Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, Mobileras said:

Δεχεται κλήσεις και με μηδενικό υπόλοιπο στο εξωτερικό;

Δεν το γνωρίζω σίγουρα , εδώ και αρκετό καιρό ένας γνωστός μου μου είχε πει πως ΟΧΙ....αλλά σίγουρα δεν ξέρω 

Link to comment
Share on other sites

Και στην q την προηγούμενη εβδομάδα που έληξαν κάποιες προσφορές αργήσαν λίγο να εμφανιστούν καινούργιες. Θα πρότεινα υπομονή ως αύριο, μπορεί να εμφανιστούν καινούργιες.

Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2023 at 7:08 ΜΜ, chemeng said:

Όχι, το πακέτο αυτό, όπως και όσα άλλα πακέτα προσφορας (δωράκια) έχω βάλει εδώ και 2+ χρόνια δεν ισχύουν σε περιαγωγή. Δοκιμασμένο. Παλιά, όταν ο μόνος τρόπος ενεργοποίησεις ήταν με μνμ, κάποια πακέτα προσφοράς ίσχυαν και σε περιαγωγή. Παλιά...

Το 'ΥΠ' στο 1285 λειτουργεί και εκτός περιαγωγής (στην Ελλάδα). Σωστά σου λέει ότι δεν έχεις λ.ο. / μνμ / data για περιαγωγή, αν βάλεις ένα στάνταρ πακέτο θα δεις ότι θα σου απαντούσε σωστά (ότι εχεις και για περιαγωγή).

 

Επίσης ενημερωτικά:

Σε περιαγωγή μπορείς να χρησιμοποίησεις τα 'Log N Win 20 λ.ο. προς όλους' και 'Log N Win 20 μνμ προς όλους'.

Τα 'Log N Win 60 λ.ο. προς Nova/Q' και 'Log N Win 150MB data' ΔΕΝ ισχύουν. (δεν έχω δοκιμάσει μνμ προς Nova/Q)

Επίσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα λ.ο. του πακέτου σου, όσο είσαι στο εξωτερικό, ακόμα και αν δεν είναι διαθέσιμα σε περιαγωγή, όταν η κλήση δρομολογείται μέσω VoWiFi.

δε φαινεται κ τοσο αξιοπιστο το 1285. Σε αριθμο με ενεργοποιημενο το πακετο talk to all & data λεει δεν εχεις δωρεαν υπολοιπο ενω στους ορους λεει οτι ισχυουν και σε περιαγωγη.

 

για τις ατομικες προσφορες ουτε εμενα ανανεωθηκαν σημερα.

δοκιμασα με sms στο 12410 το UD απανταει δεν εισαι στο σωστο πακετο συνδεσης αρα κατι εχουν αλλαξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα επιβεβαιώνω δεν μου εμφάνισε κάποια προσφορά...το τελευταίο τρίμηνο 4μηνο είχα μόνιμα με τα 1000' προς όλους και απεριόριστα data...με την χθεσινή λήξη της συγκεκριμένης προσφοράς ( δωράκι) δεν μου εμφανίζεται πια...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου εξηγήσετε τι είναι οι προσωπικές προσφορές; Είμαι νέος συνδρομητής και δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, panos43 said:

Μπορείτε να μου εξηγήσετε τι είναι οι προσωπικές προσφορές; Είμαι νέος συνδρομητής και δεν ξερω

Είναι προσφορές που όταν έρχονται εμφανίζονται με ένα εικονίδιο κόκκινου δώρου πάνω δεξιά στην εφαρμογή και είναι προσωποποιημένες, δηλαδή έρχονται στον αριθμό σου.

Έχουν συγκεκριμένη ημερομηνία λήξης και μέχρι τότε πρέπει να τις ενεργοποιήσεις, εάν φυσικά ενδιαφέρεσαι να το πράξεις.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, p_k said:

Είναι προσφορές που όταν έρχονται εμφανίζονται με ένα εικονίδιο κόκκινου δώρου πάνω δεξιά στην εφαρμογή και είναι προσωποποιημένες, δηλαδή έρχονται στον αριθμό σου.

Έχουν συγκεκριμένη ημερομηνία λήξης και μέχρι τότε πρέπει να τις ενεργοποιήσεις, εάν φυσικά ενδιαφέρεσαι να το πράξεις.

Εγω είμαι 3 μηνες περιπου στο φ2γ και δεν έχω λάβει καμία τετοια.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panos43 said:

Εγω είμαι 3 μηνες περιπου στο φ2γ και δεν έχω λάβει καμία τετοια.

Στις ρυθμίσεις επικοινωνίας στο app πρέπει να τα έχεις όλα στο πρασινο, χωρίς αυτό να εγγυάται ότι θα σου έρθουν προσφορες. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mobileras said:

Στις ρυθμίσεις επικοινωνίας στο app πρέπει να τα έχεις όλα στο πρασινο, χωρίς αυτό να εγγυάται ότι θα σου έρθουν προσφορες. 

Όπως και σε όλους όσους παραμένουν από δω και πέρα (3/2023), έστω 4 ή 5/2023.....

Link to comment
Share on other sites

Δεχεται κλήσεις και με μηδενικό υπόλοιπο στο εξωτερικό;
Για μηδενικό υπόλοιπο δεν γνωρίζω αλλά για 0.01 υπόλοιπο δουλεύει μια χαρά εντός ευρωπαϊκής Ένωσης, ενώ εκτός δεν δουλεύει (δεν χτυπάει καν και δείχνει λες και δεν υπάρχει)

Δοκιμασμένο τον Οκτώβριο σε οδικό ταξίδι σε διάφορα κράτη στην Ευρώπη



Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Mobileras said:

Στις ρυθμίσεις επικοινωνίας στο app πρέπει να τα έχεις όλα στο πρασινο, χωρίς αυτό να εγγυάται ότι θα σου έρθουν προσφορες. 

Ενεργοποιημένα τα έχω 

Link to comment
Share on other sites

διαχειρίζομαι 4 λογαριασμούς f2g Δυστυχώς σε κανέναν δεν έχει έρθει δωράκι.

Απο 3 Q Μόνο στον έναν ήρθε...

αναμένουμε Νέα πακέτα απο την NovaF2G 

Screenshot_20230313-210832_myQ.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, damianos78 said:

διαχειρίζομαι 4 λογαριασμούς f2g Δυστυχώς σε κανέναν δεν έχει έρθει δωράκι.

Απο 3 Q Μόνο στον έναν ήρθε...

αναμένουμε Νέα πακέτα απο την NovaF2G 

Screenshot_20230313-210832_myQ.jpg

Εμένα σε ένα δεν μου ανανέωσε το unlimited με τα 5€ ενώ δεν το είχα χρησιμοποιήσει καν.. το μετάνιωσαν! 😆

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, damianos78 said:

αναμένουμε Νέα πακέτα απο την NovaF2G 
 

Το εύχεσαι απλά ή έχεις κάποια πληροφορία?

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2023 at 2:51 ΜΜ, panos43 said:

Αυτο το πακέτο γράφει 20GB ενώ όταν το ενεργοποίησα μου έδωσε 30GB.

67949122-D01F-4BF7-AE20-44FA2F4A2FD2.jpeg

Είναι από τα πακέτα που δίνει προσφορά σε νέα νούμερα; Ευκαιρία να έρθω στο F2G από What’s Up.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Lyricmyth19 said:

Νέο σαιτ, νέο λογότυπο και νέα πακέτα το F2G. 

https://www.f2g.gr/#/

Και δεν υπάρχει ελάχιστη διάρκεια κλήσης στα πακέτα. Έχουν καταργήσει το τριλεπτο

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexM2 said:

Και δεν υπάρχει ελάχιστη διάρκεια κλήσης στα πακέτα. Έχουν καταργήσει το τριλεπτο

Και ανανέωση από 8 ευρώ και από 1 ευρώ online λέει! 

Value for Money
Πλέον με ανανέωση μόνο από 8€ έχεις ολοκληρωμένη επικοινωνία! Θες επιπλέον Data; Ευκολάκι! Ανανεώνεις online από 1€ και αγοράζεις τα εξτραδάκια σου!

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παίζει με το νέο,f2g

Καταρχηνς βλέπω ότι στο νέο έχει ανανέωση από 8 ευρώ και κατά δεύτερον διαβάζω ότι ενεργοποιούν αυτόματα πακέτα

Και αν εγγραφείς δεν μπορείς να επιστρέψεις..... :(4cf6cf0f5078335e8c4d9a23d252ba4b.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθατε στη United! οπου εκει υπαρχουν πακετα που μπαινουν αυτοματα με ανανεωση οπως το εξωτερικο 🙂 

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Το more πακέτο με 3 ευρώ για 15 ημέρες ξαναεμφανίστηκε στην εφαρμογή τι φάση!
Χαχααχα....το είδα και είναι και αγαπημένο και έτοιμο για ενεργοποίηση :)


Μπράβο Νοβα

Άλλο που παρατηρώ είναι ότι με έκαναν φοιτητή και μου δίνουν τα ανάλογα πακέτα

(Βέβαια είμαι φοιτητής αλλά αυτοί υποτίθεται δεν το ξέρουν)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εάν διαβάσετε στις διευκρινήσεις των πακέτων, εάν το παρεις αυτόματα το πακετο, τα χρήματα που θα πρεπει να βάλεις είναι ΑΚΡΙΒΩΣ η αξία του πακετου, ενώ εάν δεν το έχεις αυτόματο θα αναγκαστείς να υπολογίσεις φόρους και τέλη. 

Για παραδειγμα, στο πακετο των 8 ευρώ λέει:

Με το που κάνεις ανανέωση υπολοίπου 8€, το πακέτο ενεργοποιείται αυτόματα. Διαφορετικά αν απενεργοποιήσεις την αυτόματη ενεργοποίηση των πακέτων (Υπηρεσία «Plug n Play») θα πρέπει να κάνεις πρώτα μια ανανέωση υπολοίπου 8€ και με το χρηματικό υπόλοιπο που θα σου μείνει μετά την αφαίρεση τέλους κινητής τηλεφωνίας θα πρέπει να αγοράσεις μόνος/η σου το πακέτο.

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...