Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ενημερώσω την παρέα (διότι το είχα υποσχεθεί)

....το κινητό μου στο έβαλα κάρτα τελευταία φορά 06 Αυγούστου, εξακολουθεί να δέχεται κλήσεις μια χαρά 6+ μήνες μετά





Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Φίλε μου σε καταλαβαίνω απόλυτα, κάτι παρόμοιο μου είχε συμβεί και εμένα, όμως μετά από κάποιες ώρες στη διάρκεια της ημέρας εκείνης που είχα αλλάξει τη σιμ με κάλεσαν... είναι απαράδεκτο αυτό το πράγμα.

Θα πρέπει να βρεθεί ένας τρόπος ταυτοποίησης πιο σύγχρονος και πιο σύντομος, δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψουν αυτήν τη δυσλειτουργία.

Στείλε στο μεσεντζερ, μπας και γίνει κάτι.

Αν είναι δυνατόν.

Από τις 16:11 που μου έγραψαν ότι σύντομα ένας εκπρόσωπος θα είναι διαθέσιμος... μέχρι τώρα καμία απάντηση.... γράφω ξαναγράφω... καμία απάντηση...ποιο χάλι πεθαίνεις!

46 minutes ago, damierom said:

Από τις 16:11 που μου έγραψαν ότι σύντομα ένας εκπρόσωπος θα είναι διαθέσιμος... μέχρι τώρα καμία απάντηση.... γράφω ξαναγράφω... καμία απάντηση...ποιο χάλι πεθαίνεις!

Φτάσαμε ακριβώς στις 2 ώρες χωρίς απάντηση απ τη Nova....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,τις τελευταίες εβδομάδες ενεργοποιώ το log n win και αντί να καταναλώσει αυτό το οποίο λήγει σύντομα μου καταναλώνει τα λεπτά από το πακέτο data#5 ,το οποίο δίνει 5γιγα και 200 λεπτά προς όλους μπόνους.

ουσιαστικά ενεργοποίω log n win και λήγει άθικτο. 

Γιατι πάνε όλα τόσο λάθος? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, damierom said:

Από τις 16:11 που μου έγραψαν ότι σύντομα ένας εκπρόσωπος θα είναι διαθέσιμος... μέχρι τώρα καμία απάντηση.... γράφω ξαναγράφω... καμία απάντηση...ποιο χάλι πεθαίνεις!

Φτάσαμε ακριβώς στις 2 ώρες χωρίς απάντηση απ τη Nova....

Όταν κατάφερα να βρω άνθρωπο στο τσατ και έθεσα και το θέμα της αργοπορίας, η απάντηση ήταν απρόσμενη "δεν είναι κάποιος που απαντάει στο τσατ, όταν το δει κάποιος..." και εικάζω και εγώ αν το δει και αν θέλει να απαντήσει... Με ότι άλλο συνεπάγεται! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, έτσι ακριβώς το έγραφε;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, damierom said:

Ακόμη περιμένω πότε θα δεησει η Nova να ενεργοποιήσει τη σιμ μου.... υπόψιν ότι έχασα την προηγούμενη και είμαι χωρίς κινητό μέχρι τώρα.... τόσο ωραία!!!

 Αν και όπως τα γράφεις (δεν το λέω ειρωνικά) θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό για την άμεση αντικατασταση και ενεργοποίηση νομίζω ότι τα "γαλλικά " που πρέπει να τους πεις είναι πλέον μονόδρομος 

Πάντα κατά την ταπεινή μου αποψη

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, p_k said:

Συγνώμη, έτσι ακριβώς το έγραφε;

Ναι, θα ψάξω και ίσως βρω την καταγραφή οθόνης. 

1 hour ago, p_k said:

Συγνώμη, έτσι ακριβώς το έγραφε;

Βγαίνω λίγος. 

Έχω όλη την αναμονή σε "σκρινσοτ" και όχι την απάντηση, ίσως από την χαρά μου που απαντήσανε 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

On 17/2/2023 at 8:23 ΜΜ, damierom said:

Χθες το απόγευμα έκανα αντικατάσταση κάρτας σιμ και μέχρι τώρα περιμένω ενεργοποίηση... ούτε με τηλεφώνησε κανείς για επιβεβαίωση στοιχείων....ποιο άθλια πολιτική εταιρείας... πεθαίνεις.... Στις άλλες δύο γίνεται σε 5 λεπτά...η Nova εντός 48 ωρών.... έλεος!

Απαράδεκτοι…πραγματικά. 
Εδω έκαναν δυο μέρες για να ενεργοποιήσουν το 4G+VoLTE.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, p_k said:

Συγνώμη, έτσι ακριβώς το έγραφε;

Έψαξα μήπως υπάρχει στην εφαρμογή το ιστορικό, αλλά τζίφος! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, andreasomageiras said:

Έψαξα μήπως υπάρχει στην εφαρμογή το ιστορικό, αλλά τζίφος! 

Όταν κλείνει η συνομιλία διατηρείται για λίγο το ιστορικό και μετά σβήνεται.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kmpatra said:

Τηλέφωνο δωρεάν στο 13700 (τεχνική υποστήριξη)

Ο έλεγα πως τα γραπτά μένουν αλλά δεν τα κράτησα 🤫

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, damierom said:

Από τις 16:11 που μου έγραψαν ότι σύντομα ένας εκπρόσωπος θα είναι διαθέσιμος... μέχρι τώρα καμία απάντηση.... γράφω ξαναγράφω... καμία απάντηση...ποιο χάλι πεθαίνεις!

 

1 minute ago, damierom said:

Φτάσαμε ακριβώς στις 2 ώρες χωρίς απάντηση απ τη Nova....

Μετά από ώρες απάντησαν ότι είναι αυτοματοποιημένη η διαδικασία....κι ακόμα περιμένω......

Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μιλήσεις δηλαδή με εκπρόσωπο;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα σήμερα 10:08 και ακόμη περιμένω την ενεργοποίηση της σιμ κάρτας από αντικατάσταση... από Πέμπτη απόγευμα....

Link to comment
Share on other sites

On 18/2/2023 at 4:52 ΜΜ, HEO said:

Να ενημερώσω την παρέα (διότι το είχα υποσχεθεί)

....το κινητό μου στο έβαλα κάρτα τελευταία φορά 06 Αυγούστου, εξακολουθεί να δέχεται κλήσεις μια χαρά 6+ μήνες μετά





Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Ομοίως από 19/04/2022

On 18/2/2023 at 8:46 ΜΜ, andreasomageiras said:

Έψαξα μήπως υπάρχει στην εφαρμογή το ιστορικό, αλλά τζίφος! 

Στην Vodafone νομίζω σου δίνει επιλογή να λάβεις την συνομιλία στο e-mail σου μετά το κλείσιμο του chat.

Edited by GraveDigger
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,είμαι στην Γαλλία , πως μπορώ να δω ποιο  από τα πακέτα που έχω ενεργοποιημένα οτί μπορώ να τα χρησιμοποιήσω ?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DEERHUNTER said:

καλησπέρα ,είμαι στην Γαλλία , πως μπορώ να δω ποιο  από τα πακέτα που έχω ενεργοποιημένα οτί μπορώ να τα χρησιμοποιήσω ?

ευχαριστώ

Μέσα από την εφαρμογή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 17/2/2023 at 2:42 ΜΜ, GraveDigger said:

Το να μην σου αφαιρεί τίποτα το free2talk είχε σταματήσει προ πολλού. Λογικά δεν έχει αλλάξει κάτι και πάλι θα αφαιρεί. Σε όποιον έχει γυρίσει στο free2surf δείχνει λανθασμένα το ίδιο κείμενο (του free2talk) λόγω λάθους παραμετροποίησης από την Wind.

Έβαλε €15 σε κατάστημα και τα πήρε όλα!!

Έτσι μου λέει τουλάχιστον, αλλά κρατάω

ένα ποσοστό 1% για λάθος του, γιατί δε το έκανα εγώ!

Είχε 22€ υπόλοιπο κ έχει 22€. 
Αυτά τα χάλια στην Ελλάδα. 

Link to comment
Share on other sites

On 20/2/2023 at 10:08 ΠΜ, damierom said:

Δευτέρα σήμερα 10:08 και ακόμη περιμένω την ενεργοποίηση της σιμ κάρτας από αντικατάσταση... από Πέμπτη απόγευμα....

Μία διευκρίνιση, σε τέτοιες περιπτώσεις η παλιά λειτουργεί ακόμα ή μένεις χωρίς τηλέφωνο μέχρι να ενεργοποιηθεί η καινούργια?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kmpatra said:

Μία διευκρίνιση, σε τέτοιες περιπτώσεις η παλιά λειτουργεί ακόμα ή μένεις χωρίς τηλέφωνο μέχρι να ενεργοποιηθεί η καινούργια?

Δεν λειτουργεί και μένεις χωρίς τηλέφωνο, όσο απίστευτο και αν ακούγεται.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Μία διευκρίνιση, σε τέτοιες περιπτώσεις η παλιά λειτουργεί ακόμα ή μένεις χωρίς τηλέφωνο μέχρι να ενεργοποιηθεί η καινούργια?

Εγώ την είχα χάσει και ήμουν χωρίς τηλέφωνο τόσες μέρες... Τελικά Δευτέρα 12:55 το μεσημέρι ενεργοποιήθηκε μετά από τηλεφώνημα τους για επιβεβαίωση στοιχείων..... Αυτή η εταιρεία αντί να πηγαίνει μπροστά... πηγαίνει πίσω μου φαίνεται....δεν εξηγείται αλλιώς...

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, hercoulis said:
On 17/2/2023 at 2:42 ΜΜ, GraveDigger said:

Το να μην σου αφαιρεί τίποτα το free2talk είχε σταματήσει προ πολλού. Λογικά δεν έχει αλλάξει κάτι και πάλι θα αφαιρεί. Σε όποιον έχει γυρίσει στο free2surf δείχνει λανθασμένα το ίδιο κείμενο (του free2talk) λόγω λάθους παραμετροποίησης από την Wind.

Έβαλε €15 σε κατάστημα και τα πήρε όλα!!

Έτσι μου λέει τουλάχιστον, αλλά κρατάω

ένα ποσοστό 1% για λάθος του, γιατί δε το έκανα εγώ!

Είχε 22€ υπόλοιπο κ έχει 22€. 
Αυτά τα χάλια στην Ελλάδα. 

Από όσα αναφέρεις καταλαβαίνω πως το free2talk αφαίρεσε την αξία ανανέωσης (€22 είχε πριν και €22 έχει και μετά την ανανέωση) και του έδωσε τα δώρα.

 

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GraveDigger said:

Από όσα αναφέρεις καταλαβαίνω πως το free2talk αφαίρεσε την αξία ανανέωσης (€22 είχε πριν και €22 έχει και μετά την ανανέωση) και του έδωσε τα δώρα.

 

Ναι όπως τα είπες. 

Link to comment
Share on other sites

  

On 20/2/2023 at 2:57 ΜΜ, DEERHUNTER said:

καλησπέρα ,είμαι στην Γαλλία , πως μπορώ να δω ποιο  από τα πακέτα που έχω ενεργοποιημένα οτί μπορώ να τα χρησιμοποιήσω ?

ευχαριστώ

Θα στείλεις sms 'ΥΠ' στο 1285, εκεί λέει αναλυτικά αν και πόσα από τα λ.ο/sms/MB του πακέτου δίνoνται ΚΑΙ σε καθεστώς περιαγωγής.

Υπάρχει και ένα loophole, αν έχεις ενεργό VoWIFI στην NOVA sim, αν κάνεις μια κλήση roaming και αυτή δρομολογηθεί μέσω VoWIFI, τα λ.ο. αφαιρούνται κανονικά από το πακέτο σου, ακόμα και αν δεν προβλέπεται χρήση σε περιαγωγή.

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...