Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2.5Ε για πέντε ημέρες όμως. Δε χειροκροτώ την απόφαση γιατί σε σχέση με τη τριήμερη δωρεάν για 2 επιπλέων μέρες 2.5Ε είναι πολλά.
που είναι αυτή η προσφορά;
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, hercoulis said:

2.5Ε για πέντε ημέρες όμως. Δε χειροκροτώ την απόφαση γιατί σε σχέση με τη τριήμερη δωρεάν για 2 επιπλέων μέρες 2.5Ε είναι πολλά.

Γιατί πάντα να χρεώνει τις προσφορές όμως?

Οι άλλες δύο δε το κάνουν.

Φάουλ, πρέπει να αλλάξει πολιτική.

Έχει μείνει στα παλιά. 

 

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η προσφορά ισχύει μόνο για τα συμβόλαια.

20230227_203139.thumb.jpg.8720cf880e193157c49444cab6c70c20.jpg

 

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Χθες συνειδητοποίησα ότι τα unlimited που είχαν λανσαριστεί πριν από κάνα χρόνο ξεφουσκωσαν. Τελικά είμαστε πανηγύρι ως ελληνική αγορά.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, gpapas640 said:

Χθες συνειδητοποίησα ότι τα unlimited που είχαν λανσαριστεί πριν από κάνα χρόνο ξεφουσκωσαν. Τελικά είμαστε πανηγύρι ως ελληνική αγορά.

Περίπου έτσι. Πλέον και οι 3 εταιρίες με το ανάλογο τίμημα έχουν μόνιμα απεριόριστα και ομιλία και δεδομένα. Δυστυχώς όχι στο 10αρικο όπως οι καλοκαιρινές τους προσφορές

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι οι προσωπικές προσφορές είχαν μια ημερομηνία λήξης, μετά το πέρας της ημερομηνίας αυτής η wind είτε σου έδινες την ίδια προσωπική προσφορά ειτε μια άλλη είτε καμμία.

Ημερομηνία λήξης μετά ένα μήνα. Και ο κύκλος συνεχίζονταν

Αυτό που παρατηρώ τον τελευταίο καιρό είναι ότι ηηερομήνια ληξης της προσωπικής προσφοράς αλλά;ζει

Ήταν 28 Φεβρουαρίου πήγε 03 Μαρτίου και τώρα είναι 12 Μαρτίου

Το έχει προσέξει κανένας άλλος;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε εμένα έχει δώσει το πακέτο απεριόριστα και 1.000 λεπτά προς όλους με 5 ευρώ και ενώ έληγε 6/3 τώρα λήγει 12/3. Στο δια ταύτα είχα σκοπό να το ενεργοποιήσω αλλά από τη στιγμή που η Vodafone Έβαλε Ν1 στην περιοχή μου το δίκτυο της είναι αξιοπρεπές όλο το εικοσιτετράωρο πλέον συν το γεγονός με το Liquid που με καραβολεψε. Οπότε το F2G εκτός απροόπτου θα δει ξανά κάρτα μου 25 Οκτωβρίου ώστε να ανανεωθεί για έναν ακόμη χρόνο σε περίπτωση ανάγκης να έχω και αυτή την κάρτα

Στάλθηκε από το SM-A426B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι την προηγούμενη βδομάδα υπήρξε πρόβλημα στο τμήμα δηλαδή πιθανώς τον μοναδικό υπάλληλο που ξέρει να διαχειρίζεται τις προσφορές (τον Μήτσο όπως τον έχουμε ονομάσει δίπλα στη q).

Το είχαν βάλει να αλλάξουν Τρίτη που ήταν η πρώτη εργάσιμη. Τον Μήτσο όμως τον έκοψε ο πολύς ταραμάς και δεν πήγε για δουλειά. Κάποιος άλλος άλλαξε τις ημερομηνίες των υπαρχόντων προσφορών (εύκολο) για αργότερα με την λογική ότι θα του έχει περάσει η μπουργάρα του Μήτσου.

Όμως τελικά ο Μήτσος είναι πιο σοβαρά και για να μην το αλλάζουν συνέχεια το πήγαν για τις 12. Μέχρι τότε μπορεί να προλάβουν να εκπαιδεύσουν τον Μπάμπη τον σεκιουριτά να κάνει την δουλειά του Μήτσου γιατί φτάνει πια να στηρίζονται σε ένα άνθρωπο και ο Μπάμπης στοιχίζει λιγότερο.

Πέρα από την πλάκα και δίπλα στην q αυτή τη βδομάδα είχε κολλήσει το countdown στο μηδέν για μέρες αν θυμάμαι, δείγμα ότι όποιος τα κάνει χειροκίνητα δεν ήταν στην θέση του.

Φαίνεται πως όπως στους σιδηροδρόμους έτσι και στην wind η δουλειά γίνεται στο manual.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

εμένα και στα 2 νούμερα κιου που διαχειρίζομαι οι προσφορές ληγουν 6/3.

Πριν λιγες μερες 2 μελη του φορουμ εγραψαν οτι τους ακυρωσαν τους αριθμους που ειχαν στην κιου πριν το 12μηνο, εχει καποιος αλλος παρομοια εμπειρια;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

εμένα και στα 2 νούμερα κιου που διαχειρίζομαι οι προσφορές ληγουν 6/3.

Πριν λιγες μερες 2 μελη του φορουμ εγραψαν οτι τους ακυρωσαν τους αριθμους που ειχαν στην κιου πριν το 12μηνο, εχει καποιος αλλος παρομοια εμπειρια;

Έχω 3 νούμερα τα οποία δεν είναι κοντά στους 12 μήνες αλλά είναι πολύ περισσότερο από τους 3 που τυπικά βάζει φραγή η nova. Άρα τουλάχιστον μαζικά δεν έχει εφαρμοστεί.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τελευταία κάρτα τον Αύγουστο και το κινητό δέχεται ακόμα κλήσεις

Δεν νομίζω οτι έχει αλλάξει κάτι σε αυτό το τομέα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει καποιος να δει αν ισχυει στο εξωτερικο το πακετο προσωπικη προσφορα 5€  με data +1000' ? Στους ορους βεβαια λεει οτι ειναι αποκλειστικα για χρηση εντος Ελλαδας

το ΥΠ 1285 πρεπει να το στειλεις απο τη χωρα που βρισκεσαι για να σ πει αν ισχυει ή δε παιζει ρολο? Εδω μου απανταει οτι δεν εχω δωρεαν υπολοιπο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dkostas said:

εχει δοκιμασει καποιος να δει αν ισχυει στο εξωτερικο το πακετο προσωπικη προσφορα 5€  με data +1000' ? Στους ορους βεβαια λεει οτι ειναι αποκλειστικα για χρηση εντος Ελλαδας

το ΥΠ 1285 πρεπει να το στειλεις απο τη χωρα που βρισκεσαι για να σ πει αν ισχυει ή δε παιζει ρολο? Εδω μου απανταει οτι δεν εχω δωρεαν υπολοιπο.

Δεν έχει σημασία από που στέλνεις. Γενικά το τι λέει το ΥΠ ισχύει, αλλά έχει υπάρξει μία φορά πακέτο που δεν το έδειχνε το ΥΠ αλλά λέγανε οι όροι ότι ίσχυε και όντως ήταν έτσι, οπότε δεν είναι και απόλυτη η απάντηση.

Κατά την άποψή μου από την στιγμή που το πλήρωσες τουλάχιστον ένα τμήμα του έπρεπε να ισχύει σε ΕΕ, αλλά πότε ασχολήθηκε η ΕΕΤΤ με αυτά για να ασχοληθεί τώρα.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ακυρωθεί ο αριθμός γιατί πέρασε το 12 μηνο μετά αν βάλεις κάρτα μπορεί να ενεργοποιηθεί ξανά ή τέλος;
Παλιότερα το είχα κάνει

Το νούμερο σου ανήκει ακόμα 6 μήνες από την στιγμή που αποσυνθεθηκε (αν θυμάμαι καλά)

Τους παίρνεις τηλέφωνο για να το ξαναενεργοποιηαουν αλλά πιθανόν να χρειαστεί ξανά ταυτοποίηση

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

Παλιότερα το είχα κάνει

Το νούμερο σου ανήκει ακόμα 6 μήνες από την στιγμή που αποσυνθεθηκε (αν θυμάμαι καλά)

Τους παίρνεις τηλέφωνο για να το ξαναενεργοποιηαουν αλλά πιθανόν να χρειαστεί ξανά ταυτοποίηση

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Αν αποσυνδεθεί θέλει ταυτοποίηση και καινούργια sim. Έτσι τουλάχιστον έγινε με εμένα τον 12-22.Τωρα βέβαια με την nova????????

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να γίνει κάτι διαφορετικό, είναι κανονισμός της εεττ ότι ο αριθμός ανήκει έξι μήνες από τη διακοπή του στο συνδρομητή και μπορεί να ξαναενεργοποιηθεί. Απλά ο φίλος αν βρίσκεται μεταξύ 12ου και 13ου μήνα να κοιτάξει αν δέχεται ο αριθμός ανανέωση από κατάστημα ή 16ψηφιο κωδικό (αν βγαινει η κληση στο 1265). Υπάρχει επίσης η ανανέωση online χωρίς login

https://www.f2g.gr/gr/f2g/upiresies/online-ananeosi-hronou-omilias/online-ananewsh-xronou-omilias/

Αν βέβαια δεν φαίνεται πλέον καθόλου και στην εφαρμογή ο αριθμός μάλλον έχει διακοπεί.

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2023 at 9:00 ΠΜ, dkostas said:

εχει δοκιμασει καποιος να δει αν ισχυει στο εξωτερικο το πακετο προσωπικη προσφορα 5€  με data +1000' ? Στους ορους βεβαια λεει οτι ειναι αποκλειστικα για χρηση εντος Ελλαδας

το ΥΠ 1285 πρεπει να το στειλεις απο τη χωρα που βρισκεσαι για να σ πει αν ισχυει ή δε παιζει ρολο? Εδω μου απανταει οτι δεν εχω δωρεαν υπολοιπο.

Όχι, το πακέτο αυτό, όπως και όσα άλλα πακέτα προσφορας (δωράκια) έχω βάλει εδώ και 2+ χρόνια δεν ισχύουν σε περιαγωγή. Δοκιμασμένο. Παλιά, όταν ο μόνος τρόπος ενεργοποίησεις ήταν με μνμ, κάποια πακέτα προσφοράς ίσχυαν και σε περιαγωγή. Παλιά...

Το 'ΥΠ' στο 1285 λειτουργεί και εκτός περιαγωγής (στην Ελλάδα). Σωστά σου λέει ότι δεν έχεις λ.ο. / μνμ / data για περιαγωγή, αν βάλεις ένα στάνταρ πακέτο θα δεις ότι θα σου απαντούσε σωστά (ότι εχεις και για περιαγωγή).

 

Επίσης ενημερωτικά:

Σε περιαγωγή μπορείς να χρησιμοποίησεις τα 'Log N Win 20 λ.ο. προς όλους' και 'Log N Win 20 μνμ προς όλους'.

Τα 'Log N Win 60 λ.ο. προς Nova/Q' και 'Log N Win 150MB data' ΔΕΝ ισχύουν. (δεν έχω δοκιμάσει μνμ προς Nova/Q)

Επίσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα λ.ο. του πακέτου σου, όσο είσαι στο εξωτερικό, ακόμα και αν δεν είναι διαθέσιμα σε περιαγωγή, όταν η κλήση δρομολογείται μέσω VoWiFi.

Edited by chemeng

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, panos43 said:

Αυτο το πακέτο γράφει 20GB ενώ όταν το ενεργοποίησα μου έδωσε 30GB.

67949122-D01F-4BF7-AE20-44FA2F4A2FD2.jpeg

Δε σε χαλασε!

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα , μετά από μια παράταση της προσφοράς που είχε δωθεί , ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΊΣΤΗΚΕ κάμια προσφορά σε κανένα από τα δύο καρτοκινητα που έχω .=Άραγε οριστικά ΤΕΛΟΣ οι προσφορές ?

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα

.. δύο κινητά nova καμμία προσφορά

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, HEO said:

Και σε μένα

.. δύο κινητά nova καμμία προσφορά

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Και στην κιου έχουν αγριεψει τα πραγματα... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Και στην κιου έχουν αγριεψει τα πραγματα... 

Κακο του κεφαλιού τους ...αν χάσουν το πλεονέκτημα των χαμηλών χρεώσεων ...τότε γιατί να παραμείνει κάποιος για την κάλυψη δικτύου..? 

Νομίζω ότι ο μόνος λόγος που αξίζει κάποιος να διατηρήσει ένα νούμερο ΕΙΝΑΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΚΛΙΣΕΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΌ, αν κάποιος την χρειάζεται η ενδέχεται κάποιος να την χρησιμοποιήσει κάποια στιγμή ....αυτό εγώ να νομίζω ....

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, smetcfu said:

 

Νομίζω ότι ο μόνος λόγος που αξίζει κάποιος να διατηρήσει ένα νούμερο ΕΙΝΑΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΚΛΙΣΕΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΌ, αν κάποιος την χρειάζεται η ενδέχεται κάποιος να την χρησιμοποιήσει κάποια στιγμή ....αυτό εγώ να νομίζω ....

Δεχεται κλήσεις και με μηδενικό υπόλοιπο στο εξωτερικό;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...