Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όποιος έχει μηδενικό υπόλοιπο κ θέλει να γίνει νέο free2go Χωρίς να βάλει 12€ ανανέωσή μπορεί Πολύ απλά να στείλει SMS 

 

F2G στο 1264

20230406_131806.jpg

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, HEO said:

Μόλις με πήραν τηλέφωνο στο κινητό μου Vodafone το οποιο το έχω σαν τηλέφωνο επικοινωνίας στην σύνδεση triple play nova που έχω

Μου πρότειναν 1000 ομιλίας προς όλους αν το κάνω φορητότητα σε wind ακόμα και αν κάνω ανανέωση 1 ευρώ κάθε δύο μήνες 🙂

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

1000 λεπτα καθε μηνα;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ναι
Κάτι σαν τα 120 αλλά πολύ καλύτερο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, HEO said:

Ναι
Κάτι σαν τα 120 αλλά πολύ καλύτερο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Μια χαρά,κανένα mb όμως δεν δίνουν; 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, HEO said:

Ναι
Κάτι σαν τα 120 αλλά πολύ καλύτερο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

10 φορες καλυτερο! Για πάντα ή για κάποιους μήνες;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Για δύο χρόνια είπε

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, HEO said:

Για δύο χρόνια είπε

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

2 χρόνια τζάμπα ομιλία με 0,50€/μηνα. Δε σε χάλασε...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, damianos said:

όποιος έχει μηδενικό υπόλοιπο κ θέλει να γίνει νέο free2go Χωρίς να βάλει 12€ ανανέωσή μπορεί Πολύ απλά να στείλει SMS 

 

F2G στο 1264

20230406_131806.jpg

Βλέπω τους όρους χρήσης στο link που σου έστειλαν (https://nova.gr/upload/editor/pricelists/f2g/change-plan-terms.pdf) και γελάω με το πόσο πρόχειρα είναι φτιαγμένο το αρχείο - ένα απλό MS Word με bullets!

Ολόκληρη εταιρεία και δεν έχουν ένα template για ανακοινώσεις; Τώρα καταλαβαίνω πως η προχειροδουλεία της Nova διαπερνά όλα τα επίπεδα και τμήματα 😁

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

10 φορες καλυτερο! Για πάντα ή για κάποιους μήνες;

8,3333333333333 φορές για την ακρίβεια! 

🤭🤭🤭

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι πλέον πολλά πράγματα είναι τζάμπα

και δεν μιλάω και τόσο πολύ στο τηλέφωνο :)

έχω ήδη liquid και 120 λεπτά στο wind τζαμπα και αλλο φοιτιτιικο Βόδα με τζάμπα ίντερνετ

Της είπα της κοπέλας αν γίνεται την προσφορά να την πάρει η αδερφή μου αλλά είπε μόνο φορητότητα και να είναι όνομα μου η σύνδεση

Αύριο θα ξαναπάρει για να κανονίσουμε







Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω την προσφορά των 1000'.

Έλαβα μήνυμα στο Viber 

 

Nova.JPG

Link to comment
Share on other sites

Η πράσινη κ η κόκκινη έβγαλαν ήδη ανακοινώσει.... τι πρόβλεψη Έχουμε για την νέα NovaF2G???

20230406_193836.jpg

20230406_193819.jpg

Link to comment
Share on other sites

παραδοσιακά τελευταία ΔΕΝ δίνει σε καρτοκινητά. Μόνο σε συμβόλαια δωρεάν ή με μικρή χρέωση. Μακάρι να δώσει κάτι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, damianos said:

Η πράσινη κ η κόκκινη έβγαλαν ήδη ανακοινώσει.... τι πρόβλεψη Έχουμε για την νέα NovaF2G???

20230406_193836.jpg

20230406_193819.jpg

Ξέχασες και το απεριόριστο ίντερνετ για 30 μερες με 10,90 για ενεργοποίηση έως 1/5 σε what's up και frog. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Τί να δώσει;

Αν η κατάταξη είναι:

1η πράσινη: 7 μέρες , κάρτα από 15/3

2η κόκκινη: 10 μέρες, κάρτα από 4/3

Αυτή πρέπει να δώσει:

3η : 30 μέρες , κάρτα από 20/2 , τσάμπα εννοείται, έτσι;

Άρα: εις άτοπον: ΔΕ θα δώσει: ΑΔΥΝΑΤΟΝ.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, makap said:

Επιβεβαιώνω την προσφορά των 1000'.

Έλαβα μήνυμα στο Viber 

 

Nova.JPG

Τα 1000 λεπτα θελουν σταθερό ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, makap said:

Επιβεβαιώνω την προσφορά των 1000'.

Έλαβα μήνυμα στο Viber 

 

Nova.JPG

Τι προσφορά είναι αυτή; Αν είναι δυνατόν! Αντί να δώσουν δεδομένα που είναι ελάχιστα, δίνουν λεπτά ομιλίας; 
Ο,τι παραπάνω βέβαια δίνεται είναι ευπρόσδεκτο, αλλα αυτή η προσφορα πιστεύω είναι ανόητη. Αν έδινε 3GB εξτρα με την ανανέωση θα ήταν κορυφαία λύση για πολυ κόσμο. 
Φαινεται ότι αυτοί που έχουν αναλάβει την ανάπτυξη του free to go, σε αντίθεση με αυτούς που ανέλαβαν τα προγράμματα συμβολαίου, δεν γνωρίζουν τις ανάγκες των Ελλήνων καταναλωτών και γενικότερα τι επικρατεί στην ελληνικά αγορά…

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Δίνουν ότι είναι πιο φθηνό


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, HEO said:

Δίνουν ότι είναι πιο φθηνό


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Προφανώς. Με έχει απογοητεύσει παντελώς η νοοτροπία της εταιρείας στην καρτοκινητή.

Αν ήμουν πελατης με καρτοκινητο, δεν θα τους επέλεγα, παρά μόνο για 2ο νούμερο για τα σημεία στα Γιάννενα που οι αλλες δυο έχουν προβλήματα. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς. Με έχει απογοητεύσει παντελώς η νοοτροπία της εταιρείας στην καρτοκινητή.
Αν ήμουν πελατης με καρτοκινητο, δεν θα τους επέλεγα, παρά μόνο για 2ο νούμερο για τα σημεία στα Γιάννενα που οι αλλες δυο έχουν προβλήματα. 
Δεν έχεις άδικο

Να σκεφτείς η κοπέλα που με πήρε τηλέφωνο για την προσφορά μου διαφήμισε τα άλλα πακέτα της εταιρείας

Δηλαδή σου χαρίζουμε κάτι αλλά είμαστε σίγουροι ότι θα χρειαστείς και κάτι άλλο από το οποίο θα κερδίσουμε :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, HEO said:

Δίνουν ότι είναι πιο φθηνό


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Και ότι είναι πιο πιθανό να μην εξαντλήσεις: πιο εύκολα τρως δεδομένα παρά χρόνο ομιλίας. 😁

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση ότι νάναι, επειδή δεν ξέρω σε ποιο νήμα να την κάνω;

Όταν κάποιος κάνει συμβόλαιο σταθερής Nova, παίρνει δώρο 120' ομιλίας σε free2go που είναι κάτω από το ίδιο ΑΦΜ; Σωστά;                            Αυτό ισχύει και όταν το κινητό του είναι Q;

Edited by green dragon
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό τοδώρο έχει καταργηθεί από καιρό στην Wind και ισχύει μόνο για τους συνδρομητές που το είχαν.

Το είχα μέχρι το ΦΕΒ 23 στην Q και το έχασα όταν άλλαξα σε συμβόλαιο με τα Unlimited (13€).

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, HEO said:

Δεν έχεις άδικο

Να σκεφτείς η κοπέλα που με πήρε τηλέφωνο για την προσφορά μου διαφήμισε τα άλλα πακέτα της εταιρείας

Δηλαδή σου χαρίζουμε κάτι αλλά είμαστε σίγουροι ότι θα χρειαστείς και κάτι άλλο από το οποίο θα κερδίσουμε 🙂

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Αυτό λέγεται marketing και προσφορά προϊόν μιας εταιρείας. Δεν καταλαβαίνω από πότε οι εταιρείες πρέπει να τα δίνουν όλα τσάμπα.

Οι όροι είναι ξεκάθαροι, δεν κοροϊδευουν κανέναν. Από εκεί και πέρα είναι στο χέρι του σωστού καταναλωτή να το αξιολογήσει και να δει αν τον συμφέρει ή όχι.

Κάποιους θα τους βολέψει αφάνταστα και κάποιους όχι, δεν έχουν όλοι τις ίδιες ανάγκες, αρκεί όμως να γνωρίζουν τις ανάγκες τους και να κάνουν συνειδητή επιλογή.

Οι γκρίνιες έρχονται από αυτούς που τα θέλουν όλα τσάμπα, ή αν ένα προϊόν δεν εξυπηρετεί τις ανάγκες τους. Τίποτα δεν είναι υποχρεωτικό, ελεύθερη αγορά έχουμε.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...