Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, kmpatra said:

Μήπως εισαι απο παλια γραμμένος στην προσφορά (ως 04/13) που έδινε 300' με ανανέωση 10€ ? Που τωρα δίνονται με (άφθονη) χρέωση πλεον για όσους παρέμειναν γραμμένοι...

Όχι, αυτό το f2g πρέπει να ενεργοποιήθηκε πρώτη φορά το 2015 ή 2016. Δεν ήταν σε κανένα πρόγραμμα για αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου ποτέ. Ήρθε και sms που ενημέρωνε αλλά επειδή πρέπει να πάω από εκεί από κοντά για να το διαβάσω και να καταλάβω.

 

Link to comment
Share on other sites

Το αστείο είναι ότι για να ενεργοποιήσεις το πακέτο πρέπει να βάλεις κάρτα τουλάχιστον 135€... την οποία αν δεν κανω λάθος δε μπορείς να βάλεις σε μια μέρα, λόγω ορίου στο ποσό και τον αριθμό των ανανεώσεων ημερήσιως.
Νομίζω σωστά τα λες, πρέπει να έχεις καβαντζαρει χρήματα για το ενεργοποιήσεις το πακέτο...

Τώρα αν πας 9 μέρες στην Κούβα και θέλεις κάθε μέρα 15 ΜΒ (!!!!!) Internet θα πρέπει να πληρώσεις περισσότερα από όσα θα σου κοστίσει το ταξίδι μαζί με το ξενοδοχείο και το φαγητό....

Δεν τολμώ να φανταστώ πόσο είναι εκτός πακέτου

Μιλάμε για ομορφιές.....

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το παρακατω θεμα 2 νουμερα με ιδια ημερα ενεργοποιημενο το freedom pass απο 25/10 στο ενα υπαρχει υπολοιπο κανονικα 45gb στο αλλο ξαφνικα πριν καμια βδομαδα μηδενιστηκαν ολα...

Μιλαω με chat και μου λενε οτι μηδενιστηκαν γιατι δεν ανανεωσα χρονο ομιλιας στο διμηνο ενω το freedompass ισχυει για 5 μηνες

Μα τους λεω στο ενα νουνερο με τα απο 2 μηνες ολα βαινουν καλως και εχει υπόλοιπο 45gb ...

Μου αναφερει οτι για να γινει ελεγχος θα πρεπει να ανανεωσω χρονο ομιλιας για να ενεργοποηθει το νουμερο.....

Τσαμπουκα δλδ να βαλω χρηματα για να δουν τι μ@@κια που εκαναν....

Στο παρελθον παλι με ενεργοποιημενο πακετο παλι ειχε παρατηρηθει να χανονται τα παντα (data ομιλια) ξαφνικα...αλλα δεν ειχε δωσει σημασια ....ο γιος μου και μου ελεγε ...οτι τελειωσε μαλλον το πακετο....

Τα φωτα σας παιδες.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Με την πάροδο του 2μήνου ισχύος των Ευρώ (αν δεν έχουν παραταθεί τα Ευρώ με ενεργοποίηση πακέτου) τερματίζονται/μηδενίζονται όλα τα ως τη λήξη αυτή πακέτα για τη Wind.

Άρα και τα 50 GB του freedom pass.

Προφανώς στην άλλη sim υπάρχουν ακόμα Ευρώ γι'αυτό συνεχίζουν να ισχύουν (ως τη λήξη τους) τα 50GB του freedom pass.

Link to comment
Share on other sites

Με την πάροδο του 2μήνου ισχύος των Ευρώ (αν δεν έχουν παραταθεί τα Ευρώ με ενεργοποίηση πακέτου) τερματίζονται/μηδενίζονται όλα τα ως τη λήξη αυτή πακέτα για τη Wind.
Άρα και τα 50 GB του freedom pass.
Προφανώς στην άλλη sim υπάρχουν ακόμα Ευρώ γι'αυτό συνεχίζουν να ισχύουν (ως τη λήξη τους) τα 50GB του freedom pass.
Βλεπω οντως οτι το ενα εχει μεσα 0,02 € ενω το αλλο 0€ ...

Καλα συγνωμη το freedom pass που ειναι Κρατικη παροχη λογω εμβολιασμου γιατι εμπλεκεται με τον Κανονα της Wind που θελει να υπαρχει μεσα ποσό μεσα για να διατηρηθει??

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Όταν μηδενιστούν και στη sim με τα 0,02Ε το ίδιο θα συμβεί με την άλλη sim:
Έτσι είναι στη Wind.
Ηλιθια πολιτικη πραγματικα να μπερδευουν το ενα με το αλλο....

Κανονικα σηκωνει καταγγελια.....

Σε Ευχαριστω για την πληροφορια!!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ και η γυναίκα μου το λεγόμενο φοιτητικό με τα 1500 λεπτά προς όλους και τα 2 γιγα.
δεν μας φτάνουν τα δεδομένα και εμένα κάποιες φορές ούτε τα 20 sms ανά εβδομάδα των log and win.

βλέπω δίνει η wind με 55 ευρώ όλα απεριόριστα και στο κινητό και στο σταθερό συνδυαστικά με ένα νούμερο κινητού με το σταθερό (είναι στης γυναίκας). μας συμφέρει έτσι δεν είναι; γιατί τώρα δίνει σίγουρα 12 ευρώ στο καρτοκινητο στην 29 σταθερό βγαίνει 41 μεν αλλά αρκετές φορές βάζουμε και άλλα χρήματα στο καρτοκινητο γιατί δεν φτάνουν τα δεδομένα!
τώρα για μένα με σκέτο κινητό νούμερο χωρίς σταθερό στο όνομα μου με έχει πάρει η wind και μου δίνει απεριόριστα αλλά με 35 ευρώ. τα θεωρώ πολλά μεν αλλά κάθε σχεδόν μήνα βάζω 2 12αρια! αλλά άλλο 24 ευρώ /μήνα και άλλο συμβόλαιο με 35.

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2022 at 6:04 ΜΜ, anergos13 said:

Βλεπω οντως οτι το ενα εχει μεσα 0,02 € ενω το αλλο 0€ ...

Καλα συγνωμη το freedom pass που ειναι Κρατικη παροχη λογω εμβολιασμου γιατι εμπλεκεται με τον Κανονα της Wind που θελει να υπαρχει μεσα ποσό μεσα για να διατηρηθει??
 

Είναι μέσα στους όρους της ενέργειας. Προφανώς το άλλο νούμερο ήταν εξαίρεση.

Screenshot_2022-01-13-21-02-46-474.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι στους "όρους της ενέργειας" από την κυβέρνηση, Είναι στους "όρους της Wind" εδώ και χρόνια,

στις άλλες ισχύει 3μηνο για παράδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

image.png.9c21b80819618d9385e93a170bc56e81.png

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2022 at 4:40 ΜΜ, advantix said:

Να ρωτήσω, εμφανίστηκε η επιλογή Free2Talk στα πακέτα. Δεν το είχα μέχρι σήμερα αυτό.

XHk6hqv.jpg

Τι ακριβώς κάνει αυτό το πακέτο ;

Για πρώτη φορά δεν ήρθε προσφορά όπως ερχόταν κάθε 11 του μηνός. Οπότε το έψαξα περισσότερο και βρήκα αυτό.

Ανακοινώνεται επίσης για συνδρομητές F2G, η τροποποίηση του μη εμπορικά διαθέσιμου σχήματος Free2Talk, το οποίο προσφέρει 300 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα στις δύο (2) πρώτες ανανεώσεις χρόνου ομιλίας ανά ημερολογιακό μήνα, έχοντας αυτόματη χρέωση επέκτασης εγγραφής ανά 2 ημερολογιακούς μήνες, αξίας 10,4€ στην 1η ανανέωση του ημερολογιακού διμήνου, με ταυτόχρονη απόδοση bonus 500 ΜΒ για 30 ημέρες . Από 17 Δεκεμβρίου 2021 με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας ανά ημερολογιακό μήνα, οι εγγεγραμμένοι συνδρομητές θα λαμβάνουν αυτόματα:

Οι συνδρομητές του εν λόγω σχήματος θα έχουν τη δυνατότητα απεγγραφής από αυτό ανά πάσα στιγμή μέσω αποστολής SMS ‘’ΟΧΙ’’ στο 1237. Στην περίπτωση απεγγραφής δεν θα είναι δυνατή η εκ νέου εγγραφή στο σχήμα Free2Talk. Επιπλέον τα προωθητικά bonus ισχύουν για ανανεώσεις χρόνου ομιλίας έως 28 Φεβρουαρίου 2022.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω f2g. Δικαιούμαι από σήμερα απαλλαγή του φόρου. Αν κάνω ανανέωση στις 26/1(27/1)λήγει το ισχύον πακέτο,θα έχω απαλλαγή και από τον φόρο της Wind????Είναι το δεύτερο νούμερο μου(το πρώτο είναι COSMOTE φοιτητικό και το έχει η αδελφή μου στο όνομα της). Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

Ο φόρος (από τον οποίο θα απαλλαγείς για 1 sim ΜΟΝΟ , την οποία θα δηλώσεις εδώ: https://www.gsis.gr/polites-epiheiriseis/loipes-ypiresies/MH.DA.TE. με τους κωδικούς taxisnet) είναι του κράτους: Αντί για 10% όπως οι υπόλοιποι, θα σου μπαίνει όλο το ποσό που θα βάζεις ως κάρτα από την στιγμή που θα το δηλώσεις. Άρα αν το δηλώσεις σήμερα, την μεθεπόμενη Τετάρτη η κάρτα που θα φορτώσεις δε θα'χει το φόρο κινητής τηλεφωνίας από το κράτος.

Από το τέλος διαχείρισης -0,30Ε δε μπορείς να απαλλαγείς στη Wind. Καμιά άλλη εταιρία δε το έχει.

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2022 at 7:19 ΜΜ, anergos13 said:

Ηλιθια πολιτικη πραγματικα να μπερδευουν το ενα με το αλλο....

Κανονικα σηκωνει καταγγελια.....

Σε Ευχαριστω για την πληροφορια!!

 

On 13/1/2022 at 9:03 ΜΜ, gpapas640 said:

Είναι μέσα στους όρους της ενέργειας. Προφανώς το άλλο νούμερο ήταν εξαίρεση.

Screenshot_2022-01-13-21-02-46-474.jpg

 

On 13/1/2022 at 9:25 ΜΜ, Pppe said:

Δεν είναι στους "όρους της ενέργειας" από την κυβέρνηση, Είναι στους "όρους της Wind" εδώ και χρόνια,

στις άλλες ισχύει 3μηνο για παράδειγμα.

Επειδη δεν εχει τυχει να διαβασω τους ορους ενεργειας της κυβερνησης, σου ειναι ευκολο να παραθεσεις ενα κομματι απο ενημερωση στο οποιο βασιζεις την απαντηση σου; Λετε μια ιδιωτικη εταιρια να κανει αυτα που θελει η ιδια και οχι οσα λεει η κυβερνηση;  ΑΝ ισχυει αυτο που λες, γιατι μπορει να ειναι και ορος της κυβερνησης και ολα να εχουν καλως.

Link to comment
Share on other sites

Ο όρος της κυβέρνησης είναι ότι το καρτοκινητό πρέπει να είναι ενεργό. Το τι σημαίνει "ενεργό καρτοκινητό" το καθορίζει η κάθε εταιρία.

Γενικα η ανανέωση τουλάχιστον 1 φορά το δίμηνο είναι όρος για τις προωθητικές ενέργειες (βλέπε τα 120' προς όλους που δίνει σε ένα καρτοκινητό αν έχεις σταθερό Wind).

Link to comment
Share on other sites

Επομενως τους το επιτρεπει να το κανουν, οχι; Και ολα καλα για τις εταιριες.

On 13/1/2022 at 9:25 ΜΜ, Pppe said:

στις άλλες ισχύει 3μηνο για παράδειγμα.

Σε ποια ειναι 3μηνο; 2μηνο ειναι και στην cosmote και στην vodafone για μηδενισμο υπολοιπου. Σε ολες δηλαδη. Οχι;

Link to comment
Share on other sites

On 16/1/2022 at 4:25 ΜΜ, advantix said:

Για πρώτη φορά δεν ήρθε προσφορά όπως ερχόταν κάθε 11 του μηνός. Οπότε το έψαξα περισσότερο και βρήκα αυτό.

Ανακοινώνεται επίσης για συνδρομητές F2G, η τροποποίηση του μη εμπορικά διαθέσιμου σχήματος Free2Talk, το οποίο προσφέρει 300 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα στις δύο (2) πρώτες ανανεώσεις χρόνου ομιλίας ανά ημερολογιακό μήνα, έχοντας αυτόματη χρέωση επέκτασης εγγραφής ανά 2 ημερολογιακούς μήνες, αξίας 10,4€ στην 1η ανανέωση του ημερολογιακού διμήνου, με ταυτόχρονη απόδοση bonus 500 ΜΒ για 30 ημέρες . Από 17 Δεκεμβρίου 2021 με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας ανά ημερολογιακό μήνα, οι εγγεγραμμένοι συνδρομητές θα λαμβάνουν αυτόματα:

Οι συνδρομητές του εν λόγω σχήματος θα έχουν τη δυνατότητα απεγγραφής από αυτό ανά πάσα στιγμή μέσω αποστολής SMS ‘’ΟΧΙ’’ στο 1237. Στην περίπτωση απεγγραφής δεν θα είναι δυνατή η εκ νέου εγγραφή στο σχήμα Free2Talk. Επιπλέον τα προωθητικά bonus ισχύουν για ανανεώσεις χρόνου ομιλίας έως 28 Φεβρουαρίου 2022.

 

Με λίγα λόγια το free2talk / Free2surf μας τελείωσε, καθώς και τελος το 10ευρω χαράτσι ανα διμηνο.

Δεν το είχα πάρει χαμπάρι οτι ισχύε απο 17/12.

 

Οπότε σε 1η φάση ένα ΟΧΙ στο 1237 για να ισχύσει το παλιο free2talk, και απο εκεί και μετά πορευόμαστε με το more που τόσο έχει βολέψει (και όχι μόνο εμένα)

Μόλις κόψουν και αυτό, δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο νόημα να μην δεν πάω, προσωπικά τουλάχιστον, στην Q

Untitled.jpg

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Sapadak said:

Με λίγα λόγια το free2talk / Free2surf μας τελείωσε, καθώς και τελος το 10ευρω χαράτσι ανα διμηνο.

Δεν το είχα πάρει χαμπάρι οτι ισχύε απο 17/12.

 

Οπότε σε 1η φάση ένα ΟΧΙ στο 1237 για να ισχύσει το παλιο free2talk, και απο εκεί και μετά πορευόμαστε με το more που τόσο έχει βολέψει (και όχι μόνο εμένα)

Μόλις κόψουν και αυτό, δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο νόημα να μην δεν πάω, προσωπικά τουλάχιστον, στην Q

Untitled.jpg

Σε εμένα βγάζει παρακάτω αυτά το freeto talk δεν υπάρχει πλέον καθόλου.

image.thumb.png.7f690e814aed5c140963d4e272ba3039.png

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, cmvr said:

Σε εμένα βγάζει παρακάτω αυτά το freeto talk δεν υπάρχει πλέον καθόλου.

image.thumb.png.7f690e814aed5c140963d4e272ba3039.png

Με εκανες και το ξανατσέκαρα

Και στην σελίδα τους και στην εφαρμογή συνεχίζει και τα εμφανίζει 

Τα πακέτα που έχεις παραθέσει δεν τα βλέπω, βλέπω όμως το τελευταίο (data max) με διαφορετικό κόστος απο αυτό που ανέβασες 

Untitled.jpg

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά άλλαξε κάτι σχετικά με την ενεργοποίηση κάποιου πακέτου και την ταυτόχρονη επέκταση της διάρκειας της κάρτας για έναν μήνα;

Πριν λίγο ενεργοποίησα πακέτο Data για έναν μήνα αλλά δεν επεκτάθηκε και η διάρκεια της κάρτας για έναν μήνα όπως γινόταν μέχρι σήμερα, τι παίζει, το αλλάξανε κι αυτό; 

Έχω μέσα χρήματα που δεν θέλω να χάσω, μέχρι τώρα την βόλευα ενεργοποιώντας κάποιο πακέτο Data συνήθως, τώρα πρέπει να κάνω ανανέωση;;;

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Sapadak said:

Με λίγα λόγια το free2talk / Free2surf μας τελείωσε, καθώς και τελος το 10ευρω χαράτσι ανα διμηνο.

Δεν το είχα πάρει χαμπάρι οτι ισχύε απο 17/12.

Ολόκληρο το άρθρο.
https://www.techwar.gr/41555/wind-oi-allages-stin-wind-kartokiniti-tilefonia-se-paketa-poy-prepei-na-gnorizeis/

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, jimmis11 said:

Ρε παιδιά άλλαξε κάτι σχετικά με την ενεργοποίηση κάποιου πακέτου και την ταυτόχρονη επέκταση της διάρκειας της κάρτας για έναν μήνα;

Πριν λίγο ενεργοποίησα πακέτο Data για έναν μήνα αλλά δεν επεκτάθηκε και η διάρκεια της κάρτας για έναν μήνα όπως γινόταν μέχρι σήμερα, τι παίζει, το αλλάξανε κι αυτό; 

Έχω μέσα χρήματα που δεν θέλω να χάσω, μέχρι τώρα την βόλευα ενεργοποιώντας κάποιο πακέτο Data συνήθως, τώρα πρέπει να κάνω ανανέωση;;;

Μουσικη "Ψυχω" στο φουλ! Καντε το εικονα!

Αν το κανανε αυτο, θα φυγω νωριτερα! Ειχα μεσα αρκετα ευρω και ελεγα να μεινω λιγους μηνες ακομα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Sapadak said:

Με εκανες και το ξανατσέκαρα

Και στην σελίδα τους και στην εφαρμογή συνεχίζει και τα εμφανίζει 

Τα πακέτα που έχεις παραθέσει δεν τα βλέπω, βλέπω όμως το τελευταίο (data max) με διαφορετικό κόστος απο αυτό που ανέβασες 

Untitled.jpg

Τι να σου πω εμένα τα βγάζει σε αυτή την τιμή χωρίς το free to talk και αν κάνω login ή στην εφαρμογή μου βγάζει και τα φοιτητικά. Τα freetalk κλπ έχουν εμφανιστεί παρόλο που η κάρτα είχε παλαιότερα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...