Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

55 minutes ago, HEO said:

Πάντα θα υπάρχουν προσφορές τρύπες και παράθυρα, έτσι λειτουργεί η αγορά

Ο καθένας πληρώνει όσα θέλει να πληρώσει και αν όχι δεν πληρώνει τίποτα και είναι απέξω

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk
 

Θα σε στεναχωρίσω αλλά αυτά είναι ελληνικά βαλκανικά κόλπα. Στην Ευρώπη αυτά δεν υπάρχουν στην καρτοκινητη.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, cmvr said:

Θα σε στεναχωρίσω αλλά αυτά είναι ελληνικά βαλκανικά κόλπα. Στην Ευρώπη αυτά δεν υπάρχουν στην καρτοκινητη.

Το ζήτημα είναι τι θέλουν να πετύχουν με όλα αυτά. Μόνο ανασφάλεια προκαλούν στους καταναλωτές που στην πρώτη στραβή θα κάνουν φορητότητα για αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε στεναχωρίσω αλλά αυτά είναι ελληνικά βαλκανικά κόλπα. Στην Ευρώπη αυτά δεν υπάρχουν στην καρτοκινητη.
Δεν νομίζω φίλε μου...

Έχω καρτο κινητά και από άλλες χώρες, ταξιδεύω συχνά γνωρίζω μια χαρά τι γίνεται έξω....

Πάντα θα υπάρχουν αυτοί που πληρώσουν στην ονομαστική του αξία κάτι και κάποιοι άλλοι που θα βρουν μια προσφορά η τρύπα για μεγαλύτερη οικονομία

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως την τρύπα του να έχεις ενεργοποιημένο το free2talk ,να κάνεις 10ευρη ανανέωση ώστε να μην περισσεύουν 10,40 και να παίρνεις τα 300' την έκλεισαν 🥵

Βασικά η wind μόνο αν χρησιμοποιείς τρύπες του συστήματος παλεύεται. Μετά το σταθερό που άλλαξα, μετέφερα και τον αριθμό  της κόρης μου σε frog. Η άλλη κόρη μου θα πάει σύντομα προς φοιτητικό cote που δίνει 3 μήνες δωρεάν και κάποια στιγμή θα φύγω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, balkos said:

Πάντως την τρύπα του να έχεις ενεργοποιημένο το free2talk ,να κάνεις 10ευρη ανανέωση ώστε να μην περισσεύουν 10,40 και να παίρνεις τα 300' την έκλεισαν 🥵

Βασικά η wind μόνο αν χρησιμοποιείς τρύπες του συστήματος παλεύεται. Μετά το σταθερό που άλλαξα, μετέφερα και τον αριθμό  της κόρης μου σε frog. Η άλλη κόρη μου θα πάει σύντομα προς φοιτητικό cote που δίνει 3 μήνες δωρεάν και κάποια στιγμή θα φύγω και εγώ.

Φίλε μου, ούτε και εγώ χρησιμοποιώ αριθμό Wind τη δεδομένη στιγμή. Ο βασικός αριθμός μου είναι προνομιακό πράσινο, ενώ ο δεύτερος φοιτητικό κόκκινο. Ωστόσο, για κάποιον που μιλάει πολύ και δεν έχει τη δυνατότητα να βρει φοιτητικά/προνομιακά των άλλων δύο εταιρειών, το F2G είναι πλέον μονόδρομος. Είναι μεγάλη υπόθεση το γεγονός, ότι (για τον έναν ή τον άλλο λόγο, δεν έχει καμία σημασία), το συγκεκριμένο καρτοκινητό έδωσε σε όλους, απεριόριστα λεπτά προς όλους. Και όλα αυτά, σε μία εποχή όπου ο ανταγωνισμός στον τομέα της καρτοκινητής, είχε κατ' ουσίαν εξαλειφθεί και οι απαράδεκτα υψηλές αναλογίες τιμή/παροχές, είχαν πρακτικά παγιωθεί. Τέτοια βήματα, μόνο θετικό αντίκτυπο μπορούν να έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω σήμερα τη SIM.

Θέλω να βάλω 17 ευρώ για 1 μήνα απεριόριστες κλήσεις/internet.

Δεν πληρώνω φόρο κινητής λόγω ηλικίας.

17 * 2 = 34 (με την προσφορά διπλασιασμού για τους πρώτους 3 μήνες)

τα πακέτα έχουν 17.5 + 15 = 32.5

Γίνεται έτσι; 17 ευρώ όλα unlimited;

Edited by user2163
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, user2163 said:

Περιμένω σήμερα τη SIM.

Θέλω να βάλω 17 ευρώ για 1 μήνα απεριόριστες κλήσεις/internet.

Δεν πληρώνω φόρο κινητής λόγω ηλικίας.

17 * 2 = 34 (με την προσφορά διπλασιασμού για τους πρώτους 3 μήνες)

τα πακέτα έχουν 17.5 + 15 = 32.5

Γίνεται έτσι; 17 ευρώ όλα unlimited;

Η Wind αφαιρεί 0,30€ ανά ανανέωση, άρα καθαρά 33,70.

Link to comment
Share on other sites

2η φορά που μου είπανε από την Wind (chat) ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου και ακόμα περιμένω👎 . Ελπίζω μέχρι Τσικνοπέμπτη να βγάλω άκρη. Αν έχουν τόσους πολλούς νέους πελάτες στην ουρά να πάω να βοηθήσω αφιλοκερδώς το έχω κάνει και είναι συναρπαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ανανέωση των 10 ευρώ.

Ενεργοποιημένο είχα το Free2talk

Στην κάρτα μπήκαν 9,79

Και μου προστέθηκαν 500 λεπτά προς όλους μέχρι,  2048 MB, 1500 λεπτά προς magic numbers.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει, αλλά καλοδεχούμενα.

 

Μπορεί να μου θυμήσει κάποιος, πως / τι κάνουμε για να σταματήσουμε την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου που αναφέρουν με ανανέωση 12 ευρώ?

 

 

12121212.png

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2022 at 7:21 ΜΜ, HEO said:

Πολύ συζήτηση έχει πέσει και αυτό είναι καλό βέβαια....

Αυτό που δεν βλέπω εγώ είναι φτηνά πακέτα για τους μη έχοντες και τσιγκούνηδες σαν εμένα 😉

Τι να τα κάνω τα απεριόριστα;;; Κολλημένο το τηλέφωνο στο αυτί μου είναι σαν κάτι πιτσιρίκια;;; Τι να τα κάνω τα γιγαμπαιτ ταινίες στο κινητό θα βλέπω;;;;

Ας κάνουν ένα πακέτο με 2-3 ευρώ ναι έχει 100 λεπτά προς όλους 20 sms και 500 ΜB να είμαστε κομπλέ και να μην κάνουμε ταρζανιες.....

Ακόμα και το login bonus αν το πούλαγαν .π.χ. 1-2 ευρώ θα ήταν μια καλή φάση


Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk
 

Συμφωνω απολυτα αλλα: Με τις αυξησεις που κανουν εδω και 2-3 χρονια ειναι ξεκαθαρο οτι ποτε δεν θα δωσουν κατι τετοιο, ο σκοπος τους ειναι να χαλαει και για 10 λεπτα ομιλιας καποιος το μηνα, ενα δεκαρικο και βαλε. Εχουμε πλεον συμβολαιο εμμεσα και δεν το εχουμε καταλαβει! Και τωρα που καταργει οπως φαινεται και τα πακετακια - "δωρα", εγινε ακομα χειροτερη σε αυτη την κατευθυνση. Ετσι και αλλιως θα εφευγα, δεν βαριεσαι, απλα θα φυγω λιγο νωριτερα. Καθε χρονο και χειροτερα παντου σε αυτη τη χωρα, τωρα και στους παροχους!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Sapadak said:

Μόλις έκανα ανανέωση των 10 ευρώ.

Ενεργοποιημένο είχα το Free2talk

Στην κάρτα μπήκαν 9,79

Και μου προστέθηκαν 500 λεπτά προς όλους μέχρι,  2048 MB, 1500 λεπτά προς magic numbers.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει, αλλά καλοδεχούμενα.

 

Μπορεί να μου θυμήσει κάποιος, πως / τι κάνουμε για να σταματήσουμε την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου που αναφέρουν με ανανέωση 12 ευρώ?

 

 

12121212.png

Φοιτητικο είναι αυτό που εχεις; 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Mobileras said:

Φοιτητικο είναι αυτό που εχεις; 

Όχι 

Κανονικοτατο 

 

Το ξαναλέω, έχω μπερδευτεί τι γίνεται πλέον 

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Sapadak said:

Μόλις έκανα ανανέωση των 10 ευρώ.

Ενεργοποιημένο είχα το Free2talk

Στην κάρτα μπήκαν 9,79

Και μου προστέθηκαν 500 λεπτά προς όλους μέχρι,  2048 MB, 1500 λεπτά προς magic numbers.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει, αλλά καλοδεχούμενα.

 

Μπορεί να μου θυμήσει κάποιος, πως / τι κάνουμε για να σταματήσουμε την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου που αναφέρουν με ανανέωση 12 ευρώ?

 

 

12121212.png

Τι διάρκεια έχουν οι παροχές που σου έδωσαν; Αν είναι 15 ημέρες μπορεί να είναι τίποτα bonus-προσωπική προσφορά. Επίσης, τσέκαρε στην εφαρμογή να δεις τι πακέτα έχεις ενεργοποιημένα μήπως βγάλεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, gpapas640 said:

Τι διάρκεια έχουν οι παροχές που σου έδωσαν; Αν είναι 15 ημέρες μπορεί να είναι τίποτα bonus-προσωπική προσφορά. Επίσης, τσέκαρε στην εφαρμογή να δεις τι πακέτα έχεις ενεργοποιημένα μήπως βγάλεις άκρη.

Ένα μήνα έδωσαν, και με μπέρδεψαν επειδή λήγουν 14/3 και όχι 11/3 όπως θα περίμενα αλλά πέσαμε στον Φεβρουάριο που είναι κουτσός.

Εκτός από free2talk δεν έχω κάτι ενεργοποιημένο 

Το ξαναλέω, δεν βγαίνει άκρη άλλα τέτοια δώρα ευπρόσδεκτα

 

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Τι διάρκεια έχουν οι παροχές που σου έδωσαν; Αν είναι 15 ημέρες μπορεί να είναι τίποτα bonus-προσωπική προσφορά. Επίσης, τσέκαρε στην εφαρμογή να δεις τι πακέτα έχεις ενεργοποιημένα μήπως βγάλεις άκρη.
Οι προσωπικές προσφορές διαρκούν πάντα 1 μήνα από ότι γνωρίζω

... δεν έχω συναντήσει προσφορά 15 ημερών

Τώρα θα μου πεις ίσως κάποιο μπόνους....ΟΚ αυτό παίζει αλλά θα πρέπει να είχε έρθει μήνυμα η όχι;;;

Α και κάτι άλλο στην εφαρμογή λέει για μπόνους όταν έχει την αναλυτική κατάσταση;;;

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk




Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, HEO said:

Οι προσωπικές προσφορές διαρκούν πάντα 1 μήνα από ότι γνωρίζω

... δεν έχω συναντήσει προσφορά 15 ημερών

Τώρα θα μου πεις ίσως κάποιο μπόνους....ΟΚ αυτό παίζει αλλά θα πρέπει να είχε έρθει μήνυμα η όχι;;;

Α και κάτι άλλο στην εφαρμογή λέει για μπόνους όταν έχει την αναλυτική κατάσταση;;;

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk



 

Όταν λέω προσωπική προσφορά εννοώ τύπου "ανανέωσε με 12€ στις επόμενες 2 μέρες και θα πάρεις 500 λεπτά και 2GB για 15 ημέρες".

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις ήρθα σε F2G από What's Up. Έχω σήμα, κάνω κλήσεις κανονικά, αλλά το 4G είναι απενεργοποιημένο για κάποιο λόγο.

Πρέπει να στείλω κάποιο γραπτό μήνυμα για ενεργοποίηση; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Πάρε στο 13700 ή στείλε στο Messenger να σου το ενεργοποιήσουν.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Ilovemetal said:

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις ήρθα σε F2G από What's Up. Έχω σήμα, κάνω κλήσεις κανονικά, αλλά το 4G είναι απενεργοποιημένο για κάποιο λόγο.

Πρέπει να στείλω κάποιο γραπτό μήνυμα για ενεργοποίηση; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Καλησπέρα φίλε και καλορίζικος! 

Στην αρχή θέλει λίγο να καλέσεις το 13700 (δωρεάν). 

Ζήτησε να ενεργοποιηθεί το 4g και παράλληλα το volte. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, p_k said:

Καλησπέρα φίλε και καλορίζικος! 

Στην αρχή θέλει λίγο να καλέσεις το 13700 (δωρεάν). 

Ζήτησε να ενεργοποιηθεί το 4g και παράλληλα το volte. 

Ευχαριστώ φίλε μου P_k. Θα τα λέμε και στο forum της μπλέ πλέον!😊

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Ilovemetal said:

Ευχαριστώ φίλε μου P_k. Θα τα λέμε και στο forum της μπλέ πλέον!😊

Εδω είμαστε, για οποιαδήποτε απορία. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα από το ποσό το χρειάζεσαι, και το επίπεδο του σήματος που έχεις σε εσωτερικό χώρο.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω προσωπική προσφορά εννοώ τύπου "ανανέωσε με 12€ στις επόμενες 2 μέρες και θα πάρεις 500 λεπτά και 2GB για 15 ημέρες".
Σωστά, μετά το έπιασα

Αλλά σε αυτήν την περίπτωση λογικά θα είχε έρθει διαφημιστικό μήνυμα

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Επειδή έρχομαι κ εγώ απο cosmote πιστεύετε θα ξενερώσω απο την έλλειψη VoWiFi;

Εγώ πιστεύω ότι εάν το μοναδικό κριτήριο για να έρθεις είναι το "απεριόριστα", δεν θα ξενερώσεις μόνο από την έλλειψη  του VoWifi..

Αν το χρειάζεσαι τόσο όμως.. θα συμβιβαστείς.. 😉

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...