Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά, επικοινώνησα από το chat του F2G app και μετα από 1,5 ωρα αναμονή μου ειπαν ότι θα λάβω άμεσα μηνυμα με τον κωδικο αποστολής της SIM. Τωρα θα δειξει, παντως μηνυμα ακόμα δεν έχω λάβει.

Link to comment
Share on other sites

μπήκα στο σαιτ και λέει 27 ευρώ unlimited όλα για ήδη συνδρομητές νόβα .ισχύει για εμάς που είμαστε WIND? δεν λέει πουθενά ότι αυτή η τιμή είναι για συνδυαστικο με σταθερό όπως μου είπε χτες στο τηλ συνεργάτης τους .
έχει κόφτη αυτό;


επίσης ΠΟΥΘΕΝΆ δεν λέει για κόφτη ούτε στο πρόγραμμα με τα 2 γιγα !που το έχουν κρυμμένο ;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει μα έχεις ήδη μια σύνδεση σταθερής, κινητής ή τηλεόρασης για να πάρεις την έκπτωση. 

Τον κόφτη τον λέει ξεκάθαρα πατώντας το βελάκι δίπλα από τα 2GB πχ. 

85F68377-AB3C-443F-8415-FCEACA310DC4.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panos43 said:

Καλησπερα! Εκανα στο site του f2g αίτηση για μεταφορά αριθμού COSMOTE Neo σε Nova F2G και γράφει ότι θα με καλέσουν. Μετά από 1 ωρα περιπου κάλεσα εγω στο 13800 για να μάθω ποτε θα παραλάβω την SIM γιατί βιάζομαι και όταν τους ειπα τον αριθμο μου μου λενε ότι δεν βλέπουν κάποια αίτηση στο σύστημα. Ρωταω να ξανακανω αίτηση στο site ή να παω από κοντα. Μου λενε ότι το καρτοκινητό είναι αρμοδιότητα των καταστημάτων (τοτε γιατί έχουν την online επιλογή;) αλλά αν θελω να ξανακανω παλι αίτηση στο site, γενικά δεν μίλαγαν καθαρά. Εκανα λοιπον παλι αίτηση και περιμενω. Εχει κανεις αλλος παρόμοια εμπειρία να μου πει ποτε θα έχω την SIM και αν πρέπει τελικα να παω από κοντα ; ( αν και προτιμάω να γινει online ολη η διαδικασία) 

Μην παιδεύεσαι. Οι φορητότητες από το site του f2g διαχειρίζονται από άλλη ομάδα και δεν εμπλέκονται καταστήματα. Με τον χαμό που γινεται τώρα θα περιμένεις.. Προσπάθησε να επικοινωνήσεις μεσω messenger στο group του f2g

Link to comment
Share on other sites

Έκανε κάποιος το unlimited με τα 27/33 ευρώ να μας πει εάν γράφει μέσα στο app 1tb όριο ή αν είναι απεριόριστο;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, scream said:

Έκανε κάποιος το unlimited με τα 27/33 ευρώ να μας πει εάν γράφει μέσα στο app 1tb όριο ή αν είναι απεριόριστο;

Σε μένα φίλε μου έχει έρθει προσφορά αναβάθμισης του προγράμματός μου, όπως ακριβώς το αναφέρει, στα 35 ευρώ στο νέο unlimited all.

Υπενθυμίζω ότι είμαι ήδη συνδρομητής του w unlimited με πάγιο 34,86 ευρώ...

Εάν μου το έδιναν στα 33 ευρώ, όσο δηλαδή είναι η τιμή του καταλόγου, θα το έβαζα.

Δεν είναι για τα δύο ευρώ, αλλά για το ότι είναι κάπως περίεργο το σύστημα να μου προσφέρει μέσω της εφαρμογής το νέο πρόγραμμα σε τιμή ακριβότερη από την τιμή του τιμοκαταλόγου.

Επικοινώνησα λοιπόν με το 13800 και τους έθεσα αυτόν ακριβώς τον προβληματισμό, πώς γίνεται δηλαδή εγώ που είμαι υφιστάμενος πελάτης να παίρνω ακριβότερα ένα πρόγραμμα που ο νέος πελάτης θα το πάρει στα 33 ευρώ;

Η απάντηση ηταν ότι δεν είμαι υποχρεωμένος να πάρω την προσφορά (το ξέραμε βέβαια αυτό) και αν θέλω, μπορώ να περιμένω μέχρι τη λήξη του συμβολαίου όπου θα έρθουν σίγουρα και άλλες προσφορές.

Τι τη βάζετε την προσφορά τους ρώτησα και η απάντηση ήταν ότι οι προσφορές αυτές βγαίνουν από το σύστημα, με υπολογισμό πολλών παραμέτρων όπως η παλαιότητα της σύνδεσης κλπ κλπ.

Για μένα φυσικά, αυτό είναι αδιάφορο, εγώ κοιτάω στην τελική τι με συμφέρει.

Και κάπως έτσι παραμένω στο κλασσικό w unlimited, όπου δεν έχω καταφέρει να ξεπεράσω τα 500gb τον μήνα, που θεωρητικά και σύμφωνα με τα γραφόμενά κάποιων μπαίνει κόφτης.

Αν αποφασίσουν να μου δώσουν το  unlimited all, το νέο δηλαδή πρόγραμμα, στην τιμή του τιμοκαταλόγου ή χαμηλότερα, θα το πάρω.

Επίσης και προς ενημέρωση, μου είπαν ότι προς το παρόν δεν υπάρχει δυνατότητα μετάβασης σε πρόγραμμα με χαμηλότερο πάγιο εάν κάποιος το επιθυμεί και ότι αυτό θα είναι εφικτό από τη Δευτέρα.

 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, damianos said:

UD στο 12410 και εαν στο δώσει καλός.

5€ για 1000 λεπτά Προς όλους και απεριόριστα δεδομένα για 30 ημέρες.

Και σ' εμένα εμφανίστηκε στις προσωποποιημένες προσφορές.
Λήγει στις 08/02/2023

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει οτι είναι ο τελευταίος τον μοΐκανων το πακέτο τον 5€...

20230113_095649.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, filippos said:

Και σ' εμένα εμφανίστηκε στις προσωποποιημένες προσφορές.
Λήγει στις 08/02/2023

Προσωποποιημενες προσφορές, είναι το καμπανάκι πάνω δεξιά, όταν μιλάμε για την εφαρμογή; 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, damianos said:

Κάτι μου λέει οτι είναι ο τελευταίος τον μοΐκανων το πακέτο τον 5€...

20230113_095649.jpg

Εγώ το πήρα Αύγουστο μια με κουμπί και μια με sms και από τότε δεν το έχω. Δοκίμασα με μυνημα και έφαγα άκυρο 

4 minutes ago, andreasomageiras said:

Προσωποποιημενες προσφορές, είναι το καμπανάκι πάνω δεξιά, όταν μιλάμε για την εφαρμογή; 

Ακριβώς 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nick.76 said:

9.3 Μετά την παρέλευση δύο (2) μηνών από την τελευταία αγορά χρηματικού υπολοίπου,
ενεργοποιείται φραγή εξερχομένων κλήσεων, μηνυμάτων και δεδομένων και παραγράφεται
πιθανό εναπομείναν χρηματικό υπόλοιπο, ενώ εντός του ως άνω διαστήματος ο
Συνδρομητής δύναται να πραγματοποιεί κλήσεις σε Αριθμούς Έκτακτης Ανάγκης. Μετά την
παρέλευση τεσσάρων (4) μηνών από την τελευταία ανανέωση του χρηματικού υπολοίπου,
ενεργοποιείται επιπλέον φραγή εισερχομένων κλήσεων, μηνυμάτων και δεδομένων.

Για να δούμε αν με nova θα τηρηθεί αυτό ή θα το αφήσουν χαλαρά στο 12μηνο τις εισερχόμενες

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να κάνω λάθος, αλλά πιστεύω ότι θα το κόψουν. Θέλουν ζεστό χρήμα, 2 δις θα ακουμπήσουν! 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Mobileras said:

Στην εφαρμογή δες ρυθμίσεις επικοινωνίας. 

Σωστός, αλλά δεν τις έχω αλλάξει σε σχέση με παλιότερα που μου έρχονταν κάθε μήνα 2 προσφορές στην εφαρμογή 😞

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Ακούω πολλά χρόνια ότι θα κόψουν την προσφορά με τα 5€ και τις εισερχόμενες μετά το τρίμηνο

Και βέβαια τίποτα δεν γίνεται.....

Και ξέρετε γιατί;;;

Γιατί θα χάσουν πελάτες...... :)


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, panos43 said:

Τελικά, επικοινώνησα από το chat του F2G app και μετα από 1,5 ωρα αναμονή μου ειπαν ότι θα λάβω άμεσα μηνυμα με τον κωδικο αποστολής της SIM. Τωρα θα δειξει, παντως μηνυμα ακόμα δεν έχω λάβει.

Ακόμα να λάβω μηνυμα , οπότε κάλεσα πριν λιγο την εξυπηρέτηση και μου ειπαν ξανα πως η αίτηση μου δεν υπάρχει ενώ την έχω κανει 2 φορες. Έδωσα ξανα το τηλεφωνο μου και ειπαν ότι θα με καλέσουν μεσα στην μερα. Επειδή η υπομονη μου εξαντλείται και είναι σαν να κανω αιτήσεις στον αέρα, θα παω τωρα σε κατάστημα. Λετε να μου δώσουν κατευθειαν την sim ή πρέπει να περιμενω και αλλο; (Είναι από COSMOTE σε f2g)

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, panos43 said:

Ακόμα να λάβω μηνυμα , οπότε κάλεσα πριν λιγο την εξυπηρέτηση και μου ειπαν ξανα πως η αίτηση μου δεν υπάρχει ενώ την έχω κανει 2 φορες. Έδωσα ξανα το τηλεφωνο μου και ειπαν ότι θα με καλέσουν μεσα στην μερα. Επειδή η υπομονη μου εξαντλείται και είναι σαν να κανω αιτήσεις στον αέρα, θα παω τωρα σε κατάστημα. Λετε να μου δώσουν κατευθειαν την sim ή πρέπει να περιμενω και αλλο; (Είναι από COSMOTE σε f2g)

Σου έχουν πει από το κατάστημα ότι έχουν σιμ για καρτοκινητό; Επειδή τις κρατάνε για συνδέσεις το λέω..

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2023 at 5:01 ΜΜ, paanos said:

Πρέπει μα έχεις ήδη μια σύνδεση σταθερής, κινητής ή τηλεόρασης για να πάρεις την έκπτωση. 

Τον κόφτη τον λέει ξεκάθαρα πατώντας το βελάκι δίπλα από τα 2GB πχ. 

85F68377-AB3C-443F-8415-FCEACA310DC4.png

Εγώ που έχω σταθερό στην wind και τηλεόραση ..και έχω f2g φοιτητικό.. πως τα περνω αυτά που γράφετε 

Link to comment
Share on other sites

Πας σε ένα κατάστημα κ λες πως θέλεις τη σύνδεση με 13€ απεριόριστα με προϋποθέσεις. Το φοιτητικό μη το αναφέρεις καν. 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, hercoulis said:

Πας σε ένα κατάστημα κ λες πως θέλεις τη σύνδεση με 13€ απεριόριστα με προϋποθέσεις. Το φοιτητικό μη το αναφέρεις καν. Το απεριόριστο είναι ομηλια η ντατα ..και τι συνέβη με προιποθεσεις;;

Το απεριόριστο ομιλία η ντατα 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kostascbr said:

Αυτό που γράφεις ....απεριόριστα με προϋποθέσεις..τι σημαίνει ;;;

Πήγαινε λίγο στην σελίδα https://nova.gr/kiniti-tilefonia/simvolaia-kinitis/programmata-kinitis#package=1

Quote

Με την ενσωματωμένη υπηρεσία GB control στα προγράμματα Unlimited+ 2GB, Unlimited+ 6GB , Unlimited+ 15GB μετά την κατανάλωση των διαθέσιμων GB του προγράμματός σου, συνεχίζεις την πλοήγηση σου δωρεάν σε μειωμένη ταχύτητα έως 384Kbps για την προστασία σου από ανεπιθύμητες χρεώσεις μέχρι την επόμενη ανανέωση των παροχών σου.

 

Εναλλακτικά, σε περίπτωση που χρειάζεσαι πλοήγηση σε πλήρη ταχύτητα μπορείς να ενεργοποιήσεις extra υπηρεσίες με Απεριόριστα GB (δες εδώ τα πακέτα) ή να ενεργοποίησες την υπηρεσία με χρέωση ανά MB ( 0,0049€/ΜΒ) στέλνοντας ΜΒ στο 1285 ή μέσα από το Nova App / Nova Web. Η υπηρεσία με χρέωση ανά MB είναι διαθέσιμη κατά την περιαγωγή σε χώρες της Ε.Ε. (δες εδώ τις χρεώσεις ).

Και στην παρακάτω σελίδα που περιλαμβάνει τα έξτρα πακέτα δεδομένων

https://nova.gr/kiniti-tilefonia/simvolaia-kinitis/prostheta-paketa-kinitis/unlimited-gb

 

Δηλαδή αν κάνεις το μικρό συμβολαιο των 13€ σε συνδυαστικο ή15 ευρώ σκέτο που έχει απεριόριστη ομιλία και 2gb όταν καταναλώσεις τα δεδομένα συνεχίζεις την πλοήγηση  δωρεάν σε μειωμένη ταχύτητα έως 384Kbps. Οκ αυτή η ταχύτητα είναι πολύ αργή για οτιδήποτε αλλά αν θέλεις πχ απεριόριστα με φουλ γκάζια εκείνο τον μήνα μπορείς να ενεργοποιήσεις με 15 ευρώ Unlimited GB για 30 ημέρες. Οπότε είναι σαν ένα f2g σε έκδοση συμβολαίου με απεριόριστα κατά επιλογή. Καλή περίπτωση για όποιον δεν καταναλώνει πολλά δεδομένα και χρειάζεται περιστασιακά απεριόριστα δεδομένα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, cmvr said:

Οπότε είναι σαν ένα f2g σε έκδοση συμβολαίου με απεριόριστα κατά επιλογή. Καλή περίπτωση για όποιον δεν καταναλώνει πολλά δεδομένα και χρειάζεται περιστασιακά απεριόριστα δεδομένα.

Δλδ ουσιαστικά αυτό που μας καίει είναι να μην έχουμε καρτοκινητό αλλά συμβόλαιο;

Εκτός κι αν επιζητούμε διακαώς τη δίχρονη δέσμευση.. τότε πάω πάσο.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...