Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, Mobileras said:

Επειδή είναι άλλη σιμ, υποθέτω ότι θα πρεπει να γίνει φορητότητα σε κατάστημα (απίστευτα άβολο). 

για να αλλάξεις προς f2g ναι, εγώ αναρωτιέμαι αν θα αλλάξουν με παρόμοιο τρόπο την υπάρχουσα q.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την ενεργοποίηση του νέου F2G και δυστυχώς δεν υπάρχουν τα special πακέτα για νέους συνδρομητές.
Για Δώσε λίγο λεπτομέρειες Τι άλλα πακέτα υπάρχουν μέσα και επίσης σου εμφανίστηκε και η ανανέωση του ενός ευρώ;
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kmpatra said:

για να αλλάξεις προς f2g ναι, εγώ αναρωτιέμαι αν θα αλλάξουν με παρόμοιο τρόπο την υπάρχουσα q.

Μακάρι να καλυτερεψουν και την κιου, αλλά νομίζω πιο ευκολο για αυτους είναι να συνεχίσουν να το αφήνουν να είναι ασυμφορο ώστε ο κόσμος να παει προς φ2γ. Το πλεονεκτημα της χρέωσης 1 δευτερολέπτου δεν υπάρχει πια, οπότε γιατί να έχουν 2 καρτοκινητα στην ίδια εταιρία; Να ησυχάσει επιτέλους και ο υπάλληλος των καουνταουν... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites




Να ησυχάσει επιτέλους και ο υπάλληλος των καουνταουν... 

Στο Νέο F2G Αναφέρει ότι υπάρχουν τα φλας offer Οπότε Ο υπάλληλος θα συνεχίσει τη δουλειά του με άλλο όνομα.... ή αν συνεχίσουν να υπάρχουν κανονικά q και Countdown μπορεί να τον βάλουν να κάνει και τα δύο
Link to comment
Share on other sites

Οι άλλες εταιρείες έχουν τουλάχιστον δύο πακέτα στην καρτοκινητή δεν βρίσκω το λόγο να γίνει κατάργηση και μάλιστα ενός ιστορικού και πετυχημένου brand.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Eliseos said:

Το τέλος κινητής τηλεφωνίας δεν υπάρχει; Γιατί αν βάλεις 1 € ;;;

0,91 ίσα ίσα για το ημερήσιο απεριόριστο ίντερνετ. Μακάρι να συνεχίσουν οι ενεργές εισερχόμενες για 12 μήνες με αυτο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα μετατροπή ενός φοιτητικού f2g στο νέο f2g.....όλα τα πακέτα από το παλιό f2g χάθηκαν ...και εμφανίζει μόνο τα νέα πακέτα ......σίγουρα ΣΟΥΠΕΡ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΥΤΟ 

Στα θετικά μου έδωσε δυνατότητα να ανανεώσω με 1€...., Και έκανα μια ανανέωση από 1€ και παρατάθηκε για δύο μήνες το υπόλοιπο 0,90€.

Αυτά ....πάει το φοιτητικό.....

 

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Ελπίζω να σταματήσουν και το άθλιο αναγκαστικό υπόλοιπο 0,01€ για να δουλευουν τα πακετα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

0,91 ίσα ίσα για το ημερήσιο απεριόριστο ίντερνετ. Μακάρι να συνεχίσουν οι ενεργές εισερχόμενες για 12 μήνες με αυτο. 
Εφόσον το 1 ευρώ θα ανανεώνει για δίμηνο τότε αντί να βάζεις μία κάρτα το χρόνο που κοστίζει 12 ευρώ βάζεις απλά ένα ευρώ...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσο μου δίνει το πακέτο προσφοράς απεριόριστα λεπτά 1000 σμς και 4gb δεν το φέρνω στο νέο (αν και πιστεύω κάποτε την αλλαγή θα την κάνει υποχρεωτική). Επίσης έχω και τα φοιτητικά. Επίσης αυτό με τη χρέωση ανά δευτερόλεπτο κάνει την Q να μην έχει ρόλο ύπαρξης, θα δείξει τι σκέφτονται να κάνουν κ μ αυτό. Επίσης πολύ τσιγκουνιά με τα data κ sms. Με τρόπο σου λένε πήγαινε σε σύνδεση.

Edited by Lyricmyth19
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα μετατροπή ενός φοιτητικού f2g στο νέο f2g.....όλα τα πακέτα από το παλιό f2g χάθηκαν ...και εμφανίζει μόνο τα νέα πακέτα ......σίγουρα ΣΟΥΠΕΡ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΥΤΟ 
Στα θετικά μου έδωσε δυνατότητα να ανανεώσω με 1€...., Και έκανα μια ανανέωση από 1€ και παρατάθηκε για δύο μήνες το υπόλοιπο 0,90€.
Αυτά ....πάει το φοιτητικό.....
 
Εξαφανίστηκαν και τα απεριόριστα nights και τα πάντα όλα Smart week και τα λοιπά? Οπότε με ένα ευρώ κάνεις ανανέωση του καρτοκινητού για ένα χρόνο και άμα δεν κόψουν και τις εισερχόμενες μέχρι το πέρας του 12μήνου έχουμε νέο Winner στη συντήρηση των δευτεροτριτων νουμερων,
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bbbb said:
5 minutes ago, smetcfu said:
Μόλις έκανα μετατροπή ενός φοιτητικού f2g στο νέο f2g.....όλα τα πακέτα από το παλιό f2g χάθηκαν ...και εμφανίζει μόνο τα νέα πακέτα ......σίγουρα ΣΟΥΠΕΡ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΥΤΟ 
Στα θετικά μου έδωσε δυνατότητα να ανανεώσω με 1€...., Και έκανα μια ανανέωση από 1€ και παρατάθηκε για δύο μήνες το υπόλοιπο 0,90€.
Αυτά ....πάει το φοιτητικό.....
 

Εξαφανίστηκαν και τα απεριόριστα nights και τα πάντα όλα Smart week και τα λοιπά?

Ναι όλα .....τώρα δοκίμασα αν δουλεύει το log &win , με την ανανέωση του 1€ .....ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΎΕΙ 

Link to comment
Share on other sites

Ναι όλα .....τώρα δοκίμασα αν δουλεύει το log &win , με την ανανέωση του 1€ .....ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΎΕΙ 
Μαλιστα..μεγαλη βλακεια αυτο. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα για δεύτερο τρίτο νούμερο καλή είναι η φάση με το ένα ευρώ αλλά για βασικό έτσι όπως μου τα λες δεν θα το έκανα
οπότε με το ένα ευρώ ανανεώνεις για δύο μήνες πρακτικά Δηλαδή άμα θες να επεκτείνεις το υπόλοιπο σου ή την ισχύ του καρτοκινητού σου και από πακέτα Τι έχει 8 12 15 Αυτά δηλαδή που δείχνει μέσα στο app για το νέο F2G;
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πλέον αφού έφερε το rollover σε όλες τις παροχές που έχουν κ οι άλλες δύο , ας φέρει και το data control γιατί με τόσα λίγα δεδομένα θα μένουμε χωρίς data εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bbbb said:

Μαλιστα..μεγαλη βλακεια αυτο. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα για δεύτερο τρίτο νούμερο καλή είναι η φάση με το ένα ευρώ αλλά για βασικό έτσι όπως μου τα λες δεν θα το έκανα
οπότε με το ένα ευρώ ανανεώνεις για δύο μήνες πρακτικά Δηλαδή άμα θες να επεκτείνεις το υπόλοιπο σου ή την ισχύ του καρτοκινητού σου και από πακέτα Τι έχει 8 12 15 Αυτά δηλαδή που δείχνει μέσα στο app για το νέο F2G;

Σωστά μόνο αυτά τα 3 πακέτα ομιλίας ....και τα 3 πακέτα δεδομένων. Ήδη το μετάνιωσα που θυσίασα το φοιτητικό για απλή περιέργεια...... 😞

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν σημαντικές αλλαγές στο νέο F2G! ΑΛΛΑ!! Θα πρέπει να περιμένουμε 3 μέρες να οριστικοποιηθεί το πράγμα. Εικάζω βάσει της πολιτικής της εταιρείας την κατάργηση προσεχώς της Q.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο F2G με κατάργηση απεριόριστα νυχτερινά, εβδομαδιαία και φοιτητικά νομίζω είναι ευκαιρία να μην πάω καν. 
ωραια η ανανέωση από 1€ αρκεί να μη χρεώνει εξτρα λεφτά. 

Για εμένα είναι στοχος η προώθηση σε συμβόλαια όπως στο εξωτερικό. Και δυστυχώς η Wind σε αυτό το κομμάτι δεν το έχει καθόλου. 

1 minute ago, Chrischal1908 said:

Παιδιά υπάρχουν σημαντικές αλλαγές στο νέο F2G! ΑΛΛΑ!! Θα πρέπει να περιμένουμε 3 μέρες να στρώσει το πράγμα. Εικάζω βάσει της πολιτικής της εταιρείας την κατάργηση προσεχώς της Q.

Σίγουρα κατάργηση Q η να είναι μόνο για εξωτερικο…

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν σημαντικές αλλαγές στο νέο F2G! ΑΛΛΑ!! Θα πρέπει να περιμένουμε 3 μέρες να στρώσει το πράγμα. Εικάζω βάσει της πολιτικής της εταιρείας την κατάργηση προσεχώς της Q.
Ακριβώς φαίνονται δύο σημαντικές αλλαγές Η χρέωση ανά δευτερόλεπτο και φυσικά η δυνατότητα ανανέωσης από ένα ευρώ. Εξαιρετικά χρήσιμο για περιστασιακή χρήση απεριορίστων δεδομένων καθώς και για κάποιον που θέλει να έχει ένα κινητό απλά για να δέχεται εισερχόμενες δεν χρειάζεται πλέον να κάνει ανανέωση 12 ευρώ το χρόνο από ότι φαίνεται.
Και ερχεται και το "φιλαρακι εχεις 1€ να βαλω καρτα στο f2g μου;"
Link to comment
Share on other sites

Just now, bbbb said:

Ακριβώς φαίνονται δύο σημαντικές αλλαγές Η χρέωση ανά δευτερόλεπτο και φυσικά η δυνατότητα ανανέωσης από ένα ευρώ. Εξαιρετικά χρήσιμο για περιστασιακή χρήση απεριορίστων δεδομένων καθώς και για κάποιον που θέλει να έχει ένα κινητό απλά για να δέχεται εισερχόμενες δεν χρειάζεται πλέον να κάνει ανανέωση 12 ευρώ το χρόνο από ότι φαίνεται.
Και ερχεται και το "φιλαρακι εχεις 1€ να βαλω καρτα στο f2g μου;" emoji23.png

Θα τα δούμε όλα αυτά. Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Mobileras said:

Η βοντα έδωσε το liquid, η Nova το νέο f2g, σειρά της κοσμοτε τώρα... 

COSMOTE Neo

9 minutes ago, Nikolas14 said:

Το καινούργιο F2G με κατάργηση απεριόριστα νυχτερινά, εβδομαδιαία και φοιτητικά νομίζω είναι ευκαιρία να μην πάω καν. 
ωραια η ανανέωση από 1€ αρκεί να μη χρεώνει εξτρα λεφτά. 

Για εμένα είναι στοχος η προώθηση σε συμβόλαια όπως στο εξωτερικό. Και δυστυχώς η Wind σε αυτό το κομμάτι δεν το έχει καθόλου. 

Σίγουρα κατάργηση Q η να είναι μόνο για εξωτερικο…

Προώθηση σε συμβόλαια αλλά όταν εγω ήθελα να κανω το φ2γ σε συμβόλαιο , μου ειπαν ότι δεν γινεται γιατί δεν είμαι 3 μηνες συνδρομητής ακόμα…

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panos43 said:

COSMOTE Neo

Προώθηση σε συμβόλαια αλλά όταν εγω ήθελα να κανω το φ2γ σε συμβόλαιο , μου ειπαν ότι δεν γινεται γιατί δεν είμαι 3 μηνες συνδρομητής ακόμα…

Εγω θα σπάσω ένα της Vodafone,και ήθελα πολλά data να δοκιμάσω τη Wind…μετά τις αλλαγές στο F2G που να πάω; 
 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το 1 ευρώ θα ανανεώνει για δίμηνο τότε αντί να βάζεις μία κάρτα το χρόνο που κοστίζει 12 ευρώ βάζεις απλά ένα ευρώ...
Σωστα, είναι ένα καλό βήμα αυτό

Βασικά αν βάζω 6 ευρώ τον χρονο για να έχω ενεργό ένα νουμερο που να έχει υπόλοιπο δεν είναι άσχημα

Υπόψιν αν λήξει το υπόλοιπο ναι μεν δέχεσαι εισερχόμενες δεν δέχεσαι μυνήματα ότι κάποιος σε πήρε αν το έχεις κλειστό.....πράγμα αρκετά κακό

Τώρα με τα 6 ευρώ θα είναι κομπλέ :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...