Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, Mobileras said:

Τραγικό ! Η Wind ο μόνος πάροχος με απεριόριστο internet στη καρτοκινητή

Αυτό.... Ότι μόνο ή wind έχει και όχι οι άλλοι.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

ενημερώνω για άλλη μια φορά πως απαγορεύονται οι συγκρίσεις στα μεμονωμένα νήματα των εταιρειών.

@teo__ (μιας και το κάνεις κατά κόρον) την επόμενη φορά η δημοσίευση δεν θα είναι το μοναδικό που θα απομακρυνθεί.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο κατάστημα των Γιαννιτσών, είχε ενημερώσει ο κύριος (να πω το όνομά;) και απλά μου ζήτησαν τα κορίτσια εκεί, αντίγραφο λογαριασμού (που ανήκω) και την ταυτότητα, κατά την διάρκεια, πολύ ευγενικά, μου λέει η κοπέλα που με εξυπηρετούσε,

-"να σας κάνω μια ερώτηση;"

της απάντησα "δεν με ενδιαφέρει κάποιο συμβόλαιο" 

-"πως ξέρατε τι θα σας ρωτούσα; είπα γιατί τρέχει μια προσφορά..." 

"20 χρόνια συμβόλαιο wind πέρσι έφυγα με πολύ μεγάλη φασαρία και τώρα έρχομαι για την περίπτωση των απεριόριστων και μόνο για όσο ισχύουν"

δεν έχω σκοπό να δεσμευτώ ξανά με συμβόλαιο εάν δεν έχω κάλυψη στην περιοχή μου! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κατάστημα είναι από τα καλύτερα της αλυσίδας και από όσο γνωρίζω έχει βραβευθεί πάρα πολλές φορές κατά το παρελθόν για την ποιότητα των υπηρεσιών του.

Δεν γνωρίζω καν τον ιδιοκτήτη, εξηγούμαι, απλά είχα διαβάσει κάτι σχετικό.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω απεριόριστα data. Η ομιλία δεν με νοιάζει.
Με το f2go έχεις απεριόριστα με 15 το μήνα και δεν χρειάζεται άλλο πακέτο να βάλεις;


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, rebel1 said:

Θέλω απεριόριστα data. Η ομιλία δεν με νοιάζει.
Με το f2go έχεις απεριόριστα με 15 το μήνα και δεν χρειάζεται άλλο πακέτο να βάλεις;


Sent from my iPad using Tapatalk

Ναι

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/details/#/?bundleurl=unlimited-data-month

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Mobileras said:

Δεν έχει προαπαιτούμενο κάποιο πακέτο ομιλίας;; Sorry που το ξαναρώτησα ενώ απάντησες πριν λίγο απλώς... Θέλω να τ' ακούω 😉🤣🤣

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει προαπαιτούμενο κάποιο πακέτο ομιλίας;;
Όχι. Απλώς αν έχεις ενεργό το πακέτο talk max με 17.80 ευρώ, τότε παίρνεις το πακέτο unlimited data με 9 ευρώ. Αυτό ισχύει μέχρι 31/10 και λογικά θα παραταθεί και πάλι. Για σκέτο data παίρνεις το πακέτο unlimited με τα 15 ευρώ χωρίς προαπαιτούμενο.
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, scream said:

Για σκέτο data παίρνεις το πακέτο unlimited με τα 15 ευρώ χωρίς προαπαιτούμενο.

Για όσο χρονικό διάστημα θέλει η wind, θεωρητικά ήταν προωθητική ενέργεια, απλά ευχόμαστε να μην βιαστεί να το σταματήσει ή και ας μην το σταματήσει ποτέ... 🥹

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήγα να κάνω edit σήμερα τα magic numbers, και διαπίστωσα ότι δεν υπάρχει πλέον επιλογή ούτε στο web, ούτε στο app. Μετά είδα εδώ στο forum, ότι έχουν καταργηθεί από τον Ιούλιο. Πλέον δίνει 1500 προς "Wind/Q",

και η απορία μου είναι:

αυτά τα 1500 είναι προς όλα τα Wind ή για τα 3 νούμερα magic που είχαμε θέσει πριν καταργηθεί;

(είδα επίσης ότι λέτε ότι μπορείς να τα κάνεις edit από το 1265, το οποίο δε δοκίμασα, αλλά δεν έχει νόημα αν ισχύουν τα 1500 προς όλα τα Wind/Q)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Για όσο χρονικό διάστημα θέλει η wind, θεωρητικά ήταν προωθητική ενέργεια, απλά ευχόμαστε να μην βιαστεί να το σταματήσει ή και ας μην το σταματήσει ποτέ... 🥹
Δεν γράφει για προωθητική προσφορά. Μακάρι να ήρθε για να μείνει να κουνήσουν τον πισινό τους και οι άλλοι.
Όχι. Απλώς αν έχεις ενεργό το πακέτο talk max με 17.80 ευρώ, τότε παίρνεις το πακέτο unlimited data με 9 ευρώ. Αυτό ισχύει μέχρι 31/10 και λογικά θα παραταθεί και πάλι. Για σκέτο data παίρνεις το πακέτο unlimited με τα 15 ευρώ χωρίς προαπαιτούμενο.
29 με 31 ευρώ έχει ανάλογα πως τα ενεργοποιείς για απεριόριστα data και φωνή.

Για wind πλέον μόνο f2g unlimited.

Έτσι και αλλιώς οι παροχές του συμβολαίου της εταιρίας δεν συμφέρουν αν θέλεις έξτρα sim και ομιλία στην Ευρώπη μέσα στην τιμή και μην ξεχάσω την esim.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνουμε μία προσπάθεια όσοι χρησιμοποιήσουμε το unlimited να μην το "βιάσουμε" για να δούμε αν τελικά μπαίνει κόφτης στα 2TB ή στο 1TB.. να βοηθήσουμε κι εμείς από τη μεριά μας να παραμείνει η προσφορά και να την απολαύσουμε περισσότεροι.

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνουμε μία προσπάθεια όσοι χρησιμοποιήσουμε το unlimited να μην το "βιάσουμε" για να δούμε αν τελικά μπαίνει κόφτης στα 2TB ή στο 1TB.. να βοηθήσουμε κι εμείς από τη μεριά μας να παραμείνει η προσφορά και να την απολαύσουμε περισσότεροι.
Και στο 1 τέρα να του βάλουν όριο μια χαρά είναι.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, cmvr said:

Δεν γράφει για προωθητική προσφορά. Μακάρι να ήρθε για να μείνει να κουνήσουν τον πισινό τους και οι άλλοι.29 με 31 ευρώ έχει ανάλογα πως τα ενεργοποιείς για απεριόριστα data και φωνή.

Βιάστηκα να μιλήσω, 🤔 κάποια unlimited δεν είχε βγάλει ως πριωπροωθητική προσφορά; 

Τες πα, τα μυαλά μου δεν είναι και στα καλύτερα τους, να δω πως θα τα καταφέρω με το καρτοκινητό, βάλε κάρτα, μη ξεχάσεις, συνδυασμός μεταξύ των πακέτων, έχε το νου σου μη λήξει αυτό ή εκείνο... 

Θα σας πρήξω όσους τα ξέρετε! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2022 at 9:26 ΜΜ, junglist said:

Αφού κάθε 1-2 μήνες λαμβάνω μήνυμα ότι θα χάσω το υπόλοιπο αν δεν ανανεώσω.
Αναφέρεται μόνο στα χρήματα που είναι μέσα;
Δηλαδή το νούμερο μένει 12 μήνες ενεργό χωρίς ανανέωση;
Όμως δεν θα μπορώ να καλέσω κανέναν σε περίπτωση ανάγκης με μηδενικό υπόλοιπο.

Sent from my LE2123 using Tapatalk
 

είχες γράψει 
το κρατάω μόνο για τράπεζες,.έχετε καμία πρόταση για φτηνότερη ανανέωση;
Τώρα λες ότι θες και κλήσεις ανάγκης.
Αν δεν είσαι σίγουρος τι χρήση θα κάνεις δεν μπορεί κανένας να σε βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, cmvr said:
45 minutes ago, kalitexnis_g said:
Ας κάνουμε μία προσπάθεια όσοι χρησιμοποιήσουμε το unlimited να μην το "βιάσουμε" για να δούμε αν τελικά μπαίνει κόφτης στα 2TB ή στο 1TB.. να βοηθήσουμε κι εμείς από τη μεριά μας να παραμείνει η προσφορά και να την απολαύσουμε περισσότεροι.

Και στο 1 τέρα να του βάλουν όριο μια χαρά είναι.

Πίστεψέ με θα βγούνε και θα πούνε "ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ"!!!

 

🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, andreasomageiras said:

Βιάστηκα να μιλήσω, 🤔 κάποια unlimited δεν είχε βγάλει ως πριωπροωθητική προσφορά; 

Τες πα, τα μυαλά μου δεν είναι και στα καλύτερα τους, να δω πως θα τα καταφέρω με το καρτοκινητό, βάλε κάρτα, μη ξεχάσεις, συνδυασμός μεταξύ των πακέτων, έχε το νου σου μη λήξει αυτό ή εκείνο... 

Θα σας πρήξω όσους τα ξέρετε! 

Το πακετο με απεριόριστο ίντερνετ με 15€/μηνα το έχει ως κανονικό πακέτο εδώ και λίγες ημέρες (χωρίς ημερομηνία λήξης προσφοράς). 

Όσο αφορά το να βάζεις κάρτα, σκέψου ότι στο συμβόλαιο επρεπε να πληρώνεις κάθε μήνα, ώστε να μην στο κόψουν. Στο καρτοκινητο έχεις περιθωριο 2 μήνες ώστε να μην χάσεις το υπόλοιπο χρημάτων σου.

Αυτό που θα σημειώνεις ως υπενθυμιση θα είναι η ημερομηνία λήξης των πακέτων σου, ώστε την ημέρα που λήγει να αγοράσεις νέο πακετο. Όλα μπορείς να τα δεις μέσα στον app (πακετα, ημερομηνίες λήξης) και κάρτα μπορείς να βάζεις με χρεωστική από το app. 

Όποια απορία έχεις, την λες και θα βρούμε λύση. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, termi21 said:

Παίδες πήγα να κάνω edit σήμερα τα magic numbers, και διαπίστωσα ότι δεν υπάρχει πλέον επιλογή ούτε στο web, ούτε στο app. Μετά είδα εδώ στο forum, ότι έχουν καταργηθεί από τον Ιούλιο. Πλέον δίνει 1500 προς "Wind/Q",

και η απορία μου είναι:

αυτά τα 1500 είναι προς όλα τα Wind ή για τα 3 νούμερα magic που είχαμε θέσει πριν καταργηθεί;

(είδα επίσης ότι λέτε ότι μπορείς να τα κάνεις edit από το 1265, το οποίο δε δοκίμασα, αλλά δεν έχει νόημα αν ισχύουν τα 1500 προς όλα τα Wind/Q)

Τα 1500 γράφει ότι είναι για wind /Q αλλά είναι μόνο για magic number's. Checked today 

2 minutes ago, CoyoteD said:

Τα 1500 γράφει ότι είναι για wind /Q αλλά είναι μόνο για magic number's. Checked today 

Επίσης το λέει το μύνημα όταν βάλεις λεφτά

 

 

 

ΣYΓXAPHTHPIA! AΠO ΣHMEPA 1500 ΔΩPEAN ΛEΠTA ΣE ΠEPIMENOYN AΠO TH NEA YΠHPEΣIA MAGIC NUMBERS ΓIA NA EΠIKOINΩNEIΣ ΞEΓNOIAΣTA ME TOYΣ AΓAΠHMENOYΣ ΣOY WIND/Q APIΘMOYΣ ΓIA TIΣ EΠOMENEΣ 30 HMEPEΣ! ΓIA ΠEPIΣΣOTEPEΣ ΠΛHPOΦOPIEΣ KAI ENEPΓOΠOIHΣH EΠIΣKEΨOY TO WWW.F2G.GR & TO MYF2G APP. ENHMEPΩΣH YΠOΛOIΠOY ΠAPEXETAI KAI MEΣΩ TOY 1265.

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Τα magic numbers ποτέ δεν ήταν για όλη την wind

Καλό που δουλεύουν ακόμα όπως και τα 120 λεπτά δώρο

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

@CoyoteD

Και εγώ αυτό διαπίστωσα, ότι είναι 1500 προς Magic (ενώ γράφει προς Wind/Q) και ήθελα να σιγουρευτώ ότι δε συμβαίνει μόνο σε εμένα.

Ψιλοαπαράδεκτο να λένε "προς Wind/Q", γιατί μπορεί να καταλήξει σε χοντρές χρεώσεις αν την πατήσεις, ειδικά εφόσον, έχουν αφαιρέσει από παντού στο site και το App την ορολογία "Magic Number", και την αλλαγή των 3 νούμερων.

Είχα ευτυχώς και πολλά λεπτά προς όλους και τη γλίτωσα.

EDIT: Εντομεταξύ κάλεσα τώρα στο 1265 (πρώτη φορά) για να δω αν μπορώ να αλλάξω τα νούμερα από εκεί, επέλεξα στο αρχικό menu "magic numbers" και η επιλογές που είπε η φωνή ήταν:

α) Για να "ενεργοποιήσεις" (???) τα Magic Numbers πάτα το 1
β) Επιστροφή στο κεντρικό menu.

Να πατήσω το 1 ή θα μου τα απενεργοποιήσει δια παντός; 😛

Edited by termi21
EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Τα magic numbers ήταν προς όλους τους αριθμούς Wind και Q.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Τα magic numbers ήταν προς όλους τους αριθμούς Wind και Q.

Είναι προς 3 νούμερα Wind/Q που τα επιλέγεις εσύ. Τα χρησιμοποιώ 7 χρόνια.

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Έτσι αφορά για 3 επιλεγμένα νούμερα  wind εκ των οποίων ένα κάθε μήνα μπορείς να το αλλάξεις με την αγορά κάρτας. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Mobileras said:

Όσο αφορά το να βάζεις κάρτα, σκέψου ότι στο συμβόλαιο επρεπε να πληρώνεις κάθε μήνα, ώστε να μην στο κόψουν. 

Καλά δε το κόβουν άμεσα οπότε και να ξεχαστείς δε τρέχει κάτι... 

Τες πα. Θα τα καταφέρω πιστεύω, τι στο καλό δεν είμαι και τόσο χάλια, στο φινάλε αν διαλέγω πακέτα που δεν μεταφέρονται δεν κινδυνεύουν να λήξουν κιόλας 😂😂😂😂😂

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, p_k said:

Τα magic numbers ήταν προς όλους τους αριθμούς Wind και Q.

Ναι ε; Όλα τα wind και Q είναι μαγικά;; Να σου πω ρε συ p_k.. για να απαντήσεις το ψάχνεις ή απλώς κοιτάς να ξελασπώνεις τη wind;

Όταν λέει 1500 προς wind/q εννοεί ΟΛΑ τα νούμερα ΟΧΙ μόνο τα 3 magic. Χαίρω πολύ ότι και τα magic θα είναι wind/q. Αυτό είναι το θέμα;

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...