Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίδια διαδικασία γίνεται και σε αυτή την περίπτωση.

Για το κόστος δεν ξέρω, φαντάζομαι θα είναι η αξία της πρώτης κάρτας, αλλά θα σε γελάσω.

Πάρε ένα κατάστημα και ρώτα ακριβώς.

Μέχρι πρότινος, πλην της ταυτότητας δεν χρειαζόταν άλλο έγγραφο.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mobileras said:

Από Q σε F2G θέλω να μάθω. Εκτός από την ταυτότητα, ζητάνε και άλλα στοιχεία ή έγγραφα; Υπάρχει κάποιο κόστος; Χρειάζεται να κάνω στο κατάστημα την πρωτη ανανέωση, ή μπορώ να την κάνω μέσω της εφαρμογής 1€; 

Αν δεν υπάρχει κάποιος που έχει κάνει τη μετάβαση από Q σε free2go να μας γράψει την εμπειρία του...περίμενε λίγο. Αύριο θα δοκιμάσω εγώ σε κατάστημα και ότι αντιμετωπίσω εκεί θα το αναφέρω εδώ 

Link to comment
Share on other sites

Είναι αδικία να πρέπει να πληρώσεις 12 ευρώ σε μηδενικό υπόλοιπο για να γυρίσεις το παλιό f2g σε Νέο με ανανέωσή 1 ευρώ 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, damianos said:

Είναι αδικία να πρέπει να πληρώσεις 12 ευρώ σε μηδενικό υπόλοιπο για να γυρίσεις το παλιό f2g σε Νέο με ανανέωσή 1 ευρώ 

Για να γυρίσουμε έναν υφιστάμενο αριθμό στο νέο free to go πρέπει να πληρωθούν 12 ευρώ;

Αν η αλλαγή πραγματοποιηθεί μέσω της εφαρμογής εννοώ.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Για να γυρίσουμε έναν υφιστάμενο αριθμό στο νέο free to go πρέπει να πληρωθούν 12 ευρώ;

Αν η αλλαγή πραγματοποιηθεί μέσω της εφαρμογής εννοώ.

 

IMG-1c5e41f41283a407a040b88df8250eb9-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, damianos said:

 

IMG-1c5e41f41283a407a040b88df8250eb9-V.jpg

Άλλο πάλι και τούτο...

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άλλο πάλι και τούτο...
Ναι αυτό ισχύει από την πρώτη μέρα που βγήκε το νέο free2go. Και εγώ που έχω να βάλω κάρτα από τον Οκτώβριο προσπάθησα να το γυρίσω αλλά ζητάει ανανέωση

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, bbbb said:

Ναι αυτό ισχύει από την πρώτη μέρα που βγήκε το νέο free2go. Και εγώ που έχω να βάλω κάρτα από τον Οκτώβριο προσπάθησα να το γυρίσω αλλά ζητάει ανανέωση

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έστω και αν έχεις υπόλοιπο στον λογαριασμό;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έστω και αν έχεις υπόλοιπο στον λογαριασμό;
Από αυτά που έχουν γράψει τα παιδιά εδώ μέσα Όχι δεν χρειάζεται να βάλεις καινούργια κάρτα για να το γυρίσεις. Εκεί όμως που απαιτείται προσοχή είναι ότι εφόσον είσαι ήδη μετά στο νέο σχήμα θα πρέπει να ακολουθήσεις τις οδηγίες για την απενεργοποίηση του plug and play ώστε με το που βάλεις τα χρήματα ως καινούργιος πλέον nova free to go να μη σου τα πάρει αυτόματα για πακέτο. Εφόσον φυσικά αυτό θέλεις να συμβαίνει να βάζεις δηλαδή για παράδειγμα 8 ευρώ και να σου τα κάνει πακέτο θα αφήνεις την αυτόματη ενεργοποίηση Plug and play ενεργη. αν δεν θέλεις να στο κάνει αυτόματα, πριν να βάλεις την πρώτη κάρτα ως nova free2go πρέπει να βρεις αυτή τη ρύθμιση και να απενεργοποιήσεις το plug and play

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, damianos said:

Είναι αδικία να πρέπει να πληρώσεις 12 ευρώ σε μηδενικό υπόλοιπο για να γυρίσεις το παλιό f2g σε Νέο με ανανέωσή 1 ευρώ 

Συγνώμη βρε παιδιά. Πηγαίνεις σε μια καινούργια εταιρεία δεν θα πληρώσεις 12€ για να βάλεις κάρτα και να αγοράσεις μετά όποιο πακέτο θέλεις; Γίνεται πουθενά αλλιώς;

 

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη βρε παιδιά. Πηγαίνεις σε μια καινούργια εταιρεία δεν θα πληρώσεις 12€ για να βάλεις κάρτα και να αγοράσεις μετά όποιο πακέτο θέλεις; Γίνεται πουθενά αλλιώς;
 
Καινούργια εταιρεία χωρίς να αλλάζεις κάρτα SIM δεν ξέρω πώς ακριβώς υφίσταται...

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, p_k said:

Άλλο πάλι και τούτο...

επιβεβαιωνω κ εγω σε αριθμο που κλεινει 12μηνο σε 2 μερες προσπαθησα να το γυρισω στο νεο f2g και βγαζει το μηνυμα ανανεωσης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, bbbb said:

Καινούργια εταιρεία χωρίς να αλλάζεις κάρτα SIM δεν ξέρω πώς ακριβώς υφίσταται...

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μα ο φίλος @damianos γράφει ότι έχει μηδενικό υπόλοιπο. Οπότε λογικό είναι να του ζητάει 12€. Είναι σαν να μπαίνει πρώτη φορά. Δεν ξέρω τι γίνεται με αυτούς που έχουν επαρκές υπόλοιπο, αν τους ζητάει και άλλα χρήματα δηλαδή. Αυτό μπορεί να το απαντήσει κάποιος που έχει πάνω από 12€ μέσα, και στην αλλαγή του ζητήσει άλλα 12€.

Link to comment
Share on other sites

Τη "λογικη" την φτιαχνουμε εμεις , το >90%. Αν ειναι αποδεκτη, ΟΚ, πανε πασο και οι υπολοιποι λογικοι.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Pppe said:

Τη "λογικη" την φτιαχνουμε εμεις , το >90%. Αν ειναι αποδεκτη, ΟΚ, πανε πασο και οι υπολοιποι λογικοι.

Μιλάς με γρίφους γέροντα 🤔

Edited by johnnykap1
Link to comment
Share on other sites

Μιλάς με γρίφους γέροντα 
Είναι απλό. Αν το 90% των ανθρώπων που ασχολούνται με το κι καρτοκινητό της Wind και πλέον nova πιστεύει ότι είναι λογικό ότι πρέπει να βάλεις κάρτα για να μπορείς να μεταφερθείς από το παλιό μη εμπορικό σχήμα στο νέο, τότε καλά μας κάνουν και το χρεώνουν

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bbbb said:

Είναι απλό. Αν το 90% των ανθρώπων που ασχολούνται με το κινητό της Wind και πλέον nova πιστεύει ότι είναι λογικό ότι πρέπει να βάλεις κάρτα για να μπορείς να μεταφερθείς από το παλιό μη εμπορικό σχήμα στο νέο, τότε καλά μας κάνουν και το χρεώνουν

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πρώτα ευχαριστώ για την μετάφραση.

Στα υπόλοιπα είπαμε ο καθένας την άποψη του.

Edited by johnnykap1
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι είναι ότι και "μετάφραση" να κάνει κάποιος στο >90%, ΚΑΙ ΠΑΛΙ τα ίδια θα ΚΑΝΟΥΝ.

Άλλο τι μπορεί "ν'αλλάξει ο Μανωλιός και να ΛΕΝΕ": Αλλά τα λόγια δεν έχουν και καμιά σημασία.

Εξ'όυ και δεν έχει νόημα πολλά πολλά: ΔΕΝ αλλάζουν ουσιαστικά ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΟΠΟ: Παντιοτρόπως δλδ: ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ να κανουν όπως τους "μάθανε" (στη συγκεκριμένη "λογική" που θα αναπαράγουν και στα παιδιά τους).

Εξόυ και τα ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ που δε προκειται ν'αλλάξουν ΠΑΝΤΙΟΤΡΟΠΩΣ (δλδ δεν υπάρχει κανένας τρόπος ν'αλλάξουν)

Ας τα "λουστούν", λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Να φτιάξουν την ενημέρωση υπολοίπου για roaming στο 1285 γιατί έρχεται μήνυμα ότι δεν υπάρχει δωρεάν υπόλοιπο ενώ έχω ενεργοποιήσει πακέτο που ισχύουν τα λεπτά και τα data στην Ε.Ε.

Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα της ΝOVA στο FREE2GO ειναι σχεδόν πανομοιότυπα με αυτα της Vivacom Βουλγαρίας στο ομόνυμο καρτοκινητό της Βουλγάρικης αυτης ετερείας κινητής τηλεφωνίας.Υπάρχει κι εκει πακέτο Large X-large Medium Small κλπ εδω και ένα χρόνο.Δεν ειναι περίεργο που και η βουλγαρικη αυτη ετερεία κινητής παρέχει εδω και χρόνια πακέτο τηλεορασης ΕΟΝ με τα ίδια λογότυπα.Ακομα και τα χρωματα του FREE2GO λογότυπου ειναι ίδια.Τα πακέτα καρτοκινητης εκει βεβαια ειναι φθηνότερα αλλα ισχύει κι εκει το αυτοματο reactivation προκειμένου να έχεις παραπάνω GB...

Μαλλον υπάρχει ετερική συγγενεια.

Η παραταση λήξης του χρονου ομιλίας οστόσο,θα ισχύει με τα νεα πακέτα?

 

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LAGGI said:

Τα πακέτα της ΝOVA στο FREE2GO ειναι σχεδόν πανομοιότυπα με αυτα της Vivacom Βουλγαρίας στο ομόνυμο καρτοκινητό της Βουλγάρικης αυτης ετερείας κινητής τηλεφωνίας.Υπάρχει κι εκει πακέτο Large X-large Medium Small κλπ εδω και ένα χρόνο.Δεν ειναι περίεργο που και η βουλγαρικη αυτη ετερεία κινητής παρέχει εδω και χρόνια πακέτο τηλεορασης ΕΟΝ με τα ίδια λογότυπα.Ακομα και τα χρωματα του FREE2GO λογότυπου ειναι ίδια.Τα πακέτα καρτοκινητης εκει βεβαια ειναι φθηνότερα αλλα ισχύει κι εκει το αυτοματο reactivation προκειμένου να έχεις παραπάνω GB...

Μαλλον υπάρχει ετερική συγγενεια.

Η παραταση λήξης του χρονου ομιλίας οστόσο,θα ισχύει με τα νεα πακέτα?

 

Αφού είναι η ίδια εταιρεία!

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους είστε στο νέο σχήμα F2G και έχετε βάλει το Small πακέτο. Παρατήρησα ότι το έβαλα σήμερα στις 1:30-2 το βράδυ και αντί να λήξει 23:59 σήμερα λήγει αύριο βράδυ. 
Άρα με 13,5€ έχεις απεριόριστο Ίντερνετ όταν οι άλλοι δίνουν δυο εβδομάδες μόνο σε αυτά τα λεφτά. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Άμα το γράφεις, θα "το φτιάξουν" κι αυτό στα διαρκώς "offline" συστήματά τους.

Αλλά πες και "εμπειρίες" ως αύριο 23:59!!! -2Ε daily κλπ.....

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Pppe said:

Άμα το γράφεις, θα "το φτιάξουν" κι αυτό στα διαρκώς "offline" συστήματά τους.

Αλλά πες και "εμπειρίες" ως αύριο 23:59!!! -2Ε daily κλπ.....

Ας φτιάξουν την άθλια εφαρμογή στο iOS πρώτα. Ας φέρουν εβδομαδιαίο και νυχτερινό πακέτο και να ακολουθήσουν τον ανταγωνισμο. 
Υ.Γ. Δεν είμαι χθεσινός στη Wind,την ξέρω καλά εδώ και κάτι χρόνια. Και κάτι ωραία διευρα μου έχει φάει και εμένα. 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Nikolas14 said:

Ας φτιάξουν την άθλια εφαρμογή στο iOS πρώτα. Ας φέρουν εβδομαδιαίο και νυχτερινό πακέτο και να ακολουθήσουν τον ανταγωνισμο. 
Υ.Γ. Δεν είμαι χθεσινός στη Wind,την ξέρω καλά εδώ και κάτι χρόνια. Και κάτι ωραία διευρα μου έχει φάει και εμένα. 

Είναι ανεφάρμοστο ΠΡΑΚΤΙΚΑ για Wind (νυν Nova, αλλά η ίδια παρέμεινε και δε θ'αργήσει ο "νοήμων" κόσμος να το καταλάβει εάν δεν έχει "άλλα" διαφέροντα {συμφέροντα και ενδιαφέροντα κατά Habermas} που να τον τυφλώνουν να δει ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ).

Ανεφάρμοστο ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΣΕ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΒΑΣΗ για WInd το 13,5Ε unlimited data 30 ημερών. Αλλά πες μας και "τι" (και "πως") κατάφερες ΠΡΑΚΤΙΚΑ στο "σχέδιο 13,5"!!!!

Αν "τρέχεις" κανα logNwin ή Tap&GetIt "από πίσω": ΟΚ τότε εάν  ΟΝΤΩΣ το Small διαρκεί ως το επόμενο 23:59.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...