Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης ενω είπαν οτι το 3G θα καταργηθεί τέλος του 2022,ακόμη καλά κρατεί......

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, bbbb said:

Προσωπικά ποντάρω και σε επιπλέον αυξήσεις και απο τους 3 εντός του 2023 με κάποιες επιπλέον παροχές όπως πάντα δηλαδή για να δικαιολογούν την αύξηση..

Το ίδιο βλέπω καρατόμηση των καρτοκινητών όταν ουσιαστικά πλέον ξεκάθαρα το πιο φθηνό συμβόλαιο των 15 ευρώ με άλλα 15 ευρώ γίνεται unlimited. 

Ήδη το f2g θέλεις 13,3€ για unlimited λεπτά + 20€ (5€x4 ενεργοποιήσεις για 28 ημερες)+ 0,3€ χαράτσι ανανέωσης + 10% φόρο κινητής = 36,96€

Και αν κάνει κάποιος και σταθερό nova πέφτει στα 13€+15€ = 28€

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, lefkaditis said:

Επίσης ενω είπαν οτι το 3G θα καταργηθεί τέλος του 2022,ακόμη καλά κρατεί......

Έχει αλλάξει το χρονοδιάγραμμα. Πλέον, το site της Nova λέει ότι η κατάργηση του 3G θα ολοκληρωθεί τον Μάρτιο του 2023.

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

https://www.f2g.gr/gr/f2g/paketa/#/unlimited-data

https://www.f2g.gr/gr/f2g/timokatalogos/simeioseis-timokatalogon/

Η κατανάλωση του δωρεάν χρόνου ομιλίας από τα F2G πακέτα ενσωματωμένης χρήσης γίνεται ανά δευτερόλεπτο µε ελάχιστη διάρκεια χρέωσης κλήσης τα 3 λεπτά.

Εφαρμόζεται ενιαίο τέλος διαχείρισης 0,30€ ανά ανανέωση.

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις στις συχνές ερωτήσεις, λέει πως η κατανάλωση από τα δεδομένα που αγοράζεις είναι σε προτεραιότητα σε σχέση με τα δεδομένα του προγράμματός σου, και πως η χρέωση γίνεται στον επόμενο λογαριασμό. Από αυτά, δείχνει πως αφορά συμβόλαια και όχι καρτοκινητά

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

https://www.f2g.gr/gr/f2g/paketa/#/smart-data

Unlimited Smart Week

Διάρκεια 7 ημέρες

5.00€

  • Το πακέτο είναι διαθέσιμο για ενεργοποίηση μόνο μέσω online - myF2G App & f2g.gr.
  • Το πακέτο είναι διαθέσιμο για περιαγωγή εντός ΕΕ με όριο πολιτικής ορθής χρήσης: 4588MB
  • Δεν υπάρχει περιορισμός ως προς τον αριθμό ενεργοποιήσεων των πακέτων

https://www.f2g.gr/gr/f2g/paketa/#/most-popular

Blender #2: διάλεξε λεπτά ή SMS ή ΜΒ

Διάρκεια 30 ημέρες

450' προς όλους ή

120 SMS προς όλους ή

1.2 GB

10.60€

Η ισχύς του πακέτου Blender 2 είναι 30 ημέρες.

Ο ενσωματομένος χρόνος ομιλίας καταναλώνεται αρχικά με ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3 λεπτά και στη συνέχεια ανά δευτερόλεπτο & τα δωρεάν ΜΒ ανά 1ΚΒ.

Τo Πακέτο ενεργοποιείται έως 4 φορές ανά 30 ημέρες.

Με προτεραιότητα καταναλώνονται οποιοδήποτε άλλα λεπτά, SMS, MB έχεις στη διάθεσή σου από υπόλοιπα Πακέτα ή Βonuses για να διασφαλίζεις το μεγαλύτερο δυνατό όφελος, καθώς το Πακέτο Blender 2 έχει μεγαλύτερο εύρος χρήσεων. Π.χ. αν έχεις ενεργό το Talk to All & Data + και το Πακέτο Blender 2 και μιλήσεις προς ένα ελληνικό σταθερό τηλέφωνο, θα μειωθεί ο χρόνος σου από το Talk to All & Data + και όχι από το Blender 2, για να μπορέσει το Blender 2 να παραμείνει στη διάθεσή σου ώστε να σερφάρεις ή να στείλεις SMS.

Edited by nick.76
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, CoyoteD said:

με το roaming στα βαλκάνια Τουρκία άλλαξε τίποτα?

https://www.f2g.gr/gr/f2g/support/roaming/pies-ine-i-chreosis-tou-roaming-sto-kartokinito

https://nova.gr/kiniti-tilefonia/roaming/xreoseis-diktia

Edited by nick.76
Link to comment
Share on other sites

Χθες ήταν τελευταίοlα μέρα της προσωπικής προσφοράς που μου έδιναν μέσα στην εφαρμογή με 9.90 απεριόριστα giga. Πριν από λίγο η προσφορά που μου έβγαλε είναι με 10.40 ευρώ 20 giga.

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε εμένα το ίδιο. Με ημερομηνία λήξης 31/12/2023..Θα δείξει αν μείνει έτσι ή θα διορθωθεί για ένα μήνα όπως γίνεται συνήθως

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε με 5 ευρω απεριόριστα δεδομένα και 1000 λεπτά προς όλους με 5 ευρώ, με λήξη 31/12. Έχω να βάλω κάρτα από τον Νοέμβριο (τότε που πήρα την σιμ δλδ)

Link to comment
Share on other sites

Στην αδερφή μου ξαναεδωαε το πακέτο με τα 5 ευρώ τα απεριόριστο ίντερνετ και 1000 λεπτά ομιλία :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, HEO said:

Στην αδερφή μου ξαναεδωαε το πακέτο με τα 5 ευρώ τα απεριόριστο ίντερνετ και 1000 λεπτά ομιλία 🙂

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

 

Πως...??? 

Λεπτομέρειες....??? 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nektarios76 said:

 

Πως...??? 

Λεπτομέρειες....??? 

Ειναι σαν το τζόκερ.. και αν σου κάτσει? απλά έχε τους χ..ς δηλαδή μια κάρτα στο τόσο και μπορεί να έρθει. Εμένα μετά απο 1 μήνα χωρίς κάρτα έσκασε 4μηνιαιο συνεχόμενο το εν λόγω πακέτο και το ενεργοποιούσα κανονικά. Αυτά βέβαια ΠΝ (προ νόβα εποχής).. τώρα ακολουθώ το ίδιο μοτίβο δηλαδή δεν βάζω κάρτα και βλέπουμε.. αρχικά αναμένω να δω πότε θα μπει η φραγή στις εισερχόμενες με τελευταία κάρτα 25/10..

Link to comment
Share on other sites

UD στο 12410 και εαν στο δώσει καλός.

5€ για 1000 λεπτά Προς όλους και απεριόριστα δεδομένα για 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, HEO said:

Στην αδερφή μου ξαναεδωαε το πακέτο με τα 5 ευρώ τα απεριόριστο ίντερνετ και 1000 λεπτά ομιλία :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Και σε ένα Q που διαχειρίζομαι το έδωσε.. βασικά το άφησε από πριν

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bbbb said:

Ειναι σαν το τζόκερ.. και αν σου κάτσει? απλά έχε τους χ..ς δηλαδή μια κάρτα στο τόσο και μπορεί να έρθει. Εμένα μετά απο 1 μήνα χωρίς κάρτα έσκασε 4μηνιαιο συνεχόμενο το εν λόγω πακέτο και το ενεργοποιούσα κανονικά. 

Εγώ εδώ και καιρό βάζω μία κάρτα στο δίμηνο (για να μη χάσω το υπόλοιπο) αλλά δεν έχω λάβει προσφορά εδώ και πάνω από ένα χρόνο 😞

Παράξενο αλγόριθμο έχει η Wind/Nova...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, geoponer said:

Εγώ εδώ και καιρό βάζω μία κάρτα στο δίμηνο (για να μη χάσω το υπόλοιπο) αλλά δεν έχω λάβει προσφορά εδώ και πάνω από ένα χρόνο 😞

Παράξενο αλγόριθμο έχει η Wind/Nova...

Στην εφαρμογή δες ρυθμίσεις επικοινωνίας. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, geoponer said:

Εγώ εδώ και καιρό βάζω μία κάρτα στο δίμηνο (για να μη χάσω το υπόλοιπο) αλλά δεν έχω λάβει προσφορά εδώ και πάνω από ένα χρόνο 😞

Παράξενο αλγόριθμο έχει η Wind/Nova...

Δεν πρόκειται να σου δώσει.. πρέπει να μην βάλεις για κάποιο χρονικό διάστημα κάρτα για να συγκινηθεί το σύστημα. Στην περίπτωσή σου που δεν θες να χάσεις το υπόλοιπο πρέπει να βρεις ευκαιρία να καταγγείλεις τη σύμβαση σε μία αλλαγή τιμολογιακής πολιτικής, να τα πάρεις στο χέρι.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kalitexnis_g said:

Δεν πρόκειται να σου δώσει.. πρέπει να μην βάλεις για κάποιο χρονικό διάστημα κάρτα για να συγκινηθεί το σύστημα. Στην περίπτωσή σου που δεν θες να χάσεις το υπόλοιπο πρέπει να βρεις ευκαιρία να καταγγείλεις τη σύμβαση σε μία αλλαγή τιμολογιακής πολιτικής, να τα πάρεις στο χέρι.

Προσωπικά άφησα ένα υπόλοιπο μικρό κάτω του 1€ να λήξει και αφού έληξε μετά απο λίγες ημέρες έστειλε την 5αρα προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εκανα στο site του f2g αίτηση για μεταφορά αριθμού COSMOTE Neo σε Nova F2G και γράφει ότι θα με καλέσουν. Μετά από 1 ωρα περιπου κάλεσα εγω στο 13800 για να μάθω ποτε θα παραλάβω την SIM γιατί βιάζομαι και όταν τους ειπα τον αριθμο μου μου λενε ότι δεν βλέπουν κάποια αίτηση στο σύστημα. Ρωταω να ξανακανω αίτηση στο site ή να παω από κοντα. Μου λενε ότι το καρτοκινητό είναι αρμοδιότητα των καταστημάτων (τοτε γιατί έχουν την online επιλογή;) αλλά αν θελω να ξανακανω παλι αίτηση στο site, γενικά δεν μίλαγαν καθαρά. Εκανα λοιπον παλι αίτηση και περιμενω. Εχει κανεις αλλος παρόμοια εμπειρία να μου πει ποτε θα έχω την SIM και αν πρέπει τελικα να παω από κοντα ; ( αν και προτιμάω να γινει online ολη η διαδικασία) 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, panos43 said:

Καλησπερα! Εκανα στο site του f2g αίτηση για μεταφορά αριθμού COSMOTE Neo σε Nova F2G και γράφει ότι θα με καλέσουν. Μετά από 1 ωρα περιπου κάλεσα εγω στο 13800 για να μάθω ποτε θα παραλάβω την SIM γιατί βιάζομαι και όταν τους ειπα τον αριθμο μου μου λενε ότι δεν βλέπουν κάποια αίτηση στο σύστημα. Ρωταω να ξανακανω αίτηση στο site ή να παω από κοντα. Μου λενε ότι το καρτοκινητό είναι αρμοδιότητα των καταστημάτων (τοτε γιατί έχουν την online επιλογή;) αλλά αν θελω να ξανακανω παλι αίτηση στο site, γενικά δεν μίλαγαν καθαρά. Εκανα λοιπον παλι αίτηση και περιμενω. Εχει κανεις αλλος παρόμοια εμπειρία να μου πει ποτε θα έχω την SIM και αν πρέπει τελικα να παω από κοντα ; ( αν και προτιμάω να γινει online ολη η διαδικασία) 

Online καλύτερα. Απλά έπεσες στην περίοδο της αλλαγής!

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, panos43 said:

Καλησπερα! Εκανα στο site του f2g αίτηση για μεταφορά αριθμού COSMOTE Neo σε Nova F2G και γράφει ότι θα με καλέσουν. Μετά από 1 ωρα περιπου κάλεσα εγω στο 13800 για να μάθω ποτε θα παραλάβω την SIM γιατί βιάζομαι και όταν τους ειπα τον αριθμο μου μου λενε ότι δεν βλέπουν κάποια αίτηση στο σύστημα. Ρωταω να ξανακανω αίτηση στο site ή να παω από κοντα. Μου λενε ότι το καρτοκινητό είναι αρμοδιότητα των καταστημάτων (τοτε γιατί έχουν την online επιλογή;) αλλά αν θελω να ξανακανω παλι αίτηση στο site, γενικά δεν μίλαγαν καθαρά. Εκανα λοιπον παλι αίτηση και περιμενω. Εχει κανεις αλλος παρόμοια εμπειρία να μου πει ποτε θα έχω την SIM και αν πρέπει τελικα να παω από κοντα ; ( αν και προτιμάω να γινει online ολη η διαδικασία) 

Περιοχή; 

Στο περίπου! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Ο υπάλληλος που σου ειπε οτι τα καρτοκινητα ειναι αρμοδιότητα των καταστημάτων μαλλον ηταν υπαλληλος παλιάς Nova. Ολοι οι υπαλληλοι της wind ξέρουν οτι στα καταστηματα δεν εχουν καρτες για φορητοτητα σε καρτοκινητό...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...