Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ζητήσω να φύγω από f2g και να πάω cosmote θα μείνω χωρίς τηλέφωνο; Και ποια είναι η διαδικασία; Νομίζω ότι πλέον δεν θέλω να μείνω άλλο εδώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση 15€ και μόνο τα δώρα μπήκαν. Τα χρήματα έκαναν αέρα... Τους έστειλα στο τσατ της εφαρμογής και έχουν μια ώρα και ακόμη δεν απάντησαν.... ακόμη μια απίστευτη ταλαιπωρία από αυτήν την εταιρεία. Η χειρότερη εξυπηρέτηση μακράν... Η προηγούμενη ταλαιπωρία θυμίζω ήταν με την αντικατάσταση κάρτας σιμ που έγινε σε 3 μέρες σχεδόν. Απαράδεκτοι. Κατ εμέ η χειρότερη εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, damierom said:

Έκανα ανανέωση 15€ και μόνο τα δώρα μπήκαν. Τα χρήματα έκαναν αέρα... Τους έστειλα στο τσατ της εφαρμογής και έχουν μια ώρα και ακόμη δεν απάντησαν.... ακόμη μια απίστευτη ταλαιπωρία από αυτήν την εταιρεία. Η χειρότερη εξυπηρέτηση μακράν... Η προηγούμενη ταλαιπωρία θυμίζω ήταν με την αντικατάσταση κάρτας σιμ που έγινε σε 3 μέρες σχεδόν. Απαράδεκτοι. Κατ εμέ η χειρότερη εταιρεία.

3 μέρες; Εγώ περιμένω 2 μήνες τώρα, στέλνοντας online αιτήματα, για να μου αντικαταστήσουν την κλεμμένη Q... 😝 Σε κατάστημα δεν υπάρχει. 

Σκέφτομαι απλά να πάω σε κατάστημα αύριο και να ζητήσω μεταφορά στο νέο F2G. Εκτός κι αν με νέο νούμερο, έχουν καλά δωράκια. 

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην δώσουν τιποτα αυτοί για νέο νουμερο 

4 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

3 μέρες; Εγώ περιμένω 2 μήνες τώρα, στέλνοντας online αιτήματα, για να μου αντικαταστήσουν την κλεμμένη Q... 😝 Σε κατάστημα δεν υπάρχει. 

Σκέφτομαι απλά να πάω σε κατάστημα αύριο και να ζητήσω μεταφορά στο νέο F2G. Εκτός κι αν με νέο νούμερο, έχουν καλά δωράκια. 

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, looneygirl said:

Αν ζητήσω να φύγω από f2g και να πάω cosmote θα μείνω χωρίς τηλέφωνο; Και ποια είναι η διαδικασία; Νομίζω ότι πλέον δεν θέλω να μείνω άλλο εδώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όχι δεν θα μείνεις χωρίς τηλέφωνο. Αν η συσκευή σου παίρνει 2 sim, μπορείς να βάλεις και την sim της cosmote μέσα και όταν ενεργοποιηθεί θα κάνεις απλά μια επανεκκίνηση στην χειρότερη περίπτωση.

Για την διαδικασία φορητότητας μπορείς να την κάνεις είτε online είτε σε κάποιο κατάστημα του παρόχου που θες να πας. Πρέπει να είναι στο όνομα σου ο αριθμός αλλιώς χρειάζεται εξουσιοδότηση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είχα ποτέ στο παρελθόν καρτοκινητο, έχω κάποιες απορίες.

1. Το πρόγραμμα ισχύει για ένα μήνα. Αν εγώ κάνω ανανέωση στις 25 μέρες ενώ έχω υπόλοιπα χρήσης, θα ξεκινήσει η μέτρηση από την αρχή ή θα συνεχιστεί η χρήση ως την 30η ημέρα και μετά θα γίνει η ανανέωση των παροχών;

2. Αν βάλω πχ 24 ευρώ με την μια θα παίρνει κάθε 30 μέρες από 8 ευρώ και θα μου ανανεώνει τις παροχές; 

Link to comment
Share on other sites

Για το δεύτερο δεν ξέρω τι γίνεται όμως για το πρώτο ερώτημα θα συνεχίσεις μέχρι τις 30 μέρες και μετά θα αρχίσει να μέτρα από την αρχή ο μήνας.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, damierom said:

Έκανα ανανέωση 15€ και μόνο τα δώρα μπήκαν. Τα χρήματα έκαναν αέρα... Τους έστειλα στο τσατ της εφαρμογής και έχουν μια ώρα και ακόμη δεν απάντησαν.... ακόμη μια απίστευτη ταλαιπωρία από αυτήν την εταιρεία. Η χειρότερη εξυπηρέτηση μακράν... Η προηγούμενη ταλαιπωρία θυμίζω ήταν με την αντικατάσταση κάρτας σιμ που έγινε σε 3 μέρες σχεδόν. Απαράδεκτοι. Κατ εμέ η χειρότερη εταιρεία.

Πέρασαν ακριβώς 2 ώρες και ακόμη να μου απαντήσουν στο τσατ που τους έστειλα....μου έφαγαν τα 15€ ανανέωση που έκανα... δεν μπορώ να το πιστέψω...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, damierom said:

Πέρασαν ακριβώς 2 ώρες και ακόμη να μου απαντήσουν στο τσατ που τους έστειλα....μου έφαγαν τα 15€ ανανέωση που έκανα... δεν μπορώ να το πιστέψω...

Μήπως ενεργοποιήθηκε αυτόματα κάποιο πακετο;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mobileras said:

Μήπως ενεργοποιήθηκε αυτόματα κάποιο πακετο;

Ενεργοποιήθηκε μόνο αυτό που λέει για τα 15€ ανανέωση, δηλαδή απεριόριστα προς όλους, 500sms και 2Gb. Τα 15€ που πήγαν;;; Ανανέωση έκανα όχι ενεργοποίηση πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, damierom said:

Πέρασαν ακριβώς 2 ώρες και ακόμη να μου απαντήσουν στο τσατ που τους έστειλα....μου έφαγαν τα 15€ ανανέωση που έκανα... δεν μπορώ να το πιστέψω...

Εμένα μου έφαγαν διπλασιασμό και Tap and Get It στην πρώτη ανανέωση με 12€. 
Ελπιζω μέχρι αύριο το πρωί να το λύσουν διότι πραγματικά από την ώρα που ήρθα ξεκίνησα να μιλάω με την εξυπηρετηση γιατί δεν δουλεύουν τα δεδομένα και το 5G… 

Αν είχα συμβολαιο απεριόριστο θα έπαιζαν όλα από το πρώτο λεπτό,εγώ αυτό κατάλαβα. Όσοι έχουν καρτοκινητό τους έχουν γραμμένους. 
Βέβαια υπάρχουν υπάλληλοι και σε δυο καταστήματα που πήγα στη Θεσσαλονίκη που οι άνθρωποι προσπαθούν να εξυπηρετήσουν με τον καλύτερο τρόπο. Εκεί στα κεντρικά στην Αθήνα πρέπει να διορθώσετε την εξυπηρέτηση πελατών όχι μόνο με προσωπικό,αλλά κάποιες διαδικασίες να μην απασχολούν τους υπαλλήλους και να γίνονται με ένα sms εφόσον δεν μπορούν αυτόματα να τα ενεργοποιήσουν αμέσως.

Προτασεις-Αλλαγές στο F2G 
1) Επιστροφή νυχτερινού, ΠΣΚ και εβδομαδιαίου πακέτου απεριορίστων δεδομένων, τραγική επιλογή η κατάργηση τους. 

2) Περισσότερα δεδομένα στα πακέτα που υπάρχουν ήδη. 1GB και 5GB δεν είναι τίποτα, για εμένα θα έπρεπε να ήταν 5 και 10GB αντίστοιχα και bonus 300’ προς όλους. 

3) Επιστροφή στα Φοιτητικά πακέτα με διάρκεια 30 ημέρες και προσθήκη 100-200 sms τουλάχιστον.

4) Διπλασιασμό δεδομένων στο Tap and Get It για τον μήνα. Αντί 2GB να δίνει 4GB.

 

 

1 minute ago, damierom said:

Ενεργοποιήθηκε μόνο αυτό που λέει για τα 15€ ανανέωση, δηλαδή απεριόριστα προς όλους, 500sms και 2Gb. Τα 15€ που πήγαν;;; Ανανέωση έκανα όχι ενεργοποίηση πακέτου.

Σου τράβηξε όλο το υπόλοιπο με ενεργοποίηση του πακέτου…είσαι στο νέο F2G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, damierom said:

Ενεργοποιήθηκε μόνο αυτό που λέει για τα 15€ ανανέωση, δηλαδή απεριόριστα προς όλους, 500sms και 2Gb. Τα 15€ που πήγαν;;; Ανανέωση έκανα όχι ενεργοποίηση πακέτου.

Αρα δεν έκαναν "αέρα" τα χρήματα. Επρεπε πριν την ανανέωση να απενεργοποιήσεις το plug n play όπως το αναφέρει στους όρους του νέου f2g https://www.f2g.gr/gr/f2g/support/paroches-paketa-prosfores/ti-ine-i-ipiresia-plug-n-play#apenergopoihsh-plug-n-play

Link to comment
Share on other sites

Just now, bbbb said:

Αρα δεν έκαναν "αέρα" τα χρήματα. Επρεπε πριν την ανανέωση να απενεργοποιήσεις το plug n play όπως το αναφέρει στους όρους του νέου f2g https://www.f2g.gr/gr/f2g/support/paroches-paketa-prosfores/ti-ine-i-ipiresia-plug-n-play#apenergopoihsh-plug-n-play

Ότι να ναι είναι... έλεος.... πόσο πιο χάλια δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, damierom said:

Ότι να ναι είναι... έλεος.... πόσο πιο χάλια δηλαδή;

Το πιο χάλια είναι ότι οι υπάλληλοι στο chat δεν έχουν ενημερωθεί επαρκώς για τα τερτίπια του νέου f2g.. Αλλιως θα σου απαντούσαν άμεσα αυτό που σου απαντήσαμε 3 άτομα στο φόρουμ. Και όχι δεν φταίνε οι υπάλληλοι του (αυξημένου κατά 9,4% απο 1-4 χαχαχα) κατώτατου μισθού/επιδομάτων/4ωρου που η διοίκηση είναι chat-gpt δηλαδή νοημοσύνης ΑI.. και δεν έδωσαν τις κατάλληλες οδηγίες για το νέο f2g

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2023 at 11:08 ΜΜ, p_k said:
5 minutes ago, bbbb said:

 

Το ποιο ωραίο ειναι: Το πακέτο που έχω στην καινούργια εφαρμογή λέει ότι λήγει 21/3 και είναι σωστό. Πριν λιγο μου ήρθε μήνυμα ότι το πακέτο που έχω λήγει  απόψε. Το θέμα είναι ότι είμαι στην δουλειά και δεν έχω πολλά περιθώρια για τηλέφωνα και"γαλλικα".

 

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αναφέρεται σε κάποιο παλιότερο που είχες ενεργοποιήσει λίγο νωρίτερα και τελείωσαν οι παροχές του νωρίτερα?

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, bbbb said:

Το πιο χάλια είναι ότι οι υπάλληλοι στο chat δεν έχουν ενημερωθεί επαρκώς για τα τερτίπια του νέου f2g.. Αλλιως θα σου απαντούσαν άμεσα αυτό που σου απαντήσαμε 3 άτομα στο φόρουμ.

Εαν παντως η Nova ψάχνει άτομα για εξυπηρέτηση πελατών, εγώ μπορώ αυτήν την περίοδο... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Εαν παντως η Nova ψάχνει άτομα για εξυπηρέτηση πελατών, εγώ μπορώ αυτήν την περίοδο... 

Στείλε βιογραφικό

Link to comment
Share on other sites

συλλεκτικό. Γιατί ΔΕΝ θα μείνει Για Πολύ το 1 ευρώ.... Χαρείτε το 

20230317_185429.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λόγο δεν θα μείνει για πολύ καιρό;

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, bbbb said:

Στείλε βιογραφικό

Εάν δουν το βιογραφικό μου θα φοβηθούν να με ρωτήσουν τι μισθό θα τους ζητήσω. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

συλλεκτικό. Γιατί ΔΕΝ θα μείνει Για Πολύ το 1 ευρώ.... Χαρείτε το 
20230317_185429.thumb.jpg.17b0539a98aab44a02766822bc2edd46.jpg
Αν το πάρουν πίσω δίνουν δικαίωμα καταγγελίας σύμβασης και πίστωσης των χρημάτων σε τραπεζικό λογαριασμό

Μετά φορητότητα και γεια σας :)


Και κάτι άλλο, στην Κύπρο υπάρχει ανανέωση με 1 ευρώ πολύ καιρό τώρα

Και στην wind υπήρχε παλιότερα και μάλιστα είχε διάρκεια ένα έτος !!!

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Μήπως αναφέρεται σε κάποιο παλιότερο που είχες ενεργοποιήσει λίγο νωρίτερα και τελείωσαν οι παροχές του νωρίτερα?

Όχι δεν έχω ενεργοποιήσει κάτι άλλο. Είμαι στη δουλειά και λογο πίεσης ο χρόνος είναι περιορισμένος με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω και φωτο

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...