Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 minutes ago, sakels said:

Μπα, μόνο η 12ευρη κάρτα ήταν 

Ναι ισχύει ο διπλασιασμός. Την επόμενη μέρα πήραν τηλ και την μεθεπόμενη ήρθε κουριερ. Μίλα τους στο messenger 

Τους μίλησα messenger,ζήτησαν τα στοιχεία μου είπαν θα με καλέσουν άμεσα και ούτε από κει..Απευθύνθηκα σε άλλη εταιρία μετά,δεν γινόταν να περιμένω.Φαντάζομαι κάποια στιγμή θα με πάρουν τηλέφωνο αλλά τώρα έχω κάνει την δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιθέτως έφυγα από F2G.
Αρχικά έκανα online αίτηση για frog και μου ήρθε το courier μετά από 12 μέρες!!! το οποίο και δεν παρέλαβα καθώς βαρέθηκα να περιμένω και έκανα στο ενδιάμεσο online αίτηση για CU και την επόμενη παρέλαβα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, balkos said:

Εγώ αντιθέτως έφυγα από F2G.
Αρχικά έκανα online αίτηση για frog και μου ήρθε το courier μετά από 12 μέρες!!! το οποίο και δεν παρέλαβα καθώς βαρέθηκα να περιμένω και έκανα στο ενδιάμεσο online αίτηση για CU και την επόμενη παρέλαβα.

Μία από τα ίδια και εγώ, αλλά στην frog , μετά από 25 συνεχόμενα χρόνια στην wind 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, p_k said:

Μήπως ο φίλος εννοεί τα data του Σαββατοκύριακου ή τα νυχτερινά. 

Ναι αυτά εννοώ. Το πακέτο που ενεργοποίησα είναι το plus με 12,9€. 

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Μια ερώτηση επειδή δεν πρόλαβα τις εξελίξεις και θέλω να αποσαφηνίσω κάτι. Έβαλα 20 ευρώ για 2η φορά,μου έδωσε απεριόριστο χρόνο αλλά μου έφαγε πάλι όλα τα χρήματα,ενώ πριν έτρωγε ένα ποσό ανα 2ο μήνα. Δε δίνει πλέον bonus ανανέωσης; Αν βάλω 12 ή 15 ευρώ πάλι το ίδιο γίνεται; Τι σου δίνει με αυτά τα χρήματα; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα σήμερα ένα νέο f2g ηλικιωμένου μεταφορά από συμβόλαιο Vodafone και εκτός από τα γνωστά πακέτα είχε και ένα ονομαζόμενο special combo 3 με 9€ έδινε απεριόριστα λεπτά ομιλίας προς όλους, 200 SMS και 4GB internet χωρίς δυνατότητα roll over. Δεν ξέρω αν μπορεί να ενεργοποιήσει και τα unlimited το πακέτο αυτό. 

 

IMG_20220410_010308.jpg

IMG_20220410_010335.jpg

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, sakels said:

Χμ πριν λίγο καιρό δεν έδωσε κάτι... 

Πάντως με 10 ευρώ ενεργοποίηται; Δεν τρώει και 0,30 νταβαντζιλικι η ανανέωση στην wind. Αν θυμάμαι καλα; Δηλαδή 9,90 με τον φόρο κινητής συν 0,30 σύνολο 10,20€

Για ηλικιωμένους πετάει που δεν τρώνε δεδομένα και απλά θέλουν να μιλάνε απεριόριστα.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sakels said:

Ειναι σταθερο πακέτο αυτό? 

Έτσι φαίνεται. Όπως είδες τις φωτογραφίες που πήρα δεν λέει κάπου λήξη. Αν το πήρε και κάποιος άλλος ας μας πει.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, cmvr said:

Ενεργοποίησα σήμερα ένα νέο f2g ηλικιωμένου μεταφορά από συμβόλαιο Vodafone και εκτός από τα γνωστά πακέτα είχε και ένα ονομαζόμενο special combo 3 με 9€ έδινε απεριόριστα λεπτά ομιλίας προς όλους, 200 SMS και 4GB internet χωρίς δυνατότητα roll over. Δεν ξέρω αν μπορεί να ενεργοποιήσει και τα unlimited το πακέτο αυτό. 

 

IMG_20220410_010308.jpg

IMG_20220410_010335.jpg

Είναι επειδή έκανε φορητότητα. Δίνει για 2-3 μήνες αυτό ή διπλασιασμό του υπολοίπου ανανέωσης.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Φορητοτητα γίνεται αν το ειναι σε άλλο όνομα? Δλδ ταυτόχρονα και φορητοτητα και αλλαγή ονόματος? 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, cmvr said:

Έτσι φαίνεται. Όπως είδες τις φωτογραφίες που πήρα δεν λέει κάπου λήξη. Αν το πήρε και κάποιος άλλος ας μας πει.

Καλημέρα , πήγαινε εκεί που λέει αναλυτικά στην αρχική σελίδα ...μετά στην άνοιξε την σελίδα πακέτα και θα δεις την διάρκεια του ...συνήθως το δίνουν για 6 μήνες από την ενεργοποίηση της σύνδεσης ...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται. Όπως είδες τις φωτογραφίες που πήρα δεν λέει κάπου λήξη. Αν το πήρε και κάποιος άλλος ας μας πει.
Είναι σταθερό πακέτο. Το είχα αναφέρει πριν 1 μήνα περίπου. Βασικά δεν θα ενεργοποιηθεί αυτόματα την επόμενη φορά που θα κάνεις ανανέωση αλλά στα unlimited πακέτα θα υπάρχει κανονικά για ενεργοποίηση.
Ισχύει και για αγορά νέου πακέτου f2g, όχι μόνο για φορητοτητα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, scream said:

Είναι σταθερό πακέτο. Το είχα αναφέρει πριν 1 μήνα περίπου. Βασικά δεν θα ενεργοποιηθεί αυτόματα την επόμενη φορά που θα κάνεις ανανέωση αλλά στα unlimited πακέτα θα υπάρχει κανονικά για ενεργοποίηση.
Ισχύει και για αγορά νέου πακέτου f2g, όχι μόνο για φορητοτητα.
 

 

Τουλάχιστον σε μένα με νέα ενεργοποίηση λέει αυτό ....

IMG_20220410_105629.jpg

Link to comment
Share on other sites

 
Τουλάχιστον σε μένα με νέα ενεργοποίηση λέει αυτό ....
IMG_20220410_105629.thumb.jpg.bdb46c8f8609798ab7e384592bcef647.jpg
Την πρώτη φορά στο έδωσε αυτόματα μετά από ανανέωση;
Link to comment
Share on other sites

Just now, scream said:
2 minutes ago, smetcfu said:
 
Τουλάχιστον σε μένα με νέα ενεργοποίηση λέει αυτό ....
IMG_20220410_105629.thumb.jpg.bdb46c8f8609798ab7e384592bcef647.jpg

Την πρώτη φορά στο έδωσε αυτόματα μετά από ανανέωση;

Όχι ενεργοποίησα την νέα σύνδεση και είχε πέραν τον σταθερών πακέτων και τα special combo #2,special combo #1, και αυτό που μιλάμε special combo #3...στην αρχή όλα είχαν ημερομηνία λήξεως ...στην συνέχεια μετά από 1 μήνα περίπου τα 1και 2δεν έδειχναν πλέον ημερομηνία λήξεως και έμεινε στο 3....σε γνωστούς μου όταν εφτασε το 3 στην ημερομηνία λήξεως χάθηκε ως πακέτο ....τώρα τι να σου πω μακάρι να μείνει αλλά δεν το πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, scream said:

Τώρα που κοίταξα και εμένα γράφει αυτό. c1829b98f512f45937748daefccf84cb.jpg

Μάλλον ήταν σαν δώρο ενεργοποίησης ??? Πάντως όπως σου είπα σε άλλο γνωστό χάθηκε μετά την λήξη ...Για κοίτα τα special combo #1 ,#2 στα εμφανίζει στα προγράμματα με τα data?? Είναι και αυτά επιπλεον πρόγραμματα που δίνονται με την αρχική ενεργοποίηση....

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ήταν σαν δώρο ενεργοποίησης ??? Πάντως όπως σου είπα σε άλλο γνωστό χάθηκε μετά την λήξη ...Για κοίτα τα special combo #1 ,#2 στα εμφανίζει στα προγράμματα με τα data?? Είναι και αυτά επιπλεον πρόγραμματα που δίνονται με την αρχική ενεργοποίηση....
Ναι τα εμφανίζει. f9565b5441a5bfe50bd1efe8b4a3fefe.jpg
Link to comment
Share on other sites

Just now, scream said:

Ναι τα εμφανίζει. f9565b5441a5bfe50bd1efe8b4a3fefe.jpg

Άρα αυτά θα μείνουν συνέχεια ,πέραν τον βασικών πακέτων ... δυστυχώς το #3 δεν πρόκειται να υπάρξει μετά την ημερομηνία λήξεως .....

Just now, smetcfu said:

Άρα αυτά θα μείνουν συνέχεια ,πέραν τον βασικών πακέτων ... δυστυχώς το #3 δεν πρόκειται να υπάρξει μετά την ημερομηνία λήξεως .....

Επίσης δες οι γύφτοι τα προγράμματα αυτά δεν τα δίνουν σε 5G.....όπως επίσης και το #3.....

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, smetcfu said:

 

Επίσης δες οι γύφτοι τα προγράμματα αυτά δεν τα δίνουν σε 5G.....όπως επίσης και το #3.....

Πως όμως γίνεται αυτό? Αν είσαι σε περιοχή που έχει 5g το κινητό θα αναγνωρίζει αυτόματα ότι το πρόγραμμα data που έχεις, δεν υποστηρίζει 5g και θα σε ρίχνει σε 4g? Περίεργο μου φαίνεται κάπως...Η θα πιάνει 5g κανονικά αλλά με κόφτη ταχύτητας?

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Όντως τώρα, το έχετε δοκιμάσει με τα unlimited και δεν μπαίνει στο 5G ή έχει όριο ταχύτητας;

Πρώτη φορά το ακούω, έκανε τέτοια *** η wind;

Link to comment
Share on other sites

Όντως τώρα, το έχετε δοκιμάσει με τα unlimited και δεν μπαίνει στο 5G ή έχει όριο ταχύτητας;
Πρώτη φορά το ακούω, έκανε τέτοια *** η wind;
Όχι με τα unlimited. Με τα συγκεκριμένα δύο πακέτα combo εννοεί ο φίλος από πάνω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...