Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, konakis said:

Είδα την γύρισες την περιοχή για τα καλά ✌️😁 οπότε έβγαλες τα συμπεράσματα σου και επέλεξες...

Ακριβώς, βλέπω καλή προσπάθεια από τη wind ,και σε συνδυασμό με τη χαμηλή τιμή γιατί να μη την επιλεξω;Εντάξει ίσως μου λείψουν τα 500αρια στα speedtest χάχα,α αλλά δεν έχει να κάνει..

Σημασία εχει ανάλογα την περιοχή και τις ανάγκες μας να βολευόμαστε με τον παροχο που μας εξυπηρετεί.

Οπότε δεν έχω λόγο να μην το κάνω.. 

 

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Welcome to the club και απο εμένα! 

 

 

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Welcome to the club και απο εμένα! 

 

 

Καλώς σας βρήκα!!!!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που πρέπει να μεταφερθεί η συζήτηση στα συμβόλαια! 😊

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Off topic και σόρρυ για αυτό:

Μιας και μιλάμε για συμβόλαιο μου πρότειναν από την Vodafone συμβόλαιο όλα απεριόριστα από 28€/μήνα.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, aektzhs 1 said:

Off topic και σόρρυ για αυτό:

Μιας και μιλάμε για συμβόλαιο μου πρότειναν από την Vodafone συμβόλαιο όλα απεριόριστα από 28€/μήνα.

Καλύτερα να συνεχισουμε την κουβέντα παρακάτω

Wind: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ - Page 399 - Wind - myPhone

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, aektzhs 1 said:

Off topic και σόρρυ για αυτό:

Μιας και μιλάμε για συμβόλαιο μου πρότειναν από την Vodafone συμβόλαιο όλα απεριόριστα από 28€/μήνα.

Καλό ακούγεται...

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι. Υπαρχουν παρα πολλοι εδω να πιαστουν. Τι να πιαστουν....... , ας ψαξουν ενα μερος απο καλη μεριδα φαι που τρωμε.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panbet said:

Παιδιά ποιος πάροχος καρτοκινητου δίνει απεριόριστα μόνο ομιλία;ρωτάω γιατί θέλω ένα αριθμό μόνο ομιλία(κινητό απλό για ηλικιωμένο άτομο), να είναι φθηνό.Αλλη λύση σκέφτηκα να κάνω συμβόλαιο σε cosmote η vodafone όλα απεριόριστα ομιλία και data και την μια sim να την δώσω για ομιλία και να κρατήσω εγώ την extra sim για data.

Έκανα πρόσφατα φορητότητα για ηλικιωμένο άτομο προς F2G και αμέσως μετά την ανανέωση της κάρτας ήρθε μήνυμα για απεριόριστα λεπτά προς όλους και 4 GB με 9€ και κάτι ψιλά. Με λίγα λόγια το ενεργοποιώ στέλνοντας μήνυμα από την συσκευή με την sim, η ανανέωση είναι των 12€ και μένει 1 cent νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ. Μόλις έβαλα καρτα στο f2go του πατέρα μου που βάζω μια στο τόσο και μου έδωσε την ίδια προσφορά. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Βαζετε την προσφορα αυτη για αρκετο καιρο,

Αλλα μη ξεχασετε να μας πειτε ποτε βγηκε απο το να εμφανιζεται....

Μη το ξεχασετε.

Link to comment
Share on other sites

Τις επόμενες μέρες θα βρίσκομαι στην Ιταλία και δεν είμαι σίγουρος αν σε f2g η απεριόριστη ομιλία και τα data έχουν την ίδια ισχύ.
Καθώς πλέον δεν τίθεται θέμα περιαγωγής τουλάχιστον στα συμβόλαια, η ερώτηση μου είναι ,τι ισχύει για f2g;

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, telmusic said:

Τις επόμενες μέρες θα βρίσκομαι στην Ιταλία και δεν είμαι σίγουρος αν σε f2g η απεριόριστη ομιλία και τα data έχουν την ίδια ισχύ.
Καθώς πλέον δεν τίθεται θέμα περιαγωγής τουλάχιστον στα συμβόλαια, η ερώτηση μου είναι ,τι ισχύει για f2g;

Δεν το έχω δοκιμάσει τελευταία, αλλά η επίσημη ανακοίνωση της Wind είναι εδώ: https://www.wind.gr/gr/f2g/support/roaming/to-roaming-stin-evropaiki-enosi-ke-to-inomeno-vasilio-ine-dorean

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, telmusic said:

Τις επόμενες μέρες θα βρίσκομαι στην Ιταλία και δεν είμαι σίγουρος αν σε f2g η απεριόριστη ομιλία και τα data έχουν την ίδια ισχύ.
Καθώς πλέον δεν τίθεται θέμα περιαγωγής τουλάχιστον στα συμβόλαια, η ερώτηση μου είναι ,τι ισχύει για f2g;

Ισχύουν κανονες ανα πακετο. Θα πας στο πακετο που ενδιαφερεσαι και θα δεις τι λεει στους ορους, πχ το Unlimited Talk Max πακετο ισχυει στην ΕΕ (αρα μπορεις να εχεις απεριοριστη ομιλια), ενω το Summer Unlimited Data Month δεν ισχυει. 

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ειχαμε στην Ιταλία το πακέτο με τα 800 λεπτά και ίσχυαν όλα.... και τα λεπτά και τα MB https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/details/#/?bundleurl=talk-to-all-and-data

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε.... Βρίσκομαι Βουλγαρία εδώ και 2 μέρες και ω του θαύματος.... είμαι χωρίς κινητό! Καμία υπηρεσία, μηδέν σήμα! Κάνω 5-6 φορές επανεκκίνηση... τίποτα... κάνω χειροκίνητη αναζήτηση, πατάω σύνδεση σε μερικά.... πάλι τίποτα.... Ευτυχώς είχα δεύτερο νούμερο μαζί μου κόκκινο και δόξα τω Θεώ βολευτηκα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Γράφω σήμερα στο τσατ... περιμένω 25 λεπτά...με συνδέουν με άλλον... άλλα 10 λεπτά αναμονή....μου λέει τις σχετικές βλακείες... κάνατε επανεκκίνηση? Λέω 5 φορές.... περιμένω αλλά 15 λεπτά.... δώστε μας τα πλήρη στοιχεία σας... άντε πάλι 10 λεπτά αναμονή.... δεν ήταν λέει ενεργοποιημένη η περιαγωγή... αποκλείεται λέω έχω ταξιδέψει κι άλλες φορές Ευρώπη. Σας το ενεργοποιησαμε τώρα... κάνω 4 φορές επανεκκίνηση τίποτα πάλι...τους γράφω... Άλλα 13 λεπτά αναμονή....σας συνδέω με άλλον... άλλα 5 λεπτά.... κάνετε λέει χειροκίνητη αναζήτηση. Έκανα λέω.... διαλέξτε το Α1 λέει. Οκ βρήκε σήμα κανονικά και δεδομένα... κάνω επανεκκίνηση τίποτα... τελικά μπαίνει μόνο όποτε κάνω χειροκίνητη αναζήτηση. Συμπέρασμα: Δεν έχω συναντήσει χειρότερη εταιρεία σε θέμα roaming! Το αντίθετο θα πω όμως για Ελλάδα. Πολύ έως πάρα πολύ ευχαριστημένος. Κρίμα όμως γιατί θα το ξανασκεφτώ να ταξιδέψω με WIND.....

Update: Ενώ χειροκίνητα έχει σήμα, όποτε σβήνει η οθόνη και το ανοίγω πάλι δεν έχει σήμα. Πρέπει πάλι να πάω στο μενού να κάνω χειροκίνητη αναζήτηση να ξανασυνδεθει και σε ένα λεπτό αποσυνδέεται πάλι. Μαύρο χάλι.... δεν έχω λόγια πραγματικά. Σηκώνω ψηλά τα χέρια.

Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, damierom said:

Update: Ενώ χειροκίνητα έχει σήμα, όποτε σβήνει η οθόνη και το ανοίγω πάλι δεν έχει σήμα. Πρέπει πάλι να πάω στο μενού να κάνω χειροκίνητη αναζήτηση να ξανασυνδεθει και σε ένα λεπτό αποσυνδέεται πάλι. Μαύρο χάλι.... δεν έχω λόγια πραγματικά. Σηκώνω ψηλά τα χέρια.

Αυτό δε φαίνεται να είναι του δικτύου όμως, μήπως κάτι παίζει με την συσκευή σου; Έχεις άλλη να βάλεις την κάρτα έστω προσωρινά να δεις τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, spiliot said:

Αυτό δε φαίνεται να είναι του δικτύου όμως, μήπως κάτι παίζει με την συσκευή σου; Έχεις άλλη να βάλεις την κάρτα έστω προσωρινά να δεις τι γίνεται;

Ακριβώς...

3 ώρες πριν, damierom said:

 

Update: Ενώ χειροκίνητα έχει σήμα, όποτε σβήνει η οθόνη και το ανοίγω πάλι δεν έχει σήμα. Πρέπει πάλι να πάω στο μενού να κάνω χειροκίνητη αναζήτηση να ξανασυνδεθει και σε ένα λεπτό αποσυνδέεται πάλι. Μαύρο χάλι.... δεν έχω λόγια πραγματικά. Σηκώνω ψηλά τα χέρια.

Άλλη κάρτα sim δοκίμασες στη συσκευή σου; Τη Vodafone σε ποια συσκευή την έχεις;

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

Ακριβώς...

Άλλη κάρτα sim δοκίμασες στη συσκευή σου; Τη Vodafone σε ποια συσκευή την έχεις;

Σε iphone 13. Της Wind σε Realme GT 2 Pro. Δεν την έχω αλλάξει συσκευή. Νευρίασα και έκλεισα τελείως το κινητό. Δε θα γίνω το πειραματόζωο της Wind... 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, damierom said:

Σε iphone 13. Της Wind σε Realme GT 2 Pro. Δεν την έχω αλλάξει συσκευή. Νευρίασα και έκλεισα τελείως το κινητό. Δε θα γίνω το πειραματόζωο της Wind... 

Είσαι όμως λιγάκι απόλυτος σε κάτι που -ανάλογό του- δεν έχει αναφερθεί ποτέ..

Αν φταίει η wind, να την κράξεις κι εγώ μαζί σου!!

Αλλά αν μία στις χίλιες φταίει η συσκευή σου, δεν είναι κρίμα να μην το μάθεις κι εσύ κι εμείς;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kalitexnis_g said:

Είσαι όμως λιγάκι απόλυτος σε κάτι που -ανάλογό του- δεν έχει αναφερθεί ποτέ..

Αν φταίει η wind, να την κράξεις κι εγώ μαζί σου!!

Αλλά αν μία στις χίλιες φταίει η συσκευή σου, δεν είναι κρίμα να μην το μάθεις κι εσύ κι εμείς;

Βασικά δεν έχω μαζί μου το εργαλείο για να βγάλω τη σιμ από τη συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Just now, damierom said:

Βασικά δεν έχω μαζί μου το εργαλείο για να βγάλω τη σιμ από τη συσκευή...

Βρες μία καρφίτσα ή βελόνι... 😉

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Βρες μία καρφίτσα ή βελόνι... 😉

Σωστός.

Και συνδετήρας κάνει, αν φυσικά τον ανοίξεις.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...