Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις υπόλοιπο , δεν έχει νόημα το +0,01Ε (ή 0,02) να σου "ξυπνήσει" την sim f2go και να μπαίνουν κάθε 1μηνιά τα 120 από σταθερό. 

14 μήνες από 1/2022 ως 3/2023 που ξαναέβαλα κάρτα δε μου το έδωσε (+0,01Ε) ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα 01 Μαΐου θα πάρουμε την απάντηση...

Εάν ήταν τυχαίο ή μόνιμο...!

Εύχομαι ειλικρινά το δεύτερο...

🤣

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς; Για τα 120 από σταθερό; Εννοείται ότι όσο υπάρχει υπόλοιπο (δλδ >=0,01Ε) μπαίνουν κάθε 1μηνιά.

Το 0,01Ε (ή 0,02) ΔΕΝ έχει νόημα εάν έχει υπόλοιπο. Δεν έχει νόημα πχ να έχεις 8,56Ε με λήξη 14/5 και ξαφνικά πχ 10/4 να σου προσθέτουν 0,02Ε.

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει σε όσους έχουν πολλούς μήνες να βάλουν κάρτα (σε "φραγή" μετά 4μηνο από κάρτα): Τελευταία φορά που μου το έδωσε ήταν 2/2021. Από τότε βάζω κάρτα κάθε 14 μήνες αλλά ποτέ στο ενδιάμεσο δε μου το έδωσε.
Να "το δίνει" και στο "νέο f2go"? Αμφιβάλλω....
Ναι και σε μένα που είχα καιρό να βάλω το έκανε

εβαζε 0,01 για να ξυπνήσει την κάρτα και να πάρω τα 120 λεπτά

Όσο για το σταθερό που δεν έχει πλέον ο φίλος

Και μένα το σταθερό που μου έδινε τα 120 δεν υπάρχει, η γιαγιά που το είχε μας άφησε χρόνους και ο γιός της διέκοψε την σύνδεση

Παρόλα αυτά τα 120 τα πήρα και είμαι και στο καινούργιο f2g και σκοπεύω πλέον να το συντηρώ με 1 ευρώ το δίμηνο :)

Δεν βαριέσαι, πάμε και όπου βγεί :(

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, HEO said:



Δεν βαριέσαι, πάμε και όπου βγεί 😞

 

Δε τίθεται θέμα στα καρτοκινητά "Wind":
Ούτε για τα 120΄ κάθε 1μηνιά όσο υπάρχει υπόλοιπο (>=0,01Ε), ούτε εάν ισχύουν στο "νέο": Λύθηκαν.

Ούτε για το εάν μπαίνουν σε όσους κάποια χρονική στιγμή είχε δηλωθεί σταθερό Wind (ή Nova πια) μαζί με το καρτοκινητό Wind παλιότερα, άσχετα εάν είχαν ποτέ σταθερό Wind (εγώ ποτέ δεν είχα απλά από προηγούμενο κάτοχο του συγκεκριμένου αριθμού καρτοκινητού που ούτε που γνωρίζω ποιός ήταν) ή εάν πια δεν έχουν σταθερό Wind αλλά είχαν παλιότερα: Λύθηκε.

Για τα 0,01Ε (ή 0,02) στο ξαφνικό ενόσω "φραγή"...που κόπηκαν!!!

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, μια ερώτηση, εάν μεταφερθώ στο νέο f2g,και απενεργοποιησω την αυτόματη ενεργοποίηση πακέτων,σε κάθε ανανέωση εξακολουθεί να αφαιρείται και το τέλος 0,30€, όπως στο παλιό σχήμα;Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, stratismtln said:

Χαίρετε, μια ερώτηση, εάν μεταφερθώ στο νέο f2g,και απενεργοποιησω την αυτόματη ενεργοποίηση πακέτων,σε κάθε ανανέωση εξακολουθεί να αφαιρείται και το τέλος 0,30€, όπως στο παλιό σχήμα;Ευχαριστώ. 

Όχι στο νέο δεν τα αφαιρεί τα 0.30.

Link to comment
Share on other sites

Τα 6,7 τι είναι;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, p_k said:

Τα 6,7 τι είναι;

Εξηγεί από κατω ότι είναι τα GB του tap and get it , log n win και δωρο του f2g app για 7 ημέρες. Απορώ γιατί τα αναφέρει αφου δίνει απεριόριστα.

Link to comment
Share on other sites

Τα 6,7 είναι για το πακετο με τα 8€.

Τα απεριοριστα ειναι για το ακριβοτερο πακετο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν να ολοκληρωθεί η φορητότητα μέσα στο Σαββατοκύριακο ή πάει για Δευτέρα; Στον αδερφό μου ήρθε σήμερα στις 17:00 το σμς (σήμερα το πρωί παρέλαβε σιμ).

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, panos43 said:

Εξηγεί από κατω ότι είναι τα GB του tap and get it , log n win και δωρο του f2g app για 7 ημέρες. Απορώ γιατί τα αναφέρει αφου δίνει απεριόριστα.

Τα απεριόριστα ειναι για τον 1ο μήνα δώρο με την ενεργοποίηση. Δεν έχουν σχέση με πακέτα. Τα 5 γιγα ειναι για 7 ημέρες με το κατέβασμα της εφαρμογής. Κακως τα συνυπολογίζει εκτος αν εχεις επιλογή να τα ενεργοποιήσεις όποτε θες. Τα υπόλοιπα τα παίρνεις με ανανέωση/ενεργοποίηση πακέτου και μετά τον πρώτο μήνα.

 Διευκρινίσεις Σχετικά με την προσφορά      • Κάθε φορά που ανανεώνεις το υπόλοιπο σου με 8€, 12€ ή 15€ αντίστοιχα, θα ενεργοποιούνται αυτόματα τα πακέτα FREE2GO Small, Large ή X-Large. Το FREE2GO για τους επόμενους 24 μήνες θα στα δίνει x2.     • Τα λεπτά, SMS & MB από το πακέτο που δεν καταναλώθηκαν δεν χάνονται αλλά μπορούν να μεταφερθούν στο επόμενο ίδιο πακέτο που θα ενεργοποιηθεί πριν τη λήξη του πρώτου. Rollover δεν ισχύει για επιπλέον x2 δώρα.     • Δεν υπάρχει ελάχιστη διάρκεια κλήσης. Η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο.  *Extra προσφορά Απεριόριστα Data      • Αφορά νέες ενεργοποιήσεις που θα πραγματοποιηθούν κατά το διάστημα 10/04/2023-30/04/2023     • Θα πρέπει να πραγματοποιηθεί μια ανανέωση 8€/12€/15€ εντός 30 ημερών από την ενεργοποίηση για την απόδοση του Bonus     • Aποδίδεται μόνο κατά την πρώτη ανανέωση     • Διάρκεια Bonus 30 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, kalitexnis_g said:

Αν κάποιος πάει με φορητότητα στο νέο f2g θα έχει 2x για 24 μήνες;

Δλδ το 12€ θα δίνει 2000 λεπτά και 2GB;

Ναι σύμφωνα με το QR code που σκάναρα στην συσκευασία του αδερφού μου ναι, ανάλογα τι ανανέωση θα κάνεις θα πάρεις το αντίστοιχο πακέτο διπλάσιο (ωστόσο τα έξτρα δεν μεταφέρονται μόνο του κανονικού πακέτου τον άλλο μήνα). Λέει • Τα λεπτά, SMS & MB από το πακέτο που δεν καταναλώθηκαν δεν χάνονται αλλά μπορούν να μεταφερθούν στο επόμενο ίδιο πακέτο που θα ενεργοποιηθεί πριν τη λήξη του πρώτου. Rollover δεν ισχύει για επιπλέον x2 δώρα.

Το qr σε οδηγεί σε αυτή τη σελίδα. https://www.f2g.gr/promo5-qr/

imagen_de_viber_2023-04-21_19-45-30-983.jpg

Edited by Lyricmyth19
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lyricmyth19 said:

Ναι σύμφωνα με το QR code που σκάναρα στην συσκευασία του αδερφού μου ναι, ανάλογα τι ανανέωση θα κάνεις θα πάρεις το αντίστοιχο πακέτο διπλάσιο (ωστόσο τα έξτρα δεν μεταφέρονται μόνο του κανονικού πακέτου τον άλλο μήνα).

Το qr σε οδηγεί σε αυτή τη σελίδα. https://www.f2g.gr/promo5-qr/

imagen_de_viber_2023-04-21_19-45-30-983.jpg

Να μην ρωτήσω αν προηγείται το δώρο στην κατανάλωσή γιατί θα γελάμε μέχρι αύριο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, kalitexnis_g said:

Να μην ρωτήσω αν προηγείται το δώρο στην κατανάλωσή γιατί θα γελάμε μέχρι αύριο..

Δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα οπότε δεν ξέρω. Εγώ έχω το παλιό σχήμα είχα έρθει πριν βγει το νεο f2g.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Lyricmyth19 said:

Έχει τύχει σε κανέναν να ολοκληρωθεί η φορητότητα μέσα στο Σαββατοκύριακο ή πάει για Δευτέρα; Στον αδερφό μου ήρθε σήμερα στις 17:00 το σμς (σήμερα το πρωί παρέλαβε σιμ).

Το SMS με την αίτηση στην ΕΒΔΑΦ; Αμφιβάλω να ολοκληρωθεί αύριο.  Έχει 6 εργάσιμες ώρες ο τωρινός πάροχοςνα δεχτεί ή να απορρίψει την αίτηση και μετά θα έχει μια εργάσιμη μέρα η Nova να ολοκληρώσει την φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Arinos said:

Το SMS με την αίτηση στην ΕΒΔΑΦ; Αμφιβάλω να ολοκληρωθεί αύριο.  Έχει 6 εργάσιμες ώρες ο τωρινός πάροχοςνα δεχτεί ή να απορρίψει την αίτηση και μετά θα έχει μια εργάσιμη μέρα η Nova να ολοκληρώσει την φορητότητα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

βάζω στα favorites τα πακέτα unlimited GB κ το Large ομιλία και μόλις κανω back και ξανα μπαίνω ειναι ΜΌΝΟ το Small στα favorites...

 20230423_131048.thumb.jpg.2f65bf6e57c4022a22ee155db0d2739a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bug προφανώς 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκε το νούμερο του αδερφού μου, έδωσε όντως διπλό το πακέτο των 8 ευρώ. Τώρα ποια θα κάνει rollover θα φανεί τον άλλο μήνα που θα ξαναβάλει το πακέτο. Έδωσε επίσης και απεριόριστα data για ένα μήνα, όπως έλεγε η προσφορά. Επίσης μου έκανε εντύπωση πως είχε εξ αρχής 4G και δεν χρειάστηκε να καλέσει να του το ενεργοποιήσουν. Εγώ όταν είχα κάνει το δικό μου δεν ήταν ενεργό και χρειάστηκε να ζητήσω την εξυπηρέτηση να το ενεργοποιήσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...