Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

offtopic Αν δεν κανω λαθος η wind δεν δίνει επιπλέον σιμ αν θες να μοιρασεις data σε αλλες συσκευές (4g router π.χ.) έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, kmpatra said:

offtopic Αν δεν κανω λαθος η wind δεν δίνει επιπλέον σιμ αν θες να μοιρασεις data σε αλλες συσκευές (4g router π.χ.) έτσι δεν είναι?

Σωστά. Δίνει twin sim, έναν αριθμό δηλαδή σε δύο σιμ, με την προϋπόθεση να μην είναι ταυτόχρονα ανοιχτές και οι δύο συσκευές.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, John62 said:

Για να ενεργοποιήσεις το unlimited data πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσεις το unlimited talk?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Το unlimited talk max.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έβαλα μια 12αρα PayPal μέσω της εφαρμογής f2go. Μου ρθε ένα σμσ πως άνοιξε το tap and get το οποίο και ισχύει. Πέραν από αυτό άνοιξε και το logwin ? Κανονικά παλιά δεν σου έδινε και κάποια mb δωρεάν νομίζω 500. Έχει αλλάξει? 

 

Είχα αρκετά λεφτά μέσα τόσο καιρό και απλώς αγόραζα προγράμματα έχω καιρό να βάλω χρήματα και λέω μήπως πλέον τα έχουν αλλάξει. 

Link to comment
Share on other sites

Η εξυπηρέτηση της Wind παίρνει για άλλη μια φορά χρυσή βατόμουρο. Ψήνομαι για ανανέωση συμβολαίου στο σταθερό και πήρα να ρωτήσω αν τα 120' στο καρτοκινητό θα συνεχίσουν να μπαίνουν.

3 κλήσεις, 3 διαφορετικες απαντήσεις. Ο πρώτος μου είπε ότι μόνο αν γίνει ανανέωση συμβολαίου κρατιούνται (αν δηλαδή κάνεις αναβάθμιση, όχι). Η δεύτερη με τεκμηρίωση που εκπλήσσει μου απέκλεισε κατηγορηματικά τη συνέχιση την προσφοράς. Η τρίτη, μου ειπε ότι η κατάργηση εφαρμόστηκε στις 17/3 και εφόσον μου ήρθαν για τον Απρίλιο, θα συνεχίσουν να μου έρχονται και μετά το νέο συμβόλαιο.

Για γέλια; Για κλάματα; Τα σχόλια δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

στα 3 απο τα 4 νουμερα ηρθε προσφορα απεριοριστα data με 5€

Σε αυτο που δεν ερχεται καμια προσφορα ειναι το μοναδικο που βαζω καθε μηνα unlimited talk πακετο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως Έτσι γίνεται όταν ένα νούμερο το ταΐζεις τακτικά ο αλγόριθμος της εταιρείας θεωρεί ότι δεν χρειάζεται να σου δίνει επιπλέον κίνητρα για να σου πάρει χρήματα

Link to comment
Share on other sites

στα 3 απο τα 4 νουμερα ηρθε προσφορα απεριοριστα data με 5€
Σε αυτο που δεν ερχεται καμια προσφορα ειναι το μοναδικο που βαζω καθε μηνα unlimited talk πακετο..
Και σε μένα το ίδιο. Ήρθε προσφορά με 5 ευρώ στο βασικό μου νούμερο και δεν ήρθε τίποτα σε αυτό που βάζω unlimited data.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μια προσφορά με 5 ευρώ απεριόριστα δεδομένα και μια με 9.90

Έχει άλλες δύο με ομιλία.

Τυράκι για την φάκα 🙂

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Νταξ ειναι τυράκι σε αυτούς που δεν τι έχουν βάλει ακόμα... 

Μακάρι το f2g να κρατήσει τα unlimited data, άσε που τα 32 ευρώ που θέλει είναι τιμή σαν συμβόλαιο αλλά με μια μεγαλύτερη ευελιξία να το βάζεις οπότε θες 

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε με 5Ε το unlimited data για 30 μέρες με δυνατότητα ενεργοποίησης ως και 10/5, ενόσω έχω ήδη ενεργοποιημένη την ίδια προσφορά με sms UD στο 12410 έως 8/4 ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Το στειλαν σε πολύ κόσμο μάλλον, τσέκαρουν πόσοι θα το βάλουν και πόσο θα αντέξει το δίκτυο? Λολ 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που κάνω ανανέωση κάθε δίμηνο για να μη χάσω το υπόλοιπο και ενεργοποιώ ένα πακετάκι τον μήνα για να μπορώ να μιλήσω, μάλλον με έχουν σιγουράκι και δε μου στέλνουν τίποτα εδώ και καιρό...

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία όμως!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια γρηγορη απορια,ανεκαθεν οταν εκανα ανανεωση χρονου εμπαιναν αυτοματα και καποια μηνιαια mb,νομιζω 500,χθες εβαλα 12 ευρω μεσω πειπαλ και δεν εχει μπει τπτ,εχει αλλαξει αυτο|??

 

Άκυρο μου απάντησαν στο fb της wind 

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας απο τις 14/3 εχει καταργηθεί το bonus ανανεώσης και εχει γίνει ενισχυθεί η υπηρεσία tap and get it όπου με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας μπορείτε να εξαργυρώσετε το bonus της επιλογής σας μέσω του app MyF2G.

Edited by aaaaztek84
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, bbbb said:

Συνήθως Έτσι γίνεται όταν ένα νούμερο το ταΐζεις τακτικά ο αλγόριθμος της εταιρείας θεωρεί ότι δεν χρειάζεται να σου δίνει επιπλέον κίνητρα για να σου πάρει χρήματα

Εγώ έχω γνωστό ο οποίος βάζει φοιτητικό πακέτο σταθερά κάθε μήνα και του έρχονται κανονικά προσφορές. Αντίθετα, η μητέρα μου που βολευεται με τα 120' από συνδυασμό με σταθερή, βάζει κάρτα κάθε 2μηνο χωρίς να ενεργοποιεί πακέτα αλλά δεν της έχει έρθει ποτέ προσφορά.

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sakels said:

οι επιλογες magic numbers χαθηκαν απο το site...

ναι αυτό να δούμε τι σημαίνει στον πρώτο φίλο που θα βάλει 12 ευρω.....

θα του δώσει 1500 ή όχι?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, aaaaztek84 said:

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας απο τις 14/3 εχει καταργηθεί το bonus ανανεώσης και εχει γίνει ενισχυθεί η υπηρεσία tap and get it όπου με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας μπορείτε να εξαργυρώσετε το bonus της επιλογής σας μέσω του app MyF2G.

Είναι για εμάς που δεν κάνουμε μεγάλη χρήση και τον πρώτο μήνα τη βγάζαμε δωρεάν, με δεδομένα από το bonus ανανέωσης και ομιλία από το log n win.

Πλέον, με δεδομένο το ότι το δώρο από το tap and get it διαρκεί 15 μέρες, αν θες να έχεις και δεδομένα και χρόνο ομιλίας ολόκληρο τον πρώτο το μήνα, θα πρέπει να ενεργοποιήσεις πακέτο... Άρα, κάθε μήνα ενεργοποίηση πακέτου.. άρα, δεν φτάνει πια η 12ευρη για 2 μήνες, ακόμα και με προσωπικές προσφορές..

Με λίγα λόγια, άλλαξε target group, δεν ενδιαφέρεται για λίγα από πολλούς αλλά για περισσότερα από λιγότερους, σου λέει αν δεν κάνεις μεγάλη χρήση τράβα στην Q ή φύγε ή κάνε ό,τι καταλαβαίνεις..

 

Και όσο θυμάμαι ότι μέχρι και πριν κάνα χρόνο παίρναμε προσωπική προσφορά με 3 ευρώ που είχε μέσα ομιλία, δεδομένα και μηνύματα... Έβαζες 15 ευρώ και μετά τους φόρους σου έμενε υπόλοιπο για 4 μήνες με το πακέτο των 3 ευρώ, συν 1 μήνα με τα log n win, free2surf, tap and get it και bonus ανανέωσης... Κόστος κινητής 3 ευρώ το μήνα για τα πάντα!!! Όπως και να το δεις, τεράστια η αύξηση...

 

Edited by diamantis_
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, diamantis_ said:

Είναι για εμάς που δεν κάνουμε μεγάλη χρήση και τον πρώτο μήνα τη βγάζαμε δωρεάν, με δεδομένα από το bonus ανανέωσης και ομιλία από το log n win.

Πλέον, με δεδομένο το ότι το δώρο από το tap and get it διαρκεί 15 μέρες, αν θες να έχεις και δεδομένα και χρόνο ομιλίας ολόκληρο τον πρώτο το μήνα, θα πρέπει να ενεργοποιήσεις πακέτο... Άρα, κάθε μήνα ενεργοποίηση πακέτου.. άρα, δεν φτάνει πια η 12ευρη για 2 μήνες, ακόμα και με προσωπικές προσφορές..

Με λίγα λόγια, άλλαξε target group, δεν ενδιαφέρεται για λίγα από πολλούς αλλά για περισσότερα από λιγότερους, σου λέει αν δεν κάνεις μεγάλη χρήση τράβα στην Q ή φύγε ή κάνε ό,τι καταλαβαίνεις..

 

Και όσο θυμάμαι ότι μέχρι και πριν κάνα χρόνο παίρναμε προσωπική προσφορά με 3 ευρώ που είχε μέσα ομιλία, δεδομένα και μηνύματα... Έβαζες 15 ευρώ και μετά τους φόρους σου έμενε υπόλοιπο για 4 μήνες με το πακέτο των 3 ευρώ, συν 1 μήνα με τα log n win, free2surf, tap and get it και bonus ανανέωσης... Κόστος κινητής 3 ευρώ το μήνα για τα πάντα!!! Όπως και να το δεις, τεράστια η αύξηση...

 

Ενδεχομένως σε λίγους μήνες να αυξηθούν οι παροχές. Πχ unlimited data στα πακέτα smart data και μείωση τιμών. Για αύξηση δεν τους παίρνει θέλουν να χτυπήσουν την κόκκινη με αύξηση της συνδρομητικής βάσης με καθιέρωση της 2ής θέσης. Από Σεπτέμβριο ίσως δούμε πολλά. Θέλω να είμαι αισιόδοξος. Για μένα το πακέτο με τα 17.5Ε πρέπει να πάει στα 15Ε.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικός. Πολύ σωστά. 

Η δεύτερη θέση είναι δεδομένη πλέον. 

Πρέπει να γίνουν οι μειώσεις που ανέφερες, αλλά και να αναπροσαρμοστουν τα πακέτα στο simplefi on the go με κάρτα. 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν σε περίπτωση που κάνεις αίτηση φορητοτητας από Cosmote προς F2G δεχτείς αντιπροσφορα από την εταιρεία που είσαι,έχεις χρόνο για υπαναχωρηση ή θα συνδεθείς με το δίκτυο μόλις υπογράψεις; 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, George6633 said:

Αν σε περίπτωση που κάνεις αίτηση φορητοτητας από Cosmote προς F2G δεχτείς αντιπροσφορα από την εταιρεία που είσαι,έχεις χρόνο για υπαναχωρηση ή θα συνδεθείς με το δίκτυο μόλις υπογράψεις; 

Κανονικά έχεις 14 ημέρες περιθώριο.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, gpapas640 said:

Κανονικά έχεις 14 ημέρες περιθώριο.

Σ ευχαριστώ πολύ.Και αυτό το συμπληρώνω κάπου ή ειναι αυτόματο;Γιατί λένε ότι μόλις παραλάβεις την sim και υπογράψεις,σε 2-3 μέρες είσαι στο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν υπάρχει σημαντικό περιθώριο. Μιλάμε πάντα για εξ αποστάσεως αιτήσεις. Αν η αίτηση γίνει σε κατάστημα δεν υπάρχει υπαναχώρηση. Αν γίνει απο απόσταση υπάρχουν 2 επιλογες: άμεση εκκίνηση της διαδικασίας ή εκκίνηση μετά απο 14 μέρες. Στην πρώτη περίπτωση υπάρχει ενα μικρο παράθυρο χρόνου καθώς ο πάροχος ειδοποιείται αμέσως και κάνει αντιπροσφορά η οποία αν γίνει δεκτή από τον πελάτη πρέπει να γίνει άμεσα υπαναχώρηση. Μιλάμε για παράθυρο ωρών,καθ'ότι ο παλαιός πάροχος οφείλει να προχωρήσει το συντομότερο μετά την ενημέρωση του στην παράδοση της γραμμής.

Στη δεύτερη περίπτωση που επιλεχθεί η εκκίνηση της διαδικασίας μετά 14 μέρες, αυτες οι μέρες είναι οι προβλεπόμενες για υπαναχώρηση ενω ο παλαιος παροχος ειδοποειται μετα, οταν ξεκιναει η διαδικασία οπότε δεν υπάρχει πλέον υπαναχώρηση. Μιλώντας πάντως για καρτοκινητή μην περιμένετε πολλά όσον αφορά αντιπροσφορές. Συνήθως δεν κάνουν καθόλου.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...