Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, damianos said:

Έχω την εντύπωση πως το small ίντερνετ με τα 0,90 λεπτά είναι σχεδόν 48ωρο.

έκανα χρήση στης 13.00 του Σαββάτου και έληξε Κυριακή 23.59...

άρα και Σάββατο 00.01 να το έβαζα θα έληγε 23.59 της Κυριακής. 

Μήπως να το ξανα δούμε λίγο το 27 το μήνα???😏

Ακριβώς αυτό, το έχω δοκιμάσει και ισχύει. 

Και το αστείο της υπόθεσης είναι ότι δεν χρεώθηκα ούτε 1€.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εάν ισχύει αυτό τότε μιλάμε για μηνιαίο κόστος 13,5 ευρώ

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω ένα νούμερο f2g από τα public που δίνει 120 min κάθε μήνα δωρεάν!
Εάν το κάνω μετατροπή σε νέο f2g θα χάσω τα 120 Min? το έχει μετατρέψει κάποιος φίλος που είχε παρόμοια προσφορά?
ευχαριστώ!
Για τα τα 120 του public δεν γνωρίζω αλλά για τα 120 λεπτά από σύνδεση σταθερής δεν υπήρξε πρόβλημα που το έκανα νέο f2g




Σκέψου αυτό σε συνδυασμό με 1000’ ανά μήνα πόσο ωραίο είναι. 


Και βέβαια φίλε μου το σκέφτομαι διότι τα έχω τα 1000 λεπτά τζαμπε :)

Ας ελπίσουμε ότι θα είναι για παντα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikolas14 said:

Ακριβώς αυτό, το έχω δοκιμάσει και ισχύει. 

Και το αστείο της υπόθεσης είναι ότι δεν χρεώθηκα ούτε 1€.

Το εξηγείτε λίγο καλύτερα αυτό? Από πότε μέχρι πότε ισχύει δηλαδή? Με ποιες προϋποθέσεις δεν είναι 24 ώρες αλλά παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με χρέωσε 90 λεπτά για μια μέρα και μετά με έφαγε 2 ευρώ αυτόματα επειδή δεν είχα ίντερνετ(είχα μέσα υπόλοιπο). Ήταν καθημερινή πάντως. Λογικά τα σκ μπορεί να είναι 90 λεπτά 48ώρο.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, DEERHUNTER said:

καλησπέρα έχω ένα νούμερο f2g από τα public που δίνει 120 min κάθε μήνα δωρεάν!

Εάν το κάνω μετατροπή σε νέο f2g θα χάσω τα 120 Min? το έχει μετατρέψει κάποιος φίλος που είχε παρόμοια προσφορά?

ευχαριστώ!

Αν λες για το Back2U, από το Public το 2017 έπαιρνες sim f2go που κάθε που έβαζες κάρτα (10Ε είχε τότε), οι αγορές από το Public για 30 μέρες από την κάρτα προστίθονταν στο υπόλοιπό σου με διάρκεια 30 ημερών η κάθε αγορά: Ισχύει ακόμη στο "παλιό". Τα 120΄ που λες, αφορούν όσους είχαν δηλωμένο σταθερό μαζί με το f2go τους πιο πριν από το 2022 που καταργήθηκε η δυνατότητα ένταξης στο σχήμα αυτό και πια έχουν γίνει 1000΄ προς όλους και αποδίδονται κάθε 1μηνια μόλις μπει ο νέος μήνας έως 00:15.

 

IMG_20230506_211415636_HDR.jpg

Εάν το κάνεις "νέο" , πες μου εάν ισχύει ακόμη, καθώς μετά από 13 μήνες θα ξαναβάλω κάρτα στο "παλιό" μου (όσο δε το κόβουν") f2go.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μας πει κάποιος που έχει βάλει μέσα στην εβδομάδα το πακέτο με τα 0,90€

Εάν του κρατάει 47 και 59 λεπτά...

Link to comment
Share on other sites

Αν το ενεργοποιήσει κάποιος τι ημερομηνία λήξης γράφει?

Γράφει και συγκεκριμένη ώρα? (Υποθέτω όχι?)

2 ώρες πριν, panbet said:

Εμένα με χρέωσε 90 λεπτά για μια μέρα και μετά με έφαγε 2 ευρώ αυτόματα επειδή δεν είχα ίντερνετ(είχα μέσα υπόλοιπο). Ήταν καθημερινή πάντως. Λογικά τα σκ μπορεί να είναι 90 λεπτά 48ώρο.

Τι ώρα το ενεργοποιήσες και τι ώρα σε χρέωσε?

Link to comment
Share on other sites

Τα ΣΚ κοιμόνται ολόρθοι ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ: Όποιος έχει ήδη βάλει το 0,9Ε στις 00:01 απόψε Σάβατο που πέρασε: ΝΑΙ , μπορεί να μην τον χρεώσει αύριο Κυριακή. Όποιος το βάλει απόψε Κυριακή 00:01 , να δει τι θα του κάνει τη Δευτέρα, το έχει σιγουράκι το -2Ε daily internet μεθαύριο, εκτός εάν δεν έχει υπόλοιπο να του πάρει και απλά βάζει 1Ε κάθε 2 μέρες και αφήνεται να του μηδενίζει το υπόλοιπο όποια χρονική στιγμή τη 2η μέρα συμβεί αυτό, άρα και να του κοπεί ΞΑΦΝΙΚΑ το internet τη 2η μέρα λόγω <0,01Ε υπολοίπου: Είναι ανεφάρμοστο ΠΡΑΚΤΙΚΑ σε τακτική βάση να αποφύγεις το daily στη "Wind" και να σου βγει 0,9x15= δλδ κάρτες 15Ε τις 30 μέρες για unlimited data 30 ημερών στο "νέο".

Αφήνω μια "πισινή" σε κάποιες κινητές συσκευές (ποιές; θα μας πούνε όσοι το δοκιμάσουν ΠΡΑΚΤΙΚΑ ποιές μπορεί να'ναι αυτές: Ελάχιστες συσκευές μπορεί να'ναι) που έχουν μικρή πιθανότητα (κάτι σαν "αποτρεπτικό") , ως και μηδενική πιθανότητα να τους "συμβαίνει daily"!!!!!

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kmpatra said:

Αν το ενεργοποιήσει κάποιος τι ημερομηνία λήξης γράφει?

Γράφει και συγκεκριμένη ώρα? (Υποθέτω όχι?)

Τι ώρα το ενεργοποιήσες και τι ώρα σε χρέωσε?

Τώρα που βλέπω τα μηνύματα την Δευτέρα 16:19 το ενεργοποίησα και με ήρθε sms την τρίτη 16:19 που με έγραψε ότι τα απεριόριστα data θα λήξουν απόψε. Οπότε παραπάνω με κράτησε λογικά. Μετά με έρχεται την επόμενη μέρα sms την Τετάρτη 16:19 ότι χρεώθηκα 2 ευρώ για το 1 gb mobile internet. Οπότε δικό μου λάθος ότι ήταν για μια μέρα. Παρόλο που στα sms έγραφε για 24 ώρες. Από ότι κατάλαβα σε αφήνει να κάνεις ανανέωση και μετά την λήξη του πακέτου. Επειδή το έχω για δεύτερο αριθμό δεν το έδωσα σημασία μετά την λήξη του. 

Edited by panbet
Link to comment
Share on other sites

Και αν δε κανείς ανανέωση; Θα τραβάνε δίφραγκα; Η δε πρέπει να ανοίγεις καθόλου ντάτα; Γιατί αν μπαίνεις στις ρυθμίσεις apn για να μη σου τα τραβάει δεν είναι κ ότι καλύτερο. 
Ο πατέρας μου είχε αγανακτήσει μέχρι που πήγε σε κατάστημα κ του το μπλοκάρανε. 
 

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι παλιότερα αυτό περίπου που περιέγραψε ο @panbet : το μήνυμα για τη χρέωση δεν ερχόταν άμεσα μετά τα μεσάνυχτα αν είχε λήξει το πακέτο data αλλά το πρωί, αν θυμάμαι καλά αν ειχες προλάβει ως τότε να ενεργοποιήσεις νέο πακέτο data γλύτωνες τη χρέωση (1€ τότε). Ας επιβεβαιώσει ή ας διορθώσει κάποιος αν δεν το θυμάμαι σωστά. Μία λύση σε δίκαρτο που δουλεύει σχεδόν απόλυτα σωστά, η ύπαρξη 2ης σιμ κατά προτίμηση cosmote ως προτιμώμενη για τα δεδομένα λίγο πριν λήξει το πακέτο, με ενεργοποιημένο myinternet.

Αλλιώς αλλαγή apn. Κλειστός διακόπτης δεδομένων ή/και μόνιμο wifi ίσως σε κάποιες περιπτώσεις και ανάλογα με τη συσκευή δεν αρκεί. Σε επανεκκίνηση ή επαναφορά από λειτουργία πτήσης αν αργήσει το κινητό να συνδεθεί με WiFi παίζει να τραβήξει δεδομένα...

@panbet φαντάζομαι δεν πρόσεξες ποια στιγμή ακριβώς τράβηξε τα 2 ευρώ, αν π.χ. τα είχε τραβήξει νωρίτερα από τις 16:19 της Τετάρτης? (εννοώ δηλαδή πριν έρθει το μήνυμα της χρέωσης)

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ: Μπορεί και να γίνεται στο "νέο" με 15Ε να έχεις unlimited data εάν "μπεις" στη διαδικασία κάθε μέρα (00:01) και νύχτα (23:59) να κάνεις ταρζανιές "vivere pericolozamente" , εάν αντέχεις και δεν "εξαντλείσαι" στο διαρκές "κυνήγι" της αποφυγής του daily internet.

Άλλωστε, συμβαίνει ήδη στα daily internet για roaming στο "παλιό":

 

IMG_20230507_065107990.jpg

Και "όποιος αντέξει", αφού "έτσι τον έμαθε" η "Wind" ΚΑΙ αντέχει να παραμένει σε αυτήν.

Όποιος βρει συγκεκριμένο "πρωτόκολλο" σα "το τόξο μες στις τρύπες του Οδυσσέα", ΑΣ μας το γράψει να κάνουμε "διορθώσεις τελειότητας".

 

Αν όμως , ούτε το 1% δε διαβάζει, πολύ περισσότερο κατανοήσει, ακόμα περισσότερο βιώσει τη "λογική" της "Wind", πως ΘΑ ΤΑ ΕΦΑΡΜΟΣΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ όλα αυτά ώστε ΟΝΤΩΣ να επιτύχει "ζειν επικινδύνως" να έχει unlimited data 30 ημερών με 15Ε?

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ρωτησα για unlimited μηνιαίο ιντερνετ πάντως αλλά ως συνήθως βρήκες ευκαιρία να κατακρίνεις τους πάντες. Μια φορά να βοηθήσεις χωρίς σάλτσες με καρφιά και πρόκες και τι στον κόσμο... ωραία ξεκινήσαμε και σήμερα,με ορεξούλα από τα χαράματα...

Κρατάω τελικά οτι το unlimited της μέρας λήγει την επόμενη, 23.59 και όχι σε 24 ώρες από το ξεκίνημα. Και πιθανόν γλυτώνεις χρέωση ενεργοποιώντας πακέτο data και λιγο αργότερα. Τα υπόλοιπα περί ορέξεως...πρωινή κολοκυθόπιτα...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, kmpatra said:

 @panbet

@panbet φαντάζομαι δεν πρόσεξες ποια στιγμή ακριβώς τράβηξε τα 2 ευρώ, αν π.χ. τα είχε τραβήξει νωρίτερα από τις 16:19 της Τετάρτης? (εννοώ δηλαδή πριν έρθει το μήνυμα της χρέωσης)

Δεν πήρα χαμπάρι όχι, μετά την επόμενη μέρα ήμουν κανονικά με wifi και την πρώτη κυρία sim(cosmote).

Link to comment
Share on other sites

Όπως σας τα λέω είναι. 

Είναι πολύ απλό. 

απλά πρέπει να είσαι wifi στης 00.00 και 00.01 ενεργοποίησε το πακέτο τόσο απλά. 

 

Σαν ψηφιακές Σταχτοπούτες 😝

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν το έχω ξαναρωτήσει αλλά δεν μπορώ να το βρω πιο πίσω.

Τα 5gb που δίνει μπόνους το κατέβασμα της εφαρμογής ενεργοποιούνται αυτόματα με το 1ο login ή είναι διαθέσιμα για να τα ενεργοποιήσεις όποτε θέλεις εσύ?

Επίσης η νέα σύνδεση έχει τέσσερα λεπτά του ευρώ μέσα. Με διάρκεια δύο μήνες. Από την εφαρμογή μπορεί να γίνει η 1η ανανέωση αξίας ενός ευρώ κατευθείαν?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kmpatra said:

Παιδιά συγνώμη αν το έχω ξαναρωτήσει αλλά δεν μπορώ να το βρω πιο πίσω.

Τα 5gb που δίνει μπόνους το κατέβασμα της εφαρμογής ενεργοποιούνται αυτόματα με το 1ο login ή είναι διαθέσιμα για να τα ενεργοποιήσεις όποτε θέλεις εσύ?

Επίσης η νέα σύνδεση έχει τέσσερα λεπτά του ευρώ μέσα. Με διάρκεια δύο μήνες. Από την εφαρμογή μπορεί να γίνει η 1η ανανέωση αξίας ενός ευρώ κατευθείαν?

Για το πρώτο, είμαι βέβαιος ότι ενεργοποιούνται αυτόματα με το που κάνεις login, οπότε δεν υπάρχει ευχέρεια να το βάλεις όποτε θέλεις.

Για το δεύτερο ερώτημα δεν έχω ιδέα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο τιμοκατάλογος λέει ότι η ανανέωση από ένα ευρώ είναι διαθέσιμη τόσο στην εφαρμογή όσο και στο f2g.gr

Παρόλα αυτά μπαίνοντας στο site με τους κωδικούς που έφτιαξα ανανέωση με ένα ευρώ δεν υπάρχει... Εκεί ξεκινάει από 8 ευρώ.

Θέλω να το τρενάρω λίγο το κατέβασμα της εφαρμογής για να μην πάνε χαμένα τα 5gb, να τα χρησιμοποιήσω όταν δεν θα έχω άλλα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντα μιλάμε για το νέο F2G, έτσι;

Στο νέο σχήμα ισχύει η ανανέωση του 1 ευρώ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο τιμοκατάλογος λέει ότι η ανανέωση από ένα ευρώ είναι διαθέσιμη τόσο στην εφαρμογή όσο και στο f2g.gr
Παρόλα αυτά μπαίνοντας στο site με τους κωδικούς που έφτιαξα ανανέωση με ένα ευρώ δεν υπάρχει... Εκεί ξεκινάει από 8 ευρώ.
Θέλω να το τρενάρω λίγο το κατέβασμα της εφαρμογής για να μην πάνε χαμένα τα 5gb, να τα χρησιμοποιήσω όταν δεν θα έχω άλλα...
Πράγματι μέσω της σελίδας δεν υπάρχει ανανέωση με 1 ευρώ παρά μόνο από την εφαρμογή

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Προσπαθώ στο messenger να μιλήσω με εκπρόσωπο και όλο μου ζητάει "για ποιο νουμερο αναφέρεστε". Στις υπόλοιπες εταιρίες (και Q) όταν γράφω " Εκπρόσωπος " με συνδέουν με άνθρωπο. Στο F2G φαίνεται να μην δουλευει αυτό. Καμιά ιδέα κανείς;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

Για 3 Q καρτοκινητα με μικρή σχετικά χρήση τόσο σε χρόνο ομιλίας όσο και σε δεδομένα, βολεύει η μετακίνηση σε F2Go small;

Πρόκειται για κινητά που χρησιμοποιούν τα πιτσιρίκια και η σύζυγος και μέχρι τώρα τη βγάζαμε μια χαρά με τα "Countdown Offers" που πλέον έχουν γίνει αστεία.

Έλεγα λοιπόν να τους τα κάνω F2G small.Αξίζει;Τι έξτρα παίρνεις με το 8ευρω εκτός από 400', 40 sms και 40Mb;Κάτι που είδα για αυτούς που ενεργοποιήσουν νέα πακέτα τον Μάιο, ισχύει;

Ευχαριστώ

Edited by duckino
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να πας στην Vodafone και στο liquid που έχει

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...