Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό θα ήταν να επιβεβαιώσεις επίσης ότι τα απεριόριστα δεδομένα δεν θα έχουν κάποιο κόφτη ταχύτητας από κάποια κατανάλωση και μετά... (πχ να σε ρίχνει στο 1mbps μετά τα 30GB)
το ρώτησα μου είπαν όχι .θα μου στείλει και τα συμβόλαια θα τα διαβάσω εάν δω κάτι ύποπτο θα αναφέρω εδώ και βλέπουμε !
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, thansof_7 said:

Καλό θα ήταν να επιβεβαιώσεις επίσης ότι τα απεριόριστα δεδομένα δεν θα έχουν κάποιο κόφτη ταχύτητας από κάποια κατανάλωση και μετά... (πχ να σε ρίχνει στο 1mbps μετά τα 30GB)

Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με πήραν τηλέφωνο για την ίδια προσφορά.
20 χρόνια συμβόλαιο και σε μολις 4 μήνες που πήγα σε κάρτα με πήραν για να μου δώσουν την συγκεκριμένη προσφορά με τα 25€.
Την αρνήθηκα γιατί με κούρασαν κάθε δύο χρόνια με το που τελειώνω το συμβόλαιο να διπλασιάζουν την τιμή και να μη δέχονται μια συμβιβαστική λογική τιμή .

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, telmusic said:

Και εμένα με πήραν τηλέφωνο για την ίδια προσφορά.
20 χρόνια συμβόλαιο και σε μολις 4 μήνες που πήγα σε κάρτα με πήραν για να μου δώσουν την συγκεκριμένη προσφορά με τα 25€.
Την αρνήθηκα γιατί με κούρασαν κάθε δύο χρόνια με το που τελειώνω το συμβόλαιο να διπλασιάζουν την τιμή και να μη δέχονται μια συμβιβαστική λογική τιμή .

Όταν τελείωσε το δικό μου συμβόλαιο, μου έκαναν προσφορά να συνεχίσω στην ίδια τιμή. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όλα αυτά τα χρόνια έχω κλείσει ουκ ολίγα διετή συμβόλαια στην wind.
Κάθε φορά έπρεπε να απειλω ότι θα φύγω για άλλη εταιρεία για να έχω καλύτερη ή την ίδια παροχή υπηρεσιών.
Δεν έχω πλέον ούτε τον χρόνο ούτε την υπομονή να μπαίνω κάθε δύο χρόνια στην ίδια διαδικασία.
Τον Φεβρουάριο που έλειξε η τελευταία διετία , θέλανε να με αφήσουν για αλλά δύο χρόνια με 2gb στα 29€ όταν γύρω μου φίλοι και γνωστοί με λιγότερα χρήματα είχαν περισσότερες παροχές.
Από πέρσι με 20€ πρόσφεραν απεριόριστα τηλέφωνα και 10gb επειδή απλώς θέλανε να μαζέψουν τα καρτοκινητα και να τα κάνουν συμβόλαιο.
Ε φτάνει....
Τώρα παίρνουν τρεις και λίγο για προσφορά συμβολαίου με 25€ και απεριόριστα data.
Να τα χαίρονται.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όλα αυτά τα χρόνια έχω κλείσει ουκ ολίγα διετή συμβόλαια στην wind.
Κάθε φορά έπρεπε να απειλω ότι θα φύγω για άλλη εταιρεία για να έχω καλύτερη ή την ίδια παροχή υπηρεσιών.
Δεν έχω πλέον ούτε τον χρόνο ούτε την υπομονή να μπαίνω κάθε δύο χρόνια στην ίδια διαδικασία.
Τον Φεβρουάριο που έλειξε η τελευταία διετία , θέλανε να με αφήσουν για αλλά δύο χρόνια με 2gb στα 29€ όταν γύρω μου φίλοι και γνωστοί με λιγότερα χρήματα είχαν περισσότερες παροχές.
Από πέρσι με 20€ πρόσφεραν απεριόριστα τηλέφωνα και 10gb επειδή απλώς θέλανε να μαζέψουν τα καρτοκινητα και να τα κάνουν συμβόλαιο.
Ε φτάνει....
Τώρα παίρνουν τρεις και λίγο για προσφορά συμβολαίου με 25€ και απεριόριστα data.
Να τα χαίρονται.

οπότε λες να μην κάνω την μετάβαση ;όντως στο τέλος της 2ετιας μπορεί να πρέπει να πιέσεις καταστάσεις για να σου δώσουν τα ίδια .(ενώ άλλοι συνδρομητές καινούργιοι τους τα δίνουν φτηνότερα !)
γενικά τους παλιούς χρήστες τους γράφουν μετά από το συμβόλαιο το αρχικό
τελικά θα το σκεφτώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Just now, ilka71 said:

οπότε λες να μην κάνω την μετάβαση ;όντως στο τέλος της 2ετιας μπορεί να πρέπει να πιέσεις καταστάσεις για να σου δώσουν τα ίδια .(ενώ άλλοι συνδρομητές καινούργιοι τους τα δίνουν φτηνότερα !)
γενικά τους παλιούς χρήστες τότε γράψουν μετά από το συμβόλαιο το αρχικό
τελικά θα το σκεφτώ πολύ

Μα, για αυτόν ακριβώς το λόγο μιλάνε και για 2ετή δέσμευση.. 😉

Link to comment
Share on other sites

οπότε με το συμβόλαιο είσαι ήσυχος και δεν έχεις το άγχος να κοιτάς ποτε λήγει το κάθε πακέτο στα καρτοκινητα αλλά στο τέλος γίνεται ένα μπάχαλο εάν σου δώσουν τα ίδια με την ίδια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, telmusic said:

Φίλε μου όλα αυτά τα χρόνια έχω κλείσει ουκ ολίγα διετή συμβόλαια στην wind.
Κάθε φορά έπρεπε να απειλω ότι θα φύγω για άλλη εταιρεία για να έχω καλύτερη ή την ίδια παροχή υπηρεσιών.
Δεν έχω πλέον ούτε τον χρόνο ούτε την υπομονή να μπαίνω κάθε δύο χρόνια στην ίδια διαδικασία.
Τον Φεβρουάριο που έλειξε η τελευταία διετία , θέλανε να με αφήσουν για αλλά δύο χρόνια με 2gb στα 29€ όταν γύρω μου φίλοι και γνωστοί με λιγότερα χρήματα είχαν περισσότερες παροχές.
Από πέρσι με 20€ πρόσφεραν απεριόριστα τηλέφωνα και 10gb επειδή απλώς θέλανε να μαζέψουν τα καρτοκινητα και να τα κάνουν συμβόλαιο.
Ε φτάνει....
Τώρα παίρνουν τρεις και λίγο για προσφορά συμβολαίου με 25€ και απεριόριστα data.
Να τα χαίρονται.

Σε εμένα η προσφορά ήρθε μέσα στην εφαρμογή. Την αποδεχθηκα και αυτό ήταν. Ούτε τηλεφωνήματα, ούτε τίποτε. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, ilka71 said:

οπότε λες να μην κάνω την μετάβαση ;όντως στο τέλος της 2ετιας μπορεί να πρέπει να πιέσεις καταστάσεις για να σου δώσουν τα ίδια .(ενώ άλλοι συνδρομητές καινούργιοι τους τα δίνουν φτηνότερα !)
γενικά τους παλιούς χρήστες τους γράφουν μετά από το συμβόλαιο το αρχικό
τελικά θα το σκεφτώ πολύ

Εφόσον σου την δίνουν ήδη την προσφορά με τα 25 και πιστεύεις ότι τα αξίζει σαν τιμή και χρησιμοποιείς τις παροχές που παρέχει τότε να την κάνεις. Το τι θα γίνει σε 2 χρόνια θα είναι άγνωστο αλλά αν αυξήσουν την τιμή της καινούργιας προσφοράς που θα σου κάνουν τότε, θα την κάνεις είτε για F2G ή για άλλης εταιρίας καρτοκινητό. Εμένα προσωπικά δεν μου το έδιναν ούτε στα 30€ και το είχα ζητήσει αρκετές φορές. Είχα ένα συμβόλαιο που είχε λήξει και είχε γίνει αορίστου χρόνου, έκανα φορητότητα αλλά δεν με πήραν ποτέ να μου δώσουν κάποια προσφορά για να μείνω αλλά ούτε να ρωτήσουν γιατί κλπ. Δηλαδή έγινε και δεν τους ένοιαξε που έχασαν έναν πελάτη που πλήρωνε πάντα στην ώρα του και με 6-7 χρόνια συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα αυτό που σας είπα

Εβαλα λεφτά

πηρα tap and get 

μετά από μία μέρα πήρα roll over 

Τωρα δε λήγουν την ίδια μέρα και τρώει τα MB του tap and get 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, CoyoteD said:

Λοιπόν έκανα αυτό που σας είπα

Εβαλα λεφτά

πηρα tap and get 

μετά από μία μέρα πήρα roll over 

Τωρα δε λήγουν την ίδια μέρα και τρώει τα MB του tap and get 

Όταν λες ότι πήρες το roll over εννοείς ότι ενεργοποίησες πακέτο που υποστηρίζει roll over?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

ήρθαν τα email με τα συμβόλαια. αρχίζω και το σκέφτομαι για τα 25 ευρώ.και την δέσμευση όσο υπάρχει και τώρα με 25 όλα απεριόριστα 13.30+9.90 +φόρο .μετά το καλοκαίρι δεν ξέρω βέβαια πόσο θα πάει....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ilka71 said:

ήρθαν τα email με τα συμβόλαια. αρχίζω και το σκέφτομαι για τα 25 ευρώ.και την δέσμευση όσο υπάρχει και τώρα με 25 όλα απεριόριστα 13.30+9.90 +φόρο .μετά το καλοκαίρι δεν ξέρω βέβαια πόσο θα πάει....

Διάβασε προσεκτικά τους όρους.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geoponer said:

Όταν λες ότι πήρες το roll over εννοείς ότι ενεργοποίησες πακέτο που υποστηρίζει roll over?

ναι έχω το ίδιο 30 μήνες. Μια φορά μου τα έφαγε τώρα μάζεψα πάλι και τα κρατάω... μέχρι να μου τα ξαναφάει 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

οπότε λες να μην κάνω την μετάβαση ;όντως στο τέλος της 2ετιας μπορεί να πρέπει να πιέσεις καταστάσεις για να σου δώσουν τα ίδια .(ενώ άλλοι συνδρομητές καινούργιοι τους τα δίνουν φτηνότερα !)
γενικά τους παλιούς χρήστες τους γράφουν μετά από το συμβόλαιο το αρχικό
τελικά θα το σκεφτώ πολύ
Δεν θα σου πω τι θα κάνεις.
Αυτό είναι δικό σου θέμα και προφανώς η προσφορά είναι πολύ καλή.
Δεν υπάρχει λάθος σε όποια απόφαση και να πάρεις
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εξηγεί αναλυτικά στους όρους;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, CoyoteD said:

Το 25 ευρώ που το λέει;

στη 2η φωτο τη μικρη.

τελικα δεν θα το κανω. απο τη στιγμη που αυτη τη στιγμη μετα ιδια χρηματα εχω τα απεριοριστα και χωρις δεσμευση δεν το κανω.μονο εαν τα δωσουν με λιγοτερα .

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να κατέβουν κάτω απ'τα 25;

Δεν υπάρχει περίπτωση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, CoyoteD said:

Αν το 71 είναι με ΦΠΑ τότε το 25 είναι με ΦΠΑ πάλι 

Με ΦΠΑ είναι, τελική τιμή 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...