Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, kmpatra said:

Αν δεν ειχες κανει ως προσφατα την δήλωση του συνδυασμού σε κατάστημα οχι, πλέον δεν μπορείς. Και η ιδια η αποδοση των 120' καταργήθηκε στις 14/3 άσχετα αν άτυπα αποδόθηκε σήμερα σε αρκετούς

Πάντως εγώ που μίλησα με την εξυπηρέτηση σήμερα, καθότι το συμβόλαιο του σταθερού μου λήγει σε 1 μήνα, και ρώτησα αν σε περίπτωση ανανέωσης θα συνεχίσω να λαμβάνω τα 120' παρόλο που ανακοίνωσε την κατάργηση, μου απάντησαν θετικά, λέγοντας ότι άλλο νέο συμβόλαιο άλλο ανανέωση συμβολαίου.

Ωστόσο δε με έπεισε καθόλου, καθότι επεα πτεροεντα. Ίσως στείλω στη φόρμα επικοινωνίας για να πάρω μια επίσημη γραπτή απάντηση. Αν είναι θα ενημερώσω κ εδώ.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

On 24/3/2022 at 8:20 ΜΜ, noisex said:

Πείτε μου κάτι, αν θέλετε, γιατί "καίγομαι". Έχει βλάβη ή σταθερή γραμμή στην περιοχή μου, από το πρωί και δε βλέπω φως.
Για να έχω unlimited data πρέπει να ενεργοποιήσω το πακέτο max, πρώτα με 11.90. Μετά θέλω άλλα 15€; Έχω καταλάβει καλά;
Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε;

θα μπορουσες να ζητησεις απο τον παροχο της σταθερης σου να σου δωσει δωρεαν data και χρονο ομιλιας.

Link to comment
Share on other sites

Τα magic Numbers υποτίθεται ότι θα είχαν καταργηθεί αλλά τα δίνει κανονικά αν κάνεις ανανέωση

Βέβαια από ότι βλέπω δεν υπάρχει δυνατότητα να τα αλλάξεις από την εφαρμογη

..., η μήπως κάνω κάπου λάθος;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, HEO said:

Τα magic Numbers υποτίθεται ότι θα είχαν καταργηθεί αλλά τα δίνει κανονικά αν κάνεις ανανέωση

Βέβαια από ότι βλέπω δεν υπάρχει δυνατότητα να τα αλλάξεις από την εφαρμογη

..., η μήπως κάνω κάπου λάθος;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Νομίζω ότι έχουν καταργηθεί στις νέες συνδέσεις 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, George6633 said:

Νομίζω ότι έχουν καταργηθεί στις νέες συνδέσεις 

Πολύ σωστά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχουν καταργηθεί στις νέες συνδέσεις 
Μιλάω για παλιότερη σύνδεση,

δεν υπάρχει πουθενά επιλογή διόρθωσης

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε όλους. 

Για να δούμε τι θα γίνει με τα απεριοριστα δεδομένα. 

Θα συνεχιστούν άραγε μετά τις 4/4;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

επισης τι θα γινει με το πακετο των 17,5 καθως δινει οτι το cu με 15...

θα ελεγα ειναι επιτακτικο να μεινουν τα unlimited data καθως πλεον το μονο ατου συγκριτικά με τα ανταγωνιστικα πακετα..

Edited by sakels
Link to comment
Share on other sites

Εάν φυγει το απεριόριστο ίντερνετ, θα ξενερωσει πολυς κόσμος. Επίσης πρεπει να το βάλουν ως σκέτο πακετο, να μην χρειάζεται να αγοραστεί και το πακετο της ομιλίας. Αντε να στείλω την κοκκινη σιμ στο συρτάρι, με έχει κουράσει ο κόφτης τους και τα σκαμπανεβάσματα των ταχυτήτων. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, p_k said:

Καλή εβδομάδα σε όλους. 

Για να δούμε τι θα γίνει με τα απεριοριστα δεδομένα. 

Θα συνεχιστούν άραγε μετά τις 4/4;

Ναι μήνα μήνα θα το πηγαίνουν για να έχουν κάτι να διαφοροποιούνται από τον ανταγωνισμό. Οι κλασικές πλάγιες τακτικές της εταιρίας όπως με τα προνομιακά. Δεν το επισημοποιεί αλλά όλοι ξέρουν ότι θα υπάρχει για πάντα. Σε αυτήν τη χώρα η π@@@@ια στο μεγαλείο της σε όλα τα επίπεδα  🤣  🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣.

 

17,5+15 = 32,5 +10% φόροι = 35,75 € δεν το λές και άσχημο σαν να πληρώνεις συμβόλαιο απεριόριστων σε προσφορά (πάνω κάτω πλέον εκεί παίζουν 30 με 35 ευρώ). 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι μήνα μήνα θα το πηγαίνουν για να έχουν κάτι να διαφοροποιούνται από τον ανταγωνισμό. Οι κλασικές πλάγιες τακτικές της εταιρίας όπως με τα προνομιακά. Δεν το επισημοποιεί αλλά όλοι ξέρουν ότι θα υπάρχει για πάντα. Σε αυτήν τη χώρα η π@@@@ια στο μεγαλείο της σε όλα τα επίπεδα    .
 
17,5+15 = 32,5 +10% φόροι = 35,75 € δεν το λές και άσχημο σαν να πληρώνεις συμβόλαιο απεριόριστων σε προσφορά (πάνω κάτω πλέον εκεί παίζουν 30 με 35 ευρώ). 
Και το σημαντικότερο για μένα ότι είναι χωρίς δέσμευση. Αυτό σημαίνει ότι σε περίπτωση που αρχίσει τα traffic shaping ή λόγω φόρτου αρχίσει να σέρνεται το σύμπαν στην περιοχή σου απλά δεν το ενεργοποιείς ξανά, ενώ στα συμβόλαια σε αντίστοιχη περίπτωση ψάχνεις τρόπο να σπάσεις συμβόλαιο χωρίς ποινή.
Ελπίζω να το συνεχίσουν.
Link to comment
Share on other sites

δεν την παιρνει να μη το κανει.. αλλιως πως θα τραβηξει κοσμο? πλεον τα ιδια τα δινουν και οι αλλοι δεν εχει νοημα να αλλαξεις παροχο

επισης σταδιακα θα πρεπει να δει  τι θα γινει με οσους εχουν nova σταθερο και δεν εχουν wind που λογικα ειναι πολυς κοσμος... καπως πρεπει να συνδεσει με προσφορα τα σταθερα... βεβαια προχωρησε στην καταρηση των 120' που δεν ειναι καθολου λογικο ενω θα πρεπει να το προεκτεινει και στα nova σταθερα που δεν τα λες και λιγα

Link to comment
Share on other sites

Είναι όμως νόμιμο να το αναφέρει συνεχώς ως προσφορά και να "καθυστερεί" την ημερομηνία λήξης;

Μου θυμίζει το περασμένο καλοκαίρι που το έκαναν αυτό όλοι οι πάροχοι για τα data, κάθε μήνα γινόταν παράταση της προσφοράς για έναν επιπλέον μήνα.

Πιθανολογώ ότι προσπαθούν με την αβεβαιότητα του αν θα υπάρχει ή όχι ένα πρόγραμμα και τον επόμενο μήνα, να μην απογοητεύσουν όσους έχουν ήδη συμβόλαιο και πληρώνουν παραπάνω για τις ίδιες παροχές, αλλά και πιθανώς να προσδοκούν καρτοκινητά που γλυκάθηκαν με τα απεριόριστα να μεταβούν σύντομα σε σύνδεση.

Edited by chatzigiouvanakis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ το αντίθετο.. Αν δηλαδή οι άλλες 2 εταιρίες δεν βγάζουν απεριόριστα data και συνεχίσουν τις εκπτώσεις στο απεριόριστο συμβόλαιο είτε θα το κόψει είτε θα ανεβάσει την τιμή των data.Γνωμη μου βέβαια,νιώθω ότι απλά περιμένει τις άλλες 2 να δούνε τι θα κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, scream said:

Πήρε παράταση έως 30/4 το unlimited data.
 

Πιστεύω ότι δεν θα κάνουν κάτι οι αλλες 2 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πιστεύω κι εγώ.

Τώρα,επειδή γίνεται πολύς λόγος για το αν είναι προσφορά δεν είναι προσφορά, αν είναι μόνιμο πακέτο ή δεν είναι μόνιμο πακέτο, κατά τη γνώμη μου ελάχιστα ενδιαφέρει το θέμα αυτό.

Το αποτέλεσμα μετράει και το αποτέλεσμα είναι ότι αυτή τη στιγμή η μοναδική εταιρεία που παρέχει απεριόριστο ίντερνετ στην καρτοκινητή, χωρίς χρονικούς περιορισμούς, δηλαδή όλες τις μέρες και ώρες του μήνα, είναι η wind.

Τι να κάνουμε δηλαδή, αυτή είναι η πραγματικότητα.

Έχει βολέψει πάρα πολύ και όσους είναι μεταξύ 15 και 29 ετών και έχουν απαλλαγή από τα τέλη κινητής, καθώς ό,τι πόσο βάζουν αυτό μπαίνει και στην κάρτα. Δηλαδή βγάζουν ένα μήνα με απεριόριστη ομιλία και δεδομένα στα 32,5 ευρώ, το οποίο είναι εξαιρετικό.

Βέβαια εξαιρετικό είναι και το 30άρι ή 35άρι του συμβολαίου, όμως κάποιοι δεν θέλουν να έχουν συμβόλαια για τον άλφα ή βήτα λόγο, κάτι το οποίο είναι ιδιαιτέρως σεβαστό.

Στις περιπτώσεις του συμβολαίου όσοι έχουν πάρει στα 30 ευρώ unlimited τους βγαίνει στα 27 εάν είναι κάτω των 29 ετών.

Η ουσία της υπόθεσης είναι ότι πλέον τα απεριόριστα δεδομένα έχουν πέσει πάρα πολύ όσον αφορά το κόστος τους και έχουν γίνει πιο προσιτά.

Ευχής έργον θα είναι να πέσει η τιμή ακόμη περισσότερο.

Τώρα, το αν θα απαντήσουν ή όχι οι άλλοι αυτό το ξέρουν μόνο τα στελέχη των εταιρειών και όσοι σχεδιάζουν την οικονομική πολιτική και τον προγραμματισμό της κάθε εταιρείας.

 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που το πακέτο unlimited λήγει 8/4,μπορώ να αγοράσω ξανά το πακέτο 8 του μηνός ή πρέπει να το αγοράσω αφού λήξει; Επειδή έχω την sim μέσα σε ρουτερ και φοβάμαι μην χρεωθω αφού λήξει το πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι γίνεται

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρήκα Όπως είπα και στην άλλη συζήτηση με 30 € σε συμβόλαιο unlimited σε όλα .Νομίζω είναι καλύτερη προσφορά και από το καρτοκινητό αυτή τη στιγμήΝομίζω είναι καλύτερη προσφορά και από το καρτοκινητό αυτή τη στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε αυτούς που έχουν free2talk τα unlimited data απαιτούν και unlimited talk max? H το δέχεται και με free2talk #3? 

16 minutes ago, Eliseos said:

Εγώ βρήκα Όπως είπα και στην άλλη συζήτηση με 30 € σε συμβόλαιο unlimited σε όλα .Νομίζω είναι καλύτερη προσφορά και από το καρτοκινητό αυτή τη στιγμήΝομίζω είναι καλύτερη προσφορά και από το καρτοκινητό αυτή τη στιγμή

Πολύ καλή τιμή είναι και ξεμπερδέυεις. 

 

Απλά μερικοί θέλουν κάρτα για να βάζουν οποίο πακέτο τους βολεύει... Είτε να βάζουν ανά μήνα κάρτα σε άλλη sim αλλού παρόχου κλπ κλπ 

Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2022 at 5:43 ΜΜ, HEO said:

Μιλάω για παλιότερη σύνδεση,

δεν υπάρχει πουθενά επιλογή διόρθωσης

Sent from my Power 3 using Tapatalk
 

Υπάρχει στο web www.f2g.gr

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eliseos said:

Εγώ βρήκα Όπως είπα και στην άλλη συζήτηση με 30 € σε συμβόλαιο unlimited σε όλα .Νομίζω είναι καλύτερη προσφορά και από το καρτοκινητό αυτή τη στιγμήΝομίζω είναι καλύτερη προσφορά και από το καρτοκινητό αυτή τη στιγμή

Και εγώ αυτό πιστεύω. Καλύτερα το συμβόλαιο να τελειώνεις. Άσε που βγαίνει και πιο φθηνά.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...