Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλη προσπαθεια. Η χρεωση ανα 1" αξιζει αλλα πολυ τσιγκουνια στα mb... στα πακετα αυτα

Και ανανέωση από 8 ευρώ και από 1 ευρώ online λέει! 
Value for Money Πλέον με ανανέωση μόνο από 8€ έχεις ολοκληρωμένη επικοινωνία! Θες επιπλέον Data; Ευκολάκι! Ανανεώνεις online από 1€ και αγοράζεις τα εξτραδάκια σου!
Αυτο με την online ανανεωση απο 1€ πως γινεται; Στο app βλεπω ελαχιστη απο 12€
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, bbbb said:

Καλη προσπαθεια. Η χρεωση ανα 1" αξιζει αλλα πολυ τσιγκουνια στα mb... στα πακετα αυτα

Αυτο με την online ανανεωση απο 1€ πως γινεται; Στο app βλεπω ελαχιστη απο 12€

Αυτό γράφουν στο σαιτ. Δεν έχω φ2γ αλλά με βλέπω να παιρνω ένα... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Για τις νέες ανανεώσεις 8 και 1 ευρώ, φαντάζομαι πως πρέπει να κάνεις εγγραφή στο νέο f2g. Για την ώρα δεν θα το κάνω, με τρομάζει αυτό το "Πριν συνεχίσεις… Μετά την ολοκλήρωση της εγγραφής σου στο νέο FREE2GO δεν θα μπορείς να επιστρέψεις στο παλιό" 😁

 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, kmpatra said:

Το εύχεσαι απλά ή έχεις κάποια πληροφορία?

ο σοφός γκουρού μίλησε 

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον εσυ μίλησες μια φορά και έγινε, άλλοι κάνουν τις Πυθίες 😄

παιδια τωρα μπηκα και δεν εχω προλάβει να δω, εχει και προσωπικα πακέτα ή προσφορές? τα πακετα με τα απεριοριστα εξακολουθουν να υπαρχουν?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlexM2 said:

Και δεν υπάρχει ελάχιστη διάρκεια κλήσης στα πακέτα. Έχουν καταργήσει το τριλεπτο

Έτσι όπως πάνε θέλουν να προωθήσουν συμβόλαια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kmpatra said:

τα πακετα με τα απεριοριστα εξακολουθουν να υπαρχουν?

Απεριόριστα data για 24 ώρες με 0,9€

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για ανανεώσεις απο 1€ μιλάμε για κολοσσιαία αλλαγή

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

θα τα δω σε λίγο όλα, όμως απ'οτι καταλαβαίνω με την πρώτη ανάγνωση δεν συμφέρει κάποιος παλιος να περάσει στο καινούργιο,ειδικά για τα data που πρέπει να είναι λιγότερα...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, paanos said:

Απεριόριστα data για 24 ώρες με 0,9€

Με άλλα λόγια, με 27 ευρώ απεριόριστο ίντερνετ για 30 μέρες. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kmpatra said:

θα τα δω σε λίγο όλα, όμως απ'οτι καταλαβαίνω με την πρώτη ανάγνωση δεν συμφέρει κάποιος παλιος να περάσει στο καινούργιο,ειδικά για τα data που πρέπει να είναι λιγότερα...

Μείωσαν τα δεδομένα από 3GB σε 2 στο πακέτο του παλιού με τα 13,3€, επίσης αλλαζουν το tap and get it οπότε πρακτικά γίνονται ίδια

Link to comment
Share on other sites

Χωρις τον φορο 27.. Όσο για την ανανέωση από ένα ευρώ το παρακάτω Pdf από τη σελίδα του F2G Πού είναι ο ανανεωμένος κατάλογος Μαρτίου 2023 στις μεθόδους ανανέωσης γράφει ότι μπορείς να κάνεις ανανέωση Από 1 έως 50 ευρώ και μέσω του F2G app ίσως είναι κάτι που θα το προσθέσουν τις επόμενες ημέρες792b804bbfb46678265f4bd96c2a1e09.jpg

 

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

πολύ ενδιαφέρουσες και καλές οι αλλαγές αλλά είναι λιγο κριμα ολη η καμπάνια της WIND το 2022 για το πρώτο καρτοκινητό με απεριόριστα λεπτα και δεδομενα παει χαμένη καθώς τωρα μόνο με 15€ είναι το ελάχιστο πακέτο που δίνει απεριόριστα λεπτα. Βέβαια έχουν χρέωση ανά δευτερόλεπτο και η ανανεωση από 8€ είναι πολύ θετική αλλά δεν συγκρίνεται με τα απεριόριστα. Ακόμα , αν δεν κανω λαθος καταργήθηκαν τα Unlimited Data Weekends και Nights ; Επίσης δεν μαρεσουν καθολου τα νέα χρώματα και η εμφάνιση με τα μωβ και κίτρινα. Το μπλε ηταν πολύ πιο ωραιο αισθητικά. 

Αν δεν ενημερώσω το app, μπορω να παραμείνω στα παλιά πακέτα και ολα τα υπόλοιπα;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν λίγο μου ήρθε η ανανέωση f2g app και έχει κανονικά τα παλιά πακέτα τα κλασικά και τη δυνατότητα να πας σε αυτό το καινούργιο αυτόματο σύστημα που φυσικά Δεν πρόκειται να πάω γιατί δεν έχει επιστροφή.
αυτό που προσωπικά με ενδιαφέρει αλλά δεν το βλέπω ακόμα να έχει υλοποιηθεί μέσα στο app είναι η ανανέωση από ένα ευρώ ώστε αν κάποια στιγμή χρειαστώ δεδομένα σε σημείο που η Wind θα είναι η μόνη που θα πιάνει καλά να μπορώ να δώσω ένα ευρώ και να κάνω τη δουλειά μου.
από κει και πέρα τα υπόλοιπα Όσο υπαρχει με την τρεχουσα μορφη το ρευστό, τα θεωρώ απλά μη συμφέροντα τουλάχιστον για τη δική μου χρήση..

Προώθηση του rollover το πακέτο διαρκεί έως την αιωνιότητα!!!!! Αχαχαχα Α ρε Wind μία ζωή Wind θα είσαι προσωπικά δεν ξεχνώ εκείνο του για πάντα που μας έλεγες 2009 για τα δωρεάν λεπτά με το που βάζαμε κάρτα και μετά μας το χρεώνες και από πάνω....

304c357ecee225aa38a4a19d13eeaaf3.jpg

Link to comment
Share on other sites

πιθανολογω οτι η ανανεωση του 1 ευρω ενεργοποιείται όταν θες να παρεις το ημερησιο ιντερνετ με 0,90. Το unlimited nights που λέτε ότι υπάρχει ακόμα, προφανώς θα υπάρχει στο παλιο f2go, στο νέο δεν το βλέπω κάπου.

32 minutes ago, paanos said:

Μείωσαν τα δεδομένα από 3GB σε 2 στο πακέτο του παλιού με τα 13,3€, επίσης αλλαζουν το tap and get it οπότε πρακτικά γίνονται ίδια

Το παλιο tap & get it πόσα γιγα έδινε για 30 μερες? σίγουρα δεν υπάρχει μείωση εκει?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Πλέον έχω μόνο ένα νούμερο στην f2g που του βάζω μια κάρτα κάθε χρόνο

Είμαι ένα βήμα πριν το κάνω φορητότητα στην voda με το cashback της

Με ενδιαφέρει πολύ η ανανέωση με 1 ευρώ οπότε προσπάθησα να μπω στο νέο f2g να δω τι παίζει

αλλά έφαγα πόρτα διότι δεν έχω υπόλοιπο :(

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το branding είναι ίδιο με αυτό στις άλλες χώρες. Όπως και το μοντέλο λειτουργίας 

Link to comment
Share on other sites

Τρείς απορίες:

Α) τί θα γίνει με την χρέωση 0,30€ σε κάθε ανανέωση;

Β) το υπόλοιπο χρημάτων παραμενει διαθέσιμο για 2 μήνες;

Γ) οι εισερχόμενες κλήσεις θα παραμεινουν διαθέσιμες για 12 μήνες από την τελευταία ανανέωση;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια απορία: στο νέο F2G θα υπάρχουν τα special παλέτα για νέους συνδρομητές; Για να ξερω πριν προχωρήσω σε ενημερωση του αππ

Link to comment
Share on other sites

ευπροσδεκτη η αλλαγη κ τα νεα πακετα που συνεπαγεται περισσοτερες επιλογες.

Τωρα απτην αλλη δημιουργουνται πολλα ζητηματα που δε μπορουν ν απαντηθουν αμεσως κ πιστευω ουτε στη Nova τα εχουν σκεφτει ακομα. Εμενα μου αρεσε η επανεμφανιση του more ειδκα αν συνεχιζει να επεκτεινει κ τη διαρκεια υπολοιπου.

ελπιζω να κρατησει κ τη μη φραγη μετα το 3μηνο ή να ισχυσει σ ολους η 1€ ανανεωση

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια απορία: στο νέο F2G θα υπάρχουν τα special παλέτα για νέους συνδρομητές; Για να ξερω πριν προχωρήσω σε ενημερωση του αππ
Στο F2G το δικό μου μετά την ενημέρωση του app υπάρχουν κανονικά και τα special πακέτα αν και το νούμερό μου έχει περάσει το εξάμηνο που κανονικά ισχύουν τα σπέσιαλ συνεχίζει να μου το εμφανίζει η εφαρμογή
Πλέον έχω μόνο ένα νούμερο στην f2g που του βάζω μια κάρτα κάθε χρόνο

Είμαι ένα βήμα πριν το κάνω φορητότητα στην voda με το cashback της

Με ενδιαφέρει πολύ η ανανέωση με 1 ευρώ οπότε προσπάθησα να μπω στο νέο f2g να δω τι παίζει

αλλά έφαγα πόρτα διότι δεν έχω υπόλοιπο :(

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk




Μία από τα ίδια και ήθελα από περιέργεια να δω αν μπαίνοντας στο νέο σχήμα θα μου εμφανισει την ανανεωση του 1€. Αλλά δεν πρόκειται να τους δώσω 12 ευρώ από περιέργεια και μόνο... Επίσης δεν έχει εμφανιστεί κάποια νέα προσωπική προσφορά μετά την τελευταία που έληγε 12/3
Link to comment
Share on other sites

για το Α ίσως δίνει μια απάντηση ο τιμοκατάλογος, και φαίνεται οτι μάλλον δεν το υπολόγισαν. Προφανώς θα υπάρξει δελτίο τύπου λανσαρίσματος του νέου f2g καθώς και ανακοίνωση αλλαγής τιμοκαταλόγων/πακέτων οπότε θα μπορέσουμε να μάθουμε περισσότερα. Η λογική λέει οτι δεν υπάρχει λόγος να αλλάξει το Β) (εννοείται ότι αν υπάρχει αυτόματο πακέτο δεν μένει υπόλοιπο από την απ'ευθείας αγορά του). Στο Γ) επειδή είναι off-the-record η δυνατότητα αυτή ακόμα, μάλλον μόνο στην πράξη θα το καταλάβει κανεις.

Υ.Γ. άραγε εμείς στην q θα ακολουθήσουμε με επαναλανσάρισμα ή θα μείνουμε πίσω στα παλιά;

24 minutes ago, Mobileras said:

Τρείς απορίες:

Α) τί θα γίνει με την χρέωση 0,30€ σε κάθε ανανέωση;

Β) το υπόλοιπο χρημάτων παραμενει διαθέσιμο για 2 μήνες;

Γ) οι εισερχόμενες κλήσεις θα παραμεινουν διαθέσιμες για 12 μήνες από την τελευταία ανανέωση;

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kmpatra said:

αραγε εμείς στην q θα ακολουθήσουμε με επαναλανσάρισμα ή θα μείνουμε πίσω στα παλιά;

 

Επειδή είναι άλλη σιμ, υποθέτω ότι θα πρεπει να γίνει φορητότητα σε κατάστημα (απίστευτα άβολο). 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την ενεργοποίηση του νέου F2G και δυστυχώς δεν υπάρχουν τα special πακέτα για νέους συνδρομητές.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...