Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανάλογα την χώρα που είσαι χωρίς υπόλοιπο άνω της ελάχιστης χρέωσης εισερχομένων δεν θα δέχεσαι κλήσεις. Αλλά παλιότερα ακόμα και σε ΕΕ χρειαζόταν τουλάχιστον 0.01, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει γιατί δεν το έχω δοκιμάσει με 0 εδώ και χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ποσό μέσα χρησιμοποίησέ το για να αγοράσεις κάποια προσφορά "μόνο για εσένα" μέσα από το myF2G ώστε να σου παρατείνει και την διάρκεια ισχύος του εναπομείναντος υπολοίπου. Βοήθεια εδώ από τους συνομιλητές αν ξέρει κανείς αν υπάρχει ακόμα το "μαύρο πρόβατο" για data με κόστος στα €5 το οποίο δεν παρατείνει την διάρκεια ισχύος.

Όπως προαναφέρθηκε, κανονικά θα έπρεπε να μπαίνει φραγή εισερχόμενης επικοινωνίας στους 3 μήνες, αλλά δεν έχει εφαρμοστεί ακόμη (ίσως το έχουν αφήσει στους 12 μήνες όπως παλιά). Και το νούμερο χάνεται στους 13 μήνες από την τελευταία ανανέωση, οπότε έχεις περιθώριο 11½ μήνες ακόμη.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα φώτα σας!
Ναι έχω ένα υπόλοιπο 0.01, που απ'ότι καταλαβαίνω αν το χάσω δε θα μπορώ να δέχομαι κλήσεις. Δεν πειράζει, υπάρχει και το viber 😏 Από το να δίνω κάθε τρεις και λίγο 12 € στη γουίντ..

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, IllusionOfLife said:

Ευχαριστώ για τα φώτα σας!
Ναι έχω ένα υπόλοιπο 0.01, που απ'ότι καταλαβαίνω αν το χάσω δε θα μπορώ να δέχομαι κλήσεις. Δεν πειράζει, υπάρχει και το viber 😏 Από το να δίνω κάθε τρεις και λίγο 12 € στη γουίντ..

 

Σε roaming ίσως να μην μπορείς να δέχεσαι ούτε sms με μηδέν υπόλοιπο, αν αυτό είναι κάτι που σε ενδιαφέρει. Αν το αφήσεις χωρίς κάρτα πες μας και εμάς πως συμπεριφέρεται για κλήσεις και sms και αν είσαι σε χώρα ΕΕ ή όχι για να ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνοντας στο αππ μου έβγαλε οτι κατι πρόσθεσαν και μετά πάτησα οκ. Αλλά δεν βρίσκω κάποια αλλαγή! Το έκανε σε άλλον;;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα φώτα σας!
Ναι έχω ένα υπόλοιπο 0.01, που απ'ότι καταλαβαίνω αν το χάσω δε θα μπορώ να δέχομαι κλήσεις. Δεν πειράζει, υπάρχει και το viber Από το να δίνω κάθε τρεις και λίγο 12 € στη γουίντ..

 
Κάνε έναν κόπο και ενημέρωσε μας αν το τηλέφωνο σου δέχεται κλήσεις αφού λήξει το υπόλοιπο

Για να ξέρουμε :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σαφως και θα δέχεται για 1 μήνα τουλάχιστον. Δεν πέφτει αμέσως φραγή εισερχομένων (αν πέσει)

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kmpatra said:

Σαφως και θα δέχεται για 1 μήνα τουλάχιστον. Δεν πέφτει αμέσως φραγή εισερχομένων (αν πέσει)

Είναι στο εξωτερικό ο φίλος, σε roaming.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το τηλέφωνο λειτουργεί ακόμα μια χαρά

Τελευταία φορά του έβαλα χρήματα ήταν 07 Αυγούστου

Βέβαια είμαι στην Αθήνα και θα ήθελα να ξέρω τι κάνει στο εξωτερικό

όταν πάω έξω του βάζω κάρτα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Γίνετε, μέσα από την εφαρμογή, να πάρουμε βεβαίωση ότι μας ανήκει ο αριθμός; 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ανέκδοτο για την Wind, καθώς η αλλαγή ονόματος σε Nova δεν έχει αλλάξει την ιδιοσυστασία της!

Έχω ακούσει πως μόνο η Vodafone το δίνει ηλεκτρονικά στους πελάτες της, αλλά δεν ξέρω με ποιο τρόπο.

Ωστόσο, αν το θέλεις για τράπεζα, δοκίμασε να το κάνεις μέσω του notify.gov.gr για να μην τρέχεις και να μπλέκεις με έντυπα.

Edited by GraveDigger
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, GraveDigger said:

Ωραίο ανέκδοτο για την Wind, καθώς η αλλαγή ονόματος σε Nova δεν έχει αλλάξει την ιδιοσυστασία της!

Έχω ακούσει πως μόνο η Vodafone το δίνει ηλεκτρονικά στους πελάτες της, αλλά δεν ξέρω με ποιο τρόπο.

Ωστόσο, αν το θέλεις για τράπεζα, δοκίμασε να το κάνεις μέσω του notify.gov.gr για να μην τρέχεις και να μπλέκεις με έντυπα.

Για μεταφορά του αριθμού σε άλλη εταιρεία το θέλω 😁

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andreasomageiras said:

Για μεταφορά του αριθμού σε άλλη εταιρεία το θέλω 😁

Γιατί, ζητάνε τέτοια βεβαίωση για φορητότητα?

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, paanos said:

Μπορείς ηλεκτρονικά κ έρχεται σε 2-3 μέρες.. οι άλλες το δίνουν άμεσα 

Δεν βρίσκω τον τρόπο. 

Μπορείς να βοηθήσεις; 

11 minutes ago, kmpatra said:

Γιατί, ζητάνε τέτοια βεβαίωση για φορητότητα?

Δεν ξέρω. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί θέλεις να βγάλεις βεβαίωση? Με την ταυτότητά σου και το ΑΦΜ σου κάνεις αίτηση στην καινούργια εταιρεία και είναι οκ. Αρκεί να μην έχει αλλάξει η ταυτότητά σου και δεν έχεις ενημερώσει την προηγούμενη εταιρεία.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, kmpatra said:

Τότε γιατί θέλεις να βγάλεις βεβαίωση? Με την ταυτότητά σου και το ΑΦΜ σου κάνεις αίτηση στην καινούργια εταιρεία και είναι οκ. Αρκεί να μην έχει αλλάξει η ταυτότητά σου και δεν έχεις ενημερώσει την προηγούμενη εταιρεία.

Δεν κατανόησα σωστά την ερώτησή σου. Η απάντηση μου ήταν "δεν ξέρω γιατί ζητάνε τέτοια βεβαίωση για φορητότητα". Οπότε υπήρξε σύγχυση. 

Ναι, μου ζητήθηκε η βεβαίωση από τον νέο πάροχο (η διαδικασία γίνεται με μεταπωλητή). 

Τέλος πάντων, αφού δεν έβγαλα άκρη, από το μεσημέρι περιμένω κάποιον "εκπρόσωπο" σύντομα κοντά μου στο τσατ, αύριο θα περάσω από κατάστημα να δω τι ψάρια θα πιάσω! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, damianos said:

Μπαίνοντας στο αππ μου έβγαλε οτι κατι πρόσθεσαν και μετά πάτησα οκ. Αλλά δεν βρίσκω κάποια αλλαγή! Το έκανε σε άλλον;;;

Λογικα ειναι οι νεες προσφορες που σου εβαλαν και τις βλεπεις αν πατησεις το κοκκινο εικονιδιο πανω δεξια. 

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2023 at 1:02 ΜΜ, HEO said:

Κάνε έναν κόπο και ενημέρωσε μας αν το τηλέφωνο σου δέχεται κλήσεις αφού λήξει το υπόλοιπο

Για να ξέρουμε 🙂

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Θα ενημερώσω 🙂 Αν και, θυμάμαι κάποια στιγμή που είχα καιρό να βάλω χρήματα στην κάρτα, μου είχαν πει ότι μου τηλεφωνούσαν και φαινόταν σα να είναι κλειστό το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, andreasomageiras said:

Δεν βρίσκω τον τρόπο. 

Μπορείς να βοηθήσεις; 

Τηλεφωνικά ή μέσω τσατ το ζητάς και στο στέλνουν στο mail 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Θα ενημερώσω Αν και, θυμάμαι κάποια στιγμή που είχα καιρό να βάλω χρήματα στην κάρτα, μου είχαν πει ότι μου τηλεφωνούσαν και φαινόταν σα να είναι κλειστό το κινητό.
Οπότε μάλλον αυτό θα συμβεί

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το redmi note 10 5g και όταν στα δεδομένα επιλέγω το 5g μου βγάζει αυτό το εικονίδιο.
Αυτό σημαίνει ότι έχω κανονικά 5g ή πρέπει να αλλάξω κάρτα σιμ;
Πρέπει να στείλω κάποιο μήνυμα για ενεργοποίηση;

εικόνα_Viber_2023-01-30_00-16-21-035.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυτό το πακέτο https://www.f2g.gr/gr/f2g/paketa/details/#/?bundleurl=unlimited-smart-week

ήταν στα 6€? δεν γράφει αν είναι προωθητική ενέργεια, αλλά φαίνεται μια καλή λύση ακόμα και για αντικατάσταση σταθερού ίντερνετ (αν υπάρχει καλό σήμα εννοείται). Δεν είναι σαν τα 15 που εβγαινε τελευταία το unlimited του μήνα,αλλά με 20 ευρώ βγάζεις 28 μέρες και υπάρχει και το ημερήσιο του 1,5€. Νομίζω πιο φτηνά σε σύγκριση με τους υπόλοιπους παρόχους, και το βδομάδα-βδομάδα σε γλυτώνει από μακροχρόνιες δεσμεύσεις. π.χ. αν λείπεις μια εβδομάδα δεν πληρώνεις ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kmpatra said:

αυτό το πακέτο https://www.f2g.gr/gr/f2g/paketa/details/#/?bundleurl=unlimited-smart-week

ήταν στα 6€? δεν γράφει αν είναι προωθητική ενέργεια, αλλά φαίνεται μια καλή λύση ακόμα και για αντικατάσταση σταθερού ίντερνετ (αν υπάρχει καλό σήμα εννοείται). Δεν είναι σαν τα 15 που εβγαινε τελευταία το unlimited του μήνα,αλλά με 20 ευρώ βγάζεις 28 μέρες και υπάρχει και το ημερήσιο του 1,5€. Νομίζω πιο φτηνά σε σύγκριση με τους υπόλοιπους παρόχους, και το βδομάδα-βδομάδα σε γλυτώνει από μακροχρόνιες δεσμεύσεις. π.χ. αν λείπεις μια εβδομάδα δεν πληρώνεις ιντερνετ.

Στα 5€ ειναι.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...