Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσον αφορά τη νέα ονομασία της εταιρείας που λέτε μερικοί, σε διαφήμιση στο fb μου πετάξε εικόνα "Nova κινητή, απεριοριστα με 30€"

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, ParafronGR said:

Όσον αφορά τη νέα ονομασία της εταιρείας που λέτε μερικοί, σε διαφήμιση στο fb μου πετάξε εικόνα "Nova κινητή, απεριοριστα με 30€"

Ε ναι! Περιμένουμε να περάσει το διάστημα για την συγχώνευση και την αλλαγή ονόματος που θα γίνει όσων ξέρουμε μέχρι σήμερα τον Σεπτέμβρη!

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, ParafronGR said:

Όσον αφορά τη νέα ονομασία της εταιρείας που λέτε μερικοί, σε διαφήμιση στο fb μου πετάξε εικόνα "Nova κινητή, απεριοριστα με 30€"

Ετοιμάζονται σιγά σιγά. Σεπτέμβριο η αλλαγή ονόματος σε Nova. Υπάρχουν όπως με ενημέρωσε φίλος από κάποιο άλλο φόρουμ,φήμες και για EON,αλλά είναι ελάχιστες. Οδεύουμε αν όλα πάνε καλά προς την νέα Nova μέσα με τέλη Σεπτέμβρη 

Link to comment
Share on other sites

το αναφέρω μόνο και μόνο γιατί χαζευα το τόπικ και έβλεπα αναφορές για EON καρτοκινητή και προχθές είδα τη σχετική διαφήμιση στο φβ.

Κρίμα που δεν είμαι πελάτης πλέον, αν είχαν σταθερές προσφορές, θα συνέχιζα να έχω τον αριθμό μου σ'αυτούς που είχα από εποχές TIM. Πλέον συνεχίζω με Cosmote Unlimited =)

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Extra SIM προς το παρόν δεν παρέχονται από τη wind.

Ευχής έργο θα ήταν να δοθεί η υπηρεσία στο μέλλον από την εταιρεία, τώρα το πώς θα λέγεται είναι και αυτό ένα σημαντικό θέμα, όσο κι αν ορισμένοι δεν το θεωρουν σημαντικό.

Μεταξύ nova και ΕΟΝ θα επέλεγα όμως το πρώτο, αναμφισβήτητα.

 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, aektzhs 1 said:

Κόφτης νομίζω δεν υπάρχει,ρωτά καλύτερα την ίδια την εταιρεία. Ως ένας χρήστης κυρίως της επαρχίας σε κάλυψη δικτύου θα έβαζα:

1)COSMOTE

2)NOVA/WIND 

3)VODAFONE GREECE 

Η κόκκινη τώρα τελευταία έχει αφήσει στο έλεος του θεού από θέμα επενδύσεων το δίκτυο και της μπλε έχει ανέβει. Ως χρήστης και των τριών εταιρειών συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενα σου. Με πράσινη και μπλε έχω δυο μπάρες και πετάνε από ταχύτητα και χρήση και με κόκκινη έχω φουλ αλλά βλέπω μονοψήφια

Με εξαίρεση στη Θράκη. ιδιαίτερα για Ξάνθη η σειρά είναι (για μέσα στον αστικό ιστό για εκτός τους τρώει ή Cosmote). 

 

1)Wind

2) Vodafone

3) Cosmote

 

για οπουδήποτε αλλού πάνω κάτω συμφωνώ.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μια και μοναδική διατηρεί και θα διατηρήσει για πολύ ακόμη το min 10Ε κάρτα χωρίς προϋποθέσεις για όλα τα καρτοκινητά της.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,  πήρα χτες από πλανοδιο μια κάρτα f2go , μέσα στα πακέτα έχει και ένα special combo 3 που δίνει με 9 ευρώ απεριόριστη ομιλία προς όλους και 4gb   ίντερνετ,  υπάρχει σε όλους αυτή η προσφορά ή είναι μεμονωμένες; 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, p_k said:

Μερικές σκέψεις, διαβάζοντας αντίστοιχα σχόλια και από άλλους φίλους και φίλες.

Η προσφορά είναι μια χαρά, εδώ όμως δημιουργείται ένα θέμα που έχει να κάνει με το γεγονός ότι με 20 ευρώ τον μήνα μπορείς πλέον να έχεις υπεραρκετή ομιλία και απεριόριστα δεδομένα, τουλάχιστον για ένα τρίμηνο, τη στιγμή πού άλλοι πληρώνουν για παρόμοιες παροχές στο συμβόλαιο της ίδιας εταιρείας 30 με 35 ευρώ.

Επομένως μιλάμε για μία πολιτική δύο ταχυτήτων. Αυτήν τη στιγμή η καρτοκινητή είναι σαφώς πιο ευνοημένη σε σχέση με τα συμβόλαια και αν συνυπολογίσουμε το γεγονός ότι εδώ και μήνες τρέχει υπό τη μορφή προσφοράς ένα πρόγραμμα απεριόριστων δεδομενων το οποίο ανανεώνεται κάθε μήνα, μιλάμε για σημαντική εξοικονόμηση χρημάτων για παρόμοιες παροχές, σε σχέση με έναν που έχει κάνει συμβόλαιο.

Όπως πολύ σωστά παρατήρησε κάποιος φίλος, θα πρέπει είτε να μειωθεί το πάγιο, όχι μόνο στις νέες συνδέσεις αλλά και στα υφιστάμενα συμβόλαια, είτε να αυξηθούν οι παροχές υπό τύπον έξτρα SIM ή δεν ξέρω τι άλλο θα μπορούσε να κάνει μία διαφοροποίηση.

Αυτό πρέπει να το δει κάποιος. 

Δεν είναι δυνατόν, το ξανατονίζω, για παρόμοιες παροχές να πληρώνεις πολλαπλάσια χρήματα.

Θα πει κάποιος ότι αυτές οι προσφορές δεν έχουν μόνιμο χαρακτήρα...

Παρακολουθώντας όμως διαχρονικά τα τεκταινόμενα, βλέπουμε ότι έστω και με αυτήν τη μορφή υπάρχει μία μονιμότητα, ένα είδος μονιμότητας. Δεν είμαι από αυτούς που θεωρούν ότι πρέπει να αυξηθεί η τιμή στην καρτοκινητή, το ιδανικό θα ήταν να μειωθούν οι τιμές στα συμβόλαια. Αυτήν τη στιγμή η μοναδική διαφοροποίηση ενός συνδρομητή συμβολαίου σε σχέση με έναν συνδρομητή καρτοκινητής είναι ότι μπορεί ο πρώτος να έχει twin sim, δηλαδή για όσους δεν γνωρίζουν έναν αριθμό σε δύο κάρτες SIM και 53 GB δεδομένων για χρήση εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Γνώμη μου λοιπόν είναι ότι πρέπει να μειωθεί το πάγιο στα συμβόλαια και αυτό να γίνει όσο το δυνατόν γρηγορότερα.

Υπάρχει μια σύγκλιση της καρτοκινητής με τα συμβόλαια καθώς ανεβαίνουν συνεχώς οι τιμές και οι παροχές στην καρτοκινητή.
Αυτό είναι θετικό στους χρήστες καρτοκινητής που έκαναν αρκετή χρήση όπως εγώ, είναι όμως αρνητικό για χρήστες που κάνουν περιστασιακή χρήση όπως ο πατέρας μου καθώς πληρώνουν περισσότερα για παροχές που δε θα χρησιμοποιήσουν.
Στην τελική όμως η σύγκλιση αυτή είναι λάθος καθώς η καρτοκινητή φτιάχτηκε για άλλο σκοπό, άλλο target group και άλλη φιλοσοφία.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dimtz said:

Καλημέρα στην παρέα,  πήρα χτες από πλανοδιο μια κάρτα f2go , μέσα στα πακέτα έχει και ένα special combo 3 που δίνει με 9 ευρώ απεριόριστη ομιλία προς όλους και 4gb   ίντερνετ,  υπάρχει σε όλους αυτή η προσφορά ή είναι μεμονωμένες; 

Είναι επιλεκτική, δεν είναι διαθέσιμο σε όλους αυτό το πακέτο (π.χ. εγώ δεν το βλέπω στην εφαρμογή).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dimtz said:

Καλημέρα στην παρέα,  πήρα χτες από πλανοδιο μια κάρτα f2go , μέσα στα πακέτα έχει και ένα special combo 3 που δίνει με 9 ευρώ απεριόριστη ομιλία προς όλους και 4gb   ίντερνετ,  υπάρχει σε όλους αυτή η προσφορά ή είναι μεμονωμένες; 

Είναι για κάπιους μήνες. Ή 3 ή 12 δεν θυμάμαι. Είναι welcome Bonus

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πρέπει να μου πούλησε παραμύθι,  ότι και καλά με 10 ευρώ θα έχω απεριόριστα data αλλά δεν το βλέπω κάπου αυτό,  με την summer προσφορά λογικά ίσως 

Link to comment
Share on other sites

Με 10 ευρώ είναι παραμύθι. Η ελάχιστη ανανέωση είναι 12 . 

Προφανώς εννοεί την καλοκαιρινή προσφορά με τα 9.90 .

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια σύγκλιση της καρτοκινητής με τα συμβόλαια καθώς ανεβαίνουν συνεχώς οι τιμές και οι παροχές στην καρτοκινητή.
Αυτό είναι θετικό στους χρήστες καρτοκινητής που έκαναν αρκετή χρήση όπως εγώ, είναι όμως αρνητικό για χρήστες που κάνουν περιστασιακή χρήση όπως ο πατέρας μου καθώς πληρώνουν περισσότερα για παροχές που δε θα χρησιμοποιήσουν.
Στην τελική όμως η σύγκλιση αυτή είναι λάθος καθώς η καρτοκινητή φτιάχτηκε για άλλο σκοπό, άλλο target group και άλλη φιλοσοφία.
Φιλική συμβουλή κάνε ότι έκανα

Πήγαινε τον πατέρα σου στον βάτραχο

Με 3 ευρώ 60 (+60 της ζύγες εβδομάδες) λεπτά ομιλίας χρέωση ανά δευτερόλεπτο και rollover

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Vasileios said:

Με 10 ευρώ είναι παραμύθι. Η ελάχιστη ανανέωση είναι 12 . 

Προφανώς εννοεί την καλοκαιρινή προσφορά με τα 9.90 .

Γέμισε η πιάτσα φίλε ψεύτες και λουποδητες  

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πρέπει να μου πούλησε παραμύθι,  ότι και καλά με 10 ευρώ θα έχω απεριόριστα data αλλά δεν το βλέπω κάπου αυτό,  με την summer προσφορά λογικά ίσως 
Και εσύ ρε φίλε μπαίνεις στα φόρουμ ενημερώνεσαι και σε πούλησε παραμύθι ένας πλανόδιος???

sent from Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

Σωστά , αλλά επειδή είχα καιρό να ασχοληθώ με την wind δεν παρακολουθούσα το νήμα,  τεσπα,  μάθαμε τώρα 

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα όχι ακόμα

Και είναι αρκετά παλιά

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

εχεις κινητο 5g? για το 4g κανονικά δεν σου δουλευει?

3 ώρες πριν, captnemo said:

Έχει έρθει και σε εσάς?
 

WIND.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Wind είναι η εταιρία που δίνει έμφαση στην καρτοκινητη και όχι στα συμβόλαια και αυτό η αλήθεια είναι ρίσκο,αλλά εφόσον της βγαίνει καλώς.Οταν το ίδιο σου το αντίστοιχο συμβόλαιο των απεριόριστων βγαίνει πάνω κάτω το ίδιο ή και πιο ακριβό,κάτι πρέπει να κάνεις όπως σωστά ειπώθηκε για να δώσεις το κάτι παραπάνω σε κάποιον που δεσμεύτηκε για 2 χρόνια..Προφανώς και οι συνδρομητές καρτοκινητης είναι πελάτες που δίνουν τα χρήματα τους κάθε μήνα,απλά θα έπρεπε να δίνει ένα παραπάνω κίνητρο για να κρατήσει έναν συνδρομητή με συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, George6633 said:

Πάντως η Wind είναι η εταιρία που δίνει έμφαση στην καρτοκινητη και όχι στα συμβόλαια και αυτό η αλήθεια είναι ρίσκο,αλλά εφόσον της βγαίνει καλώς.Οταν το ίδιο σου το αντίστοιχο συμβόλαιο των απεριόριστων βγαίνει πάνω κάτω το ίδιο ή και πιο ακριβό,κάτι πρέπει να κάνεις όπως σωστά ειπώθηκε για να δώσεις το κάτι παραπάνω σε κάποιον που δεσμεύτηκε για 2 χρόνια..Προφανώς και οι συνδρομητές καρτοκινητης είναι πελάτες που δίνουν τα χρήματα τους κάθε μήνα,απλά θα έπρεπε να δίνει ένα παραπάνω κίνητρο για να κρατήσει έναν συνδρομητή με συμβόλαιο.

Συνεχίζει την πρακτική που έκανε και παλιότερα με τα δήθεν φοιτητικά νούμερα. Είναι ένας πλάγιος τρόπος να κρατήσει κόσμο. Καθόλου άσχημα πάντως και εγώ αν ήταν αλλιώς η κατάσταση κάνοντας περιστασιακή χρήστη των απεριόριστων δεδομένων θα την προτιμούσα λόγο αυτής της δυνατότητας σε σχέση με ένα πολλαπλάσιο κόστος συμβολαίου.  Η ελευθερία του να μπορείς να φύγεις χωρίς ριτρες αξία ανεκτίμητη.

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως...λέω μήπως,να στραφουμε κατα Βουλγαρία μεριά με τα καρτοκινητά? 😂😂😂

Free to go καρτοκινητο σε Vivacom (ναι free to go το λένε κι αυτοί) με ανανεωση καθε 4 μηνες με 10 ευρω και πακετα roaming σε EU,επομενως και σε Ελλαδα.Συγκεκριμενα τα DATA ειναι 10 GB στη Βουλγαρία με 5 ευρω εκ των οποίων τα 3,5 μπορουν να χρησιμοποιηθούν σε οποιαδήποτε χωρα EU για 30 μερες.Εχω ήδη τετοια καρτα και τη χρησιμοποιώ τόσο εκεί όσο και εδω...Η καρτα ακυρωνεται στους 12 μηνες...Δεν έχει ουτε φραγή ούτε τιποτε και ανανεώνεις μεσω πιστωτικής...

Εχει κι αλλα πακέτα ενδιάμεσα βεβαια με λιγοτερο κοστος και λιγοτερο όγκο δεδομένων αλλα και λεπτών ομιλίας...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά είναι οι κάρτες εξωτερικού για να μιλάς. 

Αλλά αν θέλει να σε πάρει κάπιος Έλληνας τηλέφωνο θα πληρώνει 0,25 το λεπτό και μάλλον δεν θα σε πάρει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...