ανανεωση (είχε δωθεί λόγω προβλήματος στο σταθερο)

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο λήγει 10 Ιουνίου. Ήρθε προσφορά με 5 ευρώ 1000 λεπτά και απεριόριστα δεδομένα για 30 μέρες. Το υπόλοιπο είναι 5.43 ευρώ. Αν βάλω το πακέτο αύριο και λήξει το υπόλοιπο στις 10 θα χαθεί και το πακέτο η θα πάει μέχρι 10 Ιουλίου?

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, king2009 said:

Το υπόλοιπο λήγει 10 Ιουνίου. Ήρθε προσφορά με 5 ευρώ 1000 λεπτά και απεριόριστα δεδομένα για 30 μέρες. Το υπόλοιπο είναι 5.43 ευρώ. Αν βάλω το πακέτο αύριο και λήξει το υπόλοιπο στις 10 θα χαθεί και το πακέτο η θα πάει μέχρι 10 Ιουλίου?

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γιατί δεν βάζεις 1€ να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο;

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, king2009 said:

Το υπόλοιπο λήγει 10 Ιουνίου. Ήρθε προσφορά με 5 ευρώ 1000 λεπτά και απεριόριστα δεδομένα για 30 μέρες. Το υπόλοιπο είναι 5.43 ευρώ. Αν βάλω το πακέτο αύριο και λήξει το υπόλοιπο στις 10 θα χαθεί και το πακέτο η θα πάει μέχρι 10 Ιουλίου?

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

θα πάει μέχρι 9 Ιουλίου

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, kalitexnis_g said:

Γιατί δεν βάζεις 1€ να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο;

Το ξεχασα αυτο τελειως θα βαλω 1 ναι μιας και το νουμερο ειναι για ηλικιωμενο και παει 1 μηνα με το log in win με 20 λεπτα τη βδομαδα και μετα η πακετο 1 μηνα η προσφορα με 5 ευρω οποτε παει τριμηνο με 10 ευρω. Ευχαριστω.

10 minutes ago, Bas said:

θα πάει μέχρι 9 Ιουλίου

Θυμαμαι περσι ειχαν ληξει τα χρηματα ειχα βαλει ηδη πακετο και εφαγε και τα λεπτα ολα μηδενιστηκαν ενω ηταν ακομα 1 μηνα το πακετο λογικα το αλλαξαν και με μηδενικο υπολοιπο κραταει το πακετο. Cosmote ποτε δεν ετρωγε το πακετο αν περνουσε το 2μηνο απο ανανεωση η wind τα ετρωγε ολα ομως καλο που το αλλαξε. 

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη προσωπική προσφορά συνήθως επεκτείνει τη διάρκεια του χρηματικού υπόλοιπου.

Link to comment
Share on other sites

 

  

On 7/6/2023 at 8:18 ΠΜ, kmpatra said:

και τότε μου έστειλε τις ρυθμίσεις όπως μάλλον είναι (ή ήταν κάποτε,γιατι δεν τις βρίσκω πλέον) περασμένες στο site τους...

 

ecare.nova.gr https://ecare.nova.gr › SatellitePDF Android OS Terminals (All versions) - Ρυθμίσεις Internet: Ρσθμίζεις -> Αζύρμαηα δίκησα (sic!)

Edited by Bas
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Bas said:

Αν βλέπεις κάτι τέτοιο μέσα στο pdf μάλλον κάποιο θέμα έχει το πρόγραμμα με το οποίο το ανοίγεις γιατί εμένα μου φαίνεται κανονικότατα... (Ρυθμίσεις - ασύρματα δίκτυα)

Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε πως παίρνουμε το δωράκι πανω δεξιά το απεριόριστα δεδομένα με 9 Ευρώ αλλα με ΣΜΣ???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...