Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Lyricmyth19 said:

Το ότι δεν έχει καταφέρει να κάνει τους χρήστες του παλιού σχήματος να πάνε στο νέο (εγώ διατηρώ το παλιό πχ.) δείχνει ένας μέρος της αποτυχίας των παροχών (γιατί η χρέωση ανα δευτερόλεπτο, το rollover για όλες τις παροχές και όχι μόνο για τα data και η ανανέωση απο 1 ευρώ είναι θετικά και δεν αμφισβητείται αυτό). Τώρα είτε προφανώς της πάνε καλά τα φτηνά συμβόλαια, είτε θέλει να κάνει κάποιο μπαμ στο άμεσο ή μακρινό μέλλον με κάποιο πακέτο δυνατό (ξεκάθαρα υπόθεση). Τα data είναι λίγα καλώς ή κακώς που δίνει. Εγώ προσωπικά είμαι f2g γιατί η voda στο Βόλο είναι κάκιστη, αλλιώς θα ήμουνα CU. Πρέπει να προσπαθήσει να μοιάσει στο CU είναι η γνώμη μου, ένα τύπου liquid στην nova θα ήταν μια καλή αρχή και σίγουρα ποικιλία πακέτων όπως το παλιό f2g.

Ειναι τι ζητάει ο καθένας μας. Ειμαι βέβαιος ότι κάποιοι χρήστες f2g με ελάχιστη χρήση τους βόλεψε το 1€ ανανέωση και το πακέτο των 8€ και ήδη μετακινήθηκαν εκει. Αλλά για τους υπόλοιπους σαν εμένα πχ ..δεν.. Ενα καλό έκανε το wind f2g που έφερε την απεριόριστη ομιλία και δεδομένα αλλά μετά ως free2go αυτοκτόνησαν.. Δε ξέρω ποιος νοήμων εγκέφαλος τους είπε ότι οι χρήστες που δίναμε το 15αρι για το απεριόριστο μηνίαιο πακέτο του f2g θα δίνουμε 30αρι στο συμβόλαιο ή θα παρακαλάμε αν κάνουμε φορητότητα να μας καλέσουν για να μας το δώσουν στα 6,5€. Δεν ειναι ανάγκη να δώσει κάτι σαν το liquid. Το liquid είναι ειδική περίπτωση.. Εμας τους παλιούς f2g δε θεωρώ ότι μας έχασε λόγω liquid. Το ζητούμενο ειναι να δώσει ή σωστότερα να επαναφέρει τα απεριόριστα και στο νέο free2go και παλιό f2g ή πολλά δεδομένα εύκολα (ή και με λίγο κόπο βλέπε πχ bigbang 200αρι πακέτο) σε τιμή μέχρι 15€ μέγιστο χωρίς άλλες απαιτήσεις για όλο τον χρόνο. Αυτα τα καραγκιοζίλιδα flash deals  ας τα αφήσει για την Q που και αυτή, την κατέστρεψαν..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι ενας λογος, απλα ρωτάω γιατι συνήθως οι προσωπικές προσφορές εμφανίζονται κάθε μήνα, δηλ. θα έρχονταν κάπου 10 ή 11 Απρίλη. Εκτός αν μέχρι τώρα δεν έπαιρνες προσωπικές προσφορές και αποφασίσανε τώρα να σε βάλουνε στο παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kmpatra said:

. Εκτός αν μέχρι τώρα δεν έπαιρνες προσωπικές προσφορές και αποφασίσανε τώρα να σε βάλουνε στο παιχνίδι.

Αυτό..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, damianos said:

0,90 για 3 ημέρες 

20230428_120757.jpg

Πολύ τιμια προσφορά…Μπραβο τους.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Άντεεε και την επόμενη βδομάδα για #4# μέρες με 0,90Ε:

 

Wind f2go flash offers 29.4.2023.PNG

 

Και πάει λέγοντας, για #5# μέρες  την μεθεπόμενη κ.ο.κ. όσπου να το "καταλάβουμε" (έστω το 10% μας).

Σε σχέση με την παράταση ημερομηνίας υπολοίπου όταν η ενεργοποίηση πακέτου γίνεται λιγότερες από 30 μέρες από την λήξη του υπολοίπου, το Unlimited Smart Week 7 ημερών με 5Ε, ΔΕΝ δίνει.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

με την αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου στο small, large ή Xlarge στην ουσία χάνεις το Tap&GetIt του ενός μήνα. 

Γιατί ξεκινάει και κατανάλωσή απο το πακέτο και όχι από το bonus Tap&GetIt. 

αρα απενεργοποιήσει του αυτόματου πακέτου. 

βάζεις χρήματα. 

παίρνεις το Tap&GetIt και μετά αγορά πακέτου...

Έτσι ξεκινάει και τρώει το μπόνους και τού πακέτου κανει rollover στον επόμενο μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό..... Αυτό που είπες . Σε όλα τα ρόλ over γίνεται αυτό το πράγμα με το tap and get. Στην ουσία είναι άχρηστο 

Επίσης αν πάμε στο νέο σύστημα χάνουμε τα magic numbers χάνουμε και τα login win;

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Ta log bonus μένουν

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

πίστεψε με με 1000 λεπτά ανά δευτερόλεπτο ειναι σαν να εχεις magic number για όλους. 

Δεν μου λείπουν καθόλου τα παλιά πακέτα. 

Εκτός εάν βαζεις το unlimited week που ΔΕΝ έχει το ΝΕΟ free2go.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, damianos said:

πίστεψε με με 1000 λεπτά ανά δευτερόλεπτο ειναι σαν να εχεις magic number για όλους. 

Δεν μου λείπουν καθόλου τα παλιά πακέτα. 

Εκτός εάν βαζεις το unlimited week που ΔΕΝ έχει το ΝΕΟ free2go.

Νομίζω έχεις δίκιο 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

πίστεψε με με 1000 λεπτά ανά δευτερόλεπτο ειναι σαν να εχεις magic number για όλους. 
Δεν μου λείπουν καθόλου τα παλιά πακέτα. 
Εκτός εάν βαζεις το unlimited week που ΔΕΝ έχει το ΝΕΟ free2go.
Η χρέωση ανά δευτερόλεπτο (+ λογκ μπόνους) είναι πολύ σημαντικό πράγμα

Βλέπω από την αδερφή μου που μιλάει πολύ στο κινητό (πολλές κλήσεις αρκετές λίγα δευτερόλεπτα) κοντεύει να περάσει μήνας και δεν έφαγε ούτε τα μισά από το μικρό πακέτο που της είχα βάλει

Άλλες φορές με τα τριλεπτα το ροκανιζε τον πακέτο στο πι και φι

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης είναι η μοναδική δίκαιη χρέωση αυτών που αγοράζει κάποιος.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένας φόβος. Αν δε τα χρησιμοποιούμει πολύ και στα νέα κινητά κάνει φραγή στους 3-4 μήνες... Τότε έχουμε πρόβλημα που λύνεται εν μέρη με το 1 ευρω ανανέωση....

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Το ακούω αυτό με την φραγή πολλά χρόνια

Είχα κινητό που έβαζα κάρτα μια φορά το χρόνο και το χρησιμοποιούσα κανονικότητα σε Ελλάδα και εξωτερικό (εε)

Είμαι σίγουρος ότι και τώρα δεν θα συμβαίνει αλλά πλέον με το 1 ευρώ δεν θα το αφήνω να λήξει

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Mobileras said:

Η χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης είναι η μοναδική δίκαιη χρέωση αυτών που αγοράζει κάποιος.

Άσχετα με το πόσο κοστίζει το πακέτο ε;

Αν προτιμάς 500 λεπτά (περίπου) λιγότερα σε σχέση με τη χρέωση ανά λεπτό του ανταγωνισμού μόνο και μόνο επειδή είναι η χρέωση ανά δευτερόλεπτο, τότε ναι.

Μιλάμε για το πακέτο των 8€

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Mobileras said:

Η χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης είναι η μοναδική δίκαιη χρέωση αυτών που αγοράζει κάποιος.

Και μάλιστα είναι απλό, ξεκάθαρο και καθόλου δαιδαλώδες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, p_k said:

Και μάλιστα είναι απλό, ξεκάθαρο και καθόλου δαιδαλώδες.

Ιδανικό για παππούδες..

..😉

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με το πόσο κοστίζει το πακέτο ε;
Αν προτιμάς 500 λεπτά (περίπου) λιγότερα σε σχέση με τη χρέωση ανά λεπτό του ανταγωνισμού μόνο και μόνο επειδή είναι η χρέωση ανά δευτερόλεπτο, τότε ναι.
Μιλάμε για το πακέτο των 8€
Δεν είναι ακριβώς έτσι

Δεν ξέρω αν ο ανταγωνισμός δίνει με 8 ευρώ 900 λεπτά σε τριλεπτα αλλά αυτά είναι 300 κλήσεις στο μέγιστο

Στα δευτερόλεπτα όμως τα 400 λεπτά μπορεί να είναι πολλαπλάσιες κλήσεις των 300...

Αφήνω έξω τα sms....

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...