Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, Chrischal1908 said:

Από φθινόπωρο ότι γίνει! Το έχω ξαναγράψει

Οι αυξήσεις ήρθαν για να μείνουν.. Προσωπικά δε νομίζω να έχουμε μείωση πια για τους χρήστες που ξόδευαν λίγα χρήματα. Αυξηση παροχών μπορεί να έχουμε αλλά και πάλι για αυτή την μερίδα χρηστών,άχρηστες θα είναι

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα παραπάνω ποστς, αλλά πρεπει να της παραδεχτούμε ότι έφερε τα απεριόριστα σε ομιλία και ίντερνετ στην ελληνική αγορά. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι απλό και έχει συζητηθεί και στο παρελθόν. Δεν υπάρχει ποικιλία καλό τα απεριόριστα για αυτόν που τα χρησιμοποιεί αλλά βάλε και ένα more για τον φτωχό, μην σπρώχνεις συνέχεια την μπάρα προς τα πάνω. Είναι κόσμος που ζοριζεται και είναι και οι τσιγκούνηδες βέβαια αλλά αυτό είναι άλλο θέμα :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να κάνω ένα ξεκαθάρισμα στα κινητά. Να διατηρήσω το CU ή το F2G;
Δώσε περισσότερες πληροφορίες, θα το έχεις μόνο για εισερχόμενες για κανένα φθηνό πακέτο;;;

Προσωπικά το πήγα στο CU του βάζω λεφτά με cashback και ενεργοποίω το πακέτο με τα 7 € που δίνει 200 λεπτά.

Όλα αυτά χωρίς να βάζω κάρτα το cashback μου φτάνει



Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, aektzhs 1 said:

Εγώ θέλω να κάνω ένα ξεκαθάρισμα στα κινητά. Να διατηρήσω το CU ή το F2G;

F2G καλύτερα! Θα βελτιωθεί σε κάλυψη και θα δεις και νέα πράγματα από Σεπτέμβρη!

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, HEO said:

Δώσε περισσότερες πληροφορίες, θα το έχεις μόνο για εισερχόμενες για κανένα φθηνό πακέτο;;;

Προσωπικά το πήγα στο CU του βάζω λεφτά με cashback και ενεργοποίω το πακέτο με τα 7 € που δίνει 200 λεπτά.

Όλα αυτά χωρίς να βάζω κάρτα το cashback μου φτάνει



Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Ευχαριστώ και εσένα και τον @Chrischal1908 . Μιλάω για φοιτητικό,από τα 1200',1200 sms και 1200 MB καταναλώνω 500' καμία 40-50 sms και γύρω στο 1GB. Είδα και κάτι πακέτα unlimited special. Πού να κινηθώ;

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Ευχαριστώ και εσένα και τον @Chrischal1908 . Μιλάω για φοιτητικό,από τα 1200',1200 sms και 1200 MB καταναλώνω 500' καμία 40-50 sms και γύρω στο 1GB. Είδα και κάτι πακέτα unlimited special. Πού να κινηθώ;

Εάν έχεις φοιτητικό μείνε CU,είναι πολύ κακό το φοιτητικό-ειδική προσφορά του F2G.Συν τους κωδικούς κλπ για διάφορες εκπτώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αν είσαι φοιτητής πας CU

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα παιδιά όμως είναι χάλια κακά τα ψέματα και εγώ είχα και δεν μπόρεσα στο μετρό τίποτα και στο σπίτι δύο πάρεις με το ζόριΤο σήμα παιδιά όμως είναι χάλια κακά τα ψέματα και εγώ είχα και δεν μπόρεσα στο μετρό τίποτα και στο σπίτι δύο μπάρες με το ζόρι

Edited by Eliseos
Link to comment
Share on other sites

On 31/5/2022 at 11:09 ΠΜ, Chrischal1908 said:

Καλά για το χειρότερο δίκτυο μην παίρνεις όρκο! Σε πολλά μέρη είναι καλύτερη της κόκκινης! 

"Σε κάποια μέρη" είναι γενικό, δε λέει τίποτα. Αυτό που μετράει είναι ο Μέσος Όρος  από μια αξιόπιστη εταιρεία σαν την OAKLA που δέχετε χιλιάδες μετρήσεις καθημερινώς, απονέμει βραβεία κλπ.
ρίξε μια ματιά.
https://www.speedtest.net/awards/greece/2020/?award_type=carrier&time_period=q1-q2 

https://www.speedtest.net/awards/reports/2021/2021_Greece_Cosmote_Mobile.pdf 

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, balkos said:

"Σε κάποια μέρη" είναι γενικό, δε λέει τίποτα. Αυτό που μετράει είναι ο Μέσος Όρος  από μια αξιόπιστη εταιρεία σαν την OAKLA που δέχετε χιλιάδες μετρήσεις καθημερινώς, απονέμει βραβεία κλπ.
ρίξε μια ματιά.
https://www.speedtest.net/awards/greece/2020/?award_type=carrier&time_period=q1-q2 

https://www.speedtest.net/awards/reports/2021/2021_Greece_Cosmote_Mobile.pdf 

Την πιο πρόσφατη μέτρηση γιατί δεν ήταν έβαλες που είναι πιο νο2 η Wind/Nova από την Vodafone . Αντικείμενο σε βρίσκω!😏

2021_Greece_Cosmote_Q3Q4Mobile-1.pdf

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

τωρα που το φοιτητικο πηγε 10.6, τι καρτα πρεπει να βαζουμε παιδια? δε φταινει η 12αρα? αυτο ψιλιαζομαι. θελουν να σε αναγκασουν να βαζεις 15 ευρω?

Link to comment
Share on other sites

Φτάνει και περισσεύει η 12αρα αν έχεις την φοροαπαλλαγή για κάτω των 29 ετών.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

10€ έπρεπε να έχει! Τι τα θέλουν τα 0.60;;; + 30Λ ειδικό φόρο! Ίδιες τιμές με την πράσινη που το αντίστοιχο πακέτο που αγοράζεις το χρησιμοποιείς παντού μιας και έχει παντού σήμα! Άντε να περάσει το διάστημα να προχωρήσουν στις επενδύσεις των δικτύων που ανακοίνωσαν μπας και βελτιωθεί το δίκτυο τους! 

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Και χωρις την απαλλαγη περισσευει 0.01€ απο την 12αρα οποτε φτανει
Αυτό σημαίνει ότι οι επόμενες αυξήσεις θα φέρουν και την κηδεία της δωδεκάρας....

Να μαστε καλά να την θυμόμαστε

Έγω θυμάμαι την ανανέωση 1 € τον χρόνο στα καταστήματα της wind....

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ όταν ανακοίνωσε τη μείωση του ειδικού φόρου η κυβέρνηση είπα ότι κάτι θα μας περισσεύει στην κάρτα επιπλέον αλλά τελικά κατάφεραν και οι τρεις εταιρείες να μας το φάνε

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Eliseos said:

Το σήμα παιδιά όμως είναι χάλια κακά τα ψέματα και εγώ είχα και δεν μπόρεσα στο μετρό τίποτα και στο σπίτι δύο πάρεις με το ζόριΤο σήμα παιδιά όμως είναι χάλια κακά τα ψέματα και εγώ είχα και δεν μπόρεσα στο μετρό τίποτα και στο σπίτι δύο μπάρες με το ζόρι

Σε ποιά αναφέρεσαι; Ποιά συσκευή έχεις;;

Απλή και κατανοητή! 

https://techmaniacs.gr/wind-kartokiniti-karta/

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ όταν ανακοίνωσε τη μείωση του ειδικού φόρου η κυβέρνηση είπα ότι κάτι θα μας περισσεύει στην κάρτα επιπλέον αλλά τελικά κατάφεραν και οι τρεις εταιρείες να μας το φάνε
Πολύ φοβάμαι οτι οι αυξήσεις μέχρι το τέλους του χρόνου θα είναι 15 με 20% ....


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bbbb said:

Και χωρις την απαλλαγη περισσευει 0.01€ απο την 12αρα οποτε φτανει

ευχαριστω. απο περιεργεια δεν ειναι10% ο φορος? λιγοτερο ειναι?

On 1/6/2022 at 11:15 ΜΜ, HEO said:

Προσωπικά το πήγα στο CU του βάζω λεφτά με cashback και ενεργοποίω το πακέτο με τα 7 € που δίνει 200 λεπτά.

Όλα αυτά χωρίς να βάζω κάρτα το cashback μου φτάνει
 

φιλε μπορεις να δωσεις καμαι παραπανω πληροφορια? μεενδιαφερει. αν δηλαδη παω σε cu, μπορω να το φορτιζω μονο βαζονταςαποδειξεις απο το σουπερμαρκετ? δηλαδη απο τα ψωνια του μηνα μαζευεται τοσο πολυ ποσο που μπορεις να ανανεωσεις καρτα? φαινεται πολυ καλο... υπαρχει καποιο λινκ που βλεπεις προιοντα ποσο επιστροφη σε κασμπακ σου δινουν? ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Ο φορος ειναι 10%. Επισης περαν του φορου, η Wind τρωει και καποια παραπανω λεπτα του ευρω που τωρα δε θυμαμαι πόσα ειναι. Χωρις τα λεφτα που τρωει η Wind, το υπολοιπο θα ηταν 10,8€ με 10% φορο (με 12€ καρτα)

Edited by georgeavl3
Link to comment
Share on other sites



φιλε μπορεις να δωσεις καμαι παραπανω πληροφορια? μεενδιαφερει. αν δηλαδη παω σε cu, μπορω να το φορτιζω μονο βαζονταςαποδειξεις απο το σουπερμαρκετ? δηλαδη απο τα ψωνια του μηνα μαζευεται τοσο πολυ ποσο που μπορεις να ανανεωσεις καρτα? φαινεται πολυ καλο... υπαρχει καποιο λινκ που βλεπεις προιοντα ποσο επιστροφη σε κασμπακ σου δινουν? ευχαριστω πολυ


Εγώ βάζω αποδείξεις από τρία νοικοκυριά και βγαίνει ένα ικανοποιητικό πόσο έτσι ώστε να βάζω το πακέτο των 7 ευρω

Λινκ δεν έχω αλλά αν το γκουκλαρεις η κοιτάξεις στα αντίστοιχα θέματα εδώ στο my phoneθα βρεις πληροφορίες

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το cash back σε συνδυασμό με τα πακετα big bang για ώρα ανάγκης είναι μια χαρά για να έχεις τηλέφωνο ανάγκης. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...