Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες να ρωτήσω κάτι. Αγόρασα στο f2go το πακέτο δωρεάν απεριόριστα data για ένα μήνα. Έκανα έλεγχο 5g test και βαράει 80-100 mb σε dw. Από την πρώτη μέρα κουμπώνω μέσω Hot spot xbox και pc. Κατέβασα αβέρτα παιχνίδια και σειρές σε 4κ ανάλυση (έφτανα σε multιtasking download μέχρι 8-10mb) και συνεχίζω. Παράλληλα φυσικά broesing YouTube και σχετικά. Όλα άψογα τη πρώτη μέρα. Από σήμερα οι ταχύτητες έχουν πέσει πολύ. Μάλιστα συχνά πυκνά μου κάνει αποσυνδέσεις. Παίζει να έχουν (πως να το πω μπακαλιστικα) βάλει ανώνυμα ένα όριο και παρόλο που λένε απεριόριστα, που για καζουαλ πιο φυσιολογικους είναι πιο βατή χρήση. Και σε μένα που τους πλάκωσα να μου βάζουν κάποιο όριο-φρένο στο ίντερνετ? 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, aaaaztek84 said:

Παίδες να ρωτήσω κάτι. Αγόρασα στο f2go το πακέτο δωρεάν απεριόριστα data για ένα μήνα. Έκανα έλεγχο 5g test και βαράει 80-100 mb σε dw. Από την πρώτη μέρα κουμπώνω μέσω Hot spot xbox και pc. Κατέβασα αβέρτα παιχνίδια και σειρές σε 4κ ανάλυση (έφτανα σε multιtasking download μέχρι 8-10mb) και συνεχίζω. Παράλληλα φυσικά broesing YouTube και σχετικά. Όλα άψογα τη πρώτη μέρα. Από σήμερα οι ταχύτητες έχουν πέσει πολύ. Μάλιστα συχνά πυκνά μου κάνει αποσυνδέσεις. Παίζει να έχουν (πως να το πω μπακαλιστικα) βάλει ανώνυμα ένα όριο και παρόλο που λένε απεριόριστα, που για καζουαλ πιο φυσιολογικους είναι πιο βατή χρήση. Και σε μένα που τους πλάκωσα να μου βάζουν κάποιο όριο-φρένο στο ίντερνετ? 

Οι ταχύτητες δεν είναι εγγυημένες στην κινητή τηλεφωνία, έχεις άλλο wind να δοκιμάσεις;

Γενικά έτσι είναι η κινητή, παίζει πολύ QoS και throttling.

 

Να έχει όριο δεν νομίζω το συμβόλαιο τους από όσο ξέρω έχει 500GB αλλά μετά στο ανοίγουν για άλλα 500GB αν τους πάρεις τηλέφωνο, στο f2g δεν έχω ακούσει κάτι σχετικό.

 

Edit: Δηλαδή τι ταχύτητες έχεις τώρα;

Edited by user2163
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανένα όριο τουλάχιστον μέχρι τα 600gb που το έχω φτάσει επί 2 συνεχόμενους μήνες.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, user2163 said:

Οι ταχύτητες δεν είναι εγγυημένες στην κινητή τηλεφωνία, έχεις άλλο wind να δοκιμάσεις;

Γενικά έτσι είναι η κινητή, παίζει πολύ QoS και throttling.

 

Να έχει όριο δεν νομίζω το συμβόλαιο τους από όσο ξέρω έχει 500GB αλλά μετά στο ανοίγουν για άλλα 500GB αν τους πάρεις τηλέφωνο, στο f2g δεν έχω ακούσει κάτι σχετικό.

 

Edit: Δηλαδή τι ταχύτητες έχεις τώρα;

Στο speed test πάλι λέει 100ρα. Αλλά σε download όπως λες σκαμπανεβασματα από 900kb έως 5mb

Link to comment
Share on other sites

UNLIMITED TALK PLUS MONO ME 10,40€! AΠEPIOPIΣTA ΛEΠTA + 200 SMS ΠPOΣ OΛOYΣ + 2GB  + AΠEPIOPIΣTA DATA ΓIA 4 ΣK! ΣTEIΛE 86 ΣTO 12410 H ENEPΓOΠOIHΣE TO ΣTO MYF2G https://wn.gr/f2gcampn EΩΣ 11/5! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ https://wn.gr/epik

ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA ΣENA, UNLIMITED TALK ME 10,6€ ANTI ΓIA 13,3€+ΔIΠΛAΣIA DATA!!!AΠEPIOPIΣTA ΠPOΣ OΛOYΣ+4GB ΓIA 30HMEPEΣ ΣTO MYF2GAPP 'H ME SMS 92 ΣTO 12000 ΓIA 12 MHNEΣ. ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ https://wn.gr/epik

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, damianos said:

UNLIMITED TALK PLUS MONO ME 10,40€! AΠEPIOPIΣTA ΛEΠTA + 200 SMS ΠPOΣ OΛOYΣ + 2GB  + AΠEPIOPIΣTA DATA ΓIA 4 ΣK! ΣTEIΛE 86 ΣTO 12410 H ENEPΓOΠOIHΣE TO ΣTO MYF2G https://wn.gr/f2gcampn EΩΣ 11/5! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ https://wn.gr/epik

ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA ΣENA, UNLIMITED TALK ME 10,6€ ANTI ΓIA 13,3€+ΔIΠΛAΣIA DATA!!!AΠEPIOPIΣTA ΠPOΣ OΛOYΣ+4GB ΓIA 30HMEPEΣ ΣTO MYF2GAPP 'H ME SMS 92 ΣTO 12000 ΓIA 12 MHNEΣ. ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ https://wn.gr/epik

Πολύ καλές!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10,60 αντί 13,30 για έναν χρόνο με την μελλοντική ουσιαστικά τιμή του πακέτου unlimited talk

Link to comment
Share on other sites

Λες τόσο θα το πάνε;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

🤔

Παιδιά είναι στην ανακοίνωση κανονικά 🤔

https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526320717847/

 

  • Το πακέτο που παρέχει απεριόριστα λεπτά ομιλίας και 200 SMS προς όλα τα εθνικά δίκτυα και 2GΒ, με διάρκεια 30 ημέρες και κόστος 12,9€, ενισχύεται και πλέον θα προσφέρει απεριόριστα λεπτά ομιλίας και 500 SMS προς όλα τα εθνικά δίκτυα και 2GΒ με κόστος 13,3€ για το ίδιο χρονικό διάστημα.
Edited by damianos
Link to comment
Share on other sites

Τα διάβασα όλα κ q & wind

Το 1gb το κάνουνε 1,5 (ας το έκανε 2)

τα 400mb τα κάνουνε 800 (εδώ γελάς)

Δίνουν και μηνύματα βλέπω.. μαζί με τις αυξήσεις..

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, hercoulis said:

Τα διάβασα όλα κ q & wind

Το 1gb το κάνουνε 1,5 (ας το έκανε 2)

τα 400mb τα κάνουνε 800 (εδώ γελάς)

Δίνουν και μηνύματα βλέπω.. μαζί με τις αυξήσεις..

 

Και αντί για 2GB έπρεπε σε 3GB προσθέτω!

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2022 at 7:07 ΜΜ, gpapas640 said:

Διαφωνώ κάθετα και θεωρώ παράλογο το να δικαιολογούμε την επιβολή χαρατσιων. Με την ίδια λογική, όταν πηγαίνεις στο σούπερ μάρκετ, θα πρέπει να μας χρεώνουν ένα τέλος 5€ για τη χρήση του κτιρίου ενώ ψωνίζουμε, τη φθορά των καροτσιών, των ραφιών και του κινούμενου ιμάντα στο ταμείο, το κόστος των προσπέκτους κλπ κλπ. Όλα αυτά τα συνυπολογίζεις και τα ενσωματώνεις στις τιμές των προϊόντων σου.

Δεν δικαιολογώ τπτ. Απλά περιγράφω την πολιτική τους. Εξάλλου αν διαβάσεις προηγούμενα post μου, δεν άντεξα άλλο και έχω αφήσει να λήξουν ή έχω κάνει φορητότητα αρκετές κάρτες που είχα στη wind και την σταθερή τηλεφωνία.
Μόνο μία κάρτα έχω αφήσει στην κόρη μου γιατί χρησιμοποιεί φοιτητικό αλλά θέλει και το παλιό της νούμερο. Χρησιμοποιώ τo μόνο θετικό για μένα που έχει μείνει στη wind δηλαδή να μπαίνει φραγή στους 12 μήνες και συνεπώς η διατήριση του αριθμού μου κοστίζει 12€/έτος.

Link to comment
Share on other sites

ανανεωθηκαν οι προσωπικες προσφορες στην εφαρμογη σε 3 νουμερα μου εδωσε παλι τις ιδιες

μονη διαφορα οτι σε 1 εδωσε τα απεριοριστα DATA με 9,90€ αντι 5€

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ανανεωθηκαν οι προσωπικες προσφορες στην εφαρμογη σε 3 νουμερα μου εδωσε παλι τις ιδιες
μονη διαφορα οτι σε 1 εδωσε τα απεριοριστα DATA με 9,90€ αντι 5€
Ήλπιζα ότι θα δώσει καμμία φθηνή προσφορά αλλά τζιφος.....

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που είναι του 2009 νούμερο μου έδωσε απεριόριστα δεδομένα με 5€...

IMG-54c0083b35cdc443ad2d5c08438565c0-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που είναι του 2009 νούμερο μου έδωσε απεριόριστα δεδομένα με 5€...
IMG-54c0083b35cdc443ad2d5c08438565c0-V.thumb.jpg.b5535d42705c428753988fdd1ac3d372.jpg
Και σε μένα έδωσε απεριόριστα δεδομένα με 5 ευρώ, το ζήτημα είναι η ομιλία.....

( Σε ένα νούμερο στο άλλο δεν έδωσε τίποτα)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, HEO said:

Και σε μένα έδωσε απεριόριστα δεδομένα με 5 ευρώ, το ζήτημα είναι η ομιλία.....

( Σε ένα νούμερο στο άλλο δεν έδωσε τίποτα)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Σε νέους αριθμούς με φορητότητα στο δίκτυο της δίνει προσφορές;;

Link to comment
Share on other sites

Σε νέους αριθμούς με φορητότητα στο δίκτυο της δίνει προσφορές;;
Δεν γνωρίζω ίσως μπορεί να βοηθήσει κάποιος άλλος

Τελικα έκανα ανανέωση στο νούμερο της αδερφής μου αντί για φορητότητα που ήθελα εγώ και η wind έδωσε δώρο 300 λεπτά ομιλίας για 15 μέρες και 1 giga ,μαζί με crazy numbers και login bonus..... δεν είναι άσχημα βολεύεται η κατάσταση για κάποιο διάστημα δεδομένου ότι δίνει ακόμα τα 120 κάθε μήνα από τα σταθερά wimd

Για την παραπάνω προσφορά των 300 λεπτών δεν είχα έρθει κανένα μήνυμα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσφορά για απεριόριστα δεδομένα με 5€ και ισχύ για έναν μήνα 

8 ώρες πριν, sakels said:

κανουν ανανεωση..

 

ηδη προσθεσαν ενα tab για eon μεσω wind

Τι ακριβώς εννοείς με το tab για eon μέσω wind;

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο: Μόνο εγώ έχω να λάβω προσωπική προσφορά μέσω του app ή SMS από πριν ανακοινωθούν τα Unlimited ή είναι γενικότερο το θέμα; Μέχρι πριν λίγους μήνες είχα στάνταρ 2-3 προσωπικές προσφορές για να διαλέξω, τώρα απολύτως τίποτα.

Το μοτίβο της ανανέωσης χρόνου ομιλίας μου δεν έχει αλλάξει, ούτε και οι ρυθμίσεις επικοινωνίας.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, geoponer said:

Άσχετο: Μόνο εγώ έχω να λάβω προσωπική προσφορά μέσω του app ή SMS από πριν ανακοινωθούν τα Unlimited ή είναι γενικότερο το θέμα; Μέχρι πριν λίγους μήνες είχα στάνταρ 2-3 προσωπικές προσφορές για να διαλέξω, τώρα απολύτως τίποτα.

Το μοτίβο της ανανέωσης χρόνου ομιλίας μου δεν έχει αλλάξει, ούτε και οι ρυθμίσεις επικοινωνίας.

Μήπως θεωρείσαι πλέον στάνταρ πελάτης και ότι θα κάνεις ανανέωση ότι και να γινει? Έγραψες ότι δεν έχεις αλλάξει μοτίβο ανανεώσεων για άλλαξε το μοτίβο να δεις.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, mips said:

Μήπως θεωρείσαι πλέον στάνταρ πελάτης και ότι θα κάνεις ανανέωση ότι και να γινει? Έγραψες ότι δεν έχεις αλλάξει μοτίβο ανανεώσεων για άλλαξε το μοτίβο να δεις.

Αυτό υποψιάζομαι. Ανανεώνω ίσα για να μη χάσω το υπόλοιπο που έχω στην κάρτα και έχω κόψει και τις ενεργοποιήσεις πακέτων από τότε που κόψανε τα More. Λόγω τηλεεργασίας αυτό το διάστημα τη βγάζω με τα πακέτα Log & Win, αφού κάνω από το σταθερό όποιες κλήσεις χρειάζομαι.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...