Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, kalitexnis_g said:

Δλδ ουσιαστικά αυτό που μας καίει είναι να μην έχουμε καρτοκινητό αλλά συμβόλαιο;

Εκτός κι αν είμαστε επιζητούμε διακαώς τη δίχρονη δέσμευση.. τότε πάω πάσο.

Δυστυχώς εκεί πάει το πράγμα στην δίχρονη δέσμευση και κακερματισμος της κινητής 🫤

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, cmvr said:

Δυστυχώς εκεί πάει το πράγμα στην δίχρονη δέσμευση και κακερματισμος της κινητής 🫤

Δεν πάει μόνο του.. εμείς το πάμε. Όταν σου δίνει το free2go 6GB κι εσύ διαλέγεις τη σύνδεση με 2, τότε έχεις πρόβλημα.

(το εσύ δεν είναι προς εσένα προφανώς)

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, kalitexnis_g said:

Δεν πάει μόνο του.. εμείς το πάμε. Όταν σου δίνει το free2go 6GB κι εσύ διαλέγεις τη σύνδεση με 2, τότε έχεις πρόβλημα.

(το εσύ δεν είναι προς εσένα προφανώς)

Δεν έχεις άδικο. Αυτή είναι η ωμή αλήθεια. Δυστυχώς αυτό συμβαίνει. Δυστυχώς όμως θα δούμε σύντομα να το εφαρμόζουν και άλλες εταιρίες. Ήδη η Vodafone κάλεσε σε τηλεφωνική προσφορά και δίνουν με 15 ευρώ 8gb και απεριόριστη ομιλία. Σε λίγο όλα αυτά θα τα δούμε σε συμβόλαια και από τον ανταγωνισμό. Αυτή θα είναι η νέα τάση.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο. Αυτή είναι η ωμή αλήθεια. Δυστυχώς αυτό συμβαίνει. Δυστυχώς όμως θα δούμε σύντομα να το εφαρμόζουν και άλλες εταιρίες. Ήδη η Vodafone κάλεσε σε τηλεφωνική προσφορά και δίνουν με 15 ευρώ 8gb και απεριόριστη ομιλία. Σε λίγο όλα αυτά θα τα δούμε σε συμβόλαια και από τον ανταγωνισμό. Αυτή θα είναι η νέα τάση.
Το ότι δίνει τα Giga που δίνει ας πούμε 8... Παράλληλα έχει βγει και ανακοίνωση ότι θα καταργήσει την καρτοκινητή? Από τη στιγμή που κάτι τέτοιο δεν υπάρχει στο χέρι του καθενός είναι αν θα τσιμπήσει στο συμβόλαιο ή αν θα συνεχίσει με την καρτοκινητή.
Link to comment
Share on other sites

Στατιστικά μιλώντας δεν μπορεί να καταργηθεί η καρτοκινητή γιατί είναι ένα τεράστιο και σταθερό έσοδο για την εταιρία.

Χιλιάδες ξένοι, έφηβοι κ ηλικιωμένοι που είχαν έχουν κ θα έχουν καρτοκινητή.

Απλά θέλει να τραβήξει πελατειακή βάση, να κάνει μπαμ στην αγορά και μόλις πέσει ο ενθουσιασμός στα συμβόλαια θα βγει κάτι τρανταχτό για τα καρτοκινητά...

😉

Keep Loading...

free2go-aperiorista.jpg

Edited by damianos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά.
Με 12€ κάρτα τι υπόλοιπο μένει για ενεργοποίηση πακέτου μετά τις διάφορες χρεώσεις;
Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, karlosamos said:

Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά.
Με 12€ κάρτα τι υπόλοιπο μένει για ενεργοποίηση πακέτου μετά τις διάφορες χρεώσεις;
Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

12 μείον φόρο 10% ισον 10,909 μειον 0,30€ (χαράτσι που χρεώνε η wind, δεν ξέρω εαν αλλαξε κατι) ισον 10,609

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

12 μείον φόρο 10% ισον 10,909 μειον 0,30€ (χαράτσι που χρεώνε η wind, δεν ξέρω εαν αλλαξε κατι) ισον 10,609
Όντως, αυτό το χαράτσι επιβάλλεται ακόμα;;;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, damianos said:

Στατιστικά μιλώντας δεν μπορεί να καταργηθεί η καρτοκινητή γιατί είναι ένα τεράστιο και σταθερό έσοδο για την εταιρία.

Χιλιάδες ξένοι, έφηβοι κ ηλικιωμένοι που είχαν έχουν κ θα έχουν καρτοκινητή.

Απλά θέλει να τραβήξει πελατειακή βάση, να κάνει μπαμ στην αγορά και μόλις πέσει ο ενθουσιασμός στα συμβόλαια θα βγει κάτι τρανταχτό για τα καρτοκινητά...

😉

Keep Loading...

free2go-aperiorista.jpg

Ακριβώς. Το αν θα δώσει 6gb στο f2g με 15€ και 8gb στο συμβόλαιο με 13€ (καλά το ότι δίνει 2gb και μετά το τυράκι των 384kbps αστείο για εμένα προσωπικά) για να πιάσει κάποιον 24μηνη δέσμευση είναι στο χέρι του συνδρομητή αν θα τσιμπήσει..

14 minutes ago, johnny_htc said:

Όντως, αυτό το χαράτσι επιβάλλεται ακόμα;;;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Φυσικά. Άλλωστε ακόμα wind είναι και θα είναι για πολύ καιρό ακόμη σε κάτι τέτοια..

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, johnny_htc said:

Όντως, αυτό το χαράτσι επιβάλλεται ακόμα;;;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν ξερω, την ανοιξη θα ξαναβαλω καρτα στο κιου μου (εαν δεν εχουν κοψει νωριτερα τις εισερχομενες 12μηνου) . Ας μας πει καποιος που έβαλε καρτα αυτες τις μερες.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mobileras said:

Δεν ξερω, την ανοιξη θα ξαναβαλω καρτα στο κιου μου (εαν δεν εχουν κοψει νωριτερα τις εισερχομενες 12μηνου) . Ας μας πει καποιος που έβαλε καρτα αυτες τις μερες.

Εβαλα εγώ σε Q μια χαρά υπάρχει.. Δε νομίζω ότι άλλαξε κάτι και στο f2g

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, johnny_htc said:

Όντως, αυτό το χαράτσι επιβάλλεται ακόμα;;;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

https://www.f2g.gr/gr/f2g/support/ipolipo-ananeosi-chronou-omilias/pies-ine-i-diathesimes-axies-ananeosis-chronou-omilias

Ανεξάρτητα από τον τρόπο ή την αξία ανανέωσης χρόνου ομιλίας, συμπεριλαμβάνονται:

 

ΦΠΑ

Τέλος κινητής τηλεφωνίας 0% ή 10% (δες εδώ αν δικαιούσαι την απαλλαγή τέλους κινητής και πώς θα την ενεργοποιήσεις)

Ενιαίο τέλος διαχείρισης 0,30€

Link to comment
Share on other sites

On 13/1/2023 at 3:47 ΜΜ, panos43 said:

Ακόμα να λάβω μηνυμα , οπότε κάλεσα πριν λιγο την εξυπηρέτηση και μου ειπαν ξανα πως η αίτηση μου δεν υπάρχει ενώ την έχω κανει 2 φορες. Έδωσα ξανα το τηλεφωνο μου και ειπαν ότι θα με καλέσουν μεσα στην μερα. Επειδή η υπομονη μου εξαντλείται και είναι σαν να κανω αιτήσεις στον αέρα, θα παω τωρα σε κατάστημα. Λετε να μου δώσουν κατευθειαν την sim ή πρέπει να περιμενω και αλλο; (Είναι από COSMOTE σε f2g)

Τελικά, πηγα σε κατάστημα το μεσημερι , πήρα και κάρτα sim και μου ειπαν ότι θα με καλέσουν όταν ολοκληρωθεί η φορητότητα για να την βαλω στο κινητο. Ακόμα να γινει κάποια αλλαγή εκτός από το sms που έλαβα ότι η αίτηση είναι προς έγκριση. Ακόμα έχω σημα COSMOTE. Ποτε λετε να ολοκληρωθεί η διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Νωρίς είναι ακόμα. Από Δευτέρα - Τρίτη ανάλογα με το φόρτο ίσως και αργότερα...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, panos43 said:

Τελικά, πηγα σε κατάστημα το μεσημερι , πήρα και κάρτα sim και μου ειπαν ότι θα με καλέσουν όταν ολοκληρωθεί η φορητότητα για να την βαλω στο κινητο. Ακόμα να γινει κάποια αλλαγή εκτός από το sms που έλαβα ότι η αίτηση είναι προς έγκριση. Ακόμα έχω σημα COSMOTE. Ποτε λετε να ολοκληρωθεί η διαδικασία;

Καλό θα ήταν να λέμε σε ποιά καταστήματα NOVA μας έδωσαν sim f2go, προκειμένου και άλλοι που μας διαβάζουν να το ξέρουν ότι "αυτό το κατάστημα NOVA δίνει sim f2go" , καθώς η πάγια τακτική των franchise της Wind να μην δίνει sim καρτοκινητών προτρέποντας σε συμβόλαια (έστω καρτοσυμβόλαια) δεν άλλαξε. Βέβαια εξαρτάται και από το "πως" θα συμπεριφερθεί ο κάθε πελάτης στο κατάστημα NOVA. Γιατί άμα τον δουν έτοιμο να τα "κάνει λαμπόγυαλο" με την τακτική τους, δεν ξέρω........

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Pppe said:

Καλό θα ήταν να λέμε σε ποιά καταστήματα NOVA μας έδωσαν sim f2go, προκειμένου και άλλοι που μας διαβάζουν να το ξέρουν ότι "αυτό το κατάστημα NOVA δίνει sim f2go" , καθώς η πάγια τακτική των franchise της Wind να μην δίνει sim καρτοκινητών προτρέποντας σε συμβόλαια (έστω καρτοσυμβόλαια) δεν άλλαξε. Βέβαια εξαρτάται και από το "πως" θα συμπεριφερθεί ο κάθε πελάτης στο κατάστημα NOVA. Γιατί άμα τον δουν έτοιμο να τα "κάνει λαμπόγυαλο" με την τακτική τους, δεν ξέρω........

Λοιπον, το κατάστημα που πηρα την sim για το f2g είναι το κατάστημα Αργυρούπολης. Προσοχή ομως η sim δεν εγραφε f2g αλλά nova καρτοκινητό prepaid. Αρχικα είχα παει στο κατάστημα της γλυφάδας και δεν έδωσαν sim και όπως ειπες με προέτρεψαν για συμβόλαιο. Αλλά από ότι μου ειπαν ο λόγος είναι ότι δεν έχουν διανεμηθεί σε ολα τα καταστήματα ειδικά στα πρώην nova οι κάρτες σιμ καρτοκινητό και οχι ότι έχουν και δεν θελουν να δώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Παντού μπορείς να βρεις κάρτες.

Μπροστά μπροστά από τα ταμεία τις έχουν και επιλέγεις αριθμό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, p_k said:

Παντού μπορείς να βρεις κάρτες.

Μπροστά μπροστά από τα ταμεία τις έχουν και επιλέγεις αριθμό.

Μπορείς να πάρεις μια τέτοια κάρτα και να κάνεις την πρωτη ανανέωση ονλαιν; 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mobileras said:

Μπορείς να πάρεις μια τέτοια κάρτα και να κάνεις την πρωτη ανανέωση ονλαιν; 

Δεν το ξέρω αυτό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Mobileras said:

Μπορείς να πάρεις μια τέτοια κάρτα και να κάνεις την πρωτη ανανέωση ονλαιν; 

Κανονικά ΝΑΙ (έχω πάρει) , αλλά πάντα βέβαια εξαρτάται πόσο .......... είναι στο κατάστημα που θα επιλέξεις να πας ....ίσως σε υποχρεώσουν να τους δώσεις το πρώτο 15€.......

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε εάν μπορώ να παρω έναν νέο αριθμό Q από κατάστημα και να κάνω εγώ ονλαιν την ταυτοποίηση; Ξέρω ότι γίνεται εάν παραγγειλω την κάρτα ονλαιν και μου έρθει με κούριερ, απλά θέλω να βρω ευκολο νουμερο ψάχνοντας σε κατάστημα και δεν θέλω να δώσω τα στοιχεία σε υπάλληλο wind-nova. Δεν υπάρχει πιά καμμία εμπιστοσύνη. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται απο το κατάστημα και τους υπαλλήλους. Μια φορά ειχα παρει ενα αριθμό και τους ειπα θα το ταυτοποιησω άλλη στιγμή. Ήμουν πελάτης και με ήξεραν όμως. Τελικά το ταυτοποίησα τοτε σε ένα μικρο κατάστημα που πούλαγε διάφορες sim στη γειτονιά (ήθελα να κόψω κίνηση κιόλας γιατί έψαχνα και για δουλειά) και δεν είχα θέμα. Στη θέση σου θα το δοκίμαζα αν με ήξεραν οι υπάλληλοι.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις από όσα καταστήματα NOVA αντέχεις να πας και να ρωτήσεις.

Να μας πεις ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ "τι" από τα παραπάνω ισχύει.

Και όσον αφορά το εάν θα βρεις sim και όσον αφορά στο "πως" θα σου απαντήσουν όταν ρωτήσεις εάν μπορεί να κάνεις εσύ online την ταυτοποίηση.

Εγώ προσωπικά δεν έχω θέμα με την εμπιστοσύνη: Τί να μου κάνουν με ελάχιστα υπόλοιπα τραπεζικών λογαριασμών; Οι περισσότεροι έχουν φαίνεται (από επιδόματα? από περιουσίες/κληρονομιές? από μαύρη εργασία?) και "φοβόνται". Αλλά και δε νοιάζονται για τους υπόλοιπους και "πως" την βγάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,γνωρίζει κανείς αν βάλω κάποιο πακέτο ομιλίας αν ανανεώνεται ο χρόνος λήξης του υπολοίπου της κάρτας?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...