Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά μην τρελαθούμε κιόλας, για αυτά που λες θέλεις κάποια λίγα mb... Απλά, η χρήση ίντερνετ πλέον έχει γίνει αναγκαστική από όλους σχεδόν, γλυτώνουν κάποιοι μεγαλύτερης ηλικίας


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είδα στο φβ. Της f2g. Θα το πετύχω κ θα ανεβεί ολόκληρο. 

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

https://www.f2g.gr/gr/f2g/f2g-sim-paraggelia/

Ειναι για παραγγελία νεας σιμ. Παίρνεις μάλλον τις διπλασιες παροχες στο μικρό πακέτο. Στα data έχουν υπολογίσει και το tap and get και τα log n win. Τα γράφει αναλυτικά από κάτω.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Για πόσο χρονικό διάστημα θα παίρνουν οι νέες sim free2go τα διπλάσια με 8Ε κάρτα;

Μήπως αμέσως μετά τις εκλογές (που μπορεί να λήξουν και οι #3# μετά την 1/1/2024) θα κοπούν όλα τα "δολώματα";

Χαχα!!

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Pppe said:

Για πόσο χρονικό διάστημα θα παίρνουν οι νέες sim free2go τα διπλάσια με 8Ε κάρτα;

Μήπως αμέσως μετά τις εκλογές (που μπορεί να λήξουν και οι #3# μετά την 1/1/2024) θα κοπούν όλα τα "δολώματα";

Χαχα!!

Κάθε φορά που ανανεώνεις το υπόλοιπο σου με 8€, 12€ ή 15€ αντίστοιχα, θα ενεργοποιούνται αυτόματα τα πακέτα FREE2GO Small, Large ή X-Large. Το FREE2GO για τους επόμενους 24 μήνες θα στα δίνει x2.

Βρήκαν μια χαρά τρόπο για 24μηνο συμβόλαιο χωρίς να είναι συμβόλαιο... Οπότε στην συνδρομή-αυτόματη ανανέωση των 15€ θα δίνει απεριόριστη ομιλία και 4gb και φυσικά τα tap n get κτλ φτάνουμε πόσο? κοντά 6gb .. Και με τα χρήματα πλήρως δεσμευμένα ως πακέτο.. Καλή η προσπάθεια της nova για να κρατάει και τους άλλους 2 σε εγρήγορση.. Αλλά προσωπικά ευχαριστώ δεν θα πάρω

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Άρα τελικά υπάρχουν ακόμα οι πελάτες 2 ταχυτήτων έτσι σε αυτήν την εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arinos said:

Άρα τελικά υπάρχουν ακόμα οι πελάτες 2 ταχυτήτων έτσι σε αυτήν την εταιρεία.

Σε όλες τις εταιρείες. Εγώ δεν τους κατακρίνω γιαυτή τους την κίνηση. πχ και άλλη εταιρεία δίνει 9 μήνες απεριόριστα αν πάρεις νέο νούμερο καρτοκινητού. Αυτό που έχει ενδιαφέρον για nova/wind με τα τωρινά πάντα δεδομένα είναι ότι για κάποιον που θέλει μέχρι 4-6gb (με το τωρινό tap n get) δεν χρειάζεται να κάνει το μικρό συμβόλαιο. Για κάποιον που θέλει οπωσδήποτε δίκτυο wind και τίποτε άλλο και απεριόριστη ομιλία και του φτάνουν μέχρι 6gb το μικρό συμβόλαιο nova απλά αχρείαστο για τα επόμενα 2 χρόνια αφού πρακτικά τα 384kbps του απεριόριστου, ποτέ δε θα τα χρειαστεί κάποιος αφού δεν θα περνάει την κατανάλωση των κανονικών mb

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, olympios1 said:

Παντού γίνεται έτσι.

Δεν είπα το αντίθετο. Είχε γραφτεί ότι δεν θέλουν να πετύχει η καινούργια εταιρεία τέτοιο πράγμα και τώρα απλά διαψεύδηκε.

1 minute ago, bbbb said:

Σε όλες τις εταιρείες. Εγώ δεν τους κατακρίνω γιαυτή τους την κίνηση. πχ και άλλη εταιρεία δίνει 9 μήνες απεριόριστα αν πάρεις νέο νούμερο καρτοκινητού. Αυτό που έχει ενδιαφέρον για nova/wind με τα τωρινά πάντα δεδομένα είναι ότι για κάποιον που θέλει μέχρι 4-6gb (με το τωρινό tap n get) δεν χρειάζεται να κάνει το μικρό συμβόλαιο. Για κάποιον που θέλει οπωσδήποτε δίκτυο wind και τίποτε άλλο και απεριόριστη ομιλία και του φτάνουν μέχρι 6gb το μικρό συμβόλαιο nova απλά αχρείαστο για τα επόμενα 2 χρόνια αφού πρακτικά τα 384kbps του απεριόριστου, ποτέ δε θα τα χρειαστεί κάποιος αφού δεν θα περνάει την κατανάλωση των κανονικών mb

Ούτε κι εγώ, αναμενόμενο. Απλά αλλά έλεγαν κι άλλα έκαναν.

Μακάρι να μπορεί ο κόσμος να απολαμβάνει σωστές υπηρεσίες και χωρίς προβλήματα. Το πιο σημαντικό είναι αυτό, δεν υπάρχει κάτι δωρεάν οπότε οι συνδρομητές πληρώνουμε, άλλοι λιγότερο άλλοι περισσότερο. Αν δεν μας παρέχουν υπηρεσίες είναι το θέμα.

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, bbbb said:

Σε όλες τις εταιρείες. Εγώ δεν τους κατακρίνω γιαυτή τους την κίνηση. πχ και άλλη εταιρεία δίνει 9 μήνες απεριόριστα αν πάρεις νέο νούμερο καρτοκινητού. Αυτό που έχει ενδιαφέρον για nova/wind με τα τωρινά πάντα δεδομένα είναι ότι για κάποιον που θέλει μέχρι 4-6gb (με το τωρινό tap n get) δεν χρειάζεται να κάνει το μικρό συμβόλαιο. Για κάποιον που θέλει οπωσδήποτε δίκτυο wind και τίποτε άλλο και απεριόριστη ομιλία και του φτάνουν μέχρι 6gb το μικρό συμβόλαιο nova απλά αχρείαστο για τα επόμενα 2 χρόνια αφού πρακτικά τα 384kbps του απεριόριστου, ποτέ δε θα τα χρειαστεί κάποιος αφού δεν θα περνάει την κατανάλωση των κανονικών mb

Ούτε καρτοσυμβόλαιο να'ταν:

 

Screenshot_20230327-174207.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2023 at 4:51 ΜΜ, vdanasto said:

Πράγματι, με απλό........  Τα μόνα που αλλάζουν είναι το εικονίδιο και η χρωματική παλέτα, τα οποία βρίσκω απαίσια. 😒

 

Ναι το μωβ με πορτοκαλί, κίτρινα, μπλε γράμματα είναι εξαιρετικά ΑΠΑΙΣΙΑ..Καρακιτσαριό   Μπλιαχ....

 

5 ώρες πριν, p_k said:

Ναι αλλά ποιος δεν χρειάζεται σήμερα ίντερνετ;

Εγώ!!

Μπορεί να έχει αναφερθεί ήδη αλλά χάθηκα στις τόσες σελίδες.

Εγώ που έχω αρκετό υπόλοιπο άνω των 60€ στο παλαιό f2g, αν πάω στο νέο θα εξαφανιστούν;                                Μάλλον ναι, απαντώ ο ίδιος.

Edited by dimigar
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το υπόλοιπο δεν πειραχθηκε

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

@dimigar 

& εγώ μετέφερα ένα καρτοκινητό που έχει τα μισά λεφτά από το δικό σου και δε χαθήκανε.

 

3 ώρες πριν, alexis said:

Είναι για καινούργιους συνδρομητές προσφορά

IMG_0079.png

IMG_0080.png

Αυτό!

Το βρήκες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν έχει συζητηθεί ξανά

Είμαι στο νέο f2g και έχω απενεργοποίησει την αυτόματη ανανέωση

Παρατηρώ ότι τα πακέτα έχουν αλλάξει τιμές και πλέον έχει αφαιρεθεί ο φόρος κινητής

Παράδειγμα το πακέτο των. 8 ευρώ έχει πλέον 7.25

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε συζητήσει τις πρώτες μέρες,  δεν ξέρω ποιος το είχε αναφέρει ότι δεν μπορούσες να το ενεργοποιήσεις μετά από ανανέωση 8 ευρώ γιατί έδειχνε 8 ευρώ και με απενεργοποιημένο το αυτοματο,αντί της κανονικής τιμής. Προφανώς κατάλαβαν την κουταμάρα τους και το διόρθωσαν.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, HEO said:

Δεν γνωρίζω αν έχει συζητηθεί ξανά

Είμαι στο νέο f2g και έχω απενεργοποίησει την αυτόματη ανανέωση

Παρατηρώ ότι τα πακέτα έχουν αλλάξει τιμές και πλέον έχει αφαιρεθεί ο φόρος κινητής

Παράδειγμα το πακέτο των. 8 ευρώ έχει πλέον 7.25

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

 

16 minutes ago, hercoulis said:

Ναι όταν έχεις το plug n play απενεργοποιημένο είναι 7,25Ε

Επιτέλους! Τα λέγαμε από την αρχή κάποιοι εδώ ότι είχαν κάνει μπούρδα σε αυτό το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από αυτά εγώ δεν έχω λύσει ακόμα το γρίφο, ποια είναι η ουσιώδης διαφορά αφού με ή όχι ενεργοποιημένο το plug n play και τα ίδια πακέτα έχει αλλά και την ίδια ανανέωση (δηλαδή 1 Ε).

Η μόνη διαφορά που βλέπω είναι το auto combo. Ας προσθέσουν σε αυτό κάτι που να το κάνει πιο ελκυστικό.

 

 

Link to comment
Share on other sites

"Κατάλαβαν την κουταμάρα τους", που γράφεται παραπάνω, ΓΙΑΤΙ δεν ασχολούνται ΚΑΝ με τα ψιλοευρώ και διαδικαστικά ζητήματα με όσους συνδρομητές απασχολούνται με "τέτοια ζητήματα",

ΑΛΛΑ ο ΑΠΩΤΕΡΟΣ σκοπός τους είναι:

1) Πώς να παρασύρουν σε συμβολαιουχικές τιμές στο ΑΠΩΤΕΡΟ μέλλον, ΠΑΡΑΣΥΡΩΝΤΑΣ σε PlugNPlayα ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ/ΤΑΚΤΙΚΕΣ, ώστε μετά από κάποια χρόνια να ΜΗΝ καταλαβαίνει ΚΑΝ ΤΙ ΤΟΥ ΛΕΣ ο απλός συνδρομητής όταν θα αναφέρεσαι σε "πακέτα",

Επιπλέον του:

2) Αποσκοπούν εν μέσω ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΩΝ τακτικισμών , ως διαπλεκόμενη με Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης και γενικά ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ Κατάστασης, να εμφανίσουν ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ μειωμένες τιμές (πχ 8Ε ΚΑΙ ΚΑΛΑΑΑΑ....) ώστε να καταφερθεί για ακόμα λίγα χρόνια να ΑΝΑΠΑΡΑΧΘΕΙ η ίδια Πολιτική Κατάσταση στη χώρα μας, "κατευνάζοντας τα πνεύματα πχ Τέμπη".

Επειδή δε το'χουν με τα "ψιλολόγια" (πχ 8Ε) και όσους τους απασχολούν "τέτοια" θέματα (δλδ όσους από μας ΔΕΝ ΑΝΗΚΟΥΝ στο "Λεφτά υπάρχουν", σε αντίθεση με αυτούς ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ (%) ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ):
Είναι ΑΝΙΚΑΝΟΙ να "διαχειριστούν" ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ "τέτοια θέματα" ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ:
 

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΑΠΟΤΥΧΟΥΝ._

Link to comment
Share on other sites

πως απενεργοποιειται το plug& play;λογικα πρεπει πρωτα να κανω τη μεταφορα και μετα να το απενεργοποιησω, σωστά; το υπόλοιπο παραμένει ίδιο διαβασα, δεν χανω κατι ε; επίσης μου κανει μεγαλη εντυπωση τι αλλο μπορει να κρυβεται πισω απο την αλλαγη απο f2g σε freeeeeeee2go...μηπως αλλαζουν και αλλοι οροι αλλα μας λένε μόνο για τα 3 πακέτα; 

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

τόσο καιρό βλέπω το τυρί αλλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ να εντοπίσω την φάκα....

έκανα ένα ευρώ ανανέωσή αντι 12 από το app....

έκανα 12 ευρώ ανανέωσή απο κατάστημα ενώ με το παλιό ειναι απο 15 και Πάνω...

σε αφήνει απο κατάστημα απο 8 ευρώ ανανέωσή...

 

άρα συνολικά με την χρέωση ανά δευτερόλεπτο και το rollover σε λεπτά ομιλία και ΣΜΣ ΜΌΝΟ σε θετικό πρόσημο μπορώ να καταλήξω για το Νέο Freeeee2Go.

αναμένουμε το XLarge πακέτο με τα απεριόριστα δεδομένα και ομιλία τουλάχιστον για το Πάσχα κ στην συνέχεια το μόνιμο του καλοκαιριού....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...