Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε μέσα και τον παράγοντα υπάλληλο, αν ξέρει την δουλειά του , αν εχει κοιμηθεί καλά , αν εχει ξυπνήσει και εχει πιει καφέ , αν εχει τσακωθεί με την κοπέλα του , την συζηγό του κλπ κλπ κλπ .

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρεώνεται η σιμ στην περίπτωση αλλαγής από F2G σε Q και το αντίστροφο.

Τα υπόλοιπα δεν θεωρώ ότι βοηθούν στη συζήτηση.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, p_k said:

Δεν χρεώνεται η σιμ στην περίπτωση αλλαγής από F2G σε Q και το αντίστροφο.

Τα υπόλοιπα δεν θεωρώ ότι βοηθούν στη συζήτηση.

μαζι σου αλλα αμφιβαλλω αν το εφαρμοζουν σε ολα τα καταστηματα.

Το θεμα ειναι σε περιπτωση που ζητησουν χρηματα τι θα πεις μου το ειπαν στο myphone οτι ετσι ειναι?

Και το λεω αυτο γιατι θυμαμαι τοτε που αλλαζαμε SIM σε 4G με χρεωσαν 5€ και ευτυχως ειχα το email της WIND που ανεφερε για δωρεαν αλλαγη. οταν τους το εδειξα μου κανουν αν σας ηρθε μηνυμα τοτε οκ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, dkostas said:

μαζι σου αλλα αμφιβαλλω αν το εφαρμοζουν σε ολα τα καταστηματα.

Το θεμα ειναι σε περιπτωση που ζητησουν χρηματα τι θα πεις μου το ειπαν στο myphone οτι ετσι ειναι?

Και το λεω αυτο γιατι θυμαμαι τοτε που αλλαζαμε SIM σε 4G με χρεωσαν 5€ και ευτυχως ειχα το email της WIND που ανεφερε για δωρεαν αλλαγη. οταν τους το εδειξα μου κανουν αν σας ηρθε μηνυμα τοτε οκ..

Είναι απλό. Κανείς μια ερώτηση στο Messenger της F2G σχετικά με το κόστος της μετατροπής. Τη γραπτή απάντηση τους τη χρησιμοποιείς ως αποδεικτικό σε περίπτωση που το κατάστημα πάει να σου κάνει λαδιά.

Link to comment
Share on other sites

Βρείτε το στο site και δείχτε το, δε μπορούν να το αρνηθούν έτσι. Στην δική μου περίπτωση στο κατάστημα που εξυπηρετήθηκα τελικά για τις περισσότερες μεταφορές σε q είχαν όντως άγνοια, δεν ήξεραν καν πως να περάσουν την δωρεάν κάρτα στο σύστημα γιατί ή μόνη διαδικασία που ήξεραν ήταν η αλλαγή sim λόγω απώλειας που χρεώνεται.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, spiliot said:

Βρείτε το στο site και δείχτε το, δε μπορούν να το αρνηθούν έτσι. Στην δική μου περίπτωση στο κατάστημα που εξυπηρετήθηκα τελικά για τις περισσότερες μεταφορές σε q είχαν όντως άγνοια, δεν ήξεραν καν πως να περάσουν την δωρεάν κάρτα στο σύστημα γιατί ή μόνη διαδικασία που ήξεραν ήταν η αλλαγή sim λόγω απώλειας που χρεώνεται.

Εγώ προσωπικά που έψαξα, δεν υπάρχει στο site αναφορά για δωρεάν μετατροπή από Q σε F2G. Αντίθετα, υπάρχει ρητή αναφορά για το αντίστροφο, δηλαδή ότι είναι δωρεάν η μετατροπή από F2G σε Q. Για αυτό πρότεινα και την επικοινωνία μέσω Messenger.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο πρόγραμμα free2talk, σήμερα έβαλα 10€ και δεν μου έδωσε τα 300λ. δώρο, έχει αλλάξει κάτι;

Edited by kokorets
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά που έψαξα, δεν υπάρχει στο site αναφορά για δωρεάν μετατροπή από Q σε F2G. Αντίθετα, υπάρχει ρητή αναφορά για το αντίστροφο, δηλαδή ότι είναι δωρεάν η μετατροπή από F2G σε Q. Για αυτό πρότεινα και την επικοινωνία μέσω Messenger.
Μήπως έχεις το link που φαίνεται η δωρεάν μετατροπή απο F2G σε Q να το τυπώσω?

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, kokorets said:

Είμαι στο πρόγραμμα free2talk, σήμερα έβαλα 10€ και δεν μου έδωσε τα 300λ. δώρο, έχει αλλάξει κάτι;

Αν δεν είχες μεταα την ανανέωση πάνω απο 10 ευρώ για να σου τραβήξει μιας και ξεκίνησε το νέο δίμηνο τότε λογικό μου ακούγεται που δεν σου έδωσε 

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Sapadak said:

Αν δεν είχες μεταα την ανανέωση πάνω απο 10 ευρώ για να σου τραβήξει μιας και ξεκίνησε το νέο δίμηνο τότε λογικό μου ακούγεται που δεν σου έδωσε 

παντως πριν τις αλλαγες εδινε κανονικα τα 300' κ με λιγοτερο απο 10 υπολοιπο αρα το εκλεισαν κ αυτο πλεον

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, leotzian said:

Μήπως έχεις το link που φαίνεται η δωρεάν μετατροπή απο F2G σε Q να το τυπώσω?

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

https://www.myq.gr/gr/support/xekinontas-stin-q/pos-mporo-na-gino-q

Δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βοηθήσει βέβαια, δεδομένου ότι ενδιαφέρεσαι για μετατροπή από Q σε F2G, αν κατάλαβα σωστά. Μπορεί να σου πουν ότι το ένα είναι δωρεάν και το άλλο όχι. Για αυτό πρότεινα να γίνει μια ερώτηση στο Messenger του F2G.

Link to comment
Share on other sites

https://www.myq.gr/gr/support/xekinontas-stin-q/pos-mporo-na-gino-q
Δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βοηθήσει βέβαια, δεδομένου ότι ενδιαφέρεσαι για μετατροπή από Q σε F2G, αν κατάλαβα σωστά. Μπορεί να σου πουν ότι το ένα είναι δωρεάν και το άλλο όχι. Για αυτό πρότεινα να γίνει μια ερώτηση στο Messenger του F2G.
Οχι απο F2G σε Q ενδιαφέρομαι
Σε ευχαριστώ

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, dkostas said:

παντως πριν τις αλλαγες εδινε κανονικα τα 300' κ με λιγοτερο απο 10 υπολοιπο αρα το εκλεισαν κ αυτο πλεον

Μίλησα στο chat και μου είπαν ότι τα 300λ. δώρο μας τελείωσαν όπως και η ανανέωση με 10,40 της προσφοράς αυτής. Αντί αυτών πια ισχύει ότι αν βάλεις 10-14,99€ και έχεις τουλάχιστον 10,41€ υπόλοιπο σου τραβάει αυτόματα 10,40€ και σου δίνει 1000λ. προς ολους, 60 sms και 600mb (μαζί με τα δώρα).

Για ανανέωση από 15€ και πάνω ισχύουν αντίστοιχα περισσότερα λεπτά, sms και data.

Πιο συγκεκριμένα:

-Με ανανεώσεις από 10-14Ε αφαιρείται το τέλος 10,40Ε και σας αποδίδονται: 1000’ προς όλους, 60 sms προς όλους και 600MB, για 30 ημέρες

-Με ανανεώσεις από 15-19Ε αφαιρείται το τέλος 12,90Ε και σας αποδίδονται: 1000’ προς όλους, 100 sms προς όλους και 2GB, για 30 ημέρες

-Με ανανεώσεις από 20Ε και άνω αφαιρείται το τέλος 17,50Ε και αποδίδονται: 2000’ προς όλους, 200 sms προς όλους και 3GB, για 30 ημέρες.

Βασική προϋπόθεση για να λάβετε το πακέτο αποτελεί το υπόλοιπο σας να ανέρχεται άνω των 10,41Ε κατά την ολοκλήρωση της ανανέωσης.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, kokorets said:

Μίλησα στο chat και μου είπαν ότι τα 300λ. δώρο μας τελείωσαν όπως και η ανανέωση με 10,40 της προσφοράς αυτής. Αντί αυτών πια ισχύει ότι αν βάλεις 10-14,99€ και έχεις τουλάχιστον 10,41€ υπόλοιπο σου τραβάει αυτόματα 10,40€ και σου δίνει 1000λ. προς ολους, 60 sms και 600mb (μαζί με τα δώρα).

Για ανανέωση από 15€ και πάνω ισχύουν αντίστοιχα περισσότερα λεπτά, sms και data.

Πιο συγκεκριμένα:

-Με ανανεώσεις από 10-14Ε αφαιρείται το τέλος 10,40Ε και σας αποδίδονται: 1000’ προς όλους, 60 sms προς όλους και 600MB, για 30 ημέρες

-Με ανανεώσεις από 15-19Ε αφαιρείται το τέλος 12,90Ε και σας αποδίδονται: 1000’ προς όλους, 100 sms προς όλους και 2GB, για 30 ημέρες

-Με ανανεώσεις από 20Ε και άνω αφαιρείται το τέλος 17,50Ε και αποδίδονται: 2000’ προς όλους, 200 sms προς όλους και 3GB, για 30 ημέρες.

Βασική προϋπόθεση για να λάβετε το πακέτο αποτελεί το υπόλοιπο σας να ανέρχεται άνω των 10,41Ε κατά την ολοκλήρωση της ανανέωσης.

δηλαδη πχ βαζω 20 τραβαει 17,50  ΑΛΛΑ πρεπει να μεινουν 10,41 μεσα??

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει είναι ότι αν βάλεις 10ρα κάρτα και είχες υπόλοιπο ώστε το σύνολο υπολοίπου και κάρτας να βγει πάνω από 10.41 σου τρώει τα 10.40 και σου δίνει το "δώρο". Στην πράξη πρόκειται για υποχρεωτική αγορά πακέτου.

Αν βάλεις 20 ευρώ θα σου την φάει σχεδόν όλη, θα αφήσει μέσα 38 λεπτά και ότι άλλο υπόλοιπο είχες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς, άραγε αξίζει αυτή η προσφορά ή υπάρχουν άλλες πιο συμφέρουσες αυτήν την στιγμή;

Edited by kokorets
Link to comment
Share on other sites

ειναι καθαρα τι χρηση κανει καθενας, εμενα π.χ. που θελω μονο λεπτα ομιλιας θα παω σε f2g κ θα εχω με 12€ καρτα 1000' ενω τωρα στη Q μου δινει 700'

θα βαλω καρτα σε 3 μερες να επιβεβαιωσω οτι σταματησε το free2talk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dkostas said:

ειναι καθαρα τι χρηση κανει καθενας, εμενα π.χ. που θελω μονο λεπτα ομιλιας θα παω σε f2g κ θα εχω με 12€ καρτα 1000' ενω τωρα στη Q μου δινει 700'

θα βαλω καρτα σε 3 μερες να επιβεβαιωσω οτι σταματησε το free2talk

Βεβαια στην Q έχεις κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο και όχι 3λεπτο. Αν χρειάζεσαι αρκετά λεπτά, όντως, δε συμφέρει η Q.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εισαι απο παλια γραμμένος στην προσφορά (ως 04/13) που έδινε 300' με ανανέωση 10€ ? Που τωρα δίνονται με (άφθονη) χρέωση πλεον για όσους παρέμειναν γραμμένοι...

Link to comment
Share on other sites

έχουν πολύ πλάκα εκεί στην wind

βλέπω πακέτο data που κάνει 149 ευρώ και έχει διάρκεια μια μερα για εξωτερικούς προορισμούς :)

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις προσέξει σε ποιους προορισμούς αναφέρεται;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοίταξα, μου έκανε μεγάλη εντύπωση ότι έχουν την Ανδόρα μέσα που είναι Ευρώπη....

Κατά τα άλλα Κουβά πράσινο Ακρωτήρι Τατζικιστάν Νίγηρας μαλβίδες....

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

έχουν πολύ πλάκα εκεί στην wind

βλέπω πακέτο data που κάνει 149 ευρώ και έχει διάρκεια μια μερα για εξωτερικούς προορισμούς 🙂

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk
 

Το αστείο είναι ότι για να ενεργοποιήσεις το πακέτο πρέπει να βάλεις κάρτα τουλάχιστον 135€... την οποία αν δεν κανω λάθος δε μπορείς να βάλεις σε μια μέρα, λόγω ορίου στο ποσό και τον αριθμό των ανανεώσεων ημερήσιως.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις προσέξει σε ποιους προορισμούς αναφέρεται;
Τι σημασια εχει? Αν δεν ειναι ικανοι να κανουν μια συμφωνια της προκοπης, ας μην προσφερουν τιποτα. Κακο δεν ειναι να εισαι ανικανος. Κακο ειναι να μην το καταλαβαινεις ..

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...