Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα. Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη. Θα ήθελα την βοήθεια του forum. Ο πατέρας μου έχει το παλιό free2go και την προσφορά με σταθερό που βάζει ανά δίμηνο κάρτα και παίρνει 120 λεπτά ανά μήνα. Έχει μαζέψει 130€ στον αριθμό. Συμφέρει η μετάβαση στο νέο free2go? Με τα χρήματα τι γίνεται? Χάνονται κατά την αλλαγή? Υποθέτω τα 130€ δεν μπορείς να κάνεις τπτ άλλο από το να αγοράζεις πακέτα. Ευχαριστώ πολύ. 

Edited by foris
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά.

ΜΉΝ φοβάσαι τίποτα....

κάνε την αλλαγή...

ούτε τα χρήματα χάνεις 

ούτε τα 120 λεπτά λόγω σταθερού κ ίντερνετ, ΘΑ μπαίνουν ΚΑΝΟΝΙΚΆ 

απλά εαν δεν θες την αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου, απενεργοποιήσε την μεσα απο το app.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη. Θα ήθελα την βοήθεια του forum. Ο πατέρας μου έχει το παλιό free2go και την προσφορά με σταθερό που βάζει ανά δίμηνο κάρτα και παίρνει 120 λεπτά ανά μήνα. Έχει μαζέψει 130€ στον αριθμό. Συμφέρει η μετάβαση στο νέο free2go? Με τα χρήματα τι γίνεται? Χάνονται κατά την αλλαγή? Υποθέτω τα 130€ δεν μπορείς να κάνεις τπτ άλλο από το να αγοράζεις πακέτα. Ευχαριστώ πολύ. 
Αληθώς Ανέστη

Συμφέρει διότι στο νεο θα μπορείς να κάνεις ανανέωση με 1 ευρώ

Πακέτο δωρεάν 120 και υπόλοιπο μένουν όπως είπε ο φίλος

Δοκιμασμένο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Θα μπω στη διαδικασία αλλαγής. 

Απενεργοποίηση μέσω app πώς γίνεται; Ανανέωση υπολοίπου θα κάνω τον Ιούνιο. 

Εντάξει. Μπήκα από την σελίδα και απενεργοποίησα το plug n play. 

Στο app δεν έβγαζε επιλογή. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, foris said:

Καλημερα. Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη. Θα ήθελα την βοήθεια του forum. Ο πατέρας μου έχει το παλιό free2go και την προσφορά με σταθερό που βάζει ανά δίμηνο κάρτα και παίρνει 120 λεπτά ανά μήνα. Έχει μαζέψει 130€ στον αριθμό. Συμφέρει η μετάβαση στο νέο free2go? Με τα χρήματα τι γίνεται? Χάνονται κατά την αλλαγή? Υποθέτω τα 130€ δεν μπορείς να κάνεις τπτ άλλο από το να αγοράζεις πακέτα. Ευχαριστώ πολύ. 

Με τα χρήματα που μαζεύονται μπορείς αν θέλεις, να στέλνεις sms σε 5ψήφια νούμερα,

που αξίζει να στέλνεις ότι σου περισσεύει όπως π.χ

το χαμόγελο του παιδιού

γιατροί χωρίς σύνορα

σχεδία περιοδικό για άστεγους

ή σε οποιοδήποτε 5ψήφιο καλού σκοπού, που νομίζεις ότι τα λεφτά σου θα πιάσουν τόπο.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, zagourin said:

Με τα χρήματα που μαζεύονται μπορείς αν θέλεις, να στέλνεις sms σε 5ψήφια νούμερα,

που αξίζει να στέλνεις ότι σου περισσεύει όπως π.χ

το χαμόγελο του παιδιού

γιατροί χωρίς σύνορα

σχεδία περιοδικό για άστεγους

ή σε οποιοδήποτε 5ψήφιο καλού σκοπού, που νομίζεις ότι τα λεφτά σου θα πιάσουν τόπο.

Καλή περίπτωση τα 5ψηφια. Ευχαριστώ για την ενημέρωση. 

Link to comment
Share on other sites

On 16/4/2023 at 11:04 ΠΜ, HEO said:

Αληθώς Ανέστη

Συμφέρει διότι στο νεο θα μπορείς να κάνεις ανανέωση με 1 ευρώ

Πακέτο δωρεάν 120 και υπόλοιπο μένουν όπως είπε ο φίλος

Δοκιμασμένο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Εφόσον κάνω ανανέωση με 1€ όταν λήγει η ημερομηνία θα πάρει παράταση για δύο μήνες όπως γινόταν μέχρι τώρα η χρειάζεται μεγαλύτερο ποσό; Για τα 120 λεπτά δεν καίγομαι γιατί έχει 130€ υπόλοιπο μέσα στη κάρτα. 

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχει ειπωθεί εδώ με 1 ευρώ ανανέωση έχει κανονική παράταση δύο μήνες

Προσωπικά δεν το έχω ακόμα δοκιμάσει

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, zagourin said:

Με τα χρήματα που μαζεύονται μπορείς αν θέλεις, να στέλνεις sms σε 5ψήφια νούμερα,

που αξίζει να στέλνεις ότι σου περισσεύει όπως π.χ

το χαμόγελο του παιδιού

γιατροί χωρίς σύνορα

σχεδία περιοδικό για άστεγους

ή σε οποιοδήποτε 5ψήφιο καλού σκοπού, που νομίζεις ότι τα λεφτά σου θα πιάσουν τόπο.

Τα dislike για ποιον λόγο μπορεί να τα πήρες απορώ πραγματικά..

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον κάνω ανανέωση με 1€ όταν λήγει η ημερομηνία θα πάρει παράταση για δύο μήνες όπως γινόταν μέχρι τώρα η χρειάζεται μεγαλύτερο ποσό; Για τα 120 λεπτά δεν καίγομαι γιατί έχει 130€ υπόλοιπο μέσα στη κάρτα. 
βασικά τα 130 ευρώ θα μπορούσες να τα πάρεις σε πίστωση στον τραπεζικό σου λογαριασμό αν η wind κάνει κάποια τροποποίηση τιμολογιακής πολιτικής που σε αφορά

Είναι θέμα που έχει αναφερθεί πολλές φορές στο συγκεκριμένο νήμα

Ψάξε και θα δεις

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Τα dislike για ποιον λόγο μπορεί να τα πήρες απορώ πραγματικά..

Dislike δεν θα έβαζα, αλλά εγώ αν κάποιος είχε 130€ στο καρτοκινητό δεν θα το πρότεινα ως λύση. Αν ήθελε κάποιος να κάνει φιλανθρωπία τέτοιου μεγέθους δεν θα το έκανε μέσω του υπολοίπου καρτοκινητής...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kmpatra said:

Dislike δεν θα έβαζα, αλλά εγώ αν κάποιος είχε 130€ στο καρτοκινητό δεν θα το πρότεινα ως λύση. Αν ήθελε κάποιος να κάνει φιλανθρωπία τέτοιου μεγέθους δεν θα το έκανε μέσω του υπολοίπου καρτοκινητής...

Μία φορά γίνεται και για συγκεκριμένο λόγο. Εξάλλου οι τρόποι ν χαλάσεις το υπόλοιπο πέρα από τα πακέτα πόσοι είναι; Αφού μεταφορά υπολοίπου δεν παίζει.

Χώρια που ο ενδιαφερόμενος συμφορουμίτης ευχαρίστησε και το βρήκε ενδιαφέρον.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Μία λύση η ανανέωση με 1€ για να μη χαθούν. Και αναμονή για αλλαγή τιμοκαταλόγου που δικαιολογεί είσπραξη του υπολοίπου.

Και μετά άλλη λύση, τοποθέτηση σαν 2η σιμ σε κινητό για δεδομένα μόνο. Αν μάλιστα το όποιο πακέτο ανανεώνει ταυτόχρονα και τη λήξη υπολοίπου δεν θα χρειαστεί καν η ανανέωση υπολοίπου.

Αν βέβαια θέλει κάποιος θέλει να τα ρίξει σε φιλανθρωπίες, είναι κι αυτή μια λύση αν δεν του χρειάζονται.

Link to comment
Share on other sites

Με 1€ έχω ανανεώσει εγώ, και παίρνει παράταση ανανέωσης για 2 μήνες. (το έχω γράψει πιο πίσω).

edit: πιο μπροστά.

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ούτε να μου χρωστάγανε δε θα έμπαινα σε "τέτοιο" κατάστημα.

Μπορώ να πάω για μαλλί και να βγω κουρεμένος. Ακόμα και γω. Εάν αντέξω και δε κάνω τίποτα άλλο.

Έεεελλλαα τα dislike στις αλήθειες που τσούζουν.........

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Pppe said:

Προσωπικά ούτε να μου χρωστάγανε δε θα έμπαινα σε "τέτοιο" κατάστημα.

Μπορώ να πάω για μαλλί και να βγω κουρεμένος. Ακόμα και γω. Εάν αντέξω και δε κάνω τίποτα άλλο.

Έεεελλλαα τα dislike στις αλήθειες που τσούζουν.........

Τους παιρνει τηλ ο φίλος μου και δεν απαντούν. Εντωμεταξύ όσες φορές περναω απο το συγκεκριμένο κατάστημα πάντα έχει 2 υπαλλήλους που απλά κάθονται. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Mobileras said:

Τους παιρνει τηλ ο φίλος μου και δεν απαντούν. Εντωμεταξύ όσες φορές περναω απο το συγκεκριμένο κατάστημα πάντα έχει 2 υπαλλήλους που απλά κάθονται. 

Εγω θα έμπαινα θα τους έλεγα ότι έχει βλάβη το τηλέφωνό τους και θα έφευγα

Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά κρίμα να χαλάνε έτσι την εικόνα τους. Ειδικά στο συγκεκριμένο εμπορικό κέντρο, όπου έχουν καταστήματα και οι άλλες 2 εταιρίες στο ίδιο τετράγωνο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Ξερουμε εαν σε καταστημα νοβα γινεται ανανεωση 1€ σε νέο f2g;

Νομίζω η ανακοίνωση έλεγε οτι μόνο online γίνεται. Στο κατάστημα από 8 και πάνω.

Edit

https://nova.gr/anakoinoseis/genikes-anakoinwseis/anakoinwsh-kartokinhths-14-03-2023

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 75 λεπτα αναμονης ειπαν στην αδελφη μου οτι η φορητοτητα δεν εχει χρεωση, αλλά θα έχει χρεωση 5€ λογω αλλαγης καρτας. Τωρα ή δεν ξέρουν τι τους γίνεται ή έγιναν φραγκοκίλερς...

1 ώρα πριν, Pppe said:

Προσωπικά ούτε να μου χρωστάγανε δε θα έμπαινα σε "τέτοιο" κατάστημα.

Μπορώ να πάω για μαλλί και να βγω κουρεμένος. Ακόμα και γω. Εάν αντέξω και δε κάνω τίποτα άλλο.

Έεεελλλαα τα dislike στις αλήθειες που τσούζουν.........

Μπορει να πήγαινε και να μη χρεωνόταν (οπως εμεις εδω ξέρουμε), αλλά δεν αξίζει να κάνει την διαδρομή για να το ρισκαρει. Είχαμε που είχαμε την αβεβαιότητα των καταστημάτων, τώρα έχουμε και την αβεβαιότητα της εξυπηρέτησης των πελατώνε! Την βλέπω προς βάτραχο μεριά...

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Την κάρτα θέλει ο άνθρωπος. Όχι 800..τηλέφωνο να "μιλήσει"!!!

Περισσότερα δεν έχει νόημα, εάν "τόσα καταλαβαίνουμε και παραμυθιαζόμαστε".

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, panos43 said:

Την επόμενη φορα καλέστε στο 8005001380 για να μην περιμένετε στην αναμονή. Αυτος ο αριθμός είναι και δωρεάν και σε συνδέει αμεσως με εκπρόσωπο

Φίλε, ευχαριστούμε για τη βοήθεια. 

Γι' αυτό είναι τα φόρουμ*, για να βοηθά ο ένας τον άλλο. 

* Τα fora, ορθότερα 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...