Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εαν μπορεις να αποδείξεις ότι, ενώ είχες κλειστά δεδομένα, χρεώθηκες, τους κάνεις καταγγελία και βρίσκεις εναν δικηγόρο που θα μπορει να σου καταφέρει αποζημίωση. Αλλιώς φεύγεις σε άλλη εταιρία και εχεις την ησυχία σου. Εαν οι ελεγκτικοί μηχανισμοί έκαναν σωστά τη δουλειά τους, η wind θα ειχε φροντισει να μην χρεώνεται κανενας απο χθες... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mobileras said:

Εαν μπορεις να αποδείξεις ότι, ενώ είχες κλειστά δεδομένα, χρεώθηκες, τους κάνεις καταγγελία και βρίσκεις εναν δικηγόρο που θα μπορει να σου καταφέρει αποζημίωση. Αλλιώς φεύγεις σε άλλη εταιρία και εχεις την ησυχία σου. Εαν οι ελεγκτικοί μηχανισμοί έκαναν σωστά τη δουλειά τους, η wind θα ειχε φροντισει να μην χρεώνεται κανενας απο χθες... 

Αρχικά είναι παράλογο να πας στα δικαστήρια για αυτό το λόγο. Θα γελάνε μαζί σου και οι πέτρες, πολλώ δε μάλλον αν αξιώσεις να σου δώσουν και αποζημίωση. Δεύτερον, δε σε συμφέρει χρηματικά για 2€ να προσλάβεις δικηγόρο. Και τρίτον και βασικότερο, δε μπορείς να αποδείξεις ότι είχες κλειστά δεδομένα.

Χωρίς παρεξήγηση, αλλά τέτοιες ιδέες μου θυμίζουν το 2010, όταν κάποιοι πήγαν και έκαναν μηνύσεις σε πρωθυπουργούς, προέδρους της δημοκρατίας και δεν ξέρω και εγώ ποιον άλλον για εσχάτη προδοσία επειδή υπέγραψαν τα μνημόνια, λες και όποιος κάνει τη λαδιά δεν εχει φροντίσει να προβλέψει πως θα αντιμετωπίσει τέτοιες αντιδράσεις.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Ο ένας ο φίλος μου σήμερα έφυγε από το F2G και πήγε σε Vodafone συμβόλαιο,πήρε προσφορά και από την πράσινη η οποία δεν ήταν καλή και για τα δεδομένα του την καλύτερη προσφορά του την έκανε η κόκκινη. 1200'+400 sms+3GB με 19€/μήνα. Ρώτησε γνωστούς και φίλους και του είπαν πως η κόκκινη όσον αφορά την κάλυψη στημ περιοχή της Λιβαδειάς είναι εντάξει,γιατί από την μπλε και από σήμα και από εξυπηρέτηση έμεινε απογοητευμένος. Και δεν έμεινε ούτε μήνα. Ζήτησε από την Vodafone να προχωρήσει πιο γρήγορα την διαδικασία για να μην βάλει κάρτα,παραχωρώντας το δικαίωμα για υπαναχώρηση. Άλλαξε για πρώτη φορά εταιρεία φέτος από COSMOTE σε WIND και εξαιτίας των παραπάνω παραγόντων πάει σε VODAFONE.

ΥΓ:Έχει 18μήνη δέσμευση το συμβόλαιο 

f2g η whatsup να πηγαινε πιο πολλες παροχες θα ειχε με 19 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gpapas640 said:

Αρχικά είναι παράλογο να πας στα δικαστήρια για αυτό το λόγο. Θα γελάνε μαζί σου και οι πέτρες, πολλώ δε μάλλον αν αξιώσεις να σου δώσουν και αποζημίωση. Δεύτερον, δε σε συμφέρει χρηματικά για 2€ να προσλάβεις δικηγόρο. Και τρίτον και βασικότερο, δε μπορείς να αποδείξεις ότι είχες κλειστά δεδομένα.

Χωρίς παρεξήγηση, αλλά τέτοιες ιδέες μου θυμίζουν το 2010, όταν κάποιοι πήγαν και έκαναν μηνύσεις σε πρωθυπουργούς, προέδρους της δημοκρατίας και δεν ξέρω και εγώ ποιον άλλον για εσχάτη προδοσία επειδή υπέγραψαν τα μνημόνια, λες και όποιος κάνει τη λαδιά δεν εχει φροντίσει να προβλέψει πως θα αντιμετωπίσει τέτοιες αντιδράσεις.

Γιατί παραπονιεσαι τότε; 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sakels said:

με το αυτοματο free2talk δοκιμασε κανεις αν ξεκλειδωνει το unlimited data???

Τι ακριβώς εννοείς;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τι θα απογίνει από την Δευτέρα αυτή με τα More των 3Ε και το κόλπο παράτασης υπολοίπου κάρτας για 30 μέρες. Πάντως με τον κανονικά τρόπο για τα More δεν ξεκλειδώνουν με τα unlimited αλλά μόνο με τα άλλα πακέτα άνω των 10,40Ε. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Τι ακριβώς εννοείς;

Αυτό που εννοεί είναι ότι αν κάποιος έχει την παλιά προσφορά free2talk που πλέον τρώει αυτόματα τα χρήματα κάθε μήνα, αν μετά την απόδοση της μηνιαίας προσφοράς, μπορεις να ενεργοποιήσεις τα unlimited data χωρις την ανάγκη αγοράς του talk max

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bbbb said:

Αυτό που εννοεί είναι ότι αν κάποιος έχει την παλιά προσφορά free2talk που πλέον τρώει αυτόματα τα χρήματα κάθε μήνα, αν μετά την απόδοση της μηνιαίας προσφοράς, μπορεις να ενεργοποιήσεις τα unlimited data χωρις την ανάγκη αγοράς του talk max

Κατάλαβα, αποκλείεται.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Κατάλαβα, αποκλείεται.

Έτσι όμως πρέπει να βάλει 2 φορές ένα ίδιο πακέτο και μετά σαν 3ο το data... 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, pn1fon1 said:

Μήπως ξεκλειδώνει όπως το more; Το δοκιμάσατε;

Εννοείς με το να μπει στα αγαπημένα;

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Mobileras said:

Γιατί παραπονιεσαι τότε; 

Τι εννοείς? Άλλο πράγμα να αναγνωρίζεις την αδικία, άλλο να προτείνεις λύσεις που να στέκουν. Πρέπει να έχεις αρκετά λεφτά και ελεύθερο χρόνο για να κυνηγήσεις δικαστικά μια υπόθεση 2€.

Προσωπικά έχω στείλει αρκετές καταγγελίες στην ΕΕΤΤ, συνήγορο του καταναλωτή κλπ, έχω φάει αρκετό χρόνο σε ανταλλαγές επιστολών και μέηλ και είδα ότι δεν υπάρχει καμία θεσμική παρέμβαση. Ο,τι μπορούσα να κάνω ως άτομο το έχω κάνει. 

Με έκπληξή μου βλέπω ακόμη κόσμο που ψάχνει να βρει γιατί του αφαίρεσαν 0,30€ από την κάρτα μετά την ανανέωση. Πιστεύω λοιπόν ότι το ελάχιστο που πρέπει να κάνουμε ειναι να προειδοποιούμε όσους περισσότερους μπορούμε, αφού δεν υπάρχει τρόπος να το αλλάξουμε. Τι να κάνω δηλαδή, να λουφαξω στη γωνιά μου;

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι έψαχνες λυση. Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν υπάρχει λύση, όπως πολυ σωστά έγραψες. Φιλική συμβουλή, μην το αφήνεις να σε τρώει. Το αποδέχεσαι ή πας αλλού. Αυτές οι χρεώσεις είναι ένας από τους λόγους που έχω το δικό μου κιου στο συρτάρι. Εάν ήταν σοβαρή εταιρία θα ακολουθούσε την λυση του ανταγωνισμού. Εδώ δεν αφήνει μεταφορά ποσού από το ένα καρτοκινητό στο άλλο, τι να λέμε τώρα... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε στα δωράκια πάνω δεξιά πακετάρα... μακάρι να το καθιερώσει, βασικά είναι 2 γίγας επιπλέον μέσα στην εβδομάδα και δώρο τα 5 ευρώ απεριόριστα δεδομένα τα σαββατοκύριακα. Well Done Super Nova

Screenshot_20220310-144753_Instagram.jpg

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, damianos said:

Έβγαλε στα δωράκια πάνω δεξιά πακετάρα... μακάρι να το καθιερώσει, βασικά είναι 2 γίγας επιπλέον μέσα στην εβδομάδα και δώρο τα 5 ευρώ απεριόριστα δεδομένα τα σαββατοκύριακα. Well Done Super Nova

Screenshot_20220310-144753_Instagram.jpg

Αυτή είναι εξαιρετική προσφορά!

Μακάρι φίλε μου να καθιερωθεί!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα σε έναν αριθμό έβγαλε

Απεριόριστα λεπτά ομιλίας προς όλους, + 5 GB για 25 ημέρες + απεριόριστα Data Weekends με 12.90

 

Στον άλλο αριθμό που διαχειρίζομαι έβγαλε

Απεριόριστα λεπτά ομιλίας προς όλους + 3GB για 25 ημέρες με 10.40

 

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω. Χρειάζεται κάποια ρύθμιση για να λαμβάνεις προσφορές μέσω app; ή όχι; 

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sapadak said:

Σε εμένα σε έναν αριθμό έβγαλε

Απεριόριστα λεπτά ομιλίας προς όλους, + 5 GB για 25 ημέρες + απεριόριστα Data Weekends με 12.90

 

Στον άλλο αριθμό που διαχειρίζομαι έβγαλε

Απεριόριστα λεπτά ομιλίας προς όλους + 3GB για 25 ημέρες με 10.40

 

Η πρώτη ήρθε σήμερα στον αριθμό της συζύγου.

5 minutes ago, Ilovemetal said:

Παιδιά να ρωτήσω. Χρειάζεται κάποια ρύθμιση για να λαμβάνεις προσφορές μέσω app; ή όχι; 

Καλησπέρα φίλε μου,

Πηγαίνεις στην εφαρμογή, πατάς επάνω στη φωτογραφία στο κυκλάκι, επιλέγεις ρυθμίσεις, έπειτα ρυθμίσεις επικοινωνίας και πατάς Ναι στην πρώτη επιλογή επάνω επάνω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, p_k said:

Η πρώτη ήρθε σήμερα στον αριθμό της συζύγου.

Καλησπέρα φίλε μου,

Πηγαίνεις στην εφαρμογή, πατάς επάνω στη φωτογραφία στο κυκλάκι, επιλέγεις ρυθμίσεις, έπειτα ρυθμίσεις επικοινωνίας και πατάς Ναι στην πρώτη επιλογή επάνω επάνω.

Καλησπέρα φίλε μου, σε ευχαριστώ πολύ!

Την άλλαξα πριν ρωτήσω, γιατί κάτι ψιλιάστηκα, αλλά ήθελα να σιγουρευτώ. 

Πάντως οι παραπάνω προσφορές είναι εξαιρετικές.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

σε 3 δικα μου νουμερα ηρθαν οι ιδιες:

800' + 1.5GB με 8€ για 30 μερες

3GB  με 3€  για 30μερες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον προσπαθει να κρατήσει τους πελάτες από το να κάνουν φορητότητα στην κόκκινη που δίνει για 3 μήνες απεριόριστο ίντερνετ + 600' με 12€/μηνα τελική τιμή... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ερχόντουσαν δωράκια συχνά-πυκνά και ενεργοποιούσα αρκετά από αυτά, αλλά πάνε 1-2 μήνες  από την τελευταία φορλα που εμφανίστηκαν δωράκια στην εφαρμογή...με ξέχασαν!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, pn1fon1 said:
14 ώρες πριν, Pppe said:
Εννοείς με το να μπει στα αγαπημένα;

Υπάρχει κι άλλος τρόπος για το more;

Πάντως, όντως η εμφάνιση της διαδικασίας για ενεργοποίηση των more vs unlimited data είναι η ίδια στο app:

Θα το δοκιμάσω χωρίς να έχω ενεργοποιήσει από πριν το unlimited max το Σάβατο, από τα αγαπημένα και θα επανέλθω. Αν και τα χρήματα που ενεργοποιώ πακέτα είναι δωρεάν διάρκειας 30 ημερών από αγορές Public BACK2U και δε μου δίνουν παράταση υπολοίπου των Ε.

 

Να δούμε τι θα γίνει και με τα more από Δευτέρα που σταματάνε για νέες ενεργοποιήσεις, τι εννοεί ο ποιητής!

 

 

more.jpg

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...