Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts



Ρε παιδιά άλλαξε κάτι σχετικά με την ενεργοποίηση κάποιου πακέτου και την ταυτόχρονη επέκταση της διάρκειας της κάρτας για έναν μήνα;
Πριν λίγο ενεργοποίησα πακέτο Data για έναν μήνα αλλά δεν επεκτάθηκε και η διάρκεια της κάρτας για έναν μήνα όπως γινόταν μέχρι σήμερα, τι παίζει, το αλλάξανε κι αυτό; 
Έχω μέσα χρήματα που δεν θέλω να χάσω, μέχρι τώρα την βόλευα ενεργοποιώντας κάποιο πακέτο Data συνήθως, τώρα πρέπει να κάνω ανανέωση;;;


Αυτό το πακέτο που ενεργοποιήσεις το έχεις ξανά ενεργοποιήσει παλιά και σου έδωσε παράταση;;;


Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Sapadak said:

Οπότε σε 1η φάση ένα ΟΧΙ στο 1237 για να ισχύσει το παλιο free2talk, και απο εκεί και μετά πορευόμαστε με το more που τόσο έχει βολέψει (και όχι μόνο εμένα)

 

αυτο που λες απο που προκυπτει οτι δηλαδη θα ισχυσει το παλιο free2talk?

Αφου λεει οτι αν την απενεργοποιησεις μετα δε μπορεις να ξαναμπεις στο free2talk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αν κάποιος δεν θέλει πια το free2talk να το γυρίσει σε free2surf να παίρνει τα mb; Αυτό δεν νομίζω να καταργήθηκε..

Θυμάται κάποιος πόσα mb δώρο δίνει το free2surf;

Edited by kokorets
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, kokorets said:

Μήπως αν κάποιος δεν θέλει πια το free2talk να το γυρίσει σε free2surf να παίρνει τα mb; Αυτό δεν νομίζω να καταργήθηκε..

Θυμάται κάποιος πόσα mb δώρο δίνει το free2surf;

Ενεργοποίησα το πακέτο των 10GB με 10,40€ που έχουν σε "προσφορά", στο κόκκινο πακετάκι πάνω δεξιά.

Όποιο πακέτο ενεργοποίησα στο παρελθόν, είτε από τις προσφορές, είτε από τα τρέχοντα, πάντα μου μετέφερε την λήξη της κάρτας μου τόσο διάστημα όσο και το πακέτο, 30 μέρες διάρκεια πακέτου, 30 μέρες πίσω η λήξη της κάρτας μου, 15 μέρες πακέτο, το ίδιο και η παράταση διάρκειας της κάρτας μου.

Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό, πραγματικά αν το άλλαξαν και μάλιστα χωρίς κάποια ενημέρωση είναι απλά Τραγικοί!

Το είχα ως εναλλακτικό για Data με αρκετά χρήματα μέσα. 

Just now, jimmis11 said:

Ενεργοποίησα το πακέτο των 10GB με 10,40€ που έχουν σε "προσφορά", στο κόκκινο πακετάκι πάνω δεξιά.

Όποιο πακέτο ενεργοποίησα στο παρελθόν, είτε από τις προσφορές, είτε από τα τρέχοντα, πάντα μου μετέφερε την λήξη της κάρτας μου τόσο διάστημα όσο και το πακέτο, 30 μέρες διάρκεια πακέτου, 30 μέρες πίσω η λήξη της κάρτας μου, 15 μέρες πακέτο, το ίδιο και η παράταση διάρκειας της κάρτας μου.

Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό, πραγματικά αν το άλλαξαν και μάλιστα χωρίς κάποια ενημέρωση είναι απλά Τραγικοί!

Το είχα ως εναλλακτικό για Data με αρκετά χρήματα μέσα. 

Φυσικά αναγκάστηκα να βάλω 10€ γιατί αν δεν ανανέωνα χθες θα έχανα και τα υπόλοιπα ευρώ.

Θα επανέλθω στο θέμα μετά διμήνου, γεροί να ΄μαστε.

Αν κάποιος έχει νεότερα για το θέμα ας ποστάρει.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι προσφορές δεν ανανεώνουν την ημερομηνία λήξης

Έχει αναφερθεί στο παρελθόν ότι η προσφορά των 5 ευρώ δεν ανανεώνει την ημερομηνία και έχει γίνει σχετική συζήτηση. Προφανώς ναι αυτό το πακέτο είναι μέσα σε αυτή την κατηγορία.

Ενεργοποίησα πακέτα πριν λίγες μέρες και έδωσαν παράταση. Τώρα αν άλλαξε κάτι σε αυτό το μικρό διάστημα δεν γνωρίζω.

Ας μας πει και κανένας άλλος.

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ ενεργοποίησα πακέτο από προσωπική προσφορά και ανανεώθηκε η ημερομηνία ληξης

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2022 at 11:48 ΜΜ, dkostas said:

 

αυτο που λες απο που προκυπτει οτι δηλαδη θα ισχυσει το παλιο free2talk?

Αφου λεει οτι αν την απενεργοποιησεις μετα δε μπορεις να ξαναμπεις στο free2talk

Αυτό καταλαβαίνω απο αυτά που διάβασα. Βασικά ΟΧΙ στην αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου. Τουλάχιστον εμένα με εξυπηρετεί να ενεργοποιώ 3 πακέτα more, μιας και την βγάζω για πάνω απο ένα μήνα με αυτό το τρόπο. Με την αυτόματη ανανέωση σε 30 μέρες....παπαλα

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Sapadak said:

Αυτό καταλαβαίνω απο αυτά που διάβασα. Βασικά ΟΧΙ στην αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου. Τουλάχιστον εμένα με εξυπηρετεί να ενεργοποιώ 3 πακέτα more, μιας και την βγάζω για πάνω απο ένα μήνα με αυτό το τρόπο. Με την αυτόματη ανανέωση σε 30 μέρες....παπαλα

κ μενα με βολευε το παλιο free2talk αλλα δε νομιζω να ισχυει αυτο. το πιο πιθανο να διαγραφεσαι απτη προσφορα κ τελος. αυτο μπορουσες να το κανεις κ και πριν την αλλαγη αλλωστε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όποτε έχω ενεργοποιήσει πακέτο από δωράκι είτε αυτά είναι 3 ευρώ είτε 5.5 είτε 7.5 ευρώ έχω πάντοτε πάρει παράταση. Το μαύρο πρόβατο έχει σταματήσει καιρό να μου έρχεται, μια φορά που το έβαλα επειδή ήταν ταυτόχρονα με την ανανέωση δεν μπορούσα να έχω εικόνα, συνήθως μου έρχεται το 3ευρω με τα 3γίγα το οποίο πάντοτε επεκτείνει την διάρκεια της ανανέωσης. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια προσέξτε γιατί η wind έχει προχωρήσει ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ σε 3 νούμερα που διαχειρίζομαι από free2serf σε

free2talk χωρίς να κάνω εγώ κάποια ενέργεια.Τσεκάρετε τα νούμερά σας πάρτε στο 1265 για να ακούσετε σε ποιο πακέτο είστε.

Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα το ίδιο, μεταφέρθηκα αν άγνοια μου σε free to talk.
μπορώ να επιστρέψω σε free to surf?
επίσης, μιας και έχω μεγάλο υπόλοιπο και κάνω απλά μια ανανέωση των 10 ευρώ κάθε 2 μήνες, πρακτικά με επηρεάζει κάπου αυτή η αλλαγη;
από ότι λέει στο 1265 τα πακέτα ενεργοποιουνται αυτόματα στην πρώτη ανανέωση του μήνα που ξεκινάει από 12 ευρώ και πανω


στην εφαρμογή του f2g δείχνει ότι έχω επιλεγμένο το free to surf.
άλλο δείχνει η εφαρμογή και άλλο λέει το 1265, μπάχαλο. αντε να βρεις τι ισχύει τελικά

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να εντοπίσω αν έχω μεταφερθεί στο F2talk αφού ούτε η εφαρμογή γράφει κάτι ούτε στο 1265 υπάρχει κάποια ενημέρωση. Στο μεταξύ περιμένω 20 λεπτά τώρα στο chat για να μου απαντήσουν. Αρχικά απάντησα στις ερωτήσεις του bot και περιμένω.

Μάλλον θα την κάνω αφού ζητήσω τα χρήματα του υπολοίπου πίσω.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Vox said:

Δεν μπορώ να εντοπίσω αν έχω μεταφερθεί στο F2talk αφού ούτε η εφαρμογή γράφει κάτι ούτε στο 1265 υπάρχει κάποια ενημέρωση. Στο μεταξύ περιμένω 20 λεπτά τώρα στο chat για να μου απαντήσουν. Αρχικά απάντησα στις ερωτήσεις του bot και περιμένω.

Μάλλον θα την κάνω αφού ζητήσω τα χρήματα του υπολοίπου πίσω.

Πάρε στο 1265 να ακούσεις σε ποιο bonus είσαι.

Εγώ πάντως έστειλα SMS ‘’ΟΧΙ’’ στο 1237 για να διαγραφώ από το free2talk.

Ούτως ή άλλως τα ΜΒ τα παίρνεις βάζοντας κάρτα από 12 ευρω και πανω σε κάθε περίπτωση.

Αυτό που δεν θέλω ειναι αυθαιρετα να μου ενεργοποιει πακετο η wind στο free2talk.

Edited by teamrodos
add
Link to comment
Share on other sites

Ενώ στην εφαρμογή με δείχνει ότι είμαι στο free2surf (όπως και ίσχυε πριν τις αλλαγές), στα διαθέσιμα πακέτα μου εμφανίζει τα τρία πακέτα free to talk και μου γράφει ότι ενεργοποιούνται αυτόματα ανάλογα με το ποσό ανανέωσης.

 

Μήπως τελικά όλοι όσοι είχαν το παλιό μπόνους (free2talk ή free2surf) αυτόματα μεταφέρθηκαν στο νέο σχήμα;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο free2surf, τελευταία ανανέωση 4 Ιανουαρίου, ποσό 12€, αποδόθηκαν μπόνους ανανέωσης και free2surf (600+500mb αντίστοιχα).Στην εφαρμογή φαίνομαι στο free2surf ενώ στο 1265 free2talk! Δεν μου έχει εμφανίσει στην εφαρμογή τα πακέτα αυτόματης ενεργοποίησης του free2talk. Επίσης μετά από ενάμισι χρόνο εμφανίστηκαν προσωπικές προσφορές και στην εφαρμογή αλλά και σε μηνύματα sms!  Αυτά πληροφοριακά μπας και βγάλουμε κάποια άκρη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα. Μία βοήθεια γιατί έχω μπερδευτεί. Είμαι στο free2surf δείχνει στο app αλλά στο 1265 λέει στο free2talk αλλά μου έχουν εμφανιστεί τα πακέτα αυτόματης ανανέωσης free 2talk στο app. Αν κάνω ανανέωση δηλαδή θα ενεργοποιηθεί αυτόματα κάποιο πακέτο ανάλογα τι χρήματα θα βάλω; Επίσης διάβασα ότι κάποιοι έστειλαν ΟΧΙ σε κάποιον αριθμό. Με αυτό δεν χάνεται και το free2surf? Τι έχει κάνει πάλι η αγαπημένη μας Wind?

 

Edit:Μόλις επικοινώνησα γραπτώς και μου είπαν ότι είμαι στο free2surf ασχέτως αν ακούω στο 1265 ότι είμαι στο free2talk , και αν έχουν εμφανιστεί τα αυτόματα πακέτα free2talk στο app. Για εμένα δεν αλλάζει κάτι. Θα αλλάξει μόνο αν γυρίσω στο free2talk. 

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, snapp said:

Καλημέρα στην ομάδα. Μία βοήθεια γιατί έχω μπερδευτεί. Είμαι στο free2surf δείχνει στο app αλλά στο 1265 λέει στο free2talk αλλά μου έχουν εμφανιστεί τα πακέτα αυτόματης ανανέωσης free 2talk στο app. Αν κάνω ανανέωση δηλαδή θα ενεργοποιηθεί αυτόματα κάποιο πακέτο ανάλογα τι χρήματα θα βάλω; Επίσης διάβασα ότι κάποιοι έστειλαν ΟΧΙ σε κάποιον αριθμό. Με αυτό δεν χάνεται και το free2surf? Τι έχει κάνει πάλι η αγαπημένη μας Wind?

 

Edit:Μόλις επικοινώνησα γραπτώς και μου είπαν ότι είμαι στο free2surf ασχέτως αν ακούω στο 1265 ότι είμαι στο free2talk , και αν έχουν εμφανιστεί τα αυτόματα πακέτα free2talk στο app. Για εμένα δεν αλλάζει κάτι. Θα αλλάξει μόνο αν γυρίσω στο free2talk. 

Να σε ενημερώσω ότι στέλνοντας ΟΧΙ στο 1237 μου ήρθε το εξής μήνυμα παρόλο που μου λέγαν και μένα οτι είμαι στο free2surf ενώ στο 1265 έλεγε οτι ειμαι στο free2talk:

Αρα όντως με μεταφέρανε στο free2talk παρά τα λεγόμενα τους

Εκτος αυτού βάζοντας μετά 12 ευρώ πηρα 500+600ΜΒ οπότε δεν χάνεις τίποτα από το free2surf αντίθετα διασφάλισα 100%

την απεγγραφή μου από το free2talk όπου με μετέφεραν ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ.

 

Screenshot_2022-01-24.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μήνυμα μου ήρθε και εμένα ως απάντηση όταν έστειλα ΟΧΙ στο 1237, χωρίς να είμαι (από όσο γνωρίζω) στο Free2Talk. 

Η μία περίπτωση είναι να είναι τυποποιημένη η απάντηση σε όσους στείλουν ΟΧΙ στο 1237, ανεξαρτήτως εάν είναι εγεγγραμμένοι στο Free2Talk. Η άλλη είναι να έχουν μεταφέρει όντως πολύ κόσμο αυθαίρετα στο συγκεκριμένο πακέτο... δεν μπορεί κανείς να ξέρει όμως τι ισχύει.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites






Ενεργοποίησα πακέτα πριν λίγες μέρες και έδωσαν παράταση. Τώρα αν άλλαξε κάτι σε αυτό το μικρό διάστημα δεν γνωρίζω.




Ξανά ενεργοποιήσα πακέτο έδωσε κανονικά παράταση



Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Από αρχές Δεκεμβρίου δεν έχω σήμα μέσα στο σπίτι (1 - 2 μπάρες το πολύ και ίντερνετ μόνιμα ένδειξη Ε). Επανηλειμμενα τηλέφωνα στην "εξυπηρέτηση πελατών" και "τεχνική ομάδα" με μόνιμη μονότονη απάντηση για '' αναβάθμιση δικτύου ". Λένε ότι έχει πρόβλημα η περιοχή παραλία Μοσχάτο, Καλλιθέα, Νέα Σμύρνη.. Άλλος που να έχει τέτοιο πρόβλημα? Τι μπορώ να κάνω? 

Link to comment
Share on other sites

Στις 17/1 ήθελα να κάνω ανενέωση. Επειδή μου έγραφε πως είμαι "free to talk" όταν διάλεξα το ποσό, πήγα στο site να το τσεκάρω και δεν υπήρχε η επιλογή. Τσέκαρα το app που με έδειχνε "free to surf" και καλού-κακού έκανα αλλαγή σε "free to talk" και σε "free to surf" ξανά οπότε μετά προχώρησα σε ανανέωση. Αν τυχόν είχε κάνει καμιά μ@λ@κί@ η Wind θα επικοινωνούσα με την εξυπηρέτηση πελατών για να το διορθώσουν.

Παραμένω κανονικά στο free2surf και δεν βρίσκω λόγο να στείλει κανείς μήνυμα απεγγραφής για να χάσει το προνόμιο αυτό εφόσον δεν έχει να κερδίσει κάτι αποχωρώντας ούτε δύναται να επιστρέψει.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, zevoulon_13 said:

Τι μπορώ να κάνω? 

Για αρχή μπορείς να δοκιμάσεις να ρωτήσεις στο σωστό θέμα, π.χ. για το 4G ή το 5G (ανάλογα με τη συσκευή σου) εδώ: https://myphone.gr/forum/forum/26-wind/

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Τσαμπουκά αλλαγή όρων μονομερώς και 10,40 χρέωση ΚΑΘΕ μήνα (αντί για κάθε 2 μήνες μέχρι τον Δεκεμβριο) για freetotalk, με αυξημένα λεπτά ομιλίας βέβαια, αλλά σαφώς ανεπαρκή τα 600 mb ακόμα και για μέτρια χρήση.. 

Just now, zevoulon_13 said:

Τσαμπουκά αλλαγή όρων μονομερώς και 10,40 χρέωση ΚΑΘΕ μήνα (αντί για κάθε 2 μήνες μέχρι τον Δεκεμβριο) για freetotalk, με αυξημένα λεπτά ομιλίας βέβαια, αλλά σαφώς ανεπαρκή τα 600 mb ακόμα και για μέτρια χρήση.. 

Εγω ας πούμε προσωπικά θα προτιμούσα 200 λεπτά το μήνα και 2 ή 3 GB 

Link to comment
Share on other sites

Τσαμπουκά αλλαγή όρων μονομερώς και 10,40 χρέωση ΚΑΘΕ μήνα (αντί για κάθε 2 μήνες μέχρι τον Δεκεμβριο) για freetotalk, με αυξημένα λεπτά ομιλίας βέβαια, αλλά σαφώς ανεπαρκή τα 600 mb ακόμα και για μέτρια χρήση.. 
Εγω ας πούμε προσωπικά θα προτιμούσα 200 λεπτά το μήνα και 2 ή 3 GB 
Από 22/02 έχει η frog καινούργιο πακέτο
10GB Internet, 200 λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά και σταθερά εθνικά δίκτυα & 400 λεπτά προς αριθμούς Frog
30 ημέρες 8,90€. Δεν το λέω για διαφήμιση εγώ προσωπικά δεν έχω φρογκ. Απλώς πρόσεξα την συζήτηση σας.

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...