Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, babakos said:

Λυπάμαι που θα το πω αλλά την ψύχωση με τα απεριόριστα data μόνο εδώ και σε 1-2 ακόμα φορουμς την βλέπω. Αντε δηλαδή να μιλάμε για 3000 άτομα. Να τα κάνω 5 ; 10 ; θελετε 20000 ;

Εχουμε πανω απο 6.000.000 συνδέσεις καρτοκινητών στην Ελλάδα. Do the math

Για την συντριπτική πλειοψηφία των κατοχων καρτοκινητών, 10-15 GB το μήνα ειναι υπερ αρκετά.  Οι εταιρείες εχουν πλήρη στατιστικά κινησης ανα segment / περιοχή / προιόν και ξερουν που θα δώσουν βάση και που οχι..

Εμείς είμαστε αμελητέα ποσότητα.

Οσο για την Windαρα μας...  να δούμε το μέλλον γιατι τα μαντάτα δεν εινσι καλά και πολλοί που ειχαν τρελαθεί με το φοβερό επενδυτικό πλάνο που ανακοινωσε μπορεί να στεναχωρεθούν. Ελπιζω να μην γινει έτσι βέβαια γιατι  μετά το παιχνίδι θα γινει one man show (Cosmote)

Το επενδυτικό πλάνο έχει ανακοινωθεί επισήμως μετά από παρουσίαση και ενημέρωση στο Πρωθυπουργό για τα επόμενα 5 χρόνια. Για να μη υλοποιηθεί πρέπει να έρθουν τα πάνω κάτω. Πχ να κηρύξει πτώχευση το United Group. Ο βασικός μέτοχος BC Partners είναι από τους πιο εύρωστους παγκοσμίως. Οπότε δεν θα παίξει τέτοιο σενάριο. Εδώ θα είμαστε για τυχόν αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιου είδους οικονομικές εξελίξεις δεν είναι σπάνιες στις εταιρείες. 

Κι εδώ μιλάμε για πολύ μεγάλη εταιρεία. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, cmvr said:

Η πλάκα είναι ότι ακόμα και όταν δε βάζω στέλνει προσφορά με τα απεριόριστα ... Αλλά είπαμε παλιό πολύ παλιό ειδικής προσφοράς - φοιτητικό. 

Πλέον δεν έχει νόημα να βάζω συχνά  γιατί με cosmote + vodafone unlimited και τα δυο καλύπτομαι πλέον κατά 99% γεωγραφικά. 

Με βάση τα επίσημα στοιχεία το μεγαλύτερο ποσοστό κάνει χρήση των απεριορίστων λεπτών. Από την άλλη το f2g με τα απεριόριστα δεδομένα λύνει πολλά προβλήματα.

πχ αυτές τις ήμερες έβαλα σε γνωστό μια τέτοια Sim σε router για το σπίτι της κόρης του που είναι φοιτήτρια και κάνει δουλίτσα. Οπότε βαρια βαρια θα του βγαίνει 30 ευρώ χωρίς δεσμεύσεις (f2g στο ρουτερ με unlimited και από όσο θυμάμαι  η κόρη του έχει CU φοιτητικό).

Ο άνθρωπος δεν έχει συμβόλαιο και δε θέλει να πάρει στις άλλες για να δώσει την extra sim στη μικρή.

Πολύ καλή περίπτωση,θα το εκανα εγώ αν δεν είχα το συμβολαιο. Βέβαια είπαμε στο νησί μόνο μια εταιρεία έχει σωστή κάλυψη και ταχύτητες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Είχα Επικοινωνία μέσω "τσατ" με την wind. 

Η ενημέρωση που είχα είναι ότι πρέπει να περάσουν οι 14 μέρες για να γίνει η αλλαγή. 

Απο το κατάστημα wind που έκανα αίτηση για f2g αλλά και από το τμήμα προσφορών της cosmote που με κάλεσαν, η ενημέρωση τους ήταν Δευτέρα απo cosmote Τρίτη από wind. 

Δε τους έχω και καμιά εμπιστοσύνη οπότε έχω βάλει σήμερα και τις 2 κάρτες μέσα και είμαι έτοιμος... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, andreasomageiras said:

Είχα Επικοινωνία μέσω "τσατ" με την wind. 

Η ενημέρωση που είχα είναι ότι πρέπει να περάσουν οι 14 μέρες για να γίνει η αλλαγή. 

Απο το κατάστημα wind που έκανα αίτηση για f2g αλλά και από το τμήμα προσφορών της cosmote που με κάλεσαν, η ενημέρωση τους ήταν Δευτέρα απo cosmote Τρίτη από wind. 

Δε τους έχω και καμιά εμπιστοσύνη οπότε έχω βάλει σήμερα και τις 2 κάρτες μέσα και είμαι έτοιμος... 

Θα λάβεις μήνυμα όταν κάνει αίτηση η Wind για τον αριθμό σου. Σε 2 νούμερα που έκανα μεταφορά (από Wind προς Cosmote το ένα και το άλλο από Vodafone προς Wind) πριν μερικούς μήνες ήρθε το μήνυμα πρωί πριν τις 11 και κάπου το μεσημέρι πριν τις 5 είχαν ενεργοποιηθεί στον καινούργιο πάροχο. Οπότε όταν δεις μήνυμα για αίτηση φορητότητας θα βρίσκεσαι μερικές ώρες πριν την ολοκλήρωση.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, andreasomageiras said:

Είχα Επικοινωνία μέσω "τσατ" με την wind. 

Η ενημέρωση που είχα είναι ότι πρέπει να περάσουν οι 14 μέρες για να γίνει η αλλαγή. 

Απο το κατάστημα wind που έκανα αίτηση για f2g αλλά και από το τμήμα προσφορών της cosmote που με κάλεσαν, η ενημέρωση τους ήταν Δευτέρα απo cosmote Τρίτη από wind. 

Δε τους έχω και καμιά εμπιστοσύνη οπότε έχω βάλει σήμερα και τις 2 κάρτες μέσα και είμαι έτοιμος... 

γιατί 14 μέρες; δεν ειχαν τσεκάρει την επιλογή για άμεση φορητότητα; Όπως και να έχει  πάντως κάθε αντιπροσφορα είναι άκυρη με την έννοια ότι η αίτση δεν έχει γίνει απομακρυσμένα αλλά στο κατάστημα. Εκτος αν θελήσεις να υποχωρήσεις εσυ μεσα στο διαστημα αυτο των 14 ημερων (αν οντως εχουν βάλει στην αίτηση την εκκίνηση της διαδικασίας μετά απο 14 μέρες)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που πήρα αριθμό f2go για δεύτερο sim, από 12 ευρώ που ήταν έγινε 15 και πάνω σε κατάστημα. Επίσης με είπε για προσφορά συμβόλαιο με 20 ευρώ, 10 gb, απεριόριστα ομιλία και sms, και 170 επιδότηση να αγοράσω ότι θέλω.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, andreasomageiras said:

Είχα Επικοινωνία μέσω "τσατ" με την wind. 

Η ενημέρωση που είχα είναι ότι πρέπει να περάσουν οι 14 μέρες για να γίνει η αλλαγή. 

Απο το κατάστημα wind που έκανα αίτηση για f2g αλλά και από το τμήμα προσφορών της cosmote που με κάλεσαν, η ενημέρωση τους ήταν Δευτέρα απo cosmote Τρίτη από wind. 

Δε τους έχω και καμιά εμπιστοσύνη οπότε έχω βάλει σήμερα και τις 2 κάρτες μέσα και είμαι έτοιμος... 

Η αίτηση ποια μέρα έγινε? Έγινε από κατάστημα? Αν έγινε από κατάστημα λίγο περίεργο αυτό που σου απάντησαν στο τσατ γιατί σε αιτήσεις από κατάστημα δεν υπάρχει δυνατότητα υπαναχώρησης, υπαναχώρηση γίνεται μόνο στις εξ'αποστασεως αιτησεις

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, panbet said:

Σήμερα που πήρα αριθμό f2go για δεύτερο sim, από 12 ευρώ που ήταν έγινε 15 και πάνω σε κατάστημα. Επίσης με είπε για προσφορά συμβόλαιο με 20 ευρώ, 10 gb, απεριόριστα ομιλία και sms, και 170 επιδότηση να αγοράσω ότι θέλω.

Κι εγώ σήμερα πο κατάστημα πήρα κάρτα. 10€. Πίσω όμως η κάρτα γράφει Δωρεάν διάθεση. Ότι θέλουν ζητάνε 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, cmvr said:

Αυτά τα νεότερα. Δοκιμάστε το μήπως πιάσει και σε εσάς.

 

SmartSelect_20221018-114822_Messages.thumb.jpg.a959c1fafb5f6f3aafb09d5aac83e425.jpg

Αυτό είναι το ένα από τα 3 δώρα που έχω στο app. Σε όποιον βγαίνει ως δώρο θα μπαίνει και με μυνημα 

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον μέχρι στιγμής (θα δούμε μέχρι πότε) στην online ανανέωση έχει την επιλογή των 12 ευρώ ( πάντα για f2go γράφω).

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, cuibono said:

Η αίτηση ποια μέρα έγινε? Έγινε από κατάστημα? Αν έγινε από κατάστημα λίγο περίεργο αυτό που σου απάντησαν στο τσατ γιατί σε αιτήσεις από κατάστημα δεν υπάρχει δυνατότητα υπαναχώρησης, υπαναχώρηση γίνεται μόνο στις εξ'αποστασεως αιτησεις

Το Σάββατο που μας πέρασε και μάλιστα κάπου 9:15 το πρωί. 😁

7 ώρες πριν, Tasos19s said:

Κι εγώ σήμερα πο κατάστημα πήρα κάρτα. 10€. Πίσω όμως η κάρτα γράφει Δωρεάν διάθεση. Ότι θέλουν ζητάνε 

Δεν πλήρωσα κάτι εγώ! 

Δε λέγανε για καμιά κάσα λύρες; 

Μόλις με κάλεσαν από το κατάστημα ότι είναι έτοιμη η γραμμή για μεταφορά και εάν θέλω να γίνει ενεργοποίηση. 

Σε 10 λεπτά μου είπε! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικος! 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον μέχρι στιγμής (θα δούμε μέχρι πότε) στην online ανανέωση έχει την επιλογή των 12 ευρώ ( πάντα για f2go γράφω).
Ηλεκτρονικα η κάρτα θα είναι 12 για ένα διάστημα μετά θα πάει 15 και μετά 20

Και το δίμηνο θα γίνει μήνας και έτσι θα γεννηθεί το νέο καρτο συμβόλαιο :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andreasomageiras said:

Το Σάββατο που μας πέρασε και μάλιστα κάπου 9:15 το πρωί. 😁

Δεν πλήρωσα κάτι εγώ! 

Δε λέγανε για καμιά κάσα λύρες; 

Μόλις με κάλεσαν από το κατάστημα ότι είναι έτοιμη η γραμμή για μεταφορά και εάν θέλω να γίνει ενεργοποίηση. 

Σε 10 λεπτά μου είπε! 

Περάσαν 57 λεπτά 😁

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, andreasomageiras said:

Περάσαν 57 λεπτά 😁

Εμένα με πήραν 10€ στο κατάστημα για νέα κάρτα 

Τωρα έστειλα στο chat και μου είπαν ότι ναι έχει χρέωση η νέα sim

Πως γίνεται κάποιος να την πάρει δωρεάν;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Tasos19s said:

Κι εγώ σήμερα πο κατάστημα πήρα κάρτα. 10€. Πίσω όμως η κάρτα γράφει Δωρεάν διάθεση. Ότι θέλουν ζητάνε 

Ξέχασα να πω με έδωσε δύο κάρτες. Στο μεταξύ στο σπίτι μέσα έχει 15 mpps ενώ η cosmote E. Και στην Vodafone E. Δεν ξέρω τόσο καλό σήμα έχει η wind; Ανατολικά θεσσ/νίκης

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panbet said:

Ξέχασα να πω με έδωσε δύο κάρτες. Στο μεταξύ στο σπίτι μέσα έχει 15 mpps ενώ η cosmote E. Και στην Vodafone E. Δεν ξέρω τόσο καλό σήμα έχει η wind; Ανατολικά θεσσ/νίκης

Δωρεάν; 
Το σήμα έχει να κάνει καθαρά με την περιοχή 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν διάθεση είναι η sim σκέτη αλλά δεν έχει υπόλοιπο μέσα. Οπότε προφανώς για να βγάλουν και το κατιτίς τους σου ενεργοποιούν επιτόπου την κάρτα και σου βάζουν και 12αρι  ή 15άρι ανάλογα με το τι θέλει το κατάστημα.... Και κανένα πακέτο που στο μεταξύ τρώει όλο τον αρχικό χρόνο με την ελπίδα ότι θα ξαναπάς στον άλλο μήνα να τα ξανά καταθέσεις... Για να την πάρεις δωρεάν καλύτερο είναι να κάνεις online παραγγελία αν και έχω την εντύπωση ότι πάλι και εκεί πληρώνεις τουλάχιστον την πρώτη κάρτα. Απλά την ενεργοποίηση και την ταυτοποίηση την κάνεις online

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tasos19s said:

Δωρεάν; 
Το σήμα έχει να κάνει καθαρά με την περιοχή 

15 ευρώ τις δύο.Δεν ξέρω κάθε υπάλληλος κάνει ότι θέλει.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Tasos19s said:

Εμένα με πήραν 10€ στο κατάστημα για νέα κάρτα 

Τωρα έστειλα στο chat και μου είπαν ότι ναι έχει χρέωση η νέα sim

Πως γίνεται κάποιος να την πάρει δωρεάν;

Τους δείχνεις επάνω που λέει δωρεάν και επιμένεις. Σε εμένα έχει δουλέψει πάντα. Αν επιμείνει πες του να σου δείξει την ανακοίνωση που το λέει ή να πάρει μπροστά σου την εξυπηρέτηση να ρωτήσει. Στο τέλος θα βαρεθεί και θα στην δώσει δωρεάν όπως και πρέπει.

Οι υπάλληλοι στο chat είναι ανεκπαίδευτοι, απαντάνε σε δεκάδες συνομιλίες ταυτόχρονα και ακόμα και αν θέλουν να εξυπηρετήσουν και ξέρουν, χάνουν την μπάλα και απαντάνε άλλο για άλλο.

Παράδειγμα να γελάσουμε. Στο παρελθόν τους έκανα παράπονα στο τσατ που χρεωνόμουν στο εξωτερικό σε αναπάντητες κλήσεις που δεν σήκωνα και η υπάλληλος στο τσατ μου απάντησε ότι αυτός που με καλούσε από Ελλάδα πρέπει να έχει δωρεάν πακέτο για κλήσεις εξωτερικού για να μην χρεώνομαι εγώ και τράβαγα τα μαλλιά μου.

Επίσης η δωρεάν κάρτα έρχεται με 3 ευρώ υπόλοιπο μέσα, αν βάλεις στο κατάστημα το χάνεις!

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, kmpatra said:

Χρόνος ομιλίας ή και πακέτο μπήκε σε καμία από τις δύο?

Με είπε και τα δύο θα έχουν για ένα μήνα απεριόριστα ομιλία και 4 gb. Το ένα sim έχω βάλει και τα έχει κανονικά. Απλός το υπόλοιπο έχει 0.6 λεπτά.

Μήπως με το έκανε επειδή έχω wind 200 οπτική με eon tv δεν ξέρω.

Edited by panbet
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, spiliot said:

Τους δείχνεις επάνω που λέει δωρεάν και επιμένεις. Σε εμένα έχει δουλέψει πάντα. Αν επιμείνει πες του να σου δείξει την ανακοίνωση που το λέει ή να πάρει μπροστά σου την εξυπηρέτηση να ρωτήσει. Στο τέλος θα βαρεθεί και θα στην δώσει δωρεάν όπως και πρέπει.

Οι υπάλληλοι στο chat είναι ανεκπαίδευτοι, απαντάνε σε δεκάδες συνομιλίες ταυτόχρονα και ακόμα και αν θέλουν να εξυπηρετήσουν και ξέρουν, χάνουν την μπάλα και απαντάνε άλλο για άλλο.

Παράδειγμα να γελάσουμε. Στο παρελθόν τους έκανα παράπονα στο τσατ που χρεωνόμουν στο εξωτερικό σε αναπάντητες κλήσεις που δεν σήκωνα και η υπάλληλος στο τσατ μου απάντησε ότι αυτός που με καλούσε από Ελλάδα πρέπει να έχει δωρεάν πακέτο για κλήσεις εξωτερικού για να μην χρεώνομαι εγώ και τράβαγα τα μαλλιά μου.

Επίσης η δωρεάν κάρτα έρχεται με 3 ευρώ υπόλοιπο μέσα, αν βάλεις στο κατάστημα το χάνεις!

Τώρα όμως πλήρωσα και πήρα την κάρτα 

Εχθες έγινε αυτό το απόγευμα 

Τωρα τι μπορώ να κάνω;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έδωσες τα λεφτά και σου έχουν βάλει και πακέτο και μάλιστα εάν έχει μπει και στα δύο αυτό που λες επί της ουσίας κερδισμένος νομίζω βγαίνεις, εφόσον θα το χρησιμοποιήσεις βέβαια. Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι τώρα.

Αυτό με το 3 ευρώ ως αρχικό χρόνο σε free to go δεν το ήξερα νόμιζα ότι 3 ευρώ είχε η κάρτα της q πάντα ειδικά μετά από φορητότητα.

Βέβαια τελευταία βγήκε μία ανακοίνωση η οποία αναφέρει ότι ο αρχικός χρόνος ομιλίας στα καινούργια πακέτα θα είναι πάρα πολύ μικρός (μικρότερος από ότι ήταν) αλλά δεν ξέρω από ποτέ ισχύει αυτή η ανακοίνωση.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...