Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Δειτε ξανα ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ το leaflet με τα "πακετα" του "νεου".

2. Ενας απο τους "νεους" συνδρομητες ΑΡΚΕΙ να βαλει "πακετο" να μας πει. Και για 7,25Ε vs 8E.

Και τα ξαναλεμε.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bbbb said:

Σημασία δεν έχει τι πουλάς αλλά πως το πουλάς στα ΜΜΕ/social κτλ. Θα τσιμπήσει σίγουρα κόσμος...

Πρεπει να αναγνωρισετε οτι πρωτος εγω χθες το παρατηρησα κ το εγραψα εδω...

Βασικα ο τιτλος ειναι λιγο λαθος, αφου στην κιου δεν άλλαξε κάτι. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pppe said:

1. Δειτε ξανα ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ το leaflet με τα "πακετα" του "νεου".

2. Ενας απο τους "νεους" συνδρομητες ΑΡΚΕΙ να βαλει "πακετο" να μας πει. Και για 7,25Ε vs 8E.

Και τα ξαναλεμε.

Αφου σου λέει 'βαλε το ιδιο ποσό με την αξία του πακέτου ' οχι παραπανω.

2 minutes ago, p_k said:

Ισχύει αυτό;

Δεν χρεώνει πλέον τέλος ανανεωσης;

 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pppe said:

1. Δειτε ξανα ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ το leaflet με τα "πακετα" του "νεου".

2. Ενας απο τους "νεους" συνδρομητες ΑΡΚΕΙ να βαλει "πακετο" να μας πει. Και για 7,25Ε vs 8E.

Και τα ξαναλεμε.

8/1.10 μας κάνει 7,27€.  Οπότε θα αφήνει και 0,02 cent απαραίτητα για λειτουργία data στο f2g

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Mobileras said:

Η Nova έσβησε τον ανταγωνισμό στη καρτοκινητή! Καταργεί το τέλος κινητής τηλεφωνίας

https://techmaniacs.gr/nova-telos-kinhtis-tilefwnias/?fbclid=IwAR2OFlmHBNqZvkyjY-xlLeK1sshVVv0EG-ZiOYf94QxpPOou8bSiy7h-HVs

Καταργεί και μερικά GB από τα πακέτα αλλά δεν το γράφουμε στον τίτλο γιατί δεν μας ενδιαφέρει εξάλλου!!

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Mobileras said:

Με ανανέωση υπολοίπου αξίας 8€ παίρνεις έξτρα 400MB για 30 ημέρες από το Tap & Get It.

 

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Καταργεί και μερικά GB από τα πακέτα αλλά δεν το γράφουμε στον τίτλο γιατί δεν μας ενδιαφέρει εξάλλου!!

Αφού δίνει απλόχερα τα ΜΒs στο νέο F2G η γενναιώδωρη Nova 😜

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kalitexnis_g said:

Καταργεί και μερικά GB από τα πακέτα αλλά δεν το γράφουμε στον τίτλο γιατί δεν μας ενδιαφέρει εξάλλου!!

Συμφωνώ , αλλά τέλος τα 3λεπτα. Κάπου χανεις κάπου κερδίζεις. Τα ζυγίζεις και εαν βλεπεις οτι τα θετικα ειναι περισσότερα απο τα αρνητικά, το παίρνεις. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pppe said:

Ναι. Το θεμα ειναι τι "βλεπεις" (το >90% μας).

Προφανως βλεπω κατι διαφορετικο απο οτι βλεπεις εσυ... Και δεν προσπαθω να σε κρινω γι'αυτο... Ας πουμε οτι συμφωνούμε οτι διαφωνούμε (και ας το κλεισουμε εκει).

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Η ανανέωση από €1, να υποθέσω ότι ισχύει αν έχεις ήδη κάνει ανανέωση €8, €12 κτλ και απλά θέλεις να προσθέσεις έξτρα χρόνο στο μεσοδιάστημα των ανανεώσεων, ή ισχύει για μια απλή τυπική ανανέωση των 2 μηνών; 

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, T-mobile said:

Η ανανέωση από €1, να υποθέσω ότι ισχύει αν έχεις ήδη κάνει ανανέωση €8, €12 κτλ και απλά θέλεις να προσθέσεις έξτρα χρόνο στο μεσοδιάστημα των ανανεώσεων, ή ισχύει για μια απλή τυπική ανανέωση των 2 μηνών; 

Aπλή τυπική ανανέωση φαινεται πως ειναι για την ώρα αλλά θα δείξει...

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

ταπεινή μου γνώμη ΟΠΟΙΟΔΉΠΟΤΕ πακέτο βγάλει εάν δεν έχει ένα με απεριόριστα η έστω 20 γιγα δεν είμαστε στο 2023 αλλά στο 2013!
και μιλάω ως συνδρομητης από το 1993! δεν την αλλάζω αλλά οι μ α λκιες να λέγονται

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ilka71 said:

ταπεινή μου γνώμη ΟΠΟΙΟΔΉΠΟΤΕ πακέτο βγάλει εάν δεν έχει ένα με απεριόριστα η έστω 20 γιγα δεν είμαστε στο 2023 αλλά στο 2013!

Υπαρχουν εβδομαδιαία πακετα με απεριόριστα data στις αλλες 2 εταιριες. Και η νοβα δινει ημερησιο πακετο απεριοριστου ίντερνετ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν εβδομαδιαία πακετα με απεριόριστα data στις αλλες 2 εταιριες. Και η νοβα δινει ημερησιο πακετο απεριοριστου ίντερνετ. 
μας περνάνε για ηλιθιους;; είναι δυνατόν;; παιδάκια είμαστε η ψυχαναγκαστικοι κάθε 23.59 επί 30 φορέςνα βάζουμε δεδομένα/πακέτα ;;;
Link to comment
Share on other sites

Εαν σε ενοχλει τοσο, υπαρχουν τα εβδομαδιαία του ανταγωνισμου. Ριξε και μια ματιά στο μηνιαιο των 200gb με 10ε του big bang της βονταφον. Εγω εκεινο χρησιμοποιω και με αφηνουν αδιάφορο τι δινουν για ίντερνετ οι αλλες εταιριες.

 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω αναφέρει πολλές φορες, το φ2γ μου είναι με λαθος ονομα το μικρό καθώς υπάλληλος το περασε με το πατρώνυμο ως μικρό μου ονομα. Να σημειώσω ότι το νουμερο υπήρχε στην κοσμοτε με σωστα στοιχεια οπότε αυτος τα αλλαξε χωρίς να του το ζητήσω. Τελοσπαντων λάθη γίνονται δεν κατηγορώ κανεναν υπάλληλο. Είχα μιλήσει με την εξυπηρέτηση και μου ειπαν να παω σε κατάστημα με την ταυτότητα μου και θα γινει επιτόπου η αλλαγη. Πηγα λοιπον σήμερα μαζι με τον γιο μου ο οποιος χρησιμοποιεί το νουμερο και το ονομα του είναι το δικό μου πατρώνυμο. Ο υπάλληλος ζήταγε και τις δυο ταυτότητες ομως για να κανει μεταβίβαση. Μεταβίβαση σε ποιον; Ολα τα στοιχεια είναι δικά μου εκτός από το μικρό ονομα που θελει μια απλή διόρθωση. Τελοσπαντων παμε και τις 2 ταυτότητες και λεει ότι θα περαστεί η αίτηση σε λιγο και θα λάβουμε sms. Ειπε ότι η διαδικασία θα ολοκληρωθεί σε 2-3 εργάσιμες!!!!!!!! Καθώς του ειπα ότι στο 13800 λενε ότι γινεται επιτόπου ,καλεσε και αφου τους δασκάλεψε πρότινος, μας ειπαν ότι θελει 2-3 όντως και ξαφνικά μας λεει ότι θελει και εκκαθαριστικό ενώ υποτίθεται είχε γινει ηδη η αίτηση . Εδώ δεν μου ζήτησαν για να έρθω στην νοβα εκκαθαριστικό , γιατί να μου ζητάνε τωρα; Του το εστειλα λοιπον στο εμαιλ 10 λεπτα πριν κλεισει αφου περασε η ώρα και θα το καταχωρούσε. Δεν έχω λάβει παντως σμς όπως μου ειπε. Εγω δεν θελω να παραμείνω ούτε λεπτο σε αυτη την εταιρεία και αυτη τη στιγμή με εμποδίζουν καθως δεν θα μπορω να ταυτοποιηθω σε καμία άλλη εταιρεία με αυτα τα στοιχεια. Η νοβα και η wind ηταν μια χαρα εταιρίες από μόνες τους. Η συγχώνευση αντι να τις βελτιώσει τις εχει καταστρέψει. Παρακαλω πειτε μου τι να κανω. Πιστευω ότι φταίει το κατάστημα το συγκεκριμένο. Αν παω σε αλλο λετε να γινει άμεσα;

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, panos43 said:

Όπως έχω αναφέρει πολλές φορες, το φ2γ μου είναι με λαθος ονομα το μικρό καθώς υπάλληλος το περασε με το πατρώνυμο ως μικρό μου ονομα. Να σημειώσω ότι το νουμερο υπήρχε στην κοσμοτε με σωστα στοιχεια οπότε αυτος τα αλλαξε χωρίς να του το ζητήσω. Τελοσπαντων λάθη γίνονται δεν κατηγορώ κανεναν υπάλληλο. Είχα μιλήσει με την εξυπηρέτηση και μου ειπαν να παω σε κατάστημα με την ταυτότητα μου και θα γινει επιτόπου η αλλαγη. Πηγα λοιπον σήμερα μαζι με τον γιο μου ο οποιος χρησιμοποιεί το νουμερο και το ονομα του είναι το δικό μου πατρώνυμο. Ο υπάλληλος ζήταγε και τις δυο ταυτότητες ομως για να κανει μεταβίβαση. Μεταβίβαση σε ποιον; Ολα τα στοιχεια είναι δικά μου εκτός από το μικρό ονομα που θελει μια απλή διόρθωση. Τελοσπαντων παμε και τις 2 ταυτότητες και λεει ότι θα περαστεί η αίτηση σε λιγο και θα λάβουμε sms. Ειπε ότι η διαδικασία θα ολοκληρωθεί σε 2-3 εργάσιμες!!!!!!!! Καθώς του ειπα ότι στο 13800 λενε ότι γινεται επιτόπου ,καλεσε και αφου τους δασκάλεψε πρότινος, μας ειπαν ότι θελει 2-3 όντως και ξαφνικά μας λεει ότι θελει και εκκαθαριστικό ενώ υποτίθεται είχε γινει ηδη η αίτηση . Εδώ δεν μου ζήτησαν για να έρθω στην νοβα εκκαθαριστικό , γιατί να μου ζητάνε τωρα; Του το εστειλα λοιπον στο εμαιλ 10 λεπτα πριν κλεισει αφου περασε η ώρα και θα το καταχωρούσε. Δεν έχω λάβει παντως σμς όπως μου ειπε. Εγω δεν θελω να παραμείνω ούτε λεπτο σε αυτη την εταιρεία και αυτη τη στιγμή με εμποδίζουν καθως δεν θα μπορω να ταυτοποιηθω σε καμία άλλη εταιρεία με αυτα τα στοιχεια. Η νοβα και η wind ηταν μια χαρα εταιρίες από μόνες τους. Η συγχώνευση αντι να τις βελτιώσει τις εχει καταστρέψει. Παρακαλω πειτε μου τι να κανω. Πιστευω ότι φταίει το κατάστημα το συγκεκριμένο. Αν παω σε αλλο λετε να γινει άμεσα;

Εσύ κακώς είπες όλη την ιστορία με τον πατέρα σου.. έπρεπε να πεις ότι απλώς είναι λάθος. Να μην σε πρίζουν με μεταβίβαση κλπ.. αλλά πού να ξέρεις ότι θα την πατήσεις;

Link to comment
Share on other sites

ούτε μια μέρα δεν πέρασε... για να δούμε.. και το νέο f2g-"λαγός" διαχρονικά, ανάγκασε το wu να κατεβάσει την ανανέωση στα 8€ και να βγάλει αντίστοιχο πακέτο.....

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kalitexnis_g said:

Εσύ κακώς είπες όλη την ιστορία με τον πατέρα σου.. έπρεπε να πεις ότι απλώς είναι λάθος. Να μην σε πρίζουν με μεταβίβαση κλπ.. αλλά πού να ξέρεις ότι θα την πατήσεις;

Έστω και να ηταν μεταβίβαση από ενα υπαρκτό πρόσωπο σε αλλο, δεν θα γινόταν άμεσα;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Η Nova έσβησε τον ανταγωνισμό στη καρτοκινητή! Καταργεί το τέλος κινητής τηλεφωνίας

https://techmaniacs.gr/nova-telos-kinhtis-tilefwnias/?fbclid=IwAR2OFlmHBNqZvkyjY-xlLeK1sshVVv0EG-ZiOYf94QxpPOou8bSiy7h-HVs

Βιαστική ανάρτηση με πηχυαίο τίτλο ενός αρθρογράφου (για να κερδίσει τα κλικ;) χωρίς μάλλον να έχει προλάβει ακόμα να καταλάβει τι έγινε. Όταν είδε τον τιμοκατάλογο στη συνέχεια έκανε ένα update για να εξηγήσει ότι τελικά έκανε λάθος.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Εν μέρει είναι σωστό. Όταν ανανεωνεις με 8€ και ενεργή την επιλογή plug and play, τότε το πακέτο των 8€ ενεργοποιείται αυτόματα. 
Οταν ανανεωνεις με 8€ χωρίς επιλογή plug and play και δεν έχεις απαλλαγή τελών τότε δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο αυτό γιατί μπαινουν 7,27

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, paanos said:

Εν μέρει είναι σωστό. Όταν ανανεωνεις με 8€ και ενεργή την επιλογή plug and play, τότε το πακέτο των 8€ ενεργοποιείται αυτόματα. 
Οταν ανανεωνεις με 8€ χωρίς επιλογή plug and play και δεν έχεις απαλλαγή τελών τότε δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο αυτό γιατί μπαινουν 7,27

Οποιος θελει απλα να συντηρει υπολοιπο, βαζει 1€ online. Οποιος βαζει περισσοτερα, θα αγορασει πακετο. Και κατα τη γνωμη μου πιο βολικο να μπαινει αυτοματα. Σε αυτην την περίπτωση η εταιρία να δωριζει τα τελη εγω το βρισκω θετικο. 

ΥΓ. η κοσμοτε απαντησε με νεα πακετα, αλλά συνεχιζει η ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα ομιλιας...

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Mobileras said:

 

ΥΓ. η κοσμοτε απαντησε με νεα πακετα, αλλά συνεχιζει η ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα ομιλιας...

Ναι αλλά κάνει 7,20.. και χωρίς αυτόματη ενεργοποίηση.. είναι το τι βλέπει ο καθένας!

Α! Μπήκε και η 8€ ανανέωση στην Cosmote 😉

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα τον τιμοκατάλογο

27 minutes ago, paanos said:

Εν μέρει είναι σωστό. Όταν ανανεωνεις με 8€ και ενεργή την επιλογή plug and play, τότε το πακέτο των 8€ ενεργοποιείται αυτόματα. 
Οταν ανανεωνεις με 8€ χωρίς επιλογή plug and play και δεν έχεις απαλλαγή τελών τότε δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο αυτό γιατί μπαινουν 7,27

Κοίτα στην 3η σελ. του τιμοκαταλόγου που γράφει τις παροχές (πακέτα) στους πίνακες 5 & 6, τις επικεφαλίδες τους και τη στήλη χρέωση. Για μένα είναι ξεκάθαρο ότι αφαιρείται ο φόρος από την αξία ανανεώσης/πακέτου.

https://www.f2g.gr/ext_files/prepaid/f2g/files/free2go-emporika-diathesimos-timokatalogos-martios-2023.pdf

Στο τέλος του pdf υπάρχει και σχετική αναφορά.

Επίσης στη σελίδα αναφέρεται και αυτό στις λεπτομέρειες των πακέτων: π.χ. για το μικρό:

"Με το που κάνεις ανανέωση υπολοίπου 8€, το πακέτο ενεργοποιείται αυτόματα. Διαφορετικά αν απενεργοποιήσεις την αυτόματη ενεργοποίηση των πακέτων (Υπηρεσία «Plug n Play») θα πρέπει να κάνεις πρώτα μια ανανέωση υπολοίπου 8€ και με το χρηματικό υπόλοιπο που θα σου μείνει μετά την αφαίρεση τέλους κινητής τηλεφωνίας θα πρέπει να αγοράσεις μόνος/η σου το πακέτο.

Θεωρώ οτι είναι ξεκάθαρο και μπορείς χωρίς αυτόματη ανανέωση να το ενεργοποιήσεις με 8€.

Διότι όπως λέει και ο πίνακας η καθαρή αξία του πακέτου είναι 7.25

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...