Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

39 minutes ago, p_k said:

Είναι δυνατόν να κατέβουν κάτω απ'τα 25;

Δεν υπάρχει περίπτωση.

ναι οχι τωρα ισως αργοτερα μεσα στην επομενη χρονια

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ilka71 said:

ναι οχι τωρα ισως αργοτερα μεσα στην επομενη χρονια

Μακάρι, η τάση είναι να πέφτουν οι τιμές σε όλους τους παρόχους όσον αφορά τα απεριόριστα.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, ilka71 said:

μηπως ο κοφτης εαν πχ παρω νουμερα  υπερχρεωσης?γιατι ολα τα αλλα ειναι απεριοριστα

Ακριβώς.

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

στη 2η φωτο τη μικρη.
τελικα δεν θα το κανω. απο τη στιγμη που αυτη τη στιγμη μετα ιδια χρηματα εχω τα απεριοριστα και χωρις δεσμευση δεν το κανω.μονο εαν τα δωσουν με λιγοτερα .

Εγώ θα σου πρότεινα να μην προχωρήσεις σε συμβόλαιο. Καλυτερα να έχεις την απόλυτη ελευθερία να κάνεις ότι θέλεις οπότε θέλεις πάρα να σε κρατούν για δύο χρόνια. Άσε που πιστεύω ότι τα απεριόριστα data θα μείνουν μόνιμο πακέτο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Εγώ θα σου πρότεινα να μην προχωρήσεις σε συμβόλαιο. Καλυτερα να έχεις την απόλυτη ελευθερία να κάνεις ότι θέλεις οπότε θέλεις πάρα να σε κρατούν για δύο χρόνια. Άσε που πιστεύω ότι τα απεριόριστα data θα μείνουν μόνιμο πακέτο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
αυτό σκέφτομαι...
πριν το καλοκαίρι για όλα απεριόριστα πόσο ήθελε;τώρα θέλει 25 περίπου .πριν;και το Σεπτέμβριο θα ανέβει πολύ η επιλογή όλα απεριόριστα ;
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ilka71 said:

αυτό σκέφτομαι...
πριν το καλοκαίρι για όλα απεριόριστα πόσο ήθελε;τώρα θέλει 25 περίπου .πριν;και το Σεπτέμβριο θα ανέβει πολύ η επιλογή όλα απεριόριστα ;

35 ευρώ ανανέωση νομίζω.

Ήθελε το μεγάλο πακέτο με την απεριόριστη ομιλία και 15€ ανανέωσης για το απεριόριστο ίντερνετ.

Αν θες μόνο το ίντερνετ τώρα το καλοκαίρι, μπορείς να το ενεργοποιείς χωρίς κάποια προϋπόθεση ενώ κανονικά είχε την προϋπόθεση ότι πρέπει να έχεις βάλει πρώτα το μεγάλο πακέτο με την απεριόριστη ομιλία.

Μεγάλο εννοώ το πιο ακριβό, νομίζω είχε 17.5€ ή 17.8€.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω στα ίδια έρχεται, προς το παρόν. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

αυτό σκέφτομαι...
πριν το καλοκαίρι για όλα απεριόριστα πόσο ήθελε;τώρα θέλει 25 περίπου .πριν;και το Σεπτέμβριο θα ανέβει πολύ η επιλογή όλα απεριόριστα ;

Συγνώμη που το λέω, αλλά είσαι τόσο αναποφάσιστος που ότι και να επιλέξεις θα το μετανιώσεις μετά.

Προφανώς κάνεις δεν γνωρίζει τι θα γίνει σε δύο μήνες (από Σεπτέμβρη), αλλά έχεις την ευκαιρία τώρα να κλειδώσεις σε καλή τιμή όλα απεριόριστα. Εγώ προσωπικά δεν βλέπω μειώσεις τιμών, ειδικά στο F2G.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο f2g μου το οποίο χρησιμοποιώ μέτρια με πήραν τηλέφωνο σήμερα προτείνοντας μου συμβόλαιο με απεριόριστα λεπτά ομιλίας και 10 GB και απεριόριστα μηνύματα στα 17€. Παρά πολύ καλή τιμή. Επίσης όταν εγώ δεν δέχτηκα το παραπάνω μου πρότεινε όλα απεριόριστα στα 27€. Εκεί του λέω σε γνωστό μου(εννοώ στον φίλο παραπάνω)του έδωσαν την ενλόγω προσφορά στα 25€ μου λέει αποκλείεται. Αφού του έλεγα πως έχω δει και το συμβόλαιο μου λέει πως ήταν προσφορά μόνο για αυτόν τον αριθμό. Τέλος πάντων δεν καταλήξαμε σε συμφωνία καθώς δεν χρησιμοποιώ πολύ την μπλε και την κόκκινη(του λέω είμαι ευχαριστημένος με την καρτοκινητή σας). Χρησιμοποιώ πολύ το φοιτητικό της πράσινης. Ενημερωτικά στο απεριόριστο(εννοώ τα πάντα απεριόριστα)με διαβεβαίωσε πως δεν υπάρχει κάποιο όριο ή κόφτης στην ταχύτητα. Πώς σας φαίνονται ως προσφορές;

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, aektzhs 1 said:

Εμένα στο f2g μου το οποίο χρησιμοποιώ μέτρια με πήραν τηλέφωνο σήμερα προτείνοντας μου συμβόλαιο με απεριόριστα λεπτά ομιλίας και 10 GB και απεριόριστα μηνύματα στα 17€. Παρά πολύ καλή τιμή. Επίσης όταν εγώ δεν δέχτηκα το παραπάνω μου πρότεινε όλα απεριόριστα στα 27€. Εκεί του λέω σε γνωστό μου(εννοώ στον φίλο παραπάνω)του έδωσαν την ενλόγω προσφορά στα 25€ μου λέει αποκλείεται. Αφού του έλεγα πως έχω δει και το συμβόλαιο μου λέει πως ήταν προσφορά μόνο για αυτόν τον αριθμό. Τέλος πάντων δεν καταλήξαμε σε συμφωνία καθώς δεν χρησιμοποιώ πολύ την μπλε και την κόκκινη(του λέω είμαι ευχαριστημένος με την καρτοκινητή σας). Χρησιμοποιώ πολύ το φοιτητικό της πράσινης. Ενημερωτικά στο απεριόριστο(εννοώ τα πάντα απεριόριστα)με διαβεβαίωσε πως δεν υπάρχει κάποιο όριο ή κόφτης στην ταχύτητα. Πώς σας φαίνονται ως προσφορές;

27€ καλά είναι,παραπάνω στο συγκεκριμένο δίκτυο και με την εξυπηρέτηση πελατών που έχουν δεν θα έδινα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο q έδωσε προσωπική προσφορά σε πολλούς (αλλά όχι όλους) απεριόριστα data και 1000' με 5 ευρώ, αν αυτό λέει τίποτα για το που πάει η φάση.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, spiliot said:

Πάντως στο q έδωσε προσωπική προσφορά σε πολλούς (αλλά όχι όλους) απεριόριστα data και 1000' με 5 ευρώ, αν αυτό λέει τίποτα για το που πάει η φάση.

εμενα ηρθε αυτη στο f2g και συγκεκριμενα ειχα την απεριοριστα data με 5€ και σημερα προσεξα προστεθηκαν και τα 1000'

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν κρατήσουν τα απεριόριστα data και μετά το καλοκαίρι θα είναι καλή εναλλακτική μέχρι να αποφασίσει κάποιος να πάει σε συμβόλαιο οποιαδήποτε εταιρίας.

 

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, spiliot said:

Πάντως στο q έδωσε προσωπική προσφορά σε πολλούς (αλλά όχι όλους) απεριόριστα data και 1000' με 5 ευρώ, αν αυτό λέει τίποτα για το που πάει η φάση.

Βέβαια έτσι όπως το λέμε ακούγεται "κάπως"..

Οι προσφορά αυτή είναι για μία ενεργοποίηση ουσιαστικά γιατί μετά θα εξαφανιστεί και ποιος ξέρει πότε και εάν θα ξαναδοθεί.. Ουσιαστικά είναι κάτι ανάλογο με της κόκκινης το "βάλε κάρτα και..."

Θεωρώ ότι είμαστε πολύ μακριά από το να παγιωθεί τέτοια προσφορά σε τέτοια τιμή..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πριν από λίγο έκανα αίτημα για φορητότητα στο F2G. Καταχωρήθηκαν τα στοιχεία μου. Να περιμένω τηλέφωνο σήμερα για επιβεβαίωση για να προχωρήσει η διαδικασία ή θα περιμένω καμιά βδομάδα;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Συνδρομητής καρτοκινητού telestet από το 1997...

Από εχθές γύρισα το νούμερο σε whatsup.

Τόσα χρόνια η wind ήταν γενικά "πίσω" σε όλα από τους ανταγωνιστές της, αλλά γενικά με καλύτερες τιμές / προσφορές. Πλέον η ψαλίδα έχει μικρύνει, για αυτό και έκανα την αλλαγή.

Το σήμα της όμως στο σπίτι μου (Μελίσσια), στην δουλειά μου (Γέρακας) και γενικά στα σημεία που κινούμαι με ανάγκασαν να αλλάξω πάροχο.

Volte άργησε να έρθει, vowifi ακόμα το περιμένουμε... Σε 4g κινητό ενδεικτικά ταχύτητες στα σημεία που με ενδιαφέρουν ως 30-40mbps, η πράσινη αντίστοιχα 130+.

Ενδεικτικά, σε σημείο πάνω στην λ. Δημοκρατίας στα Μελίσσια όπου κάποιες μέρες της εβδομάδας είμαι για 1 ώρα περιμένοντας τον γιο μου, με έριχνε και σε 3g...

Είμαι σε ηλικία που προτιμώ να δίνω πχ 5€ παραπάνω τον μήνα (που πλέον οι διαφορές στην τιμολογιακή πολιτική έχουν εκμηδενιστεί) για να έχω το καλύτερο σήμα.

Επειδή είμαι μόλις στο 1ο 24ωρο, οπότε θα επανέλθω κάποια στιγμή με εντυπώσεις και περισσότερα αποτελέσματα.

 

 

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, vaggos13 said:

Καλημέρα σε όλους,

Συνδρομητής καρτοκινητού telestet από το 1997...

Από εχθές γύρισα το νούμερο σε whatsup.

Τόσα χρόνια η wind ήταν γενικά "πίσω" σε όλα από τους ανταγωνιστές της, αλλά γενικά με καλύτερες τιμές / προσφορές. Πλέον η ψαλίδα έχει μικρύνει, για αυτό και έκανα την αλλαγή.

Το σήμα της όμως στο σπίτι μου (Μελίσσια), στην δουλειά μου (Γέρακας) και γενικά στα σημεία που κινούμαι με ανάγκασαν να αλλάξω πάροχο.

Volte άργησε να έρθει, vowifi ακόμα το περιμένουμε... Σε 4g κινητό ενδεικτικά ταχύτητες στα σημεία που με ενδιαφέρουν ως 30-40mbps, η πράσινη αντίστοιχα 130+.

Ενδεικτικά, σε σημείο πάνω στην λ. Δημοκρατίας στα Μελίσσια όπου κάποιες μέρες της εβδομάδας είμαι για 1 ώρα περιμένοντας τον γιο μου, με έριχνε και σε 3g...

Είμαι σε ηλικία που προτιμώ να δίνω πχ 5€ παραπάνω τον μήνα (που πλέον οι διαφορές στην τιμολογιακή πολιτική έχουν εκμηδενιστεί) για να έχω το καλύτερο σήμα.

Επειδή είμαι μόλις στο 1ο 24ωρο, οπότε θα επανέλθω κάποια στιγμή με εντυπώσεις και περισσότερα αποτελέσματα.

 

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα φίλε μου! 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Καλημέρα! Πριν από λίγο έκανα αίτημα για φορητότητα στο F2G. Καταχωρήθηκαν τα στοιχεία μου. Να περιμένω τηλέφωνο σήμερα για επιβεβαίωση για να προχωρήσει η διαδικασία ή θα περιμένω καμιά βδομάδα;;

Σήμερα ή αύριο θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vaggos13 said:

Καλημέρα σε όλους,

Συνδρομητής καρτοκινητού telestet από το 1997...

Από εχθές γύρισα το νούμερο σε whatsup.

Τόσα χρόνια η wind ήταν γενικά "πίσω" σε όλα από τους ανταγωνιστές της, αλλά γενικά με καλύτερες τιμές / προσφορές. Πλέον η ψαλίδα έχει μικρύνει, για αυτό και έκανα την αλλαγή.

Το σήμα της όμως στο σπίτι μου (Μελίσσια), στην δουλειά μου (Γέρακας) και γενικά στα σημεία που κινούμαι με ανάγκασαν να αλλάξω πάροχο.

Volte άργησε να έρθει, vowifi ακόμα το περιμένουμε... Σε 4g κινητό ενδεικτικά ταχύτητες στα σημεία που με ενδιαφέρουν ως 30-40mbps, η πράσινη αντίστοιχα 130+.

Ενδεικτικά, σε σημείο πάνω στην λ. Δημοκρατίας στα Μελίσσια όπου κάποιες μέρες της εβδομάδας είμαι για 1 ώρα περιμένοντας τον γιο μου, με έριχνε και σε 3g...

Είμαι σε ηλικία που προτιμώ να δίνω πχ 5€ παραπάνω τον μήνα (που πλέον οι διαφορές στην τιμολογιακή πολιτική έχουν εκμηδενιστεί) για να έχω το καλύτερο σήμα.

Επειδή είμαι μόλις στο 1ο 24ωρο, οπότε θα επανέλθω κάποια στιγμή με εντυπώσεις και περισσότερα αποτελέσματα.

 

 

Και καλά έκανες στη τελική,έτσι έφυγα και εγώ. Η Wind είναι τίμια εταιρεία και πλέον η κάλυψη έχει αλλάξει αλλά WiFi Calling δεν δίνει,e-sim όχι, twin sim στα καρτοκινητά όχι. Θέλει ακόμα δουλειά και σε επίπεδο κάλυψης,χωρητικότητας και υπηρεσιών το βασικότερο για να κλείσει την ψαλίδα με τη κόκκινη και να φτάσει έστω και λίγο την κοσμοτε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η προσωπική προσφορά απεριόριστο ίντερνετ για ένα μήνα με 1000' ομιλίας. Ξέρουμε α) αν υπάρχει δυνατότητα ενεργοποίησής του με sms και β) αν επεκτείνει την ημερομηνία λήξης του χρηματικού υπολοίπου κατά ένα μήνα (για ενεργοποίηση σήμερα);

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Sapadak said:

Magic numbers πως αλλάζω ?

Το είχανε παλιά μπροστά στην αρχική σελίδα, τώρα δεν το βρίσκω 

Πάνε αυτά!!! Εδώ και κάποιους μήνες.
Ίσως να παραμένουν αυτά που είχες δηλώσει.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, balkos said:

Πάνε αυτά!!! Εδώ και κάποιους μήνες.
Ίσως να παραμένουν αυτά που είχες δηλώσει.

Παραμένουν, αλλά δεν αλλάζουν. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ιδέα δεν έχω.

Μήπως γίνεται μέσω φωνητικής πύλης; 

Θα το ψάξω. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...