Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, akis8607 said:

Καλημέρα σας!

αυτην τη στιγμή έχω σταθερή Wind στο σπίτι.

καρτοκινητο έχω cu και σκεφτόμουν να το κάνω f2go υπάρχει κάποια προσφορά αν συνδυάσεις Σταθερο με καρτοκινητο; Πχ κάποια λεπτά ομιλίας ή κάτι άλλο 

Οι παλαιοί συνδομητές έχουν μια έξτρα παροχή 120' στο καρτοκινητό. Μέχρι νεωτέρας κι αυτό καθώς είχε ανακοινωθεί κατάργηση η οποία πρακτικά έμεινε στα χαρτιά ως τώρα. Για τους νεώτερους συνδρομητές δεν υπάρχει κάτι. Μακάρι να δώσει πάλι κάτι η νέα εταιρεία αν και το βλέπω δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί τίποτα γενικά αυτές τις μέρες; Ο αδερφός μου έκανε τη Δευτέρα αίτηση φορητότητας σε F2G και ακόμα δεν τον κάλεσαν. Επίσης ούτε στο messenger απαντάνε, είναι στο αδιάβαστο απο χτες.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, lyricmyth said:

Λειτουργεί τίποτα γενικά αυτές τις μέρες; Ο αδερφός μου έκανε τη Δευτέρα αίτηση φορητότητας σε F2G και ακόμα δεν τον κάλεσαν. Επίσης ούτε στο messenger απαντάνε, είναι στο αδιάβαστο απο χτες.

Η μοναδική εξήγηση είναι η ενοποίηση νοβα-γουιντ που προφανως δεν έχουν τα κατάλληλα άτομα να την διεκπεραιώσουν. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mobileras said:

Η μοναδική εξήγηση είναι η ενοποίηση νοβα-γουιντ που προφανως δεν έχουν τα κατάλληλα άτομα να την διεκπεραιώσουν. 

Μάλλον, θα του πω να περιμένει τηλεφώνημα απο τις 11 του μήνα και μετά.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, lyricmyth said:

Μάλλον, θα του πω να περιμένει τηλεφώνημα απο τις 11 του μήνα και μετά.

Γνώμη μου, να παει σε κατάστημα και να τους πρήξει λίγο για να γίνει η δουλειά του. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσαν τον αδερφό μου, του απάντησαν από το messenger του προφίλ της WIND, και προώθησε το αίτημα σε άλλον υπάλληλο που τον κάλεσε και του είπε ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες sim για καρτοκινητά αυτή τη στιγμή και θα μπορούν να εξυπηρετηθούν νέα αιτήματα από την Τρίτη (αυτή την ώρα δεν βλέπουν στο σύστημα ούτε τα αιτήματα μέσω του F2G.gr - αυτό το είπε η κοπέλα από το messenger και γι αυτο τον παρέπεμψε σε άλλον υπάλληλο για να την κάνει τηλεφωνικά). Σιμ υπάρχουν μόνο για συμβόλαια και του πρότεινε αυτό με τα 15gb στα 27 ευρώ, εκτός αν είχε σταθερό nova και πάει στα 22 (το ίδιο πρόγραμμα που είπαν και σε μένα σήμερα το πρωί όταν με κάλεσε συνεργάτης τους). Οπότε όσοι ενδιαφέρεστε για F2G περιμένετε έως την Τρίτη.

Edited by lyricmyth
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, lyricmyth said:

Ενημέρωσαν τον αδερφό μου, του απάντησαν από το messenger του προφίλ της WIND, και προώθησε το αίτημα σε άλλον υπάλληλο που τον κάλεσε και του είπε ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες sim για καρτοκινητά αυτή τη στιγμή και θα μπορούν να εξυπηρετηθούν νέα αιτήματα από την Τρίτη (αυτή την ώρα δεν βλέπουν στο σύστημα ούτε τα αιτήματα μέσω του F2G.gr - αυτό το είπε η κοπέλα από το messenger και γι αυτο τον παρέπεμψε σε άλλον υπάλληλο για να την κάνει τηλεφωνικά). Σιμ υπάρχουν μόνο για συμβόλαια και του πρότεινε αυτό με τα 15gb στα 27 ευρώ, εκτός αν είχε σταθερό nova και πάει στα 22 (το ίδιο πρόγραμμα που είπαν και σε μένα σήμερα το πρωί όταν με κάλεσε συνεργάτης τους). Οπότε όσοι ενδιαφέρεστε για F2G περιμένετε έως την Τρίτη.

Μου αρεσει που λένε "εαν στις 11 δεν φαινεται το NOVA να πατε σε καταστημα να αλλαξετε σιμ"! Προφανως προωθουσε συμβολαιο η κοπελιά...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Mobileras said:

Μου αρεσει που λένε "εαν στις 11 δεν φαινεται το NOVA να πατε σε καταστημα να αλλαξετε σιμ"! Προφανως προωθουσε συμβολαιο η κοπελιά...

Ακριβώς! Πρέπει να πιάσει τον στόχο της. More customers... more money.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε προσωποποιημένη προσφορά unlimited data και 1000" προς όλους για 1 μήνα , 5€ και το τσίμπησα.

Υπάρχει πολιτική ορθής χρήσης στο unlimited data, δηλαδή μετά απο κάποια GB να πέσει η ταχύτητα μέχρι να λήξει το πακέτο;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Just now, filippos said:

Μου ήρθε προσωποποιημένη προσφορά unlimited data και 1000" προς όλους για 1 μήνα , 5€ και το τσίμπησα.

Υπάρχει πολιτική ορθής χρήσης στο unlimited data, δηλαδή μετά απο κάποια GB να πέσει η ταχύτητα μέχρι να λήξει το πακέτο;

Όχι φίλε, καμία. 

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, filippos said:

Μου ήρθε προσωποποιημένη προσφορά unlimited data και 1000" προς όλους για 1 μήνα , 5€ και το τσίμπησα.

Υπάρχει πολιτική ορθής χρήσης στο unlimited data, δηλαδή μετά απο κάποια GB να πέσει η ταχύτητα μέχρι να λήξει το πακέτο;

Αυτές οι προσφορές έρχονται σε sms, στην εφαρμογή ή με κάποιο άλλο τρόπο; 

Μη μου έρθει καμιά και την χάσω... 😁

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο θεμα με ανανεωσεις χρονου ομιλιας σε F2g?Σε προπο-περιπτερα-σουπερ μαρκετ δεν τους αφηνει το συστημα λογο ενοιποιησης να βαλουν καρτα..

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, filippos said:

Μου ήρθε προσωποποιημένη προσφορά unlimited data και 1000" προς όλους για 1 μήνα , 5€ και το τσίμπησα.

Υπάρχει πολιτική ορθής χρήσης στο unlimited data, δηλαδή μετά απο κάποια GB να πέσει η ταχύτητα μέχρι να λήξει το πακέτο;

πότε έληγε το υπόλοιπό σου; αν έληγε νωρίτερα από την λήξη του πακέτου, πήρε παράταση ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kmpatra said:

πότε έληγε το υπόλοιπό σου; αν έληγε νωρίτερα από την λήξη του πακέτου, πήρε παράταση ή όχι;

Στο κόκκινο δωράκι πάνω δεξιά στο myf2go app μου είχε εμφανιστεί κάποια στιγμή στον δεκέμβρη και την ενεργοποίησα στις 30 Δεκέμβρη.
Το υπόλοιπό μου είχε λήξει. Εαν θυμάμαι καλά Νοέμβρη είχε λήξει και είχε μηδενιστεί το υπόλοιπο. Έβαλα επι τούτου 12€ για να ενεργοποιήσω το unlimited data.
Απλά σήμερα παρατήρησα χαμηλές ταχύτητες και σκέφτηκα μήπως έπεσε κόφτης.

Edited by filippos

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, filippos said:

Στο κόκκινο δωράκι πάνω δεξιά στο myf2go app μου είχε εμφανιστεί κάποια στιγμή στον δεκέμβρη και την ενεργοποίησα στις 30 Δεκέμβρη.
Το υπόλοιπό μου είχε λήξει. Εαν θυμάμαι καλά Νοέμβρη είχε λήξει και είχε μηδενιστεί το υπόλοιπο. Έβαλα επι τούτου 12€ για να ενεργοποιήσω το unlimited data.
Απλά σήμερα παρατήρησα χαμηλές ταχύτητες και σκέφτηκα μήπως έπεσε κόφτης.

Άρα δεν έχουμε προσφατα στοιχεία εάν το 5Ε unlimited data μήνα (από το "δωράκι") παρατείνει τη διάρκεια υπολοίπου ευρώ, καθώς εσύ δε το ενεργοποίησες το πολύ 29 μέρες (δλδ <29) πριν την προηγούμενη λήξη υπολοίπου ευρώ, αλλά 60 μέρες πριν την λήξη του υπολοίπου των ευρώ.

Να τι "αλλάζει" με τη "νέα" εταιρία στην καρτοκινητή: https://www.f2g.gr/ext_files/prepaid/f2g/files/oroi_kartokinitis 02012023_track changes.pdf

1) Προσεκτικό διάβασμα από πάνω ως κάτω το pdf.

2) Τι έχει σβηστεί.

3) Τι και που έχει προστεθεί με κόκκινο.

"Αλλαγές" αναμένονται, έτσι; ΟΚ.....Σας "κούρασα"!!!!

ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΔΕΙΧΝΕΙ. Αρκεί να μαθαίνουμε από αυτό, ιδίως εάν είναι επαναλαμβανόμενο. Αλλιώς "κάτι" άλλο φταίει......

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι οι προσωπικές προσφορές (κόκκινο δωράκι στο apk) έχουν πλέον λήξη στις 11 Ιανουαρίου. Θυμάμαι ότι ήταν 6 η 7 και φαίνεται να το άλλαξαν.

Πιθανόν να ετοιμάζουν κάτι.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Pppe said:

Άρα δεν έχουμε προσφατα στοιχεία εάν το 5Ε unlimited data μήνα (από το "δωράκι") παρατείνει τη διάρκεια υπολοίπου ευρώ, καθώς εσύ δε το ενεργοποίησες το πολύ 29 μέρες (δλδ <29) πριν την προηγούμενη λήξη υπολοίπου ευρώ, αλλά 60 μέρες πριν την λήξη του υπολοίπου των ευρώ.

Το ενεργοποίησα αφού είχε λήξει το υπόλοιπο.
Είχαν μείνει κάτι λεπτά (cent) και μηδενίστηκε αφού έληξε.
Οπότε ανανέωσα με 12€.

Και για να είμαι πιο ακριβής, μου είχε 2 προσφορές. Η μια με unlimited data και η άλλη με unlimited χρόνο ομιλίας.
Τώρα έχει μονον την προσφορά με τον unlimited χρόνο ομιλίας (μέχρι τις 11/1) αφού την άλλη την ενεργοποίησα.

Edited by filippos

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , χρονια πολλά με υγεία 

Επειδή εχω ενα παλιο Vodafone student το οποιο δεν το χρησιμοποιω πλεον και με ενδιαφερουν μονο οι εισερχομενες , η φραγη στο f2g ειναι ακομα σε αναστολή η εχει εφαρμοστεί το 2μηνο ? 

Ευχαριστώ πολυ.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, johntua said:

Καλησπέρα σε όλους , χρονια πολλά με υγεία 

Επειδή εχω ενα παλιο Vodafone student το οποιο δεν το χρησιμοποιω πλεον και με ενδιαφερουν μονο οι εισερχομενες , η φραγη στο f2g ειναι ακομα σε αναστολή η εχει εφαρμοστεί το 2μηνο ? 

Ευχαριστώ πολυ.

3μηνο ειναι και οχι ακομη.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , χρονια πολλά με υγεία 
Επειδή εχω ενα παλιο Vodafone student το οποιο δεν το χρησιμοποιω πλεον και με ενδιαφερουν μονο οι εισερχομενες , η φραγη στο f2g ειναι ακομα σε αναστολή η εχει εφαρμοστεί το 2μηνο ? 
Ευχαριστώ πολυ.
Δουλεύει ακόμα, τελευταία κάρτα τον Αύγουστο και εισερχόμενες και μηνύματα έρχονται κανονικά

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα όπως γράφει και το site είναι η τελευταία μέρα παράταση για τα απεριόριστα data. Βέβαια τώρα δεν ξέρω αν θα μας δείξει την καινούργια πολιτική της είχα δώσει σιωπηρές παρατάσεις δεν ξέρω. Μια σοβαρή εταιρία πάντως μόλις λίγη κάτι το ανακοινώνει το ανανεώνει…

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Eliseos said:

Σήμερα όπως γράφει και το site είναι η τελευταία μέρα παράταση για τα απεριόριστα data. Βέβαια τώρα δεν ξέρω αν θα μας δείξει την καινούργια πολιτική της είχα δώσει σιωπηρές παρατάσεις δεν ξέρω. Μια σοβαρή εταιρία πάντως μόλις λίγη κάτι το ανακοινώνει το ανανεώνει…

Πια σοβαρή εταιρία φίλε μου. Τα συνεργεία της σταθερής ιδιαίτερα έχει εδώ και 10+ μέρες δεν έχουν πρόσβαση στα συστήματα της εταιρίας και ούτε να παραδώσουν γραμμές μπορούν ούτε να δούνε βλάβες σε κάποιες περιοχές της Ελλάδος. Τόσους μήνες έχει περάσει η εταιρία στα νέα χέρια το περιτύλιγμα είναι τώρα η αλλαγή ονόματος.

Αν το κόψουν το απεριόριστο πάντως η κάρτα μου θα πάει για αχρηστία και ας την έχω 1000 χρόνια 😂

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, cmvr said:

Πια σοβαρή εταιρία φίλε μου. Τα συνεργεία της σταθερής ιδιαίτερα έχει εδώ και 10+ μέρες δεν έχουν πρόσβαση στα συστήματα της εταιρίας και ούτε να παραδώσουν γραμμές μπορούν ούτε να δούνε βλάβες σε κάποιες περιοχές της Ελλάδος. Τόσους μήνες έχει περάσει η εταιρία στα νέα χέρια το περιτύλιγμα είναι τώρα η αλλαγή ονόματος.

Αν το κόψουν το απεριόριστο πάντως η κάρτα μου θα πάει για αχρηστία και ας την έχω 1000 χρόνια 😂

Πόσο δίκιο έχεις… Επειδή το γύρισα στην καρτοκινητή μετά το φεσομα που έφαγα.. Ψάχνομαι να δω τι θα γίνει… Αν κόψει τα απεριόριστα Με μία ταχύτητα Οριακά ανεκτό ..δεν ξέρω Με θλίβει εντός εισαγωγικών Ιόλη ανοργανωσιά Σε κάτι που όπως είπες ήδη το ήξεραν…..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...