Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσφορά 10GB 15 μέρες με 4,50€…

Αν δώσει και κάτι το Πάσχα σε απεριόριστα καλά είναι. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, damianos said:

τόσο καιρό βλέπω το τυρί αλλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ να εντοπίσω την φάκα....

..

Έχει μαζευτεί αποθεματικό χρημάτων σε πολλούς αριθμούς. Με το 1Ε ανανέωση θα εξαλειφθεί.

Μέχρι στιγμής, εμάς μας συμφέρει αυτή η κίνηση. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, hercoulis said:

Έχει μαζευτεί αποθεματικό χρημάτων σε πολλούς αριθμούς. Με το 1Ε ανανέωση θα εξαλειφθεί.

Μέχρι στιγμής, εμάς μας συμφέρει αυτή η κίνηση. 

Και εάν το αλλάξει, θα μπορέσετε να απαιτήσετε την πίστωση του υπόλοιπου. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Εάν εξαιρέσεις το smart week και το smart weekend που κάποιοι από εμάς χρησιμοποιούν Όλα τα υπόλοιπα τα βρίσκω θετικά.... Θέλουμε όμως σίγουρα και αλλα πακέτα στο ίντερνετ.

5 γιγα 9 ευρώ ειναι κοροϊδία οπως και να τό κάνεις εν έτη 2023....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να το αλλάξω στο νέο free2go . Στον λογαριασμό μου έχω πάνω από 100 ευρώ μαζεμένα . Αν κάνω την αλλαγή θα χαθούν αυτά τα χρήματα; 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, damianos said:

Εάν εξαιρέσεις το smart week και το smart weekend που κάποιοι από εμάς χρησιμοποιούν Όλα τα υπόλοιπα τα βρίσκω θετικά.... Θέλουμε όμως σίγουρα και αλλα πακέτα στο ίντερνετ.

5 γιγα 9 ευρώ ειναι κοροϊδία οπως και να τό κάνεις εν έτη 2023....

 Το πιο πάνω? 1 γίγα 4,5 ευρώ 😄 

Ωστόσο περιμένουμε αν θα μπούνε τα 120' του μήνα- δώρο, σε όσους έχουνε τη σταθερή σύνδεση (όσοι έχουν μεταφερθεί στο νέο πακέτο). Αν μπούνε, θα μιλάμε για την πιο φθηνή σε ομιλία (υπό συνθήκες που ανέφερα).

5 minutes ago, nikos0101 said:

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να το αλλάξω στο νέο free2go . Στον λογαριασμό μου έχω πάνω από 100 ευρώ μαζεμένα . Αν κάνω την αλλαγή θα χαθούν αυτά τα χρήματα; 

Στο ένα που άλλαξα, το ποσό δε χάθηκε. 

Ένα παράδειγμα, με 100 ευρώ, θα έχεις 100 μήνες κινητό, και σε περίπτωση κάποιου που ισχύουν τα 120' δώρο, απλά δεν ασχολείται για 100 μήνες 😄.  

28 minutes ago, Mobileras said:

Και εάν το αλλάξει, θα μπορέσετε να απαιτήσετε την πίστωση του υπόλοιπου. 

Όσοι δεν έχουν τα 120 και ανανεώνουν με 1 ευρώ, θα αγοράζουν και ένα πακέτο. Έτσι το αποθεματικό θα  εξαλείφεται. Τι πίστωση να ζητήσεις μετά με ένα ελάχιστο υπόλοιπο. Ελάχιστοι θα μπούνε σε αυτή την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα με αλλαγή στο νέο f2g το υπόλοιπο έμεινε το ίδιο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

πως απενεργοποιειται το plug& play στο νεο free2go;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bbbb said:

Δοκίμασε με ΟΧΙ στο 1264

το εχεις κανει;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Ntinos_tech said:

το εχεις κανει;

Δεν έχω μπει στο νέο σχήμα του Free2go. Οι οδηγίες στο site λένε sms OXI AUTO στο 1264 αλλά κάπου εδώ μέσα στο τοπικ διάβασα ότι μάλλον ισχύει και το σκέτο ΟΧΙ

3 ώρες πριν, Ntinos_tech said:

πως απενεργοποιειται το plug& play;λογικα πρεπει πρωτα να κανω τη μεταφορα και μετα να το απενεργοποιησω, σωστά; το υπόλοιπο παραμένει ίδιο διαβασα, δεν χανω κατι ε; επίσης μου κανει μεγαλη εντυπωση τι αλλο μπορει να κρυβεται πισω απο την αλλαγη απο f2g σε freeeeeeee2go...μηπως αλλαζουν και αλλοι οροι αλλα μας λένε μόνο για τα 3 πακέτα; 

Τώρα βλέπω ότι δεν έκανες ακόμη την αλλαγή.. Αυτό που κρύβεται κατά την γνώμη μου πάντα είναι ότι χάνεις όλα τα καλά πακέτα mb που έχει το παλιό f2g. Και σου δίνουν το τυράκι του 1€ (ναι και εγώ στην αρχή το εκθείασα το 1€ αλλά όταν είδα ότι χάνεις όλα τα άλλα καλά πακέτα mb του παλιού f2g δεν.. το βρίσκω και 100% συμφέρον) και το 1" χρέωση κλήσης. Εγώ πάντως δε θα αλλάξω τελικά στο νέο μέχρι να βάλουν τα πακέτα mb του παλιού αλλά εσύ ζυγίζεις και αποφασίζεις για τα δικά σου δεδομένα

2 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Προσφορά 10GB 15 μέρες με 4,50€…

Αν δώσει και κάτι το Πάσχα σε απεριόριστα καλά είναι. 

Αντε να δούμε.. Και να δώσει πιστεύω προσωπικά θα είναι το πολύ καμμιά εβδομάδα όπως έδωσε στο Q για το 3ημερο με 5.5€.. Eιναι ικανοί να μην ακολουθήσουν καν το μοτίβο που θέλει απεριόριστα το καλοκαίρι με το 10αρικο απο όλους..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εάν ΔΕΝ βάλουν αρχές Ιουνίου απεριόριστα δεδομένα θα υπάρξει κύμα φορητότητας προς τον ανταγωνισμό και Δεν τους συμφέρει...!!! 

Link to comment
Share on other sites

το εχεις κανει;
Το έχω κάνει εγώ και στην εφαρμογή λέει ότι είναι απενεργοποιημένα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αλλαγή γιατί είχα μαζέψει €130 και με βολεύει η ανανέωση του €1.

Το ποσό μεταφέρθηκε κανονικά χωρίς να χαθεί φυσικά.

Το πλεονέκτημα είναι οτι είναι ποιό λητά τα προγράμματα στο παλαιό υπάρχουν 50 προγράμματα παρόμοια μεταξύ τους.

Σίγουρα για κάποιους χρήστες βολεύει το παλαιό και αν το χρησιμοποιούσα συστηματικά, πιθανών να παρέμενα σε αυτό.

Επίσης η προσφορά που είχα για 1000 λεπτά ομιλίας και απεριόριστα δεδομένα για 30 ημέρες με €5, εξακολουθεί να υπάρχει και μετά την αλλαγή που μάλλον έχει να κάνει με συγκριμένη ομάδα συνδρομητών και πιθανόν να μην επιρεάζετε από νέο/παλαιό πρόγραμμα. Θα δείξει.

Edited by T-mobile
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, T-mobile said:

Έκανα και εγώ την αλλαγή γιατί είχα μαζέψει €130 και με βολεύει η ανανέωση του €1.

Το ποσό μεταφέρθηκε κανονικά χωρίς να χαθεί φυσικά.

Το πλεονέκτημα είναι οτι είναι ποιό λητά τα προγράμματα στο παλαιό υπάρχουν 50 προγράμματα παρόμοια μεταξύ τους.

Σίγουρα για κάποιους χρήστες βολεύει το παλαιό και αν το χρησιμοποιούσα συστηματικά, πιθανών να παρέμενα σε αυτό.

Επίσης η προσφορά που είχα για 1000 λεπτά ομιλίας και απεριόριστα δεδομένα για 30 ημέρες με €5, εξακολουθεί να υπάρχει και μετά την αλλαγή που μάλλον έχει να κάνει με συγκριμένη ομάδα συνδρομητών και πιθανόν να μην επιρεάζετε από νέο/παλαιό πρόγραμμα. Θα δείξει.

Μένει μόνο το Σάββατο 1 του μήνα να δούμε εάν πάρουν τα 120 λεπτά Προς όλους από την προσφορά σταθερού κ ίντερνετ όσους το έχουν... (Buy More)

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Προσφορά 10GB 15 μέρες με 4,50€…

Αν δώσει και κάτι το Πάσχα σε απεριόριστα καλά είναι. 

συνηθως τι ωρα βγαινουνε τα flash offers καθε Τεταρτη ; . 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, JOHNMEGARYTHMOS said:

συνηθως τι ωρα βγαινουνε τα flash offers καθε Τεταρτη ; . 

Ναι…κάθε Τετάρτη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, HEO said:

Το έχω κάνει εγώ και στην εφαρμογή λέει ότι είναι απενεργοποιημένα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

ωραια ευχαριστω, αρα πρωτα μεταφορα στο νεο freee2go και μετα σμσ σωστα; δεν σε χρεωσε ενεργοποιηση πακετου πριν στειλεις το μηνυμα ε; ρωταω γιατι εγω εχω υπολοιπο ικανο για να το ενεργοποιησει.

ευχαριστώ

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, HEO said:

Το έχω κάνει εγώ και στην εφαρμογή λέει ότι είναι απενεργοποιημένα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Που ακριβώς στην εφαρμογή λέει ότι είναι απενεργποιημενα??

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρεώνεται η αλλαγη πακέτου στο νεο f2g.

Δεν ενεργοποιεί κανένα πακέτο Μόνο τού.

απλά πας και το αλλάζεις... Πριν βάλεις μονάδες 

20230330_134415.jpg

20230330_135315.jpg

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, damianos said:

Δεν χρεώνεται η αλλαγη πακέτου στο νεο f2g.

Δεν ενεργοποιεί κανένα πακέτο Μόνο τού.

απλά πας και το αλλάζεις... Πριν βάλεις μονάδες 

20230330_134415.jpg

20230330_135315.jpg

Σε ευχαριστώ. Η πλάκα ξέρεις ποια είναι .Ειχα στείλει μήνυμα στο 1264 ΟΧΙ.Δεν μου εμφανίζει ότι είναι απεργοποιημενο το Plug n pay όπως στην φώτο που ανέβασες. Έστειλα ξανά μήνυμα μου ήρθε πάλι απάντηση ότι είναι απενεργποιημενο το αυτόματο  σχημα αλλά στη εφαρμογή πάλι δεν φαίνεται. Αθάνατη wind.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει συνοπτικά ποια βήματα πρέπει να ακολουθήσω για να αλλάξει η σύζυγος πακέτο στο free to go απενεργοποιώντας την αυτόματη ενεργοποίηση;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, p_k said:

Μπορεί κάποιος να μου πει συνοπτικά ποια βήματα πρέπει να ακολουθήσω για να αλλάξει η σύζυγος πακέτο στο free to go απενεργοποιώντας την αυτόματη ενεργοποίηση;

Η αυτόματη ανανέωση υπολοίπου ακυρώνεται αν επιλέξεις να αλλάξεις ή να καταργήσεις την αποθηκευμένη κάρτα. 

Εκτός κι αν εννοείς αυτό που εσύ ο ίδιος έχεις απαντήσει παλαιότερα... @p_k

Screenshot_2023-03-30-16-30-27-37_dc00545bd3b8828f033a02ac25b2d36d.jpg

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Απλά δηλαδή επιλέγω το νέο free to go μέσα από την εφαρμογή, σωστά;

4 minutes ago, kalitexnis_g said:

Η αυτόματη ανανέωση υπολοίπου ακυρώνεται αν επιλέξεις να αλλάξεις ή να καταργήσεις την αποθηκευμένη κάρτα. 

Εκτός κι αν εννοείς αυτό που εσύ ο ίδιος έχεις απαντήσει παλαιότερα... @p_k

Screenshot_2023-03-30-16-30-27-37_dc00545bd3b8828f033a02ac25b2d36d.jpg

Αυτό ήταν για άλλη περίπτωση νομίζω δεν θυμάμαι τώρα πραγματικά.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...