Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κοπελιά μου έχει Vodafone όλα unlimited με 22€/μήνα. Έχει περίπου 6 μήνες το πρόγραμμα με 24μήνη δέσμευση. Σας παραθέτω εδώ την μέτρηση(η ίδια για 5η συνεχόμενη μέρα). Και η πράσινη και η μπλε που έχω φυσάνε,η κόκκινη αντιθέτως....20220220_002959.thumb.jpg.1312c93068bd3655ff339e0e24007456.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή είναι η μέτρηση φίλε;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2022 at 5:23 ΜΜ, Pppe said:

Η εμπειρία μου τα τελευταία 5 χρόνια και από κει ήταν ότι "κάναν τους Κινέζους". Δε ξέρω τι έγινε αυτή τη φορά και μέσα σε 3 μέρες κατάλαβε η όποια υπάλληλος πχ τι είναι το BACK2U και απάντησε εμπεριστατωμένα..Περιμένω και έμπρακτα βεβαίως για να διαπιστώσω εάν όντως γίνονται αλλαγές στην εξυπηρέτηση πελατών ακόμα και με τον πιο επίσημο τρόπο επικοινωνίας, την φόρμα.

Έμπρακτα, λοιπόν, δεν άλλαξε τίποτα μετά από 1 βδομάδα και ήταν "μόνο λόγια" η άμεση απάντηση στη φόρμα.

Είπα κι εγώ!!! Σιγά μην άλλαζε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οποίος θέλει να σπάσει συμβόλαιο τώρα, πλέον μπορεί με λιγότερα χρήματα από ότι πριν.

 

Edited by vaskor
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, HEO said:

Αυτό ναι, έχει μια παράμετρο χρόνου.

Αν έχεις και άλλο νούμερα δεν υπάρχει πρόβλημα να χορέψεις αναγκαστικά στους δικούς τους ρυθμούς για να μην χάσεις το νούμερο.

Αν όχι την πάτησες


Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk


 

Μα δεν είναι μόνο ο χρόνος το πρόβλημα. Ουσιαστικά χρησιμοποιούν τη γραφειοκρατία για να σε φρενάρουν.

Λεει ο νόμος ότι δικαιούμαι να λάβω σε χρήματα το υπόλοιπο και να κάνω φορητότητα; Αν ναι, τότε δε θα έπρεπε να συζητάμε αν με ενδιαφέρει ο αριθμός ή όχι. Βέβαια και το οφσάιντ απαγορεύεται στο ποδόσφαιρο αλλά δεν έχει και πολλή σημασία αν δεν υπάρχει διαιτητής να το σφυρίξει...

Link to comment
Share on other sites

Έχω δίκαρτο με what's up και f2g. Η επόμενη ανανέωση θα είναι μπλε. Μου την έδινε το 25ημερο που είχε στην ειδική προσφορά. Τώρα με το απεριόριστο στις 30 μέρες και ας είναι 12.90 το πακέτο θα το προτιμήσω και με το παραπάνω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites



Μα δεν είναι μόνο ο χρόνος το πρόβλημα. Ουσιαστικά χρησιμοποιούν τη γραφειοκρατία για να σε φρενάρουν.
Λεει ο νόμος ότι δικαιούμαι να λάβω σε χρήματα το υπόλοιπο και να κάνω φορητότητα; Αν ναι, τότε δε θα έπρεπε να συζητάμε αν με ενδιαφέρει ο αριθμός ή όχι. Βέβαια και το οφσάιντ απαγορεύεται στο ποδόσφαιρο αλλά δεν έχει και πολλή σημασία αν δεν υπάρχει διαιτητής να το σφυρίξει...


Μα όλοι για κάνουν αυτό, στις άλλες μάλιστα είναι χειρότερα δεν δίνουν καν πληροφορίες ότι ο πελάτης έχει δυνατότητα να πάρει τα λεφτά του και να. φύγει

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Η μέτρηση είναι στην Λιβαδειά 

Στη Λιβαδειά είναι γενικώς για κλάματα η wind. Στην εθνική στο shell δεν είχα καν 4g..

Link to comment
Share on other sites

Στη Λιβαδειά είναι γενικώς για κλάματα η wind. Στην εθνική στο shell δεν είχα καν 4g..

Για την Vodafone έλεγε και όχι wind.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kalitexnis_g said:

Στη Λιβαδειά είναι γενικώς για κλάματα η wind. Στην εθνική στο shell δεν είχα καν 4g..

Φίλε εγώ με την μπλε που είναι το δεύτερο νούμερο μου ντάξει είναι. Εκεί από το shell έχεις χίλια δικιά. Ρώτησα την κόκκινη στην οποία υπήρχε και το πρόβλημα(έπιανα 0,83 Mpbs)και μου είπαν πως Το πρόβλημα είναι στο σταθμό που τροφοδοτεί ένα μέρος της Λιβαδειάς και την Θήβα. 

ΥΓ:Κέντρο Λιβαδειάς πολλές φορές 3G η μπλε

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, looneygirl said:


Για την Vodafone έλεγε και όχι wind.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτό που ανέφερα εγώ όμως το επιβεβαιώνει και ο ίδιος στο επόμενο ποστ. 😉

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όμως ξεχωριστό νήμα για συγκρίσεις δικτύων.

Εδώ είναι οι συζητήσεις για το F2G.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Φίλε εγώ με την μπλε που είναι το δεύτερο νούμερο μου ντάξει είναι. Εκεί από το shell έχεις χίλια δικιά. Ρώτησα την κόκκινη στην οποία υπήρχε και το πρόβλημα(έπιανα 0,83 Mpbs)και μου είπαν πως Το πρόβλημα είναι στο σταθμό που τροφοδοτεί ένα μέρος της Λιβαδειάς και την Θήβα. 

ΥΓ:Κέντρο Λιβαδειάς πολλές φορές 3G η μπλε

Επιβεβαιωνω γιατι ειμαι απο Λιβαδεια πως η wind  εχει πολυ συχνα 3g ,μεσα στην Πολη και πως  το 4g της ειναι χαμηλο αλλα γινεται δουλεια.Οσον αφορα τον.περιφερειακο Οντως εχει θεμα μεγαλο.

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nickchris36 said:

Επιβεβαιωνω γιατι ειμαι απο Λιβαδεια πως η wind  εχει πολυ συχνα 3g ,μεσα στην Πολη και πως  το 4g της ειναι χαμηλο αλλα γινεται δουλεια.Οσον αφορα τον.περιφερειακο Οντως εχει θεμα μεγαλο.

Η VF πώς είναι εκεί;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chrischal1908 said:

Η VF πώς είναι εκεί;

Επειδη ειχα δοκιμασει πριν καιρο με ενα cu που ειχα ηταν σαφως καλυτερη σε ταχυτητες απο την γουιντ και καλο download θυμαμαι και upload   επισης.Τωρα δε ξερω αν ξαναβαλω το cu θα σας πω.Αλλα θυμαμαι επαιζε καλα.

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Nickchris36 said:

Επειδη ειχα δοκιμασει πριν καιρο με ενα cu που ειχα ηταν σαφως καλυτερη σε ταχυτητες απο την γουιντ και καλο download θυμαμαι και upload   επισης.Τωρα δε ξερω αν ξαναβαλω το cu θα σας πω.Αλλα θυμαμαι επαιζε καλα.

Ήρθε η σειρά μου να επιβεβαιώσω και εγώ τώρα. Καλύτερη από την μπλε σε ορισμένα σημεία,ιδίως στο κέντρο της πόλης. Παρόλα αυτά όπως αναφέρω παραπάνω τις τελευταίες πέντε μέρες λόγω βλάβης,είναι απλά τραγική. Τα γνωρίζω επειδή η κοπελιά μου έχει Vodafone Vodafone unlimited όλα 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ήρθε η σειρά μου να επιβεβαιώσω και εγώ τώρα. Καλύτερη από την μπλε σε ορισμένα σημεία,ιδίως στο κέντρο της πόλης. Παρόλα αυτά όπως αναφέρω παραπάνω τις τελευταίες πέντε μέρες λόγω βλάβης,είναι απλά τραγική. Τα γνωρίζω επειδή η κοπελιά μου έχει Vodafone Vodafone unlimited όλα 

Τοσο καλα....εχετε παρει καποιο τηλ για παραπονα;Τι σας ειπαν;

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nickchris36 said:

Τοσο καλα....εχετε παρει καποιο τηλ για παραπονα;Τι σας ειπαν;

Μίλησα εγώ ο ίδιος μέσω τσατ. Μου είπαν πως θα με ενημερώσουν τηλεφωνικά μόλις αποκατασταθεί η τεχνική βλάβη. Όταν τους ρώτησα πότε,έχετε 5 ημέρες την βλάβη και δεν κάνετε τίποτα;Μου απάντησε:Το πότε δεν το γνωρίζουμε,είναι ανάλογα με την έκταση της βλάβης. Λογικά από Τρίτη και μετά. Απάντηση τεχνικού 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχει η μητέρα μου f2go με υπόλοιπο χρόνου ομιλίας , είχε να ανανεώσει πολλούς μήνες με κάρτα ( λέει ) και αγόραζε μόνο πακέτα. Σήμερα μου είπε πως μηδένισε το υπόλοιπο της καθως της ερχόταν μηνύματα της τελευταίες μέρες πως λήγει.

Αν ανανεώσει επανέρχεται και το υπόλοιπο χρόνου ή το ξεχνάμε;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα χάθηκαν τα λεπτά ομιλίας. Έπρεπε να ανανεώσει πριν λήξουν για να μεταφερθούν στον επόμενο μήνα. Τώρα ξανά από την αρχή.

Δεν κατάλαβα όμως εάν μηδενίστηκε το υπόλοιπο σε € ή το υπόλοιπο σε λεπτά ομιλίας. Αν έχει λεπτά ομιλίας τα κρατάει κανονικά και χωρίς υπόλοιπο και μπορεί να μιλάει κανονικά (αρκεί να ανανεώσει το πακέτο πριν λήξουν). Τα MB είναι που θέλουν τουλάχιστον 0,01€ υπόλοιπο.


Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο σε ευρώ. Δεν είμαι κοντά για να διαβάσω τα σμσ που της πήγαν και να βγάλω άκρη. Ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο σε ευρώ. Δεν είμαι κοντά για να διαβάσω τα σμσ που της πήγαν και να βγάλω άκρη. Ευχαριστώ.
Από την εφαρμογή να ελέγχεις την μάνα σου, είναι εύκολο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2022 at 10:24 ΠΜ, Vox said:

Δεν με ενδιέφερε τότε το νούμερο αν και νομίζω ότι προβλέπεται ότι το χάνεις με την επιστροφή των χρημάτων. Αν και σε αυτήν την περίπτωση  τώρα το νούμερο θα το ήθελα. Το θέμα είναι ότι και αλλού να πάω πάλι θα πρέπει να κάνω ανανεώσεις. Είχα ανεβάσει έναν οδηγό αλλά δεν θυμάμαι αν ήταν σε αυτό το forum γιατί είχα ταλαιπωρηθεί και τελικά μου επέστρεψαν τα χρήματα αφού έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ

Αν σε ενδιαφέρει απλώς και μόνο να διατηρείς το νούμερο, τότε πας στην Vodafone και κάνεις ανανεώσεις με Cash-back δηλαδή χρησιμοποιώντας αποδείξεις Pockee από super-markets.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, HEO said:


 

 


Μα όλοι για κάνουν αυτό, στις άλλες μάλιστα είναι χειρότερα δεν δίνουν καν πληροφορίες ότι ο πελάτης έχει δυνατότητα να πάρει τα λεφτά του και να. φύγει

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk
 

 

Εγώ δεν έχω ενημερωθεί για κάποιον ο οποίος ζήτησε να κάνει τη διαδικασία στους άλλους 2 παρόχους και να τραβάει αυτό το λούκι.

Άλλωστε η δουλειά της εταιρείας δεν είναι να σε ενημερώνει για τα δικαιώματα σου αλλά να ανταποκρίνεται όταν ζητάς να τα ασκήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...