Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτός από το να σκάω 12€ κάθε μερικούς μήνες απλά και μόνο για να κρατάω ένα νούμερο f2g που το κρατάω μόνο για τράπεζες,.έχετε καμία πρόταση για φτηνότερη ανανέωση;

Sent from my LE2123 using Tapatalk


Vodafone giga wifi on the spot.
Συμβόλαιο με 0 πάγιο που δίνει κάθε μήνα χωρίς χρέωση 200mb σε κάρτα sim που είναι μόνο για δεδομένα και μπορεί να λάβει (όχι να στείλει) SMS. Την έχω ορίσει ως αριθμό για την Πειραιώς εδώ και ένα 6μηνο και δεν είχα κανένα πρόβλημα, αρκεί να έχω την κάρτα μαζί μου όταν χρειάζομαι να λάβω κωδικό.
Link to comment
Share on other sites

Εχθές αγόρασα f2g κάρτα από το υποκατάστημα της Θέρμης. Μου πήραν 10 ευρώ (αντί για 12) και μου ενεργοποίησαν αυτόματα ένα πακέτο με το όνομα "special combo 3", το οποίο έχει απεριόριστη ομιλία, 500 sms και 4gb. Μου το βγάζει ότι μπορώ να το ενεργοποιήσω ξανά για 9 ευρώ. Όχι και άσχημο πακετακι.

Επιπλέον τον ρώτησα τον υπάλληλο εκεί για esim και μου είπε υπομονή, το ετοιμάζουν και πολύ σύντομα θα μας το ανακοινώσουν.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, balkos said:

Τι εννοείς κάθε μερικούς μήνες;
κάθε 12 μήνες χρειάζεται ανανέωση το f2g.

Δεν γίνεται μετά από 4 μήνες φραγή;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, panbet said:

Δεν γίνεται μετά από 4 μήνες φραγή;

Όχι ανεπίσημα γίνεται στους 13 μήνες και σου παίρνουν τη γραμμή αν θυμάμαικαλά. Μέχρι τότε δέχεσαι κανονικά κλήσεις 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Στους 13 μήνες κόβεται η γραμμή αλλά μπορεί για το επόμενο εξάμηνο ο αριθμός να ξανά ενεργοποιηθεί από τον κάτοχο του, δεν παίρνουν τον αριθμό να τον δώσουν αλλού.

Θεωρητικά με τον νέο κανονισμό της ε.ε. τ.τ. θα πρέπει να υπάρχουνε ελάχιστες υπηρεσίες έστω και σε κατάσταση φραγής. Στην πράσινη ή φραγμένη γραμμή δέχεται μέχρι τέλους τουλάχιστον sms. Πρακτικά νομίζω ότι και η wind δεν έχει πρόβλημα τα SMS θα λαμβάνει κανονικά μέχρι να συμπληρωθούν οι 13 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη μπουκιά Φάε, μεγάλη κουβέντα μη λες, λέει ο λαός... 

Μεταφορά από συμβόλαιο άλλης εταιρίας στο f2g, από κατάστημα, γίνετε;  

Το τοπικό "franchase" μου απάντησε ότι δεν μπορεί... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, andreasomageiras said:

Μεγάλη μπουκιά Φάε, μεγάλη κουβέντα μη λες, λέει ο λαός... 

Μεταφορά από συμβόλαιο άλλης εταιρίας στο f2g, από κατάστημα, γίνετε;  

Το τοπικό "franchase" μου απάντησε ότι δεν μπορεί... 

Αν είναι συμβόλαιο μόνο, οταν είναι να κάνεις συμβόλαιο όλοι καλοί είναι και σε εξυπηρετήσουν άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, andreasomageiras said:

Μεγάλη μπουκιά Φάε, μεγάλη κουβέντα μη λες, λέει ο λαός... 

Μεταφορά από συμβόλαιο άλλης εταιρίας στο f2g, από κατάστημα, γίνετε;  

Το τοπικό "franchase" μου απάντησε ότι δεν μπορεί... 

Υπάλληλοι που δεν έχουν ορεξη να εξυπηρετησουν, σημαινει οτι ή αφεντικο το λεει ή ειναι δυσαρεστημένοι απο το αφεντικό.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, andreasomageiras said:

Μεγάλη μπουκιά Φάε, μεγάλη κουβέντα μη λες, λέει ο λαός... 

Μεταφορά από συμβόλαιο άλλης εταιρίας στο f2g, από κατάστημα, γίνετε;  

Το τοπικό "franchase" μου απάντησε ότι δεν μπορεί... 

 Μόνο απο το site.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

On 13/10/2022 at 7:58 ΠΜ, paanos said:

Με φορητότητα από κατάστημα παίρνεις για 6 μήνες τη δυνατότητα να ενεργοποιήσεις απεριόριστα λεπτά, 500SMS και 4GB με 9€. Αυτό το πακέτο ενεργοποιεί και το Data Button (ή όπως το λένε) που με 9€ ακόμα γίνονται απεριόριστα τα δεδομένα. 
18€ η αξία των πακέτων, δηλαδή 19€ ανανέωση αν έχεις απαλλαγή τελών ή 21€ αν δεν έχεις 

Επειδή από κάλυψη δεν τρελαίνομαι στην περιοχή, έχω σκοπό να έχω όσο το δυνατό οικονομικότερα τις περισσότερες  παροχές, αυτός είναι ο λόγος που ψάχνω να κάνω την μεταφορά από κατάστημα, εάν γίνεται και τηλεφωνικά / διαδικτυακά το ίδιο μου κάνει. 

Το κατάστημα Πολυκάστρου μου απάντησε ότι "δεν γίνεται σε f2g πάρα μόνο σε συμβόλαιο και έχουνε την χχχχχχ προσφορά" τους τόνισα πως με τηλέφωνο στα κεντρικά γίνεται και εάν θέλουν να εξυπηρετήσουν, απάντησαν πως δεν μπορούν και τους το έκλεισα. 

Το κατάστημα των Γιαννιτσών (δεν κράτησα όνομα γιαυτό θα καλέσω σε λίγο ξανά) μου είπε ότι γίνετε. Θα το σιγουρέψω για να μην τρέχω άδικα αύριο το πρωί. 

Αν όλα πάνε καλά, θα είμαι για κανένα 6μηνο στον παλιό κακό μου  πάροχο, μετά όπου βρω προσφορά. 

Υ. Γ. Αυτά από έναν φανατικό υποστηρικτή της λύσης του συμβολαίου. Μέχρι που έγινα Josephine - Δεν Έχω Σήμα -  🤪

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΣΦOPA! UNLIMITED DATA + 1000 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 5€! ΣTEIΛE UD ΣTO 12410 H ENEPΓOΠOIHΣE TO ΣTO MYF2G MEXPI KAI 8/11!

Δεν χάνεται τίποτα να δοκιμάσετε

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που τρέχει αυτή η προσφορά με το UD ενεργοποιείται (δυστυχώς) μόνο σε όσους έρθει σαν προσωπική προσφορά, αλλιώς λέει ότι δεν είναι στο οικονομικό σου πακέτο ή κάτι τέτοιο. Δε νομίζω να αλλάξει κάτι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

On 13/10/2022 at 7:58 ΠΜ, paanos said:

Με φορητότητα από κατάστημα παίρνεις για 6 μήνες τη δυνατότητα να ενεργοποιήσεις απεριόριστα λεπτά, 500SMS και 4GB με 9€. Αυτό το πακέτο ενεργοποιεί και το Data Button (ή όπως το λένε) που με 9€ ακόμα γίνονται απεριόριστα τα δεδομένα. 
18€ η αξία των πακέτων, δηλαδή 19€ ανανέωση αν έχεις απαλλαγή τελών ή 21€ αν δεν έχεις 

Στο κατάστημα, Δεν ξέρουν. 

Στο 13800, Δεν ξέρουν!

Που μπορώ να μάθω κάτι περισσότερο; 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, andreasomageiras said:

Στο κατάστημα, Δεν ξέρουν. 

Στο 13800, Δεν ξέρουν!

Που μπορώ να μάθω κάτι περισσότερο; 

Μετά την φορητότητα εμφανίζονται μερικά πακέτα στην εφαρμογή.

FF202F00-F724-41AF-B850-AADCD6B520B1.png

345C60A5-BBDE-4565-8AF9-98133F6828E4.png

Link to comment
Share on other sites

Μετά την φορητότητα εμφανίζονται μερικά πακέτα στην εφαρμογή.
FF202F00-F724-41AF-B850-AADCD6B520B1.thumb.png.059ba11ef701c07ddea7710c02e8386c.png
345C60A5-BBDE-4565-8AF9-98133F6828E4.thumb.png.6b038d210c1416a59257fe6b21454cc5.png
Αρκετά καλά πακετάκια φαίνονται

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, paanos said:

Μετά την φορητότητα εμφανίζονται μερικά πακέτα στην εφαρμογή.

FF202F00-F724-41AF-B850-AADCD6B520B1.png

345C60A5-BBDE-4565-8AF9-98133F6828E4.png

Οπότε μετά την μεταφορά...

Για την 6μηνη διάρκεια; 

 

Κάτι που είδα εκεί μέσα, τι εννοεί "διαθέσιμο για 5g χωρίς χρέωση"; όχι ότι έχω 5g εδώ στην εξορία του Αδάμ... 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Από το 1333 μου ήρθαν δύο φωνητικά μηνύματα. Πώς ενεργοποιείται; Έχει χρέωση; Καλησπέρα!

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, andreasomageiras said:

Οπότε μετά την μεταφορά...

Για την 6μηνη διάρκεια; 

 

Κάτι που είδα εκεί μέσα, τι εννοεί "διαθέσιμο για 5g χωρίς χρέωση"; όχι ότι έχω 5g εδώ στην εξορία του Αδάμ... 

Έχεις 6 μήνες αυτά τα πακέτα ναι. 
Μια διευκρίνιση επειδή μόλις την πάτησα 🙂 (κλασική παραπληροφόρηση καταστήματος). Το πακέτο των 9€ δεν ενεργοποιεί τα απεριόριστα δεδομένα με 9€. Πρέπει να ενεργοποιήσεις το πακέτο με τα 15€, οπότε βγαίνει 24€ πακέτα (25€ ανανέωση με απαλλαγή).

Αυτό για το 5G εμφανίστηκε όταν ξεκίνησε το δίκτυο. Ενδεχομένως μελλοντικά να μπορούσαν να κόψουν την πρόσβαση 5G αν δεν βάζεις συγκεκριμένα πακέτα..

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς κάθε μερικούς μήνες;
κάθε 12 μήνες χρειάζεται ανανέωση το f2g.
Αφού κάθε 1-2 μήνες λαμβάνω μήνυμα ότι θα χάσω το υπόλοιπο αν δεν ανανεώσω.
Αναφέρεται μόνο στα χρήματα που είναι μέσα;
Δηλαδή το νούμερο μένει 12 μήνες ενεργό χωρίς ανανέωση;
Όμως δεν θα μπορώ να καλέσω κανέναν σε περίπτωση ανάγκης με μηδενικό υπόλοιπο.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεται στα χρήματα αλλά και στα πακέτα που δεν έχουν καταναλωθεί μέχρι την ημερομηνία λήξης των χρημάτων, μηδενίζονται και αυτά μαζί.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, paanos said:

Μια διευκρίνιση επειδή μόλις την πάτησα 🙂 (κλασική παραπληροφόρηση καταστήματος). Το πακέτο των 9€ δεν ενεργοποιεί τα απεριόριστα δεδομένα με 9€. Πρέπει να ενεργοποιήσεις το πακέτο με τα 15€, οπότε βγαίνει 24€ πακέτα (25€ ανανέωση με απαλλαγή).

Οπότε κοντά στο 30ρι. Δεν έχω απαλλαγή. 

Ευχαριστώ. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bbbb said:

https://techmaniacs.gr/wind-unlimited-data-month/

Τραγικό λένε τα άτομα 🤣😂

Εννοούν τραγικό που δεν έχουν και οι άλλες εταιρίες 🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, bbbb said:

https://techmaniacs.gr/wind-unlimited-data-month/

Τραγικό λένε τα άτομα 🤣😂

Τραγικό ! Η Wind ο μόνος πάροχος με απεριόριστο internet στη καρτοκινητή

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...