Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέσσερα χρόνια δεν θεωρείται παλιά σιμ, οπότε εάν δεν σου έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα, που δεν πιστεύω, δεν απαιτείται αλλαγή.

Παλιότερες κάρτες χρειάζεται να αλλαχθούν.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απλά για ενημέρωση

είχα πολύ μεγαλύτερα υπόλοιπα σε κάποια νούμερα (από ότι έχει ο φίλος) και τα λεφτά τα έδωσαν όταν καταγγειλα την σύμβαση

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Και κατι που το έχω ξαναπεί αλλά θα το επαναλάβω για να μην την πατήσει κάποιος σαν και εμένα ;) (Που έφτασα αίμα για να ξέμπλεξω)

Όταν έρθει η στιγμή --> Πάντα ρωτάτε στην φόρμα αν μπορείτε να πάρετε τα λεφτά σας πίσω καταγγέλοντας την σύμβαση

Μην ακούτε κανένα κατάστημα κανένα υπάλληλο στο τηλέφωνο η άλλον μόνο την φόρμα που θα στείλει μήνυμα με αριθμό και οδηγίες (ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ Ο ΑΡΙΘΜΌΣ)

το οποίο μήνυμα το κρατάτε μέχρι το πέρας της διαδικασίας

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μεγάλο λάθος η wind να μην επιτρέπει στο κύριο της καρτοκινητο την μεταφορά χρημάτων. Οι άλλες 2 εταιρίες το επιτρεπουν στα κύρια καρτοκινητα τους. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, HEO said:

Απλά για ενημέρωση

είχα πολύ μεγαλύτερα υπόλοιπα σε κάποια νούμερα (από ότι έχει ο φίλος) και τα λεφτά τα έδωσαν όταν καταγγειλα την σύμβαση

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Τα έχω πάρει και εγώ πίσω σε άλλο αριθμό της Q.. Χάνεται όμως ο αριθμός. Δεν θέλω να τον χάσω τον αριθμό. Δυστυχώς κάθε άνθρωπος θα πρέπει να έχει τουλάχιστον έναν αριθμό τηλεφώνου για να μπορεί να χρησιμοποιεί σε e-gov. τράπεζες και push notifications. Δεν ξέρω αν γίνεται να τον μεταβιβάσω στην μητέρα μου μαζί με το υπόλοιπο όμως που δεν έχει και αναγκαστικά πρέπει να αγοράσει για την ενεργοποίηση του οικογενειακού γιατρού. Στην άλλη περίπτωση θα την βάλω σε ένα tablet που έχω μια double sim της Vodafone. Δηλαδή έχω μία sim με τον ίδιο αριθμό στο κινητό και μια άλλη στο tablet αλλά κυρίως εκεί χρησιμοποιώ το wifi. 

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεται κανένας αριθμός

Δοκιμασμένο

Τον έχω μεταφέρει στην voda μετά την πίστωση των χρημάτων

Απλά μερικές μέρες είναι νεκρός


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk





Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2022 at 12:43 ΜΜ, advantix said:

Ερώτηση, το χρηματικό υπόλοιπο που έχω λήγει στις 26.07, αν αγοράσω το πακέτο Unlimited Talk Plus θα μεταφερθεί η λήξη του χρηματικού υπολοίπου που θα μείνει ;

Τελικά αγόρασα σήμερα το πακέτο Talk to All & Data με 800' ομιλίας, και μεταφέρθηκε η ημερομηνία λήξης του χρηματικού ποσού που έμεινε μέσα για ένα μήνα από σήμερα. ( 7/8 )

 

Link to comment
Share on other sites

Οι προσωπικές προσφορές ισχύουν για δύο μήνες βλέπω

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2022 at 11:22 ΜΜ, Pppe said:

Και σου εξαφανίστηκε από τα δωράκια η συγκεκριμένη προσφορά, μετά την ενεργοποίησή της;

Φυσικά και εξαφανίστηκε από τα δωράκια μόλις έγινε η ενεργοποίηση.

On 5/7/2022 at 11:14 ΠΜ, Pppe said:

Πολύ φοβάμαι ότι ΔΕΝ άλλαξε τίποτα με την 5Ε προσφορά 1000΄+unlimited data και απλά ήταν ένα bug στον GraveDigger για εκείνη τη στιγμή.

Άλλωστε, δεν απάντησε ο ίδιος στο ερώτημά μου μετά από τόσες ώρες που του την διατύπωσα εάν του εξαφάνισε την προσφορά μετά την ενεργοποίησή της από το app.

Αν την ενεργοποιήσει άλλος από το app το πολύ 30 μέρες πριν την λήξη υπολοίπου του (δλδ να λήγει το πολύ/το αργότερο 3 Αυγούστου αν την βάλει σήμερα, πχ να του λήγουν τα ευρώ 20 Ιούλη) να μας πει.

"Συγνώμη" που δεν μπορώ να παρακολουθώ καθημερινά το forum.

On 6/7/2022 at 5:29 ΜΜ, looneygirl said:

Για να σου έρχονται καλές προσφορές άστο να πεινάσει λίγο. Τι εννοω. Τον επομενο μήνα άργησε λίγο να βάλεις κάρτα. Θα σου στείλουν προσφορά για να δελεαστεις και να βάλεις. Του άντρα μου που δεν έχω αργήσει ποτέ να του βάλω κάρτα δεν του έχει έρθει ποτέ καμία προσφορά 10 χρόνια σχεδόν τώρα. Εγώ που παίζω σε δικαρτο και βάζω και σε what's up κάποιες φορές και δεν βάζω wind μου στέλνουν προσφορές κάθε μήνα. Σήμερα τους είπα αν δεν στείλουν και στου άντρα μου προσφορές θα το διακοψω. Για να δω αν θα έρθει καμία προσφορά. emoji6.png

Κι εμένα η σύζυγός μου δεν λάμβανε προσφορές και όταν της άλλαξα τις Ρυθμίσεις Επικοινωνίας άρχισε να λαμβάνει κανονικά από τον επόμενο μήνα.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, GraveDigger said:

Φυσικά και εξαφανίστηκε από τα δωράκια μόλις έγινε η ενεργοποίηση.

"Συγνώμη" που δεν μπορώ να παρακολουθώ καθημερινά το forum.

Κι εμένα η σύζυγός μου δεν λάμβανε προσφορές και όταν της άλλαξα τις Ρυθμίσεις Επικοινωνίας άρχισε να λαμβάνει κανονικά από τον επόμενο μήνα.

Τι άλλαξες; Ναι στο πρώτο και όχι στο δεύτερο κουτάκι;;

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2022 at 10:14 ΠΜ, HEO said:

Δεν χάνεται κανένας αριθμός

Δοκιμασμένο

Τον έχω μεταφέρει στην voda μετά την πίστωση των χρημάτων

Απλά μερικές μέρες είναι νεκρός


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk




 

Το Q μου το έκοψαν την ίδια στιγμή. δεν με ενδιέφερε κιόλας οπότε δεν ασχολήθηκα. Νομίζω ότι στους όρους γράφει με την επιστροφή των χρημάτων αποδεσμεύεται και ο αριθμός.

Link to comment
Share on other sites

Για έξι μήνες πάντως είναι στην κατοχή σου και δεν γυρνάει στην αγορά όποτε μπορείς να το ξανά ενεργοποιήσεις. Και φυσικά μετά να το μεταφέρεις όπου θέλεις.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Το Q μου το έκοψαν την ίδια στιγμή. δεν με ενδιέφερε κιόλας οπότε δεν ασχολήθηκα. Νομίζω ότι στους όρους γράφει με την επιστροφή των χρημάτων αποδεσμεύεται και ο αριθμός.
Το έκοψαν ναι αλλά δεν είναι δικός τους ο αριθμός και ούτε καν τους ρωτάς

Όχι δεν το γράφει σε κανέναν όρο ότι το νούμερο πάει στα σκουπίδια

Κανείς φορητότητα εκεί πού θέλεις και ΤΈΛΟΣ :)

Όπως έγραψα το έκανα και δούλεψε

Τα γράφω αυτά για συλλογική γνώση αν θέλει κάποιος να δοκιμάσει εννοείτε υπ ευθύνη τού





Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2022 at 5:38 ΜΜ, Chrischal1908 said:

Τι άλλαξες; Ναι στο πρώτο και όχι στο δεύτερο κουτάκι;;

Της έβαλα ΝΑΙ και στα δύο, αλλά λογικά το πρώτο είναι αυτό για τις προσφορές, όπως έγραψαν και οι άλλοι.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, υπάρχει κάποιο πακέτο για φτηνές κλήσεις προς Ελλάδα όταν βρίσκομαι Ευρώπη, πχ Κύπρο;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2022 at 5:17 ΜΜ, GraveDigger said:

Φυσικά και εξαφανίστηκε από τα δωράκια μόλις έγινε η ενεργοποίηση.

Ενεργοποίησα εχθές την προσφορά με  τα 5 ευρώ με μήνυμα UD στο 12410 και μου έδωσε παράταση 30 μέρες κανονικά . Επίσης το δωράκι στο app παραμένει. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, PANOSFL22 said:

Ενεργοποίησα εχθές την προσφορά με  τα 5 ευρώ με μήνυμα UD στο 12410 και μου έδωσε παράταση 30 μέρες κανονικά . Επίσης το δωράκι στο app παραμένει. 

Εγώ πάλι την έκανα από το δωράκι στο app το οποίο εξαφανίστηκε και ΔΕΝ μου έδωσε παράταση 30 μέρες.. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, junglist said:

Παίδες, υπάρχει κάποιο πακέτο για φτηνές κλήσεις προς Ελλάδα όταν βρίσκομαι Ευρώπη, πχ Κύπρο;

Οποιοδήποτε αγορασμένο πακέτο εκτός από φοιτητικά special και ειδικές προσφορές, μόλις βρεθείς στην Ε.Ε. μετατρέπεται σε πακέτο προς όλη την Ε.Ε. δηλαδή και την Κύπρο και την Ελλάδα και όπου αλλού, βάσει τις νομοθεσίας Roam like Home.

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/periagogi/hreoseis-periagogis/hreoseis-periagogis-stin-europaiki-enosi/

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, HEO said:

Το έκοψαν ναι αλλά δεν είναι δικός τους ο αριθμός και ούτε καν τους ρωτάς

Όχι δεν το γράφει σε κανέναν όρο ότι το νούμερο πάει στα σκουπίδια

Κανείς φορητότητα εκεί πού θέλεις και ΤΈΛΟΣ 🙂

Όπως έγραψα το έκανα και δούλεψε

Τα γράφω αυτά για συλλογική γνώση αν θέλει κάποιος να δοκιμάσει εννοείτε υπ ευθύνη τού





Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Πολύ σωστά δεν το γράφει το ΦΕΚ. Οπότε κάνω αίτηση και ζητώ  επανενεργοποίηση και μετά φορητότητα αν θέλω. Ποιο μπορεί να είναι το κόστος;. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, thansof_7 said:

Εγώ πάλι την έκανα από το δωράκι στο app το οποίο εξαφανίστηκε και ΔΕΝ μου έδωσε παράταση 30 μέρες.. 

Για να βγάλουμε καμιά άκρη, το πακέτο σου έδωσε και 1.000' ομιλίας προς όλους; Πες μας και πότε λήγει το υπόλοιπό σου;

Στην σύζυγό μου έληγε κάπου στα μέσα Ιουλίου, αλλά με την ενεργοποίηση της προσφοράς πήρε πατάταση για αρχές Αυγούστου.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά δεν το γράφει το ΦΕΚ. Οπότε κάνω αίτηση και ζητώ  επανενεργοποίηση και μετά φορητότητα αν θέλω. Ποιο μπορεί να είναι το κόστος;. 
Για να μην παρεξηγηθουμε

απενεργοποίηση όταν γίνουν τιμολογιακες αλλαγές, όχι τώρα

Κόστος;; Από πού;;; Για την φορητότητα την wind δεν την ενοχλείς

Στην Βόδα μου ζήτησαν 12 ευρώ που τα έβαλαν μέσα και ενεργοποίησαν ένα πακετο

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Ενεργοποίησα εχθές την προσφορά με  τα 5 ευρώ με μήνυμα UD στο 12410 και μου έδωσε παράταση 30 μέρες κανονικά . Επίσης το δωράκι στο app παραμένει. 
Δεδομένου ότι στην εφαρμογή λέει ότι το πακέτο είναι διαθέσιμο για ενεργοποίηση μέχρι 7 Σεπτεμβρίου, αυτό που λες μπορεί να σημαίνει κάτι πολύ καλό :)

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο με το μεγάλο υπόλοιπο:

Όταν βρεις ανακοίνωση για αλλαγή ορων, θα τους στειλεις ενα e-mail που θα λες οτι λόγω των αλλαγών απαιτείς την πιστωση του υπόλοιπου σε τραπεζικο λογαριασμό σου (δεν θα δώσεις τον αριθμό λογαριασμου σου, μπορει να χρειαστεί να πας σε κατάστημα για να τον δώσεις εκεί) και το νουμερο σου να είναι διαθέσιμο για φορητότητα. Συνήθως απαντούν ότι θα χάσεις τον αριθμό και θα τους απαντήσεις ότι πουθενα δεν προβλεπεται αυτό και εάν δεν ικανοποιήσουν την απαίτηση σου θα κινηθείς νομικά. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Θα του πουν αν χρειαστεί να πάει σε κατάστημα

Στις δύο τελευταίες καταγγελίες σύμβασης που έκανα όλα έγιναν ηλεκτρονικά μέσω φόρμας

Sent from my Power 3 using Tapatalk






Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Οποιοδήποτε αγορασμένο πακέτο εκτός από φοιτητικά special και ειδικές προσφορές, μόλις βρεθείς στην Ε.Ε. μετατρέπεται σε πακέτο προς όλη την Ε.Ε. δηλαδή και την Κύπρο και την Ελλάδα και όπου αλλού, βάσει τις νομοθεσίας Roam like Home.
https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/periagogi/hreoseis-periagogis/hreoseis-periagogis-stin-europaiki-enosi/
Κατανοητό ευχαριστώ.
Δεν έχω κάποιο πακέτο και βλέπω ότι παίζουν κάτι πακέτα International 10.6€ κλπ.
Δε βλέπω τίποτα φτηνότερο για ομιλία μόνο.
Δηλαδή δεν υπάρχει τίποτα άλλο πιο χαμηλά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Pppe said:

Τιμολογιακές αλλαγές ΔΕ προβλέπονται ούτε για το 2023, κατά την εκτίμησή μου:

1) Πακέτα ακριβότερα, τζίμα-τζίμα όσο κάρτα πχ 12 ή 15 ή 20Ε είναι ΑΚΡΙΒΩΣ στο όριο: Σκοπός των εταιριών από δω και πέρα τα επόμενα 2-3 χρόνια θα'ναι να "συμβιβαστούν" με αυτά τα δεδομένα όσοι αμετάπειστοι πχ όπως εγώ. Που ΔΕΝ πρόκειται για μένα.

2) Ακριβότερη min κάρτα ΔΕ πρόκειται ΟΥΤΕ το 2023. Η πράσινη τους "έπιασε κορόϊδα": ΔΕ πρόκειται να πάει 15Ε min κάρτα ούτε το 2023.

 

Μόνο να βάζει πακέτα λίγο πριν τη λήξη υπολοίπου ευρώ του μένει, να μας ενημερώνει κι εμάς εδώ ποιά δίνουν παράταση.

Αλλιώς κανονικά 12Ε κάθε 2 μήνες.

Από τον Σεπτέμβριο θα δούμε. Αν και περιμένουμε νέα εμπορική πολιτική με συνδυαστικά πακέτα.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...